Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pravosodje in sramotenje naroda

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846810] 23.05.20 08:09
Odgovori   +    34
Zame osebno so konkretne sodbe dokaz, da nekaj ne štima v tej državi ozitroma pri posameznih sodnikih oz. v sodnem sistemu, ki slabih kolegov ne zna odstraniti iz sistema, ne pa kar tako posplošeno nabijanje o kolektivni krivdi aka druge strani. (Poznam desno in levo orientirane sodnike in druge delavce v pravosodju, ki so zmožni zelo racionalnih in poštenih odločitev, ne glede na stranko v postopku.)

Dokler "naši" pišejo tako sramotne sodbe, kot je ona Vrhovna v zadevi JJ vs Pašek, Carl (razmerje sojenja : za 3 naši, preverjeno desni in proti 2 ženski, zgroženi nad nivojem sojenja), lahko g Avbelj vsako namigovanje o večdesetletnem zatiranju svobodne misli v sodstvu (zaradi želje komunistov) vrže v koš. Ker je alternativa levim, aka komunistom, enako upogljiva kot sami aka nasledniki komunizma.... kot jih tolmači Avbelj.

Da smo si na jasnem: Patria je glede JJ padla, ker so bili razlogi za to, tale zgodba z JJ-jevimi tviti pa kaže na tako nizkotnost njega samega in sodniških protagonistov, da se mora marsikdo zamisliti, kaki liki tacajo po Vrhovnem sodišču. (Dokler bosta Zobec in Štravs harala na Vrhovnem sodišu, kot si želita in kot paše njunim prišepetovalcem, je zame to dokaz, da je treba Vrhovno sodišče resetirati.)

No, g. Avbelj, dajmo o konkretnih sodbah, ki kažejo na razsvetljenstvo najvišjih sodnikov. Zakaj pa o tem ne debatiramo? Kdo koga tle hebe?
XZDRA12 sporočil: 68
[#2846823] 23.05.20 09:29
Odgovori   +    11
Ni ravno tako! Nekaj že, še daleč pa ne vse! Lahko pa intelektualec, ki je pismen, stvari predstavi, kot da je res vse narobe.
Kdo je sodnik? Je pek, ki peče kruh iz zanič pšenice?
Kaj, če bi morali pred spremembo urejenosti pravosodja prevetriti zakonodajo. Kaj če je zanič pšenica razlog, da je kruh slab?
Kaj če je prevoz pšenice z odprtimi kamioni po dežju uničil kvaliteten produkt?
Kaj če so postopki pred dostavo dokumentacije na sodišče onemogočili kvalitetno izdajo sodbe?
Kaj če pod takšnimi pogoji za delo sodnika kvalitetne in množične odvetniške ekipe vedno najdejo luknjo v ZANIČ in ZA NEKOGA napisani zakonodaji.
Naj se vprašajo tisti, ki ne znajo in ne želijo zakonov napisati tako, da bodo SODNIKI LAHKO SODILI.
Dokler pa temu ne bo tako - nobena druga sprememba ne bo izboljšala stanja.
In še - sojenje je arbitraža in ne mediacija!
In še - trgi, kjer je ljudstvo obsodilo čarovnico in so jo zažgali na grmadi, pri nas še vedno funkcionirajo. Kultura novinarskega poročanja o dogodkih prehiteva resničnost in obsoja, še preden se postopki pričnejo!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2846835] 23.05.20 11:29 · odgovor na: XZDRA12 (#2846823)
Odgovori   +    0
[XZDRA12]
Ni ravno tako! Nekaj že, še daleč pa ne vse! Lahko pa intelektualec, ki je pismen, stvari predstavi, kot da je res vse narobe.
Pismu oz. metodološkem opozorilu o stanju pravosodja v Sloveniji je večinoma težko kaj očitati, delno je kulturnobojniško (Avbljev termin iz ene kolumne), v osnovi je dobra podlaga za razkrivanje tabu tem v pravosodju kar se vidi iz debat, ki jih brez pisma ne bi bilo, je pa prenagljeno poslano evropskem komisarju oz. evropski komisiji.
najobj sporočil: 31.870
[#2846842] 23.05.20 12:02 · odgovor na: FIN-379669 (#2846810)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.05.2020 12:03
[]
Zame osebno so konkretne sodbe dokaz, da nekaj ne štima v tej državi ozitroma pri posameznih sodnikih oz. v sodnem sistemu, ki slabih kolegov ne zna odstraniti iz sistema, ne pa kar tako posplošeno nabijanje o kolektivni krivdi aka druge strani. (Poznam desno in levo orientirane sodnike in druge delavce v pravosodju, ki so zmožni zelo racionalnih in poštenih odločitev, ne glede na stranko v postopku.)

Dokler "naši" pišejo tako sramotne sodbe, kot je ona Vrhovna v zadevi JJ vs Pašek, Carl (razmerje sojenja : za 3 naši, preverjeno desni in proti 2 ženski, zgroženi nad nivojem sojenja), lahko g Avbelj vsako namigovanje o večdesetletnem zatiranju svobodne misli v sodstvu (zaradi želje komunistov) vrže v koš. Ker je alternativa levim, aka komunistom, enako upogljiva kot sami aka nasledniki komunizma.... kot jih tolmači Avbelj.

Da smo si na jasnem: Patria je glede JJ padla, ker so bili razlogi za to, tale zgodba z JJ-jevimi tviti pa kaže na tako nizkotnost njega samega in sodniških protagonistov, da se mora marsikdo zamisliti, kaki liki tacajo po Vrhovnem sodišču. (Dokler bosta Zobec in Štravs harala na Vrhovnem sodišu, kot si želita in kot paše njunim prišepetovalcem, je zame to dokaz, da je treba Vrhovno sodišče resetirati.)

No, g. Avbelj, dajmo o konkretnih sodbah, ki kažejo na razsvetljenstvo najvišjih sodnikov. Zakaj pa o tem ne debatiramo? Kdo koga tle hebe?
... čuj, ravnokar sem se s težavo prebil do konca članka in začuden ugotovil - ves čas branja sem se čudil, da je Avbelj tako kritičen do "nenavadnih" potez aktualne oblasti - da Avbelj pravzaprav kritizira glih kontra ...
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846856] 23.05.20 13:18 · odgovor na: najobj (#2846842)
Odgovori   +    15
Dokler desnica ali desni v pravosodju delajo še bolj infantilne napake kot levo sučni, ne morejo biti alternativa. So zgolj potem ena od političnih opcij, ki se rine na oblast, oz. evidentno upogiba hrbet.

Ne maram nobenih sodnikov, ki upogibajo hrbet. Zato so mi bili vedno všeč Krivic, Bučar, celo Ribičič (ker je zmogel v pravnih pisanjih vzpostaviti kritično distanco do svoje evidentne politilne preteklosti in jasno argumentirati svoje stališče), Kerševan (ker je presekal z nekdanjim upogibanjem in šel po poti argumentacije...)...

... in kaže, da ima še največji potencial zasesti žlahtno sredino A. Teršek. Če bo postal ustavni sodnik, upam, da bo pogumno korakal po svoji poti in da ne bo upogibal hrbta zaradi neke politične všečnosti.

Na tej točki, všečnosti namreč, pokaže vse svoje slabosti ustavni sodnik Jaklič, ki ima sicer razkošen intelektualni potencial, ampak je nekako preveč evidentno politično zaznamovan oz. orientiran in to mu v ključnih "nazorskih" sojenjih jemlje celovito in ustrezno kritično presojavalno zmožnost - kar rezultira v nepotrebnem in jasno razpoznavnem trmarjenju.

Teršek morda pokaže kaj več in gre morda po po poti svojemiselnega Krivica.

Potrebujemo neodvisno razmišljujoče, načitane in politično neobremenjene sodnike.

(Mnogo pa je tudi imen sodnikov na VS ali US, ki pa imajo porazne kompetence in jih je brez veze sploh omenjati.)
alpha7B5sn sporočil: 930
[#2846867] 23.05.20 13:53
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 23.05.2020 13:59
Nobena družba, v kateri se kritizira oblast, še ni bila diktatura.

Globoko se ne strinjam z zgornje trditvijo.

Lahko bi jo sicer zapisali tudi drugače, zgolj za namig: vsaka družba, v kateri je kritika oblasti dovoljena in se oblast tudi dejansko kritizira, še zdaleč ni nujno demokracija (morda je videti demokratična, žal pa ni demokracija).
franczigon sporočil: 4
[#2846878] 23.05.20 16:04
Odgovori   +    7
Bravo in hvala g. Avbelj. Je, še je upanje, vztrajajte, niste sami.
anon-217002 sporočil: 275
[#2846880] 23.05.20 16:36
Odgovori   +    6
Bravo Avbelj, čeprav sem na pravnem področju laik. Ko sem prebral komentarje sem še bolj prepričan, da je vaše pisanje umestno. Vsi komentatorji delujejo kot poznavalci in večina opleta z razmerji levo desno. Upam, da to niso ne sodniki, ne tožilci, če so odvetniki in pravniki se jim bom sam v velikem loku izognil.

K vašim predlogom, dodajam še enega bolj radikalnega, ki je v skladu z mojo svobodnjaško prosto tržno ideologijo. Ni moj, pač pa je pobudnik H.H. Hoppe, ki državi dovoljuje (omejeno) sprejemanje zakonov, same razsodbe pa naj namesto rednih sodišč opravi arbitraža. Arbitre izbiramo sami glede na njihovo kvaliteto in »trackrecord« njihovih odločitev. Res je, da bo tu deloval zakon trga in bodo boljši arbitri zasedeni in dražji, vendar bodo njihove odločitve vedno primerne, optimalne, pravične, (verjetno je še cel kup pridevnikov, ki bi jih moral uporabiti). Slabi arbitri bodo verjetno upravičeni do socialnih podpor. Ta predlog seveda ne bo obrodil sadov, če bo licence za arbitre izdajala država, cehovsko združenje, gospodarska zbornica, cerkev ali katerakoli druga organizacija. Morda lahko z zakonom predpišemo robne pogoje, ki jih preverjajo referenti na AJPESu, to pa je tudi vse.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846909] 23.05.20 20:44 · odgovor na: anon-217002 (#2846880)
Odgovori   +    4
Lepo je, da obvladate podoročje, ki ste ga oklicali: svobodnjaška prosto tržna ideologija. (Nisem še slišal, da kaj takega obstaja.)

(Vaša ideja, kot jo predstavljate v vašem pisnem razmišljanju, pa ne obstane v realnosti 5 sekund. Morda zveni lepo, v tej realnosti to ne gre. Pa še lep cajt ne. Saj ste dejali, da premalo poznate področje. Gre pa tudi za vprašanje poznavanja družbe, razmerij v njej, realnosti, danosti, sociogije, psihologije... razlogov je ogromno zakaj, ampak ni moj namen tega odgovora, da pišem magistrsko nalogo, ampak da vas opozorim, da ne pišemo konstruktivno kritiko nepoznavalci, ampak opazovalci s predznanjem, izkušnjami in brez posebnih profesionalnih teženj. Recimo sam nisem formalno ali profesionalno v pravosodju... le občasno, po potrebi. Berem in izobražujem se pa dosti in to je to. Kdor dobro pozna pravosodje, se to hitro razbere iz komentarja. Pa lep pozdrav in ne zamerite za blago kritiko. Pisanje na tem forumu je lahko del osebnega zorenja, če je v skrajnih mejah spoštljivega dialoga. Zato gremo vsi dalje v procesu.)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2846915] 23.05.20 21:34 · odgovor na: anon-217002 (#2846880)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: anon-317028 23.05.2020 21:52
[FIN-505995]
Bravo Avbelj, čeprav sem na pravnem področju laik. Ko sem prebral komentarje sem še bolj prepričan, da je vaše pisanje umestno. Vsi komentatorji delujejo kot poznavalci in večina opleta z razmerji levo desno. Upam, da to niso ne sodniki, ne tožilci, če so odvetniki in pravniki se jim bom sam v velikem loku izognil.

K vašim predlogom, dodajam še enega bolj radikalnega, ki je v skladu z mojo svobodnjaško prosto tržno ideologijo. Ni moj, pač pa je pobudnik H.H. Hoppe, ki državi dovoljuje (omejeno) sprejemanje zakonov, same razsodbe pa naj namesto rednih sodišč opravi arbitraža. Arbitre izbiramo sami glede na njihovo kvaliteto in »trackrecord« njihovih odločitev. Res je, da bo tu deloval zakon trga in bodo boljši arbitri zasedeni in dražji, vendar bodo njihove odločitve vedno primerne, optimalne, pravične, (verjetno je še cel kup pridevnikov, ki bi jih moral uporabiti). Slabi arbitri bodo verjetno upravičeni do socialnih podpor. Ta predlog seveda ne bo obrodil sadov, če bo licence za arbitre izdajala država, cehovsko združenje, gospodarska zbornica, cerkev ali katerakoli druga organizacija. Morda lahko z zakonom predpišemo robne pogoje, ki jih preverjajo referenti na AJPESu, to pa je tudi vse.
Nisem iz pravosodnih logov, sem podjetnik, ki se ukvarja z delovnim pravom. Slovenski sodniki? Se opravičujem za ponovitev starejšega komentarja.

"V zadnjih 25 let me mladi pravniki nikoli niso "razočarali", tudi v času študija ne in dela preko študentskega servisa (v mojem podjetju op.), saj razen obvezne študijske literature berejo malo, pravzaprav nič ali malo več kot nič. Zanimivo je, da niti na gimnaziji niso bogvekaj brali. »Kurčevo« Gabrovo šolo bi morali spremeniti, mladi bi se npr. na gimnazijah morali naučiti brati, brati velike romane evropskih, ruskih, ameriških...pisateljev. Koliko današnjih gimnazijcev (in sodnikov) je prebralo Salingerja, Dostojevskega, Tolstoja, Fitzgeralda, Pasternaka, Leeja, Belowa, Faulknerja, Grassa, Manna, Goetheja, Balzaca, Stendhala, Galsworthyja, Prousta...

Pred imenovanjem v sodniški stan bi bodoči sodniki morali opraviti izpit iz poznavanja svetovnega leposlovja, posebej Proustovega iskanja izgubljenega časa, ki ga bodo pri svojem delu velikokrat iskali, da se ugotovi njihova sposobnost kako se iz introvertiranega gabrovskega maturanta spremeniti v sodnika s širokimi pogledi. Vsak bodoči sodnik bi med drugim moral našteti vsaj pol od skoraj 600 oseb, ki se omenjajo v Proustovih šestih knjigah...Zakaj imamo pravne nenavadne nenavadnosti? Tudi zaradi nerazgledanih pravnikov...in posledično sodnikov".

Danes bi dodal le vprašanje koliko sodnikov je ali bo bralo romane letošnjih nominirancev za Kresnika? Koliko jih lahko našteje vseh pet nominirancev? Vsaj enega ali eno? Koliko sodnikov je slišalo za Jiřija Kočico? Branje slovenskih romanov sodi v kulturo sodnika, brez tega ne more biti dober in razgledan sodnik. V romanih je predstavljeno naše življenje, življenje nas samih, sodniki bi morali poznati slovenski roman. Res pa je, da so slovenski romani velikokrat neberljivi, tudi s Kresnikom nagrajeni.
anon-217002 sporočil: 275
[#2846916] 23.05.20 21:43 · odgovor na: FIN-379669 (#2846909)
Odgovori   +    4
Zahvaljujem se vam za odgovor, ki ga dobronamerno sprejmem. Kot upokojenec se še vedno izobražujem, čeprav je zaradi starosti moje osebno zorenje morda vprašljivo. Kot ekonomist seveda poznam družbo, razmerja, danosti in realnosti, sociologijo in psihologijo, morda tudi nekaj politike in prava, vendar ne dovolj, da bi si privoščil konstruktivno kritiko prispevka dr. Avblja, vsaj ne na tak način kot ste si jo vi. Prav vaš komentar me je spodbudil, da sem zapisal kar sem. Veseli me, da niste ne sodnik ne tožilec.

Še pojasnilo glede svobodnjaške prosto tržne ideologije. To ni področje, pač pa recimo politična orientacija. Morda vam bo pomagal Nolan, ki je politično karto predstavil dvodimenzionalno, kot osebno svobodo na eni osi in ekonomsko svobodo na drugi osi. Zagovarjam čim večjo osebno in čim večjo ekonomsko svobodo, ki jo država s svojimi zakoni in predpisi omejuje. Ko poguglate »Nolan chart« vam bo jasno. Tako kot vaš, je tudi moj moto nenehno izobraževanje, čeprav le za lastno dušo, saj donosov od tega ne pričakujem.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2846920] 23.05.20 22:26
Odgovori   +    6
Če pogledaš cmerkota učota je jasno da je ena sama pravičnost brez ustrezne podlage kot je rekel Orban človekove pravice DA sam placal si jih boste sami pa je rešil 80%vseh problemov uvedel cenike v zaporih in kilometrine tko da si arestantje vse stroške plačajo državi itd
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846924] 23.05.20 23:10 · odgovor na: anon-317028 (#2846915)
Odgovori   +    3
Hmm. Zanimivo razmišljanje.

Osebno sem vse prevečkrat prebral prvih 20 strani marsikatere leposlovne knjige in odnehal. Preprosto premalo grifa, da bi me pritegnilo.

Eden redkih, ki sem ga bolj z užitkom bral v mlajših letih, je bil Kafka. On res lepo ponazarja današnje brezmisle birokracije in v tej zgodbi sem se znašel. V življenju tudi profesionalno.

Namreč, profesionalno in prijateljsko sem mnogokrat podjetja pripeljal skozi marsikateri labirint do cilja. In to si štejem v čast in ponos.

Odvisno pač od leposlovne "bukle", bi porekel. Vsakemu svoje.

Ampak, anglosaksonsko okolje je razvilo tezo, da lahko sodnik postane le nekdo s kilometrino in ugledom med kolegi... ne glede na to, ali je bral Prousta ali Nolana ali Cassa Sunsteina. Tu pa je velika razlika z našimi sodniki in sistemom. Da pa pridemo do tega tudi pri nas, bi morali komplet spremeniti sistemsko ureditev.

(Med drugim sem v prvem postu naperil kritiko zoper vrhovna sodnika Štravsa in Zobca. Prvi se mi zdi nenačitan, improvizator, jegulja, drugi, Zobec, je strašno načitan, ampak kvalitativni odkloni v njegovem sojenju, up and downi, so precejšnji, in tu se že poraja vprašanje njegove uravnotežene sposobnosti sojenja... torej tudi človeške stabilnosti.)
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846928] 23.05.20 23:25 · odgovor na: anon-217002 (#2846916)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.05.2020 23:45
Nekoliko in posredno sem vam odgovoril v postu, ki sem ga pisal FIN-311684.

Btw, Avblja cenim, tudi on je načitan in ima akademsko kilometrino... ter se v osnovi z njim strinjam, da je nivo sojenja in sodnikov pri nas nizek...

... ampak Avblju se precej pozna, da je premalo konkretnih sodnih postopkov operativno vodil od začetka do konca, še ni docela spoznal to ambivalentno realnost pravosodnega sistema... torej kilometrina v praksi.

Gotovo je ena od najbolj kompetentnih in celovitih oseb za podajo razlage o našem pravosodnem sistemu pravnik Matevž Krivic.

Gospodu Matevžu globok priklon. On je tista oseba, ki ga pravo prežema od glave do pete, poleg tega je obdarjen z razumom in artikulirano ter jasno kritično distanco do marsikoga in marsikatere, tudi politične težnje. G. Krivic je svetilnik za druge pravnike. Esenca pravnika.

Teršek se zgleduje po Krivicu in upam, da bo prehodil pot, ki je potrebna, da doseže Matevžev nivo.

(Aha, za intermezzo... ni neka posebna skrivnost, že danes ne, da bo sodba Vrhovnega sodišča v zadevi JJ vs Pašek, Carl, na Ustavnem sodišču padla. Vprašanje je, ali v ekspresnem postopku že naslednje leto, pred volitvami. ali pa v "rednem", 2,5 letnem postopku. No, tu odgovor prepuščam vašemu poznavanju realnosti. Moje poznavanje je dovoljšnje, da si uzurpiram tole pripombo, ki kaže, da so neke stvari pri nas dokaj predvidljive, ker je nivo razmišljanja predvidljivo kosmato malomeščanski.)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2846929] 23.05.20 23:47 · odgovor na: FIN-379669 (#2846924)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-317028 24.05.2020 00:06
[]

Osebno sem vse prevečkrat prebral prvih 20 strani marsikatere leposlovne knjige in odnehal. Preprosto premalo grifa, da bi me pritegnilo.
Pred kar 15 leti je sin maturant športne gimnazije povedal, da imajo na maturi Visoško kroniko in Zločin in kazen. Tavčar je bil v domači knjižnici na polici, Dostojevski pa nekje pozabljen v kleti. Tavčarja je kar vzel, za Dostojevskega je rekel naj ne skrbim, ga je že dobil v šolski knjižnici. Čez nekaj dni sem želel malo predebatirati o knjigah in ga povvprašal kako gre Dostojevski. Vse sem prebral...Kako je lahko v nekej dneh vse prebral? Redno je hodil na treninge Juda in Jiu Jitsa (bilo je nekakšno evropsko tekmovanje), tolkel igrice na računalniku, spal, stiskala sta se s punco, igral nogomet in košarko z družbo...Kako ti je uspelo in kdaj? Poglej! Imam beležke...Kje pa je knjiga? Sramota od sramote sramota, nekdo je upal natisniti nekakšno spako od knjige, nekakšen povzetek, karikaturo od knjige, ki so jo brali gimanazijci, tudi drugi veliki svetovni romani so bili v karikaturnih povzetkih...Ker se mi Dostojevskega ni dalo iskati v domači hrambi sem kupil novo debelo knjigo, ki jo je sin z odprtimi očmi pogledal, seveda prebral in opravil z maturo. Tistemu akademiku-bedaku z oslovskim rogovjem, ki je skuhal te pokveke od velikih romanov naj ptiči serjejo na grobu, če pa je živ po glavi. Kako je lahko kaj tazga naredil ali naredila?

ps. danes je računalniški programer, ima svoje društvo in je učitelj Kung fuja in Qi Gonga.
anon-295183 sporočil: 5
[#2846952] 24.05.20 09:25
Odgovori   +    1
Redno prebiram Vaše članke, veliko stvari imate prav, spoštovani g. Avbelj. Le to, da bi se teh "nesmislov" v državi, tudi administrativne prezasičenosti, morali lotiti drugače, bolj pragmatično, premalo poudarjate. Težko je zaupati ljudem, ki z metodami prejšnjega sistema, (zastraševanje, utišanje novinarjev), na čelu represivnih organov postavljajo nestrokovne ljudi,"naše"... Res želijo spremembe? Kakšne? Pred novinarji, RTV-jem, monopolnim Elektro podjetjem, zdravstvu, kjer so še kako potrebne spremembe, morajo narediti "red", pri sebi, v državni upravi; tam je daleč najhuje!! In še; dokler v politiko ne bodo želeli prihajati mlajši, sposobnejši kadri, (ne naši, velja za VSE), bomo težko boljši...
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846953] 24.05.20 09:27 · odgovor na: anon-317028 (#2846929)
Odgovori   +    4
Lepo.

Moje prigode in razmišljanje, ad rem: Bral sem Bratje Karamazovi, Dostojevski, prišel do 40% prebranega (verzija Sto romani) in nato vrgel puško v koruzo. Zamešal sem že vse like, sploh moške like, ker so vsi bili že podobnega imena: Fjodor Aleksandrovič, Aleksander Fjodorič, Pavel Peter Aleksandrovič in podobno, poleg seveda samih Kamazovih... pa taka jajca... in prigode so se že ponavljale. Torej, prišel sem daleč v branju in ugotovil, da berem dolgovezna jajca. (Kafka je govoto bolj zanimiv v svojem bistvu.)

Lepo je, da imate tako aktivnega in predvsem zdravega sina... ampak pri borilnih veščinah je tako kot pri drugih branžah človeštva. Dokler je to blazina ali šport, si teoretično podkovan, ko pa gre zares je približno tako, kot je Železni Mike dejal: Vsi imajo plan, dokler jih nekdo ne trešči po nosu. Pravi borec ima polomljene kosti in poškodbe. Vse drugo je šport in teorija ter dobra vadba za dobro počutje.

Čestitke za vse dosežke v življenju. Prav gotovo pa je največji ta, če je vaš otrok realiziran in se počuti dobro v svoji koži.

Strani: 1