Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.956
[#2844678] 12.05.20 21:22
Odgovori   +    9
O Belgijcih pa nič, čeprav so podrli vse evropske rekorde? (Španci so odprli svojo družbo... obseg dnevno okuženih in umrlih pa je še zmeraj kar velik...)

Bi pa pričakoval z vidika statistične znanosti nek odgovor, zakaj so tako zelo velike razlike od države do države glede razmerja št. okuženih / št. umrlih. Tukaj Nemci (na zahodu) seveda že prednjačijo, vendar bolj kot gremo vzhodno, je razmerje vedno bolj "idealno".

Še malo, pa bomo razglasili vzhodno medicino za absolutno zmagovalko... če sklepamo iz statističnih podatkov. Precej okuženih, relativno malo žrtev.

(Z ugotovitvami iz članka se pa itak 99% strinjam. Poudarjam le še kake druge vidike, ki jih avtor prispevka še ni obdelal... seveda je to zelo težek zalogaj, pa vendarle, očem viden.)
mar123 sporočil: 1.403
[#2844679] 12.05.20 21:39
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mar123 12.05.2020 21:43
Dobro vi bilo podatke postaviti v kontekst ce se gremo statistiko.
Zelo osnovno je npr primerjava stevila umrlih letos in prejsnja leta v prvih stirih mesecoh za omenjene drzave. Ker ce je letos smrti bistveno manj kot prejsnja leta, je korona podarila vec zivljenj kot vzela,
aimon sporočil: 1.924
[#2844681] 12.05.20 21:44 · odgovor na: FIN-379669 (#2844678)
Odgovori   +    2
[]
O Belgijcih pa nič, čeprav so podrli vse evropske rekorde? ...
"Why is Belgium’s death toll so high? ... According to Belgian authorities, that’s because the country has chosen a reporting system that differs from pretty much every other country’s method of counting.

While most countries are only counting confirmed deaths in hospitals, Belgium is including all potential deaths in nursing homes — even if COVID-19 has not been confirmed as the cause of death. ... Experts argue Belgium’s approach is more transparent, and that other countries are underreporting the total numbers of deaths." www.politico.eu/arti...l-so-high/
bc123a sporočil: 48.253
[#2844682] 12.05.20 21:54
Odgovori   +    22
Tegnell je psihopat, ki bo končal v Haagu kot Karadžič in Mladič.

Mimogrede. Preliminarni izsledki avtopsij umrlih za #COVID19 v nemčiji kažejo da je precej presenetljivo približno pri polovici umrlih neposredni vzrok krvni strdek. Odkar smo videli posnetke bolanih kitajcev, kako so se mrtvi zrusili po tleh, smo sumili na to, ampak nihce pa ni pricakoval taksnega deleza.

Medtem ko Tegnell prekuzuje stare švede z praktično neznanim virusom smo vsak dan dalj v razumevanju virusa. Morda bi se samo z sredstvi za redčenje krvi torej dalo smrtnost prepoloviti. Čisto možno je, da ko bo Tegnelizacija končana, da bodo švedi imeli "prekuženo" populacijo, 10.000 mrtvih, ostali pa razumevanje, kako zadevo zdraviti brez smrti.

Mimogrede, za razliko od bedakov ki vpijejo "saj so koronavirusa umrli samo tisti ki bi itak umrli" - ena druga študija kaže da umrlim koronavirus odvzame v povprečju celih 10 let življenja.

Morava enkrat spet na pivo, vidim da bi bilo dosti za debatirat :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844687] 12.05.20 22:28 · odgovor na: FIN-379669 (#2844678)
Odgovori   +    11
[FIN-379669]
O Belgijcih pa nič, čeprav so podrli vse evropske rekorde? (Španci so odprli svojo družbo... obseg dnevno okuženih in umrlih pa je še zmeraj kar velik...)
O Belgijcih sem že dvakrat, enkrat tudi v naslovu ( www.finance.si/8960524/ ), tokrat pa o njih nisem znal povedati ničesar novega.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844689] 12.05.20 22:42 · odgovor na: mar123 (#2844679)
Odgovori   +    26
[mar123]
Dobro vi bilo podatke postaviti v kontekst ce se gremo statistiko.
Zelo osnovno je npr primerjava stevila umrlih letos in prejsnja leta v prvih stirih mesecoh za omenjene drzave. Ker ce je letos smrti bistveno manj kot prejsnja leta, je korona podarila vec zivljenj kot vzela,
Jaz res ne vem, ali smo morda z različnih planetov, ker na to sem odgovoril že vsaj - ampak dobesedno - dvajsetkrat.

Za uvod, ta "logika" ni nobena logika. Iz dejstva, da je v septembru 2001 v ZDA umrlo manj ljudi kot v septembru 2000 ali septembru 1999, zelo očitno ***ne sledi***, da je 9/11 podaril več življenj kot vzel. In tudi nasploh so takšna "izvajanja" čista blodnja in non sequitur, čeprav vas na tem forumu to cela vrsta ponavlja znova in znova in znova in znova in ...

Predvsem pa v žariščih okužb tudi sploh ni res, da bi bilo smrti letos manj, kaj šele "bistveno manj" kot pretekla leta, čeprav ste tudi to ponovili že ničkolikokrat. Na tem linku so primerjave števila umrlih letos z minulimi leti za vrsto evropskih držav, če pogledaš zemljevid za 14. in 15. teden, je pri mnogih državah "ekstremno povečana splošna umrljivost":
www.euromomo.eu/grap...-and-maps/
Tukaj posamično za Belgijo: epistat.wiv-isp.be/m...o/?region=
Tukaj pa za Italijo: www.salute.gov.it/po...020w16.pdf
Odstopanja so marsikje več tednov zapored za deset standardnih deviacij navzgor.

In zdaj res ne vem ... a ti misliš, da če boš še 78-tič ponovil, da "je letos smrti bistveno manj kot prejšnja leta", potem bo to postalo kaj manj ne-res, kot če bi ostal pri 77-tih ponovitvah tega, ali v čem je fora?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844691] 12.05.20 22:49 · odgovor na: aimon (#2844681)
Odgovori   +    22
[aimon]
While most countries are only counting confirmed deaths in hospitals, Belgium is including all potential deaths in nursing homes — even if COVID-19 has not been confirmed as the cause of death. ... Experts argue Belgium’s approach is more transparent, and that other countries are underreporting the total numbers of deaths." www.politico.eu/arti...l-so-high/
Te izjave belgijskih odločevalcev in "ekspertov" so, če sem prijazen, neresnica, če sem objektiven, pa premišljena laž.

Kako zelo ni res, da je Belgija obremenjena čisto toliko kot ostale države, ampak pač (edina?) transparentno poroča, sem poskusil s številkami in linki obrazložiti tukaj: www.finance.si/8960802/ (glej odstavek "Pred tremi tedni sem tukaj ugotavljal, da merjeno na milijon prebivalcev umrljivost za koronavirusom v Belgiji ..." in še enega za njim), zelo jasno se pa vidi tudi iz samih belgijskih uradnih podatkov o splošni umrljivosti: epistat.wiv-isp.be/m...o/?region=

V tej epidemiji je objektivne izjave odgovornih treba iskati z lučjo pri belem dnevu. Vsevprek prav brezsramno lažejo, novinarji pa prav bebavo naivno citirajo njihove izjave kot čisto resnico, čeprav bi z enim klikom ugotovili, da te izjave nimajo nobene stične točke z realnostjo.
mar123 sporočil: 1.403
[#2844693] 12.05.20 23:14 · odgovor na: anon-15342 (#2844689)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mar123 12.05.2020 23:26
[TadejK]
> [mar123]
> Dobro vi bilo podatke postaviti v kontekst ce se gremo statistiko.
> Zelo osnovno je npr primerjava stevila umrlih letos in prejsnja leta v prvih stirih mesecoh za omenjene drzave. Ker ce je letos smrti bistveno manj kot prejsnja leta, je korona podarila vec zivljenj kot vzela,

Jaz res ne vem, ali smo morda z različnih planetov, ker na to sem odgovoril že vsaj - ampak dobesedno - dvajsetkrat.

Za uvod, ta "logika" ni nobena logika. Iz dejstva, da je v septembru 2001 v ZDA umrlo manj ljudi kot v septembru 2000 ali septembru 1999, zelo očitno ***ne sledi***, da je 9/11 podaril več življenj kot vzel. In tudi nasploh so takšna "izvajanja" čista blodnja in non sequitur, čeprav vas na tem forumu to cela vrsta ponavlja znova in znova in znova in znova in ...

Predvsem pa v žariščih okužb tudi sploh ni res, da bi bilo smrti letos manj, kaj šele "bistveno manj" kot pretekla leta, čeprav ste tudi to ponovili že ničkolikokrat. Na tem linku so primerjave števila umrlih letos z minulimi leti za vrsto evropskih držav, če pogledaš zemljevid za 14. in 15. teden, je pri mnogih državah "ekstremno povečana splošna umrljivost":
www.euromomo.eu/grap...-and-maps/
Tukaj posamično za Belgijo: epistat.wiv-isp.be/m...o/?region=
Tukaj pa za Italijo: www.salute.gov.it/po...020w16.pdf
Odstopanja so marsikje več tednov zapored za deset standardnih deviacij navzgor.

In zdaj res ne vem ... a ti misliš, da če boš še 78-tič ponovil, da "je letos smrti bistveno manj kot prejšnja leta", potem bo to postalo kaj manj ne-res, kot če bi ostal pri 77-tih ponovitvah tega, ali v čem je fora?

Nisem rekel da je nujno manjša, sem pa rekel da bi bilo dobro število smrti dati v kontekst da vidimo o čem govorimo.

OK sem šel sam izbrskat podatke za Švedsko. Letos je do prejšnjega tedna število smrti za skoraj 6% višje od povprečja prejšnjih 5ih let.

Letos torej 6% oz 1943 smrti več, drugi max je bil 2018 dobre 4% več oz 1385. Min je 2019 -7% oz - 2001 manj od povprečja.

Je pa na grafih ki si jih dal jasno vidno da je v državah ki so znana kot žarišča zaznana povečana smrtnost glede na prejšnja leta, drugje pade v poprečne številke v glavnem
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2844694] 12.05.20 23:58 · odgovor na: bc123a (#2844682)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Tegnell je psihopat, ki bo končal v Haagu kot Karadžič in Mladič.

Mimogrede. Preliminarni izsledki avtopsij umrlih za #COVID19 v nemčiji kažejo da je precej presenetljivo približno pri polovici umrlih neposredni vzrok krvni strdek. Odkar smo videli posnetke bolanih kitajcev, kako so se mrtvi zrusili po tleh, smo sumili na to, ampak nihce pa ni pricakoval taksnega deleza.

Medtem ko Tegnell prekuzuje stare švede z praktično neznanim virusom smo vsak dan dalj v razumevanju virusa. Morda bi se samo z sredstvi za redčenje krvi torej dalo smrtnost prepoloviti. Čisto možno je, da ko bo Tegnelizacija končana, da bodo švedi imeli "prekuženo" populacijo, 10.000 mrtvih, ostali pa razumevanje, kako zadevo zdraviti brez smrti.

Mimogrede, za razliko od bedakov ki vpijejo "saj so koronavirusa umrli samo tisti ki bi itak umrli" - ena druga študija kaže da umrlim koronavirus odvzame v povprečju celih 10 let življenja.

Morava enkrat spet na pivo, vidim da bi bilo dosti za debatirat :)
TAKO!!

Tegnellu bodo sodili kot zločincu, dohtar, ki MOJI TETKI ni predpisal zdravila za redčenje krvi, čeprav bi moral glede na to, da se to dela ljudem, ki neprestano ležijo in je umrla zaradi krvnega strdka, bo dobil pa Nobelovo za odkritje avtanazije!??

*samprasam!oddohtarjevintehtukajkarmrgolineprica kujemodgovorov.dohtorjevsenesprasujeonisamopojasnu jejo
anon-290390 sporočil: 23
[#2844711] 13.05.20 08:06
Odgovori   +    0
Še vedno pogrešam bolj natančne podatke. Ne samo število spol in starost, ampak tudi ostale bolezni, ki so jih imeli umrli itd....
FIN-475492 sporočil: 137
[#2844727] 13.05.20 09:19 · odgovor na: mar123 (#2844693)
Odgovori   +    6
Tukaj imaš za UK zanimivo in _poljudno_ razlago, kako različno lahko štejemo umrle z različnimi pristopi in koliko se to pozna na primeru UK:
www.bbc.com/news/hea...h-52623141

Za Španijo sem videl primerjavo tedensko umrlih za zadnjih, recimo, 70 let. Corona je izrazita špica! (Lahko še enkrat poiščem)

Eden iz med komentatorjev zgoraj je omenil Azijo kot zmagovalko. Statistični podatki kažejo, da je "italijanski" in posledično EU sev bolj agresiven. Pač mala mutacija. (Tudi tu lahko poiščem link) Dolgoročno pa je dejstvo, da, tako kot je Tadej že enkrat zapisal, virus izgubi ostrino.

Zanimivo bi bilo raziskati še nekaj: v Wuhanu so bile v drugi polovici oktobra 2019 vojaške športne igre. Francoska ekipa seje vrnila z masovno okužbo - "fever". (again: lahko poiščem link) Nisem pa še zasledil podatka, ali so koga od teh testirali post-festum na corono. Francozi imajo namreč prvega dokazano obolelega, za katerega pa ne razumejo, kako je zbolel. In zdaj malo gledajo naokoli.
Kaj je bilo s slovensko 32 člansko ekipo? Je tudi tam kdo zbolel?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844734] 13.05.20 09:52 · odgovor na: FIN-475492 (#2844727)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-15342 13.05.2020 09:53
[FIN-475492]
Eden iz med komentatorjev zgoraj je omenil Azijo kot zmagovalko. Statistični podatki kažejo, da je "italijanski" in posledično EU sev bolj agresiven.
Ali pa - rasizem gor ali dol - je vzhodnoazijska populacija zaradi specifičnih življenjskih pogojev in običajev že v večji meri prekužena s prejšnjimi (blažjimi/prehladovskimi) koronavirusi z dovolj podobno ovojnico, da že pridobljena protitelesa proti njim delujejo tudi proti tokratnemu (hujšemu/pandemijskemu) koronavirusu, pa ga zato vzhodnoazijsko prebivalstvo večinoma preboli hitreje oziroma v lažji obliki kot pa prebivalci v "sterilnih razvitih zahodnih okoljih".
najobj sporočil: 31.906
[#2844800] 13.05.20 14:06 · odgovor na: bc123a (#2844682)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2020 14:06
[bc123a]
Tegnell je psihopat, ki bo končal v Haagu kot Karadžič in Mladič.

Mimogrede. Preliminarni izsledki avtopsij umrlih za #COVID19 v nemčiji kažejo da je precej presenetljivo približno pri polovici umrlih neposredni vzrok krvni strdek. Odkar smo videli posnetke bolanih kitajcev, kako so se mrtvi zrusili po tleh, smo sumili na to, ampak nihce pa ni pricakoval taksnega deleza.

Medtem ko Tegnell prekuzuje stare švede z praktično neznanim virusom smo vsak dan dalj v razumevanju virusa. Morda bi se samo z sredstvi za redčenje krvi torej dalo smrtnost prepoloviti. Čisto možno je, da ko bo Tegnelizacija končana, da bodo švedi imeli "prekuženo" populacijo, 10.000 mrtvih, ostali pa razumevanje, kako zadevo zdraviti brez smrti.

Mimogrede, za razliko od bedakov ki vpijejo "saj so koronavirusa umrli samo tisti ki bi itak umrli" - ena druga študija kaže da umrlim koronavirus odvzame v povprečju celih 10 let življenja.

Morava enkrat spet na pivo, vidim da bi bilo dosti za debatirat :)
... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...
najobj sporočil: 31.906
[#2844805] 13.05.20 14:14 · odgovor na: anon-15342 (#2844691)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2020 14:15
[TadejK]
> [aimon]
> While most countries are only counting confirmed deaths in hospitals, Belgium is including all potential deaths in nursing homes — even if COVID-19 has not been confirmed as the cause of death. ... Experts argue Belgium’s approach is more transparent, and that other countries are underreporting the total numbers of deaths." www.politico.eu/arti...l-so-high/
Te izjave belgijskih odločevalcev in "ekspertov" so, če sem prijazen, neresnica, če sem objektiven, pa premišljena laž.

Kako zelo ni res, da je Belgija obremenjena čisto toliko kot ostale države, ampak pač (edina?) transparentno poroča, sem poskusil s številkami in linki obrazložiti tukaj: www.finance.si/8960802/ (glej odstavek "Pred tremi tedni sem tukaj ugotavljal, da merjeno na milijon prebivalcev umrljivost za koronavirusom v Belgiji ..." in še enega za njim), zelo jasno se pa vidi tudi iz samih belgijskih uradnih podatkov o splošni umrljivosti: epistat.wiv-isp.be/m...o/?region=

V tej epidemiji je objektivne izjave odgovornih treba iskati z lučjo pri belem dnevu. Vsevprek prav brezsramno lažejo, novinarji pa prav bebavo naivno citirajo njihove izjave kot čisto resnico, čeprav bi z enim klikom ugotovili, da te izjave nimajo nobene stične točke z realnostjo.
... OK, vse našteto je sicer res, res pa je tudi, da noben ni preštel vse dosedanje - bodočih še ne more, če jih bo zaradi preveč neznank kdaj sploh kdo probal preštet - neposredne nezdravljene in posredne ekonomske žrtve zaustavljenega sveta in resno razmajane EU, ki v vseh možnih izvedbah ziher bodo, ker so pri dosti manjših krizah vedno bile ... no, in ko sem že pri žrtvah in pri "kaj bi bilo, če bi bilo", me zanima, če si ti znaš predstavljati - jaz si namreč ne znam - kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot je bilo in se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone tudi takrat v vseh medijih vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844818] 13.05.20 14:45 · odgovor na: najobj (#2844800)
Odgovori   +    8
[najobj]
... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...
Po mojem ultramodrec Tegnell nima takega zdravila, ima pa božji sindrom.

Medtem pa na Švedskem zgolj včeraj novih 147 mrtvih (3313 -> 3460): experience.arcgis.co...87457ed9aa

Skupaj 54 mlajših od 50 let, od tega 21 mlajših od 40 let.

In ne vem ... koliko jih bo še moralo biti, da bodo spoznali/priznali, da so zasrali in da za nazaj več ne morejo ničesar popraviti. In priznam, da bom z zanimanjem čim bolj v živo spremljal, ko in kako bo ta ultrasamozavestni ultramodrec na koncu vseeno odletel (če ne bo prej oblastno razrešen, se mu pa zna zgoditi kaka stockholmska defenestracija, ker tudi ne-ravno-ostarelih vdovcev in vdov je na žalost že kar nekaj ... in vsak dan več).
najobj sporočil: 31.906
[#2844819] 13.05.20 14:54 · odgovor na: anon-15342 (#2844818)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2020 15:05
[TadejK]
> [najobj]
> ... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...
Po mojem ultramodrec Tegnell nima takega zdravila, ima pa božji sindrom.

Medtem pa na Švedskem zgolj včeraj novih 147 mrtvih (3313 -> 3460): experience.arcgis.co...87457ed9aa

Skupaj 54 mlajših od 50 let, od tega 21 mlajših od 40 let.

In ne vem ... koliko jih bo še moralo biti, da bodo spoznali/priznali, da so zasrali in da za nazaj več ne morejo ničesar popraviti. In priznam, da bom z zanimanjem čim bolj v živo spremljal, ko in kako bo ta ultrasamozavestni ultramodrec na koncu vseeno odletel (če ne bo prej oblastno razrešen, se mu pa zna zgoditi kaka stockholmska defenestracija, ker tudi ne-ravno-ostarelih vdovcev in vdov je na žalost že kar nekaj ... in vsak dan več).
... OK, ampak če ga po dobrih dveh mesecih in 3.460 umrlih švedska vlada še vedno posluša, ima res nekaj božjega v sebi ... khmm, ali pa ima božji sindrom kar švedska vlada sama ...

P.S.: kot sem v postu tebi tukaj zgoraj napisal, me pravzaprav bolj zanima, če si ti znaš predstavljati - jaz si namreč ne znam - kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot je bilo in se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone tudi takrat v vseh medijih vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ... jebiga, človek je s svojimi preveč razvitimi možgani res zelo posebna žival, če mene kaj vprašaš ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2844822] 13.05.20 15:11 · odgovor na: najobj (#2844819)
Odgovori   +    3
[najobj]
P.S.: kot sem v postu tebi tukaj zgoraj napisal, me pravzaprav bolj zanima, če si ti znaš predstavljati - jaz si namreč ne znam - kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot je bilo in se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone tudi takrat v vseh medijih vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ... jebiga, človek je s svojimi preveč razvitimi možgani res zelo posebna žival, če mene kaj vprašaš ...
Jaz ti pač odgovorim na tiste zadeve, na katere znam in želim odgovoriti.

Če pa res moram, potem pa ja, si znam predstavljati. Saj redno objavljajo tudi
- podatke o umrljivosti za posameznimi vzroki smrti (recimo public.tableau.com/p...alia/Cause ),
- podatke o splošni umrljivosti po tednih (recimo www.euromomo.eu/grap...-and-maps/ ),
- pa tudi podatke o številu dnevno umrlih vojakov ZDA/koalicije "voljnih" v Itaku in Afganistanu so objavljali dnevno (tam celo z imeni, priimki in fotografijami).
najobj sporočil: 31.906
[#2844866] 13.05.20 19:42 · odgovor na: anon-15342 (#2844822)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2020 19:48
[TadejK]
> [najobj]
> P.S.: kot sem v postu tebi tukaj zgoraj napisal, me pravzaprav bolj zanima, če si ti znaš predstavljati - jaz si namreč ne znam - kako grozljivo bi življenje ljudi izgledalo v vseh preteklih letih ob povsem enakem(!) poteku, kot je bilo in se ga spomnimo, če bi enako kot pri aktualni masovni psihozi zaradi korone tudi takrat v vseh medijih vse dni v letu od jutra do večera na prvih straneh objavljali sprotno povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih kategorizirano po različnih vzrokih smrti ... jebiga, človek je s svojimi preveč razvitimi možgani res zelo posebna žival, če mene kaj vprašaš ...
Jaz ti pač odgovorim na tiste zadeve, na katere znam in želim odgovoriti.

Če pa res moram, potem pa ja, si znam predstavljati. Saj redno objavljajo tudi
- podatke o umrljivosti za posameznimi vzroki smrti (recimo public.tableau.com/p...alia/Cause ),
- podatke o splošni umrljivosti po tednih (recimo www.euromomo.eu/grap...-and-maps/ ),
- pa tudi podatke o številu dnevno umrlih vojakov ZDA/koalicije "voljnih" v Itaku in Afganistanu so objavljali dnevno (tam celo z imeni, priimki in fotografijami).
... eh, ne me narobe razumet, sploh relativiziram grozljivih številk in sem zaradi korone tudi sam kar precej posran, ampak včasih pač razmišljam malo drugače, kot razmišljajo vsi ostali in zdaj sem začel razmišljat o psihozi, ki je nastala predvsem zaradi vse dni v letu od jutra do večera v vseh medijih na prvih straneh objavljenega sprotnega povečevanje števila okuženih, obolelih in umrlih iniciranih z neznano nalezljivo boleznijo in bi - na začetku pandemije itak je - psihoza nastala tudi ob pol manjših ampak še vedno grozljivih številkah, ki pa so zelo blizu običajnim številkam smrti - kumulativno z drugimi zdaj zanemarjenimi boleznimi pa verjetno celo več - v povezavi z navadno gripo v navadnih letih v preteklosti, ob katerih pa se zaradi neobjavljanja tekočih "rezultatov" noben - Irak in Afganistan pač nista v sosednji ulici - ni preveč sekiral, ker bi se v nasprotnem vsi cepili - ko zboliš in se bolezen zakomplicira, je prepozno - pa se vsaj v Sloveniji www.nijz.si/sl/sezon...e-20192020 s komaj 5% za gripo ne cepi skoraj noben ... evo, in zato sem napisal, da je človek s svojimi preveč razvitimi možgani res posebna žival, ki zelo selektivno gleda na svet in manj kot vidi, manj ga je ne glede na nevarnost strah ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2844881] 13.05.20 21:37 · odgovor na: (#2844741)
Odgovori   +    1
[rename]
Jaz s strahom opazujem ZDA.
ZDA znajo imeti še hudo sranje, ja. Tudi sicer je tam argument "hrana za otroke ali zdravje" po moje problematičen. Kaj bodo pa jedli, če oče, ki v družini edini služi, umre ali je prizadet zaradi koronavirusa? Enkrat sem čez palec računal, v sloveniji ima četrtina prebivalstva komorbidnosti ki se jih izpostavlja pri koronavirusu, v ZDA pa pomoje še kar nekaj več...polovica?
In najnovejše ugotovitve glede otrok (v vrtcih), Kawasakijev sindrom potem, ko že prebolijo covid19.
In mi odpiramo vrtce.
Jah, vedno je treba gledati cost-benefit in benefit je pri solah v prvi triadi ter vrtcih hudo velik, ker brez tega ljudje ne morejo delat. Pomembno pa je, da se zares upošteva standarde NIJZ kateri otroci ne smejo vrtec, in se starše tudi z globami kaznuje, in njihove delodajalce tudi, če ne dajo bolniške.

Ker prej so bile vzgojiteljice popolnoma nemočne, so jim otroka starši pripelali, ki so ga nafilali doma z antipiretiki, že po kosilu pa je imel 38 vročine... in se delali neumne. Naredijo to enkrat s koronavirus bolanim otrokom, bo cel vrtec moral v karanteno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2844883] 13.05.20 21:45 · odgovor na: anon-15342 (#2844818)
Odgovori   +    9
[TadejK]
> [najobj]
> ... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...

Po mojem ultramodrec Tegnell nima takega zdravila, ima pa božji sindrom.
Ti si sicer bližje medicinsko/raziskovalni etiki kot jaz, ampak dejansko je treba reči tole: tudi če bi po kakšnem čudežu Tegnell uspel tole izpeljati uspešno (sedaj pri 3500 mrtvih je to praktično nemogoče, razen seveda če bodo bedasti novinarji še vedno naprej nekritično povzemali švedsko propagando), skratka tudi če bi mu uspelo, je takšen eksperiment na celi populaciji v nasprotju z vsemi predpisi glede medicinskega eksperimentiranja in zdravnike, ki si kaj takšnega upajo v klinični praksi, doleti kazen, tudi če je eksperiment uspešen.

Ker to kar tegnell počne je ogromen medicinski eksperiment na populaciji, ki ni dala nobenega konsenza za to, da bodo poskusni zajčki. Zato ga velja primerjati z Mengelejem. Mengele bi bil še vedno mengele, tudi če bi odkril zdravilo za kakšno bolezen.
najobj sporočil: 31.906
[#2845080] 14.05.20 14:26 · odgovor na: bc123a (#2844883)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2020 14:31
[bc123a]
> [TadejK]
> > [najobj]
> > ... ja, če ima toti Tegnell sam za sebe skrito učinkovito zdravilo in je skupaj z vsemi svojimi sorodniki, prijatelji in znanci pred korono na varnem, z vsemi ostalimi ljudmi s švedsko vlado na čelu pa samo malo eksperimentira ...
> Po mojem ultramodrec Tegnell nima takega zdravila, ima pa božji sindrom.
Ti si sicer bližje medicinsko/raziskovalni etiki kot jaz, ampak dejansko je treba reči tole: tudi če bi po kakšnem čudežu Tegnell uspel tole izpeljati uspešno (sedaj pri 3500 mrtvih je to praktično nemogoče, razen seveda če bodo bedasti novinarji še vedno naprej nekritično povzemali švedsko propagando), skratka tudi če bi mu uspelo, je takšen eksperiment na celi populaciji v nasprotju z vsemi predpisi glede medicinskega eksperimentiranja in zdravnike, ki si kaj takšnega upajo v klinični praksi, doleti kazen, tudi če je eksperiment uspešen.

Ker to kar tegnell počne je ogromen medicinski eksperiment na populaciji, ki ni dala nobenega konsenza za to, da bodo poskusni zajčki. Zato ga velja primerjati z Mengelejem. Mengele bi bil še vedno mengele, tudi če bi odkril zdravilo za kakšno bolezen.
... OK, ne z enačenjem obeh ampak že zgolj s primerjavo Tegnella in Mengeleja te je malo preveč zaneslo za moj okus, ker Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi, Mengelejevi poizkusni zajčki pa zaprti v taborišču razen takoj v krematorij niso imeli kam ... no, ko pa si že pri eksperimentih, je na ljudeh tukaj en.wikipedia.org/wik...d_Princess prva eksperimentirala japonska vlada, ker dokler se vsi potniki - ne s konsenzom, ampak proti njihovi volji - niso prekužili, Japonci z ladje Diamond Princess nobenega niso spustili nikamor ... khmm, i nikome ništa, kaj šele da bi kdo koga pošiljal v Haag ...

P.S.: ker se je zaradi korone celi svet ustavil, zdravi Švedi razen bolj sporoščenega življenja nimajo oziroma niso imeli neke silne gospodarske koristi, bo pa čez nekaj let zelo zanimivo videti, čigav eksperiment je glede na stopnjo strogosti imel najboljše rezultate, če bo zaradi kompleksnosti drage in zaradi - upajmo - edinstvenega pojava razen za znanstvenike ne preveč koristne raziskave sploh kdo delal ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2845148] 14.05.20 18:13 · odgovor na: najobj (#2845080)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-15342 14.05.2020 18:21
[najobj]
Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
forum.finance.si/?m=...579&single
najobj sporočil: 31.906
[#2845154] 14.05.20 19:35 · odgovor na: anon-15342 (#2845148)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2020 19:39
[TadejK]
> [najobj]
> Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
forum.finance.si/?m=...579&single
... eh, kaj pa vem, meni je sicer preštevanje mrtvih rahlo morbidno početje, sploh pa so mi vse tote cifre vedno bolj čudne ... khmm, ker če pozabim na švedske jebivetre in na toti en.wikipedia.org/wik...d_Princess japonski eksperiment s prisilnim prekuževanjem potnikov, se je v Sloveniji v dveh mesecih in pol prekužilo komaj 3% ljudi in je torej ostalo še 97% ljudi, ki ob eksplozivno nalezljivem virusu na okužbo in smrtno nevarno bolezen še čakajo, Janša pa je že napovedal - rename me bo zdaj "ubil" - konec epidemije čez dva tedna, v Nemčiji pa se čez dva dni v soboto popoldne ob podobnih cifrah okuženih in na okužbo in bolezen čakajočih sicer še brez publike začne Bundesliga, ker se je ostalo življenje bolj ali manj že začelo ... alzo, če skrajšam, pojma nimam, kaj je prav in kaj narobe, definitivno pa ne verjamem, da bomo ne glede na žrtve ljudje izolirani od drugih v karanteni nosili maske, ker je človek socialno bitje, ki se enostavno mora družiti, če hoče živeti, skrit za masko brez obraza pa ni več človek ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2845158] 14.05.20 19:44 · odgovor na: najobj (#2845080)
Odgovori   +    4
[najobj]
... OK, ne z enačenjem obeh ampak že zgolj s primerjavo Tegnella in Mengeleja te je malo preveč zaneslo za moj okus, ker Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
Sicer ti je že Tadej razložil, jaz bom pa samo dodal: sedaj je že jasno, da imajo en q možnost in da so jim starčki cepali kot muhe. In ravno tisti, nemobilni, so bili na milost in nemilost prepuščeni norim švedskim odločevalcem, ki ŠE VEDNO trdijo, da asimptomatske okužbe ne obstajajo in da delavcem v DSO ni treba nositi zaščitne opreme.

Torej: gre za silovito neetičen eksperiment na celi državi. Študije kažejo da v povprečju korona smrt skrajša življenjsko dobo umrlega za 10 let. Bo pa ta eksperiment na švedskem verjetno malo popravil bilanco njihove silno socialne socialne blagajne.
najobj sporočil: 31.906
[#2845162] 14.05.20 19:55 · odgovor na: bc123a (#2845158)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, ne z enačenjem obeh ampak že zgolj s primerjavo Tegnella in Mengeleja te je malo preveč zaneslo za moj okus, ker Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
Sicer ti je že Tadej razložil, jaz bom pa samo dodal: sedaj je že jasno, da imajo en q možnost in da so jim starčki cepali kot muhe. In ravno tisti, nemobilni, so bili na milost in nemilost prepuščeni norim švedskim odločevalcem, ki ŠE VEDNO trdijo, da asimptomatske okužbe ne obstajajo in da delavcem v DSO ni treba nositi zaščitne opreme.

Torej: gre za silovito neetičen eksperiment na celi državi. Študije kažejo da v povprečju korona smrt skrajša življenjsko dobo umrlega za 10 let. Bo pa ta eksperiment na švedskem verjetno malo popravil bilanco njihove silno socialne socialne blagajne.
... alzo, če skrajšam, pojma nimam, kaj je prav in kaj narobe, definitivno pa ne verjamem, da bomo ne glede na žrtve ljudje izolirani od drugih v karanteni nosili maske, ker je človek socialno bitje, ki se enostavno mora družiti, če hoče živeti, skrit za masko brez obraza pa ni več človek ...
najobj sporočil: 31.906
[#2845486] 16.05.20 13:54 · odgovor na: anon-15342 (#2845148)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 16.05.2020 14:00
[TadejK]
> [najobj]
> Švedska je velika in imajo ljudje izbiro, da v prostovoljni karanteni ostanejo doma ali pa se umaknejo kamorkoli po veliki državi
forum.finance.si/?m=...579&single
... čuj, TadejK ... evo, če imajo Švedi svojega ultramodreca z božjim sindromom Tegnella, imamo Slovenci interaktivnega umetniškega performerja Jašo Jenulla www.youtube.com/watc...5fQR-a9jWI ... no, in če Tegnell širjenja korone na Švedskem ne ovira, v Ljubljani s svojimi interaktivnimi umetniškimi performensi na biciklih 4d.rtvslo.si/arhiv/o.../174693376 interaktivni umetniški performer in 38-letni sinek - BTW, na TV se je sam s tem pohvalil - znanih staršev Jaša Jenull širjenju korone v Sloveniji vsekakor zelo pomaga ...

P.S.: če tudi korona ni obupala in se hecnih Slovencev ni do konca naveličala in bo zaradi interaktivnih umetniških performensov na biciklih čez nekaj dni v Sloveniji novi večji bognedaj Bergamu podobni izbruh bolezni, bo z nepremišljeno ukinitvijo epidemije in na široko odprtimi "šengenskimi" mejami zaradi proračunskega šparanja itak kriv Janez Janša, tako da vplivni atek Hinko za svojega nadobudnega sineka niti ne bo rabil posredovati ...
aimon sporočil: 1.924
[#2845497] 16.05.20 14:21 · odgovor na: najobj (#2845486)
Odgovori   +    2
[najobj]
... bo z nepremišljeno ukinitvijo epidemije in na široko odprtimi "šengenskimi" mejami zaradi proračunskega šparanja itak kriv Janez Janša ...
Ukinitev epidemije ni bila nepremišljena. Pri protestih proti vladi se je pokazalo, na kateri strani je policija. Ne vem za državo, kjer policija ne podpira vlade. Brez podpore policije pa ni možno uveljaviti zdravstvenih in drugih ukrepov.
najobj sporočil: 31.906
[#2845506] 16.05.20 14:55 · odgovor na: aimon (#2845497)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.05.2020 14:59
[aimon]
> [najobj]
> ... bo z nepremišljeno ukinitvijo epidemije in na široko odprtimi "šengenskimi" mejami zaradi proračunskega šparanja itak kriv Janez Janša ...
Ukinitev epidemije ni bila nepremišljena. Pri protestih proti vladi se je pokazalo, na kateri strani je policija. Ne vem za državo, kjer policija ne podpira vlade. Brez podpore policije pa ni možno uveljaviti zdravstvenih in drugih ukrepov.
... ja, saj zato pa sem napisal, da bo z nepremišljeno ukinitvijo epidemije in na široko odprtimi "šengenskimi" mejami zaradi proračunskega šparanja itak kriv Janez Janša, ker ob zaprtih mejah bi bila vsaka nova okužba v vsakem primeru "domača", zdaj pa bodo vse "domače" okužbe zaradi Janšata postale "uvožene", ker virusa noben ne vpraša, od kod je prišel, Janša pa preden je sploh vedel www.rtvslo.si/sloven...ubo/515706 , da bo vlado sestavil, je očitno za vse kriv, ker v Sloveniji vsi dobro vemo, da je Janša diktator ...

Strani: 1