Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ukrepi v turizmu: posmeh ali spodbuda?

Strani: 1

crt sporočil: 27.190
[#2843920] 08.05.20 13:28 · odgovor na: (#2843919)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: crt 08.05.2020 13:28
[rename]
Pomoč turizmu je praktično neizvedljiva... vsaj ne na način, ki bi bil sprejemljiv za načela tržnega gospodarstva in pravila o nevmešavanju države v gospodarske družbe.
??

ta nacela in pravila so sla (vsekakor v tej situaciji, ce zdajle pustimo sicersnji trend) ze zdavnaj skozi okno in ne, to ni mozno samo v sloveniji.
crt sporočil: 27.190
[#2843926] 08.05.20 13:38 · odgovor na: (#2843924)
Odgovori   +    5
[rename]
Hotel sem povedati, da imajo nepovratna sredstva pomoči zagotovo nek omejen rok... in četudi turizmu država pokrije vse stroške poslovanja za naslednjih 12 mesecev, to zagotovo ne bo moglo iti v nedogled in se bo intervencionizem moral končati (in ob tem pomisli na ostale panoge: torej, zakaj 100% pomoč samo turizmu, ne pa tudi ... kaj pa vem časopisom in revijam, xexe).
to so v tem momentu globalne dileme - tudi v drzavah, kjer ni tolko fokusa na tem, cigavi predniki so bili na kateri strani med ww 2.

odgovori v praksi pa tipicno niso "pravilni, pravicni in posteni", temvec bolj v smislu tistega izreka "kdor ima rad klobase in politiko, naj raje ne gleda, kako jih delajo".
bigl sporočil: 18.363
[#2843927] 08.05.20 13:39
Odgovori   +    0
Ko odprejo lokale, restavracije in hotele bova šla z ženo, že plačal "vavčer", na kulinariko:) po izbiri med njimi. Kupite in si privoščite, tudi domač gost je gost. Lep dan.
najobj sporočil: 31.920
[#2843945] 08.05.20 15:04 · odgovor na: (#2843924)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 08.05.2020 15:09
[rename]
> []
> > [rename]
> > Pomoč turizmu je praktično neizvedljiva... vsaj ne na način, ki bi bil sprejemljiv za načela tržnega gospodarstva in pravila o nevmešavanju države v gospodarske družbe.
> ??
>
> ta nacela in pravila so sla (vsekakor v tej situaciji, ce zdajle pustimo sicersnji trend) ze zdavnaj skozi okno in ne, to ni mozno samo v sloveniji.
Morda sem preslabo/prekratko formuliral "uvodno misel" :)
Hotel sem povedati, da imajo nepovratna sredstva pomoči zagotovo nek omejen rok... in četudi turizmu država pokrije vse stroške poslovanja za naslednjih 12 mesecev, to zagotovo ne bo moglo iti v nedogled in se bo intervencionizem moral končati (in ob tem pomisli na ostale panoge: torej, zakaj 100% pomoč samo turizmu, ne pa tudi ... kaj pa vem časopisom in revijam, xexe).

Point je, da je ni gospodarske panoge, ki je covid19 ne bo pretresel do temeljev; zagotovo pa bo nabolj na udaru gostinstvo in turizem in zato si vsaj jaz ne predstavljam, kako naj bi pomoč sploh izgledala.
Še dobro, da nisem gospodarski minister ali predsednik vlade, xexe.

Največja pomoč turizmu bi bila iznajdba cepiva.
... OK, seveda ni nobenega dvoma, da bi bila iznajdba cepiva največja pomoč turizmu, pravtako pa ni nobenega dvoma, da je turizem bistveno bolj pomembna gospodarska panoga, kot se je zdelo do pojava korone, ker razen za življenje ljudi vitalnih pridelave hrane in energije - kot forumski komunajzar zdravstva in šolstva ne štejem med gospodarske panoge - ne vidim niti ene tako vseobsegajoče gospodarske panoge, ki bi enako kot turizem (= počitek, sprostitev in polnitev baterij za vse ljudi) pomagal vsem drugim gospodarskim panogam k uspešnemu delu ...

P.S.: če bi jaz bil predsednik vlade, biciklistov ne bi jebal pet posto in bi zaradi mene lahko tudi požgali parlament, da bi kot pri požigu Narodnega doma v Trstu slovenski ljudje potem vsaj vedeli, kdo je kdo ...

Strani: 1