Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842418] 01.05.20 16:40
Odgovori   +    8
Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2842426] 01.05.20 16:50 · odgovor na: anon-317028 (#2842418)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
Lahko bi se šla stavit, da obstaja še ena kategorija, ki je še veliko bolj zavzeta za "newere ending story".
shevchenko sporočil: 21.898
[#2842428] 01.05.20 16:51 · odgovor na: anon-317028 (#2842418)
Odgovori   +    5
proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
Važno da bodo subvencije za nakup električnih avtomobilov. Ker za te pa ne bo zmanjkalo denarja, ne?
gogi1 sporočil: 5.314
[#2842432] 01.05.20 16:53
Odgovori   +    1
Hvala za obestilo, si bom zapisal v koledar, sicer se z železnico ne vozim, ampak dobro je vedeti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842437] 01.05.20 17:07 · odgovor na: anon-178149 (#2842426)
Odgovori   +    6
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.

Lahko bi se šla stavit, da obstaja še ena kategorija, ki je še veliko bolj zavzeta za "newere ending story".
Moje podjetje ni iskalo državne pomoči, plače smo izplačali, prispevke...vse račune smo poravnali, tudi tiste komaj prispele, torej, če si namignil na podjetnike, ki poslujejo na trgu, no ja, misli kar po svojem. Od podjetij s katerimi delam (nekaj sto) gostinci komaj čakajo ponedeljek in jih bo veliko s terasami začelo delati, trgovci, ki jih je vlada zaprla so večinoma že začeli z delom (ne tisti v velikih centrih) in poklicali delavce na delo (na čakanju so le tisti, ki so doma z otroci), avtoprevozniki se vračajo na ceste...Sicer, danes sem večji optimist, verjel ali ne, nekatera podjetja na novo zaposlujejo delavce za nedoločen čas. Sicer, spremenilo se bo tudi delo na domu, veliko več jih bo delalo, pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2842438] 01.05.20 17:11 · odgovor na: anon-317028 (#2842437)
Odgovori   +    3
pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...
Če ni skrivnost, koliko bo pri vas znašala odškodnina za uporabo svojega računalnika in elektrike?

Moja firma mi za to plačuje 1 (en) evro na dan. Sram me je. Za firmo.
gogi1 sporočil: 5.314
[#2842440] 01.05.20 17:13 · odgovor na: anon-317028 (#2842418)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
Upam, da podobno velja za nevladne parazite.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842442] 01.05.20 17:17 · odgovor na: shevchenko (#2842428)
Odgovori   +    5
[shevchenko]
> proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.

Važno da bodo subvencije za nakup električnih avtomobilov. Ker za te pa ne bo zmanjkalo denarja, ne?
Neštetokrat sem napisal, da sem proti vseh subvencij, ker se mi ne zdi prav, da se denar izplenjen z davki za splošne potrebe, vrača po nekakšnih ključih in razpisih nazaj v gospodarstvo in dela motnje na trgu, ker prejemnike subvencij (posredne in neposredne) postavlja v privilegirani položaj. Kljub temu, da izkoristim vsako priložnost za kritiko zapravljivega in predragega javnega sektorja bi raje, da se ta proračunski denar porabi v zdravstvu, šolstvu, tudi za kulturo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842447] 01.05.20 17:32 · odgovor na: shevchenko (#2842438)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...

Če ni skrivnost, koliko bo pri vas znašala odškodnina za uporabo svojega računalnika in elektrike?

Moja firma mi za to plačuje 1 (en) evro na dan. Sram me je. Za firmo.
Če delavec uporablja računalnik, ki je last podjetja, odškodnine ni, lahko pa je odškodnina za internet...Mi opravljamo kadrovske posle za druga podjetja in za njih pripravljamo pravilnike, anekse, pogodbe...Nekakšen znesek delodajalec mora napisati v pogodbo, seveda ne 1 evro, ker se mu drugače lahko zgodi, do bo delavec, ki je doma delal 5 let zahteval npr. povračilo stroškov za elektriko in internet v višini 5 tisočakov in le boh ve kako se bi to na sodišču razpletlo. Številke v pogodbi morajo biti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842457] 01.05.20 18:03 · odgovor na: gogi1 (#2842440)
Odgovori   +    3
[gogi1]
> [FIN-311684]
> Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.

Upam, da podobno velja za nevladne parazite.
Ob padcu BDP za 10% proračunskih prilivov preprosto ne bo, zadolževati se neskončno ne moremo, ker bodo tudi obresti višje in višje. Sicer, nekaj let lahko polnimo proračun in futramo parazite oz. prisesance na proračun s kupninami od Telekoma, Petrola, Slovenskih železnic...Če državnih podjetij ne bomo prodajali, ostaja le rezanje stroškov npr. v šolstvu z odpuščanjem štrukljev in z večjimi razredi, nas je bilo v razredu 33.

Kako se upreti ekonomiji dolga je bolj vprašanje za vlado. V Nietzcshejevem paru upnik - dolžnik smo z velikim javnim dolgom že zdaj dolžnik, če pa ta par postavimo v Heglovo dialektiko gospodarja in hlapca smo hlapec z velikim dolgom okrog vratu. Država v 30 letni zgodovini ni zbrala poguma, da bi nas postavila v položaj upnika in gospodarja, vedno je pragmatično zapravljala več od zmožnostih, torej, parazitom popuščala. Danes po deleuzovsko ima država neskončen dolg in neskončen račun, ki ga ne more poravnati, torej postali smo večni sužnji, ki bomo večno delali za naše upnike, danes plačujemo obresti že otrokom tistih, ki so nam posodili denar in so postali naši gospodarji.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2842464] 01.05.20 18:27 · odgovor na: anon-317028 (#2842442)
Odgovori   +    0
Neštetokrat sem napisal, da sem proti vseh subvencij, ker se mi ne zdi prav, da se denar izplenjen z davki za splošne potrebe, vrača po nekakšnih ključih in razpisih nazaj v gospodarstvo in dela motnje na trgu, ker prejemnike subvencij (posredne in neposredne) postavlja v privilegirani položaj. Kljub temu, da izkoristim vsako priložnost za kritiko zapravljivega in predragega javnega sektorja bi raje, da se ta proračunski denar porabi v zdravstvu, šolstvu, tudi za kulturo.
sploh ni vazno, ce si ti proti vsem vrstam subvencij. te so tu in obstajajo ze leta in desetletja. in bodo se obstajale, ker imajo nekatera podjetja v EU poseben polozaj. da ne recem, da one diktirajo politiko
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2842465] 01.05.20 18:39 · odgovor na: anon-317028 (#2842437)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
>
> Lahko bi se šla stavit, da obstaja še ena kategorija, ki je še veliko bolj zavzeta za "newere ending story".

Moje podjetje ni iskalo državne pomoči, plače smo izplačali, prispevke...vse račune smo poravnali, tudi tiste komaj prispele, torej, če si namignil na podjetnike, ki poslujejo na trgu, no ja, misli kar po svojem. Od podjetij s katerimi delam (nekaj sto) gostinci komaj čakajo ponedeljek in jih bo veliko s terasami začelo delati, trgovci, ki jih je vlada zaprla so večinoma že začeli z delom (ne tisti v velikih centrih) in poklicali delavce na delo (na čakanju so le tisti, ki so doma z otroci), avtoprevozniki se vračajo na ceste...Sicer, danes sem večji optimist, verjel ali ne, nekatera podjetja na novo zaposlujejo delavce za nedoločen čas. Sicer, spremenilo se bo tudi delo na domu, veliko več jih bo delalo, pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...
Si močno falil, nisem milsil podjetnike, ampak ene, ki žive na račun državnih jasli in imajo škarje in platno v svojih roka.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2842469] 01.05.20 19:07
Odgovori   +    0
Dvomim da bodo odprli tudi promet s sosednjimi državami predvsem Italijo sigurno ne.
macon sporočil: 12.861
[#2842470] 01.05.20 19:19 · odgovor na: (#2842452)
Odgovori   +    8
[rename]
> [gogi1]
> > [FIN-311684]
> > Življenje se počasi vrača v nekakšno novo normalo, tudi v Sloveniji se bo. Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti, ki bi najraje, da koronakriza traja in traja, kot nikoli končana zgodba (The Neverending Story), zavedajo se, da Slovenija nikoli več ne bo futrala takšno količino parazitov, tudi proračun za kulturo se bo naslednje leto prepolovil, preprosto, denarja ne bo.
>
> Upam, da podobno velja za nevladne parazite.

Nevladni paraziti bodo z vso silo udarili po tej vladi....naslednja pa jih bo bogato poplacala.
Če bodo tudi to vlado odstranili kot tisto 2013, Slovenije ne bo več. Naj levi kar pozabijo, da bodo samopašno ustrahovali vse in kradli kot jim paše, potem nam pa ponujali "vrednote" rdeče zvezde in "boja proti kapitalizmu"- otročje pravljice za idiote, medtem ko bo večina čedalje težje živela zaradi njihove nesposobnosti, kriminala in uničevanja vseh moralnih in etičnih vrednot.
dronyx sporočil: 4.602
[#2842482] 01.05.20 19:51 · odgovor na: anon-317028 (#2842418)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: dronyx 01.05.2020 19:56
Kaže, da bodo najbolj nesrečni kulturniški paraziti...
Če bi tej post komunistični "avantgardi" kdo v Sloveniji ukinil vire financiranja ne bi bilo nobenih težav z iskanjem delavcev za obranje hmelja.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842533] 02.05.20 04:17 · odgovor na: shevchenko (#2842464)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
> Neštetokrat sem napisal, da sem proti vseh subvencij...

sploh ni vazno, ce si ti proti vsem vrstam subvencij. te so tu in obstajajo ze leta in desetletja. in bodo se obstajale, ker imajo nekatera podjetja v EU poseben polozaj. da ne recem, da one diktirajo politiko
Z malo domišljije lahko mirno ugotovimo, da Evropsko unijo držijo skupaj subvencije,
moon sporočil: 1.623
[#2842535] 02.05.20 07:36 · odgovor na: anon-317028 (#2842447)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [shevchenko]
> > pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...
>
> Če ni skrivnost, koliko bo pri vas znašala odškodnina za uporabo svojega računalnika in elektrike?
>
> Moja firma mi za to plačuje 1 (en) evro na dan. Sram me je. Za firmo.

Če delavec uporablja računalnik, ki je last podjetja, odškodnine ni, lahko pa je odškodnina za internet...Mi opravljamo kadrovske posle za druga podjetja in za njih pripravljamo pravilnike, anekse, pogodbe...Nekakšen znesek delodajalec mora napisati v pogodbo, seveda ne 1 evro, ker se mu drugače lahko zgodi, do bo delavec, ki je doma delal 5 let zahteval npr. povračilo stroškov za elektriko in internet v višini 5 tisočakov in le boh ve kako se bi to na sodišču razpletlo. Številke v pogodbi morajo biti.
Ce smo realni, znese 1 EUR na dan 365 EUR na leto.. v treh letih torej spodoben prenosnik, katerega vecina se videla ni. Torej ni tako malo.
Problem je, ker folk pac nikoli ne racuna fiksnih malih periodicnih izdatkov na leto/pet let.
Zato ga tudi kaksen "mali" dvig DDV za procent ali dva sploh ne sekira..
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2842571] 02.05.20 11:47 · odgovor na: moon (#2842535)
Odgovori   +    0
[moon]
> [FIN-311684]
> > [shevchenko]
> > > pripravljamo anekse k pogodbam za delo na domu, pogodbe o plačilu odškodnine delavcu za uporabo npr. svojega računalnika, elektrike...
> >
> > Če ni skrivnost, koliko bo pri vas znašala odškodnina za uporabo svojega računalnika in elektrike?
> >
> > Moja firma mi za to plačuje 1 (en) evro na dan. Sram me je. Za firmo.
>
> Če delavec uporablja računalnik, ki je last podjetja, odškodnine ni, lahko pa je odškodnina za internet...Mi opravljamo kadrovske posle za druga podjetja in za njih pripravljamo pravilnike, anekse, pogodbe...Nekakšen znesek delodajalec mora napisati v pogodbo, seveda ne 1 evro, ker se mu drugače lahko zgodi, do bo delavec, ki je doma delal 5 let zahteval npr. povračilo stroškov za elektriko in internet v višini 5 tisočakov in le boh ve kako se bi to na sodišču razpletlo. Številke v pogodbi morajo biti.

Ce smo realni, znese 1 EUR na dan 365 EUR na leto.. v treh letih torej spodoben prenosnik, katerega vecina se videla ni. Torej ni tako malo.
Problem je, ker folk pac nikoli ne racuna fiksnih malih periodicnih izdatkov na leto/pet let.
Zato ga tudi kaksen "mali" dvig DDV za procent ali dva sploh ne sekira..
Pri teh odškodninah je potrebno paziti tudi na plačilo davkov in prispevkov. Torej, 10 tč. 1. odstavka 44. člena Zakona o dohodnini (ZDoh-2-NPB24) glasi:
"10. nadomestilo za uporabo lastnih sredstev pri delu na domu v skladu s predpisi, ki urejajo delovna razmerja, pod pogojem, da je določeno s posebnimi predpisi ali na podlagi kolektivne pogodbe oziroma notranjega akta delodajalca, da gre za sredstva, ki so značilna, nujna in običajna za opravljanje določenega dela, in pod pogojem, da je delodajalec določil navedeno nadomestilo na podlagi izračuna realnih stroškov in zato le-ta predstavlja utemeljen in razumen znesek – do višine 5% mesečne plače delojemalca, vendar ne več kot do višine 5% povprečne mesečne plače zaposlenih v Sloveniji. Dejanske stroške je mogoče uveljavljati na podlagi dokazil"

Nadomestilo se lahko nanaša le na sredstva, ki so značilna, nujna in običajna za opravljanje določenega dela. Dodaten pogoj je, da je nadomestilo določeno na podlagi izračuna realnih stroškov, za kar obstajajo dokazila npr. računi za elektriko, internet, vodo, telefon...

Strani: 1