Strani: 1 2

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2840060] 23.04.20 08:34
Odgovori   +    1
Imam občutek, da bomo s šolami še malo počakali... in se bolje pripravili (?), a sredi maja bo že. Dvoizmenski pouk zaradi razpolovitve učencev v razredu...
rame sporočil: 958
[#2840068] 23.04.20 08:45 · odgovor na: FIN-379669 (#2840060)
Odgovori   +    3
Jaz bi dva tedna naredil test v osnovni šoli s polovica učenci.Polovica dva dni druga polovica tri dni naslednji teden pa obratno.To bi začel 18 maja,junija pa na polno do 30 ali celo do petka 3 julija.
Nollem sporočil: 965
[#2840070] 23.04.20 08:51 · odgovor na: FIN-379669 (#2840060)
Odgovori   +    15
kakšen razmak med učenci neki. kdo jih bo pa med odmori narazen držal. pri nas se v naselju od velike noči dalje otroci prosto družijo. od najmlajših do srednješolcev. pikiniki so pa gor po vasi cel vikend
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2840084] 23.04.20 09:30 · odgovor na: Nollem (#2840070)
Odgovori   +    0
Nisem govoril o razmaku, ampak o dvoizmenskem pouku za čas 3 tednov npr. Nisva midva, da o tem odločiva.

Se pa strinjam, da je pri otrocih to nemogoče preprečiti... ampak razmišljam, kaj nam lahko še predpišejo vrli umi.
rame sporočil: 958
[#2840086] 23.04.20 09:32 · odgovor na: Nollem (#2840070)
Odgovori   +    3
Zato pa predlagam dva tedna pol pol zaradi vzgoje,da bodo učitelji lahko bolj poudarili problem korona virusa.Zaleglo bo pa tako kot pri odraslih.Večina se drži predpisov nekaj je pa zmeraj bolj pametnih to je isto ko na tem forumu.
LeonTosic sporočil: 283
[#2840091] 23.04.20 09:40 · odgovor na: rame (#2840086)
Odgovori   +    1
Otroci sploh niso problematicni, komot grejo v sole.
Nollem sporočil: 965
[#2840096] 23.04.20 09:51 · odgovor na: FIN-379669 (#2840084)
Odgovori   +    1
zakaj samo polovica v šolo? ne razumem. ti isti otroci se že 10 dni med seboj družijo doma
Irbis sporočil: 173
[#2840097] 23.04.20 09:54 · odgovor na: LeonTosic (#2840091)
Odgovori   +    2
[LeonTosic]
Otroci sploh niso problematicni, komot grejo v sole.
Otroci niso problem, malo večja sitnost so kakšni 60-letni učitelji (po možnosti še s kakšnimi 80+ starši doma), ki bodo morali učiti v zaščitni opremi ali pa se pač prekužiti.
Nollem sporočil: 965
[#2840100] 23.04.20 09:58 · odgovor na: (#2840095)
Odgovori   +    1
[rename]
> [LeonTosic]
> Otroci sploh niso problematicni, komot grejo v sole.

... in okužijo učitelje, svoje starše, stare starše... in učitelji svoje otroke in partnerje (in starše in stare starše), oni potem sodelavce v službah,... skratka klasičen "networking" a la "12 Monkeys".
na Ptuju imajo doslej 2 (dva) okužena, pa na delo hodi nekaj tisoč ljudi (Perutnina, Talum,...).
delajo tudi v Krki, Leku, Domelu, Helli, Adrii Mobil in na vseh gradbiščih
ljudje se na delo vozijo po 5 v avtu ali 8 v kombiju
nobenega obolelega, zanimivo, a ne?
tudi med trgovkami ni okuženih
anon-518732 sporočil: 934
[#2840103] 23.04.20 10:02
Odgovori   +    7
čas je da se mularijo nagoni v šolo in se nazaj zažene javni promet, trgovine in gostilne. (ne pa množičnih dogodkov, športnih prireditev s publiko in koncertov itd) ogrožene skupine naj se samoizolirajo, za njih smo naredili največ kar smo lahko.
rame sporočil: 958
[#2840107] 23.04.20 10:05 · odgovor na: (#2840095)
Odgovori   +    5
To je to samo eni spet ne razumejo.Otroci so začetek nove verige okužb.
Največja težava za učitelje so otroci v prvih razredih pri prehladih ,virusih in gripah.
Pri koroni še ni izkušenj.
Nollem sporočil: 965
[#2840109] 23.04.20 10:10 · odgovor na: (#2840104)
Odgovori   +    5
[rename]

Spomni se januarja, ko so bile šole zdesetkane zaradi (navadne) gripe.
se spomnim januarja in me res zanima za čim so tile otroci zboleli, ker gripa to definitivno ni bila.

imam dva šolarja, ki sta imela visoko temperaturo, glavobol in dlje časa trajajoč suh kašelj.
Nollem sporočil: 965
[#2840120] 23.04.20 10:29 · odgovor na: (#2840114)
Odgovori   +    1
[rename]
> [Nollem]
> > [rename]
>
> >
> > Spomni se januarja, ko so bile šole zdesetkane zaradi (navadne) gripe.
> >
>
> se spomnim januarja in me res zanima za čim so tile otroci zboleli, ker gripa to definitivno ni bila.
>
> imam dva šolarja, ki sta imela visoko temperaturo, glavobol in dlje časa trajajoč suh kašelj.

Ne vem, kaj je to bilo... večina otrok (če ne kar vsi) od mojih znancev je bila bolna, tudi nekaj odraslih. Se pa spomnim, so pripovedovali, da so bili v razredu samo še po trije, štirje, nato so jih združili z ostalimi itd.
Podobno je bilo v vrtcih.
Morda je tudi to že bil covid19... recimo prinesli Kitajci, nato se je iz kitajskih restavracij preneslo na obiskovalce...
mogoče, moj sodelavec je bil s temi simptomi takrat 14 dni na bolniški

ampak, to bi potem pomenilo, da je prekuženost precej večja in bi otroci res lahko šli v šolo
gobim sporočil: 583
[#2840140] 23.04.20 11:21 · odgovor na: (#2840114)
Odgovori   +    7
[rename]
Morda je tudi to že bil covid19... recimo prinesli Kitajci, nato se je iz kitajskih restavracij preneslo na obiskovalce...
Preveč bereš ameriške medije. Direktor ameriškega CDC je že več kot pred 2 mesecema govoril, da je del od 18.000 smrti od gripe (zaradi netipičnih pljučnic) v ZDA bilo mogoče od Covid-19. Niso ga več spustili k mikrofonu.....nadomestil ga je dr. Fauci,....namreč težko obtožuješ kitajce, če so bile pljučnice tipa Covid-19 v ZDA v novembri in oktobru. Da smrti, menda zaradi Wape-a, pa z istimi simptomi in posledicamo kot Covid-19 (fibroza pljuč) od avgusta do oktobra niti ne omenjamo. Mimogrede konec julija je CDC zaprl (zaradi varnostnih razlogov) Fort Derrick - največji ameriški vojaški laboratorij (level 4). Kaj je bil vzrok, pa niso povedali.

Isto italijani. Že pred mesecem in pol so poročali o smrtih zaradi netipičnih pljučnic (simptomi povsem podobni Covid-19) v novembru in decembru.

Sprašujem se, če ni relativna blagost epidemije Covid-19 v Sloveniji razlog v tem, da smo večino preboleli že v januarju.

Del sorodnikov je takrat v 1.pol. januarja zbolel za hudo gripo (z istimi simptomi kot Covid-19). Zdravnik je naredll brise in poslal vzorce na analizo. Nismo dobili rezultatov, kljub večkratnemu urgiranju.

Znanca sta se vrnila iz ZDA s Covid-19, ko o kakšni epidemiji ni bilo še duha in sluha ne. Sta se okužila od Kitajcev ali Američanov?
Nollem sporočil: 965
[#2840145] 23.04.20 11:28 · odgovor na: gobim (#2840140)
Odgovori   +    1
[gobim]
> [rename]
> Morda je tudi to že bil covid19... recimo prinesli Kitajci, nato se je iz kitajskih restavracij preneslo na obiskovalce...

Preveč bereš ameriške medije.
no, saj rename pravi: morda, recimo...

naš upravnik je povedal, da je njegova mama šla čez te simptome že decembra
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2840150] 23.04.20 11:38 · odgovor na: gobim (#2840140)
Odgovori   +    3
Znanca sta se vrnila iz ZDA s Covid-19, ko o kakšni epidemiji ni bilo še duha in sluha ne. Sta se okužila od Kitajcev ali Američanov?
Od Američanov, ki so se okužili od Evropejcev, ki so se okužili od Kitajcev. Izvor epidemije je znan, širitev okužbe tudi, ni nobene potrebe po prirejanju in zamegljevanju.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2840165] 23.04.20 11:57 · odgovor na: (#2840152)
Odgovori   +    0
[rename]
> [kren]
> > [rename]
> > Zanimivo bi bilo te ljudi testirati na protitelesa, čudi me, da se tega ni nihče spomnil.
>
> Če se ne motim to ravnokar počnejo v testiranju 1.500 Slovencev.

To, kar zdaj počnejo je naključni vzorec.
Zanimivo bi bilo na test vpoklicate tiste, ki so "gripo" prebolevali v januarju.
Tako.

Rezultat tega, kar zdaj pocnejo, bo na ravni statisticne napake.

Rna test bo od 1.500 nasel kakih 10 pozitivnih, serum test na protitelesa pa bo s 50% napako (tistih mekaj pozitivnih je potrjenih, negativni pa niso nujno negativni) pozitivne spregledal.

Serum test potrjenih pozitivnih v preteklosti bi lahko sluzil vsaj kot model za nadalnja ugibanja.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2840172] 23.04.20 12:06 · odgovor na: (#2840167)
Odgovori   +    0
[rename]
> [kren]
> Se strinjam, ampak vprašanje, kako zanesljivi so testi.

To niso testi brisov, ampak odvzete krvi.
Kot mi je znano, so zelo zanesljivi.
50-70%

Ce protitelesa zazna, je to 100%
Negativni rezultat pa ima 30-50% moznosti, da so protitelesa lahko vseeno prisotna.
lea1 sporočil: 834
[#2840193] 23.04.20 12:32 · odgovor na: (#2840114)
Odgovori   +    8
Halo, zakaj povezava s kitajskimi restavracijami? To se mi zdi, ne vem, najmanj nefer. Kitajci po vsej Evropi potujejo kot turisti in poslovno, lastniki kitajskih restavracij pa živijo v Sloveniji/Evropi. Zato, če je prišel virus direktno iz Kitajske v Slovenijo, je bistveno bolj verjetno, da je prišel s turistom ali poslovnežem, niti ni nujno, da Kitajcem, tudi Slovenci potujejo. Kar množično.
prixi sporočil: 285
[#2840204] 23.04.20 12:46 · odgovor na: Nollem (#2840100)
Odgovori   +    7
[Nollem]
> [rename]
> > [LeonTosic]
> > Otroci sploh niso problematicni, komot grejo v sole.
>
> ... in okužijo učitelje, svoje starše, stare starše... in učitelji svoje otroke in partnerje (in starše in stare starše), oni potem sodelavce v službah,... skratka klasičen "networking" a la "12 Monkeys".

na Ptuju imajo doslej 2 (dva) okužena, pa na delo hodi nekaj tisoč ljudi (Perutnina, Talum,...).
delajo tudi v Krki, Leku, Domelu, Helli, Adrii Mobil in na vseh gradbiščih
ljudje se na delo vozijo po 5 v avtu ali 8 v kombiju
nobenega obolelega, zanimivo, a ne?
tudi med trgovkami ni okuženih
Znanka iz prosvete mi je enkrat dejala, da so to mali prenašalci virusov:)) in dejansko je res. Spomnimo se, ko pride obdobje kakšnih viroz, najprej otrok to prinese iz šole in potem "pade" cela familija. Dejansko je ta segment najbolj nevaren, ker otroke imajo tudi medicinske sestre, zdravniki, sestre v domovih za ostarele, pa potem dedki in babice, sploh če stanujejo v istih hišah.....Podjetja in tovarne se mi ne zdijo toliko problematične toliko kot šole.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2840205] 23.04.20 12:48 · odgovor na: prixi (#2840204)
Odgovori   +    3
Podjetja in tovarne se mi ne zdijo toliko problematične toliko kot šole.
se strinjam. in ce potegnemo paralelo se naprej, vrtci so se bolj problematicni kot sole. solarju morda se nekako razlozis, da se pazi v soli, kako bos otroku v vrtcu? tudi ce mu nekako bos, ker je ze vecji/a, ga bodo drugi okuzili, ki se ne razumejo.
pinkfloyyd sporočil: 658
[#2840261] 23.04.20 14:46
Odgovori   +    1
JJ se bo še malo skrival za "stroko".
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2840293] 23.04.20 16:15 · odgovor na: (#2840287)
Odgovori   +    2
[jezdec666]
Večja verjetnost je, da srečate medveda, kot okuženega s korono.
Torej je v tem trenutku v Sloveniji več kot 1.366 medvedov? Nič čudnega, da jih želijo kmetje in lovci malo bolj intenzivno odstreliti...
Nollem sporočil: 965
[#2840298] 23.04.20 16:26 · odgovor na: anon-45881 (#2840293)
Odgovori   +    2
[markoff]
> [jezdec666]
> Večja verjetnost je, da srečate medveda, kot okuženega s korono.

Torej je v tem trenutku v Sloveniji več kot 1.366 medvedov? Nič čudnega, da jih želijo kmetje in lovci malo bolj intenzivno odstreliti...
pri nas so v zadnjih dneh že veliko medvedov opazili, okuženega pa še nobenega
LeonTosic sporočil: 283
[#2840346] 23.04.20 18:53 · odgovor na: Nollem (#2840298)
Odgovori   +    0
Otroci ljudi ki delajo so ze zdaj v organiziranem varstvu, to je isto kot sola/vrtec. Pa ni nobenih okuzb. Dela pa veliko ljudi, zdravstvo, policiia, energetika, voda, trgovine... ocitno to ni problematicno.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2840370] 23.04.20 19:58 · odgovor na: Nollem (#2840145)
Odgovori   +    0
[Nollem]
> [gobim]
> > [rename]
> > Morda je tudi to že bil covid19... recimo prinesli Kitajci, nato se je iz kitajskih restavracij preneslo na obiskovalce...
>
> Preveč bereš ameriške medije.

no, saj rename pravi: morda, recimo...

naš upravnik je povedal, da je njegova mama šla čez te simptome že decembra
Veliko bolezni ima podobne ali zelo enake simptome. Povišano temperaturo, oteženo dihanje,... To še ne pomeni, da si prebolel ravno covid19!
Nollem sporočil: 965
[#2840452] 24.04.20 08:08 · odgovor na: anon-333107 (#2840370)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [Nollem]
> > [gobim]
> > > [rename]
> > > Morda je tudi to že bil covid19... recimo prinesli Kitajci, nato se je iz kitajskih restavracij preneslo na obiskovalce...
> >
> > Preveč bereš ameriške medije.
>
> no, saj rename pravi: morda, recimo...
>
> naš upravnik je povedal, da je njegova mama šla čez te simptome že decembra

Veliko bolezni ima podobne ali zelo enake simptome. Povišano temperaturo, oteženo dihanje,... To še ne pomeni, da si prebolel ravno covid19!
jaz tega ne trdim, samo razmišljam. ker je pa ca. 80% testiranih asimptomatskih oz. ima blažji potek bolezni je možno, da je marsikdo to bolezen dejansko prebolel.

kot sem že napisal, je zanimivo, da na ptuju nimajo okuženih, pa v službo hodi par tisoč ljudi - v fabrko, ne v pisarno, pa skupaj se v avtu vozijo

sprašujem se tudi zakaj otroci ne smejo v šolo, saj se že tako cele popoldneve med seboj družijo. od majhnih otrok, do šolarjev in gimnazijcev

pa še to bi vprašal, posebej tiste, ki radi sočustvujejo:
a veste koliko je večji izdatek za hrano v času karantene, ko je cela družina doma? a ima kdo podatek koliko otrok je doma lačnih, ker je bil edini topel obrok tisti,ki so ga dobili v šoli?
Nollem sporočil: 965
[#2840465] 24.04.20 09:03 · odgovor na: (#2840455)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [Nollem]
> a ima kdo podatek koliko otrok je doma lačnih, ker je bil edini topel obrok tisti,ki so ga dobili v šoli?

A ti to, da nihče nima tega podatka, ne pripelje do sklepa, da bi nehal postavljati agitpropovska vprašanja? Ravno prejšnji teden sem videl gručo otrok po Čopovi z (od lakote) napihnjenimi trebuhi...
verjemi, da jih nisi, ker taki so doma, ker jih je sram. žrtve korone niso samo dementni starostniki, ki umirajo v DSO, ampak tudi otroci. inni jih malo.

pa da ne ostanemo samo pri agitpropovskih vprašanjih, ti bom navrgel nekaj številk, ki jih očitno ne poznaš. samo ZPMS v projektu Botrstvo v Sloveniji trenutno pomaga več kot 5500 otrokom in mladostnikom, v projektu Veriga dobrih ljudi pa je trenutno več kot 2000 otrok.

prijetno branje:
www.rtvslo.si/sloven...ice/518245
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2840573] 24.04.20 12:12 · odgovor na: Nollem (#2840452)
Odgovori   +    0
[Nollem]
jaz tega ne trdim, samo razmišljam. ker je pa ca. 80% testiranih asimptomatskih oz. ima blažji potek bolezni je možno, da je marsikdo to bolezen dejansko prebolel.

kot sem že napisal, je zanimivo, da na ptuju nimajo okuženih, pa v službo hodi par tisoč ljudi - v fabrko, ne v pisarno, pa skupaj se v avtu vozijo

sprašujem se tudi zakaj otroci ne smejo v šolo, saj se že tako cele popoldneve med seboj družijo. od majhnih otrok, do šolarjev in gimnazijcev

pa še to bi vprašal, posebej tiste, ki radi sočustvujejo:
a veste koliko je večji izdatek za hrano v času karantene, ko je cela družina doma? a ima kdo podatek koliko otrok je doma lačnih, ker je bil edini topel obrok tisti,ki so ga dobili v šoli?
Zadevo moraš PRAVILNO razumeti!! V vsej njeni kompleksnosti! Saj to ni tako težko, če imaš za to voljo, izkušnje in pogum. Marsikdo tega nima, poleg tega pa se pridružijo še čisto osebni interesi vsakega posameznika! Tega ne smeš nikoli pozabiti!!

Kar se tiče virusa! Se pač širi, kot se širi in to ni neka znanost ali neznanost, kot npr. s kugo v srednjem veku, ko niso vedeli, da jo prenašajo podgane oz. uši na njih... Tale corona virus ima tudi svoje biotehnološle značilnosti širjenja... Če jih poznaš in upoštevaš, njegovo širjenje presekaš in ustaviš! Če pa se jih ne držiš, zadeva uide izpod nadzora, tako kakor ogenj, ko je suša in začne pihati npr. še močan veter... Če pač ni okuženih v nekem zaselku, ni problema, ljudje naj bodo malce pazljivi, predvsem do tujcev, ki bi lahko kaj prinesli, če se pa otroci tam družijo, to ni problem. Ker ni virusa in ni prenosa okužb. NO, v Lj. je to malce, ali pa precej drugače! Večina se zelo drži predpisov, nekateri zmigujejo z glavami, drugi pa so zelo presrani! Zadnjič sem videl eno mlado mamico, ki je svoja dva mladiča malo pripeljala pred hišo, da niso bili samo notri zaprti. In je tako prestrašeno gledala vse naokrog, čeravno sploh ni bilo neke gneče, daleč od tega, kakor da bi se po mestu pojavljali volkodlaki in napadali in žrli ljudi!? :)) Pa zdaj ne vem zakaj je bila tako prestrašena!? Ali zato, da jih res ne bi kdo napadel, vključno z virusom, ali zato, ker je morala kršiti pravila in je otroke pripeljala malo ven, na zrak in sonce!?

Verjetno bodo morali počasi ukrepe sprostiti in sproščati, zdaj smo pa že blizu te faze... Je pa tako: zadeve so zelo individualne!! Nekaterim paše tole "delo od doma", drugi ponovno trpijo in krvavijo, še posebno, če imajo dva šoloobvezna otroka in še delo od doma... Veliko se jih pa tudi SONČI v uspešnosti in slavi, seveda tudi s pomočjo medijev, ... tukaj pa res blesti šolska ministrica, kako ji vse zadeve tečejo, kot po maslu!

Seveda vseh tistih, ki s tem izgubljajo, ali pa zaradi tega še bolj zaostajajo, ne pridejo do pravega izraza in pomena.... Taka je pač lastnost te DIGITALNE virtualne dobe. Kdo bi se sploh ukvarjal s tem!?? Saj so tako praktično nevidni in neslišni!

Potem so tukaj še vsi drugi, tudi poslovni in politični interesi, .... kar seveda tudi sam dobro razumeš....

Pravzaprav se tukaj izpušča neka beseda, in to je KVALITETA!!

Ne gre samo za življenje, ampak gre tudi za KVALITETO Življenja!!

In to se pozablja, ali pa NAMERNO izpušča! Se bodo pa stvari spremenile in obrnile. Ker je jasno, da na dolgi rok tega ne bomo zdržali! To ve in razume že vsak osel!! Tisti pa, ki jim ustreza in to hočejo in zmorejo, naj pa ostanejo zabarikadirani v svojih kleteh in živijo preko svojih vsemohočnih in pomembnih klikov in digitalne tehnologije....
pobalin sporočil: 14.456
[#2840612] 24.04.20 13:04 · odgovor na: (#2840477)
Odgovori   +    3
[abohte]
Anita Ogulin verjetno opravlja hvalevredno delo, ampak jaz bi njene izjave vzel z zadržkom. Od takšne "propagande" ZPM živi.
Dregnil si v interesantno dilemo - ali je etično, moralno in spodobno propagirati dejavnosti "splošnega družbenega pomena". In kaj je domnevno nespodobna propaganda že naklonjenost medijev z omembami v člankih, njohove objave brezplačnih oglasov ali celo plačani oglasi?

V krasnem "neoliberalnem" svetu se pojavljajo glasni zagovorniki teze, da je treba manežerje dobrodelnih organizacij plačati po učinku, alora res dobre res bogato. Jaz se s tem ne strinjam, a je treba za kontra argumentacijo zaposliti kar nekaj sivih celic.

Je prav, da SŽ plačujejo propagando za (po prihodkih in dobičku) marginalne potniške storitve, če pa večino denarja dobijo od države in rednih vozačev? Itn.
V SLO ni nihče lačen, razen kdo hoče biti ali kdor dela nekaj zelo, zelo, zelo, zelo narobe. Me boš težko prepričal, da so v najbolj egalitarni državi v EU potrebni prostovoljni prispevki za socialno skrbstvo in osnovno preživetje.
Ne vem, koliko hodiš naokrog in koliko sežeš izven svojega socialnega mehurja, vem pa, da si jaz take izjave ne bi upal privoščiti. Egalitarnost ne pomeni, da nihče ne more biti lačen. Lahko pomeni tudi, da v množici lačnih skoraj nihče ne more biti silno bogat. Ti s svojimi domnevami vidiš spodnjo mejo, jaz pa zgornjo, in oba imava lahko prav. Lahko se pa tudi motiva.
Evo, recimo iz spletne strani veriga dobrih ljudi, roadtrip: www.zpmmoste.net/bar...nako-nica/
Zveza prijateljev mladine ni samo skrb za lačne in prezeble otroke. Zgodovinsko je bila to organizacija za skupinska letovanje otrok in podobno. Jaz sem bil v njihovih "kolonijah" (na Hrvaškem: pravi kolonialisti, hehe), moji otroci tudi, pa nismo bili socialno ogroženi.

Ne zdi se mi nič narobe, če ima ZPM v svoji ponudbi tudi nekaj dražjih potovanj za otroke "ugašajočega višjega srednjega sloja" (klajnburgerlihovski obisk Harrodsa, nakupovanje na Oxford Street, v Monaku pa ziher ne bo šlo brez Casina, hehe). BTW, tudi jahalno varstvo med počitnicami za 158 EUR/teden (5 delovnih dni) ni glih proletarska kategorija.

Po branju opisov oz. programov treh potovanj me bolj skrbi mentalni doseg organizatorjev/k in udeležencev/k. Gre za orto pop turistični džank, prav nobenega vzgojno-izobraževalnega vložka ne vidim v njih. Morda je samo cena nižja kot pri navadnih agencijah. Tudi klajnburgerji radi kaj prišparajo.

Dva primera, ki kažeta plehkost te mladinsko potovalne španovije:

- Za divji "road trip" - 5 dni do Barcelona in nazaj - nadvse afirmativno piše, da "se bo pričel v Ljubljani preko Azurne obale, mimo Kneževine Monaka (druga najmanjša in najgosteje naseljena država) in v istemu dnevu spoznali še francosko pokrajino Provanso in Nico, ki največje mesto na Azurni obali, kjer se bomo tudi kopali in prespali." Spoznali?! Morda brezdanjo plehkost, bi rekel.

- Za potovanje na Bavarsko pa piše, da "se bomo tudi navduševali nad enim od najbolj romantičnih mest – Nuremberg, ki je znano po belih pol-lesenih hiškah in srednjeveškemu gradu." Da se jim ne ljubi iskati umlautov še zastopim, da pa jih ne nadomestijo z dodanim e (Muenchen) in da Nürnberg pišejo kar po anglešpko Nuremberg, je precej bedno.

Naravnost smrtni greh je pa poudarjanje "belih pol-lesenih hišk" (hiškic, otročki dragi?), ki se jih najde po mnogih nemških (in drugih severnjaških) mestih. Nürnberg je in mora ostati znan po dveh za zgodovino človeštva res pomembnih dogodkih: masovnih mitingih v 20. in 30. letih in sodnih procesih 1945-46. Pa po neki gasi ob Germanskem narodnem muzeju, na kateri so v vrsto postavljeni pusti betonski stebri, vsak ima v nemščini in še enem jeziku napisan izvleček enega od 30 členov Splošne deklaracije o človekovih pravicah. Med jeziki ni nobenega "jugoslovanskega". de.wikipedia.org/wik...chenrechte

Hvala ti za razkritje, da ZPM Moste ponuja tudi taka potovanja ubornih na duhu za uborne na duhu. Provincializem in konzumerizem par excellence.
Ti pa še prodajaj bučke o niti enem toplem obroku. Še romski otroci ga imajo, pa živijo v barakah.
Menim, da je fino, če obsojamo zadeve, ki jih vsaj približno poznamo ali preverimo. Jaz si o lačnih otrocih ne upam tako kategorično dvomiti kot ti.

Strani: 1 2