3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
4 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

dronyx sporočil: 4.602
[#2838939] 19.04.20 18:07
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: dronyx 19.04.2020 18:24
Jaz ne bi preveč zaupal tem anketam. Po moje so nekatere od teh firm nekaj podobnega kot nekateri mediji, torej namenjene ustvarjanju javnega mnenja in ne analizi dejanskega stanja. Oni natančno vedo politično opredeljenost posameznikov, saj jim to povedo v odgovorih in lahko manipulirajo s tem koga pokličejo, pač glede na potrebe in preference naročnika "raziskave" (vse naključno jasno).
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2838955] 19.04.20 19:37
Odgovori   +    1
Rezultat je v bistvu pomemben le za Kacina, ki mu ljudje ne verjamejo in bi ga Janša takoj moral zamenjati.
153 sporočil: 9.333
[#2838980] 19.04.20 21:52
Odgovori   +    1
-Zanimiv grafični prikaz, a če so pri rdečih minusi,
bi bilo prav, da so pri modrih plusi, mar ne ?
-Komentar za Vlado (zadnji odstavek) je povlečen za
lase, kajti tabelarno Ogledalo, ga sploh ne zazre ?
-Sicer pa se ne morem znebiti vtisa, da gre tudi pri
Valiconu, ob vseh strokovnih naporih, za dobrikanje
plačnikovemu konju ?
-Pričakujem, da bo enkrat v prihodnje belih polj dosti
manj, kajti dosedanje učenje naj ne bi bilo zaman ?

Sodražan
dronyx sporočil: 4.602
[#2839012] 20.04.20 05:33 · odgovor na: dronyx (#2838939)
Odgovori   +    8
Jaz sem samo enkrat odgovoril na neko anekto javnega mnenja po telefonu. Od takrat naprej so me nekaj časa klicali neprestano in to iz raznih teh agencij za ustvarjanje javnega mnenja. Edina moja logična razlaga je bila, da so si očitno izmenjali moje kontaktne podatke, torej telefonsko številko in lahko da tudi moje odgovore, da so si ustvarili moj profil. Da bi bil od takrat dalje tolikokrat naključno izbran pa ne verjamem, ker je to statistično nemogoče.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2839019] 20.04.20 08:02 · odgovor na: dronyx (#2839012)
Odgovori   +    1
[dronyx]
Jaz sem samo enkrat odgovoril na neko anekto javnega mnenja po telefonu. Od takrat naprej so me nekaj časa klicali neprestano in to iz raznih teh agencij za ustvarjanje javnega mnenja. Edina moja logična razlaga je bila, da so si očitno izmenjali moje kontaktne podatke, torej telefonsko številko in lahko da tudi moje odgovore, da so si ustvarili moj profil. Da bi bil od takrat dalje tolikokrat naključno izbran pa ne verjamem, ker je to statistično nemogoče.
Bi rekel, da res sprašujejo isti krog ljudi, ker večina ali nima objavljene številke ali ne želi odgovarjati; tako jim počasi ostaja vedno manj ljudi na voljo. Tako dobivajo vedno bolj omejeno sliko. Kar pa se dogaja tudi z volilci, izgleda da volijo pretežno samo še tisti iz JU in nekaj upokojencev. Tako se slika na obeh področjih enako krivi in vedno bolj zapleta sama vase. Posledico vidimo na anketah in v parlamentu, pri obeh rezultati že nekaj časa pomembno odstopajo od dejanskega stanja, da so že skoraj samo sebi namen. Pogledaš kdo anketo ali razlago podaja, pa veš kdo jo je naročil in kam se rezultati nagibajo.

Strani: 1