Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2838661] 18.04.20 11:56
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 18.04.2020 12:03
Slovenski parlament sprejme zakon, ki omogoča sledenje telefonom. Zakon dobijo v presojo izvoljeni ustavni sodniki.

Danes je M. Krivic v Delu napisal, da je zadnja odločba o državnem financiranju javno obveznega dela programa zasebnih osnovnih šol brez koncesije "...zelo dober prispevek k celoviti in uravnoteženi, z ustavo skladni rešitvi...", hkrati napiše, da je tudi odločba večinsko drugače usmerjenih ustavnih sodnikov iz konca leta 2014 bila "odlično argumentirana". Krivic je v bistvu zadel v žebljico, diametralno nasprotni odločbi sta odlično argumentirani, kar pomeni le, da sodniki zaprti v lastne miselne konstrukcije realnosti argumentirajo na ideološki podlagi.

Zakaj je na začetku napisano, da zakon dobijo v presojo izvoljeni ustavni sodniki? Iz Kriviceve argumentacije se vidi, da Ustavnega sodišča več ni, so le sodniki, ki so vso svojo prtljago, bremena in ideološka nasprotja privlekli na Ustavno sodišče, ničesar niso pustili pred vrati.

Krivic v Delu: www.delo.si/sobotna-...9603.html#
tupamaros sporočil: 3.720
[#2838669] 18.04.20 13:17
Odgovori   +    5
To pomeni da tam kjer je telefon sem tudi jaz. Ja, uradno. Osebno sem lahko 1000 km stran od naprave za sledenje.
vrac sporočil: 11.068
[#2838679] 18.04.20 14:01 · odgovor na: tupamaros (#2838669)
Odgovori   +    3
[tupamaros]
To pomeni da tam kjer je telefon sem tudi jaz. Ja, uradno. Osebno sem lahko 1000 km stran od naprave za sledenje.
Ni ravno tako, moraš se tudi javljati. Će telefona nimaš pri sebi si kršitelj.
anon-217002 sporočil: 275
[#2838705] 18.04.20 15:31
Odgovori   +    1
Ko brskam po Amazonu, mi čez dan ali dva prileti propagandno sporočilo katere podobne izdelke ima Amazon na zalogi. Sledijo mojemu brskanju in komercialno ukrepajo. Ko bom presodil, da kršijo moje pravice, na Amazonu ne bom, ne kupoval, ne brskal.

Google in Apple razvijata aplikacijo za sledenje in jo nameravata vgraditi v operacijski sistem. Sijajno. Če mi je to všeč dobim aplikacijo v paketu, brez dodatnih stroškov, če mi ni všeč, pa teh sistemov ne bom kupil.

Težava nastane šele, ko take aplikacije ponuja država v paketu. Ne morem reči, ne bom uporabljal storitev države in ne bom plačeval davkov, saj me bo država strpala v keho.

Ni rešitev prepoved sledenja! Konec koncev kdo bo to prepoved uveljavil? Država, EU, OZN? Same nasilne institucije, ki želijo izničiti trg in uvesti centralno planiranje. Rešitev je, zmanjšanje moči države in razgradnja njenega monopolnega aparata.
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#2855117] 06.07.20 13:16
Odgovori   +    1
Malo morgen! Točno tako, kot so posamezniki v Singapurju povedali. Pametni opuščajo možnost tega sledenja, ker je v praksi zelo problematična.
Tudi, če greš v trgovino lahko telefon pustiš zunaj v avtomobilu.
In sedaj primer. Giblješ se nekje v velikem nakupovalnem centru. V neposredni bližini je šel mimo človek, ki je okužen in se bo to ugotovilo čez kak dan ali dva.
Preko te aplikacije bo vidno, da je šel mimo stotine ljudi v nakupovalnem centru in se bo posledično delala panika med tistimi ljudmi. Neposredngea stika pa ne bo. Tudi maske bodo vsi imeli in NOBENEGA ne bo okužil.
Samo panika in zmeda se bo naredila.
Sam te zadeve nikoli ne naložim na aparat.
Pa še nekaj. Ko bodo razni nasprotniki "sevanja" dobili informacijo, da je sedaj "modri zob" v nenehnem pogonu in posledično "sevanje", bodo skakali do stropa in šli s transparenti na ulice. In ne samo ob petkih s kolesi ampak vsak dan peš.
Pa še poraba baterije bo večja, ker telefon ne bo "spal" ampak bo ves čas na preži za okuženimi ljudmi.
Neumnost na kvadrat. Za zajezitev z virusom obstaj ogromno drugih in bolj učinkovitih stvari.
Ta zadeva okrog telefonov pa bo kvečjemu koristila velikim družbam, ki bodo to razvijale in dobile milijarde od držav in raznim političnim voditeljem, ki hočejo vedeti, kaj in kje počnejo njihovi podložniki.
bc123a sporočil: 48.253
[#2855120] 06.07.20 13:20 · odgovor na: FIN-544124 (#2855117)
Odgovori   +    3
[]
Malo morgen! Točno tako, kot so posamezniki v Singapurju povedali. Pametni opuščajo možnost tega sledenja, ker je v praksi zelo problematična.
Tudi, če greš v trgovino lahko telefon pustiš zunaj v avtomobilu.
In sedaj primer. Giblješ se nekje v velikem nakupovalnem centru. V neposredni bližini je šel mimo človek, ki je okužen in se bo to ugotovilo čez kak dan ali dva.
Preko te aplikacije bo vidno, da je šel mimo stotine ljudi v nakupovalnem centru in se bo posledično delala panika med tistimi ljudmi. Neposredngea stika pa ne bo. Tudi maske bodo vsi imeli in NOBENEGA ne bo okužil.
Samo panika in zmeda se bo naredila.
Sam te zadeve nikoli ne naložim na aparat.
Pa še nekaj. Ko bodo razni nasprotniki "sevanja" dobili informacijo, da je sedaj "modri zob" v nenehnem pogonu in posledično "sevanje", bodo skakali do stropa in šli s transparenti na ulice. In ne samo ob petkih s kolesi ampak vsak dan peš.
Pa še poraba baterije bo večja, ker telefon ne bo "spal" ampak bo ves čas na preži za okuženimi ljudmi.
Neumnost na kvadrat. Za zajezitev z virusom obstaj ogromno drugih in bolj učinkovitih stvari.
Ta zadeva okrog telefonov pa bo kvečjemu koristila velikim družbam, ki bodo to razvijale in dobile milijarde od držav in raznim političnim voditeljem, ki hočejo vedeti, kaj in kje počnejo njihovi podložniki.
Sledenje prek bluetootha ni realistično, tehnično deluje samo v teoriji, pa še to ne, če si vzameš par minut za preveriti specifikacije.

Točno tako kot si napisal je problem enforcementa.

Edina aplikacija ki deluje je kitajski big brother ko je telefon dobesedno potni list za vstopiti kamorkoli kjer se zadržuje več ljudi, in stražar/varnostnik ki poskenira tvojo kodo in če mu telefon reče da si ok, te spusti naprej, drugače pa nažene.

Tale aplikacija je v stilu one Muskove podmornice za katero je bil potem ful užaljen.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2855650] 08.07.20 11:13
Odgovori   +    0
To je majhen korak za JJ in velik skok v splošni nadzor prebivalstva ala Kitajska..

Sicer ne vem, kaki problem je imet en telefon/številko za covid in drugega za realno življenje? Mogoče če te kličejo nonstop pa moraš bit dosegljiv, ampak kdo bo to prenašal? Fuknem telefon skozi okno pa nabavim mitraljez..
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2855669] 08.07.20 12:45 · odgovor na: (#2855661)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN223552 08.07.2020 12:47
[rename]
Dejansko torej ni problem aplikacija, ampak JJ.
Ne, samo se je dobro čulo za napisat. JJ samo sledi trendom in priporočilom, ni lahko v njegovi koži zdaj. Podpiram vlado, ne pa nesorazmernih zamisli.

Ampak če bodo odprli državo, imam raje tak nadzor kot da smo v lockdownu

Strani: 1