Strani: 1

rame sporočil: 958
[#2837296] 14.04.20 12:13
Odgovori   +    12
Po mesecu karantene imamo dnevno preveč okuženih.Potrebna bi bila podrobnejša aanliza kdo so ti okuženi in kje so se okužili.
Nollem sporočil: 965
[#2837313] 14.04.20 12:34 · odgovor na: rame (#2837296)
Odgovori   +    11
[rame]
Po mesecu karantene imamo dnevno preveč okuženih.Potrebna bi bila podrobnejša aanliza kdo so ti okuženi in kje so se okužili.

če bi objavili strukturo okuženih, ustrahovanje ne bi imelo nobenega učinka.

prav tako ne povedo strukture umrlih:
"Ali že imate podatke o umrlih po starostnih skupinah?
Teh podatkov še nimam, vprašati morate NIJZ, ki se s tem ukvarja. Gre za podatke, ki morajo biti natančno prečiščeni. Smrti se prijavljajo na različne načine, paziti moramo, da bodo podatki res verodostojni."

opletajo tudi s številom okuženih (a ozdravel v mesecu in pol pa ni nihče?):
Koliko je sicer vseh okuženih v državi? "Moja groba ocena je, da je v Sloveniji registriranih nekaj čez tisoč primerov okužb, zelo verjetno pa se za to številko skriva še tri tisoč ali za kakšno tisočico več primerov."
rx170 sporočil: 6.393
[#2837317] 14.04.20 12:39 · odgovor na: Nollem (#2837313)
Odgovori   +    2
[Nollem]
> [rame]
> Po mesecu karantene imamo dnevno preveč okuženih.Potrebna bi bila podrobnejša aanliza kdo so ti okuženi in kje so se okužili.


če bi objavili strukturo okuženih, ustrahovanje ne bi imelo nobenega učinka.

prav tako ne povedo strukture umrlih:
"Ali že imate podatke o umrlih po starostnih skupinah?
Teh podatkov še nimam, vprašati morate NIJZ, ki se s tem ukvarja. Gre za podatke, ki morajo biti natančno prečiščeni. Smrti se prijavljajo na različne načine, paziti moramo, da bodo podatki res verodostojni."

opletajo tudi s številom okuženih (a ozdravel v mesecu in pol pa ni nihče?):
Koliko je sicer vseh okuženih v državi? "Moja groba ocena je, da je v Sloveniji registriranih nekaj čez tisoč primerov okužb, zelo verjetno pa se za to številko skriva še tri tisoč ali za kakšno tisočico več primerov."
Jaz sem na to opozarjal že pred 14 dnevi.

Ptuj sta bila zaznana 2 okužena pred 13. marcem, danes je 14. april, še vedno pa piše pri MO Ptuj. Torej, če nista umrla sta ozdravela. Ko so ptujski novinarji glede tega grilali županjo, je rekla da ima iz Ljubljane takšna priporočila.

Ravno tako so v Ormožu bili 4 in to prvi teden po razglašeni pandemiji. Še vedno je ista številka, je pa župan zadnjič mpovedal, da vsi dobro okrevajo.

Če ocena Beovičeve drži (domnevam, da je koristila podatke iz tiste nemške študije), to pomeni, da je % hospitaliziranih še manjši, tudi smrtnost je manjša.
Nollem sporočil: 965
[#2837323] 14.04.20 12:49
Odgovori   +    17
vodja strokovne skupine na ministrstvu pravi, da ne ve na kakšen način in kje so se okužili, nima podatkov o starosti umrlih (o zdravstvenem stanju, pridruženih boleznih, ...)

ja, na podlagi česa pa sprejemajo ukrepe? na podlagi Krekovega obrestnega računa?
mar123 sporočil: 1.403
[#2837332] 14.04.20 12:58 · odgovor na: Nollem (#2837313)
Odgovori   +    4
"Ali že imate podatke o umrlih po starostnih skupinah?
Teh podatkov še nimam, vprašati morate NIJZ, ki se s tem ukvarja. Gre za podatke, ki morajo biti natančno prečiščeni. Smrti se prijavljajo na različne načine, paziti moramo, da bodo podatki res verodostojni."
Saj že sedaj sporočajo koliko jih je umrlo s korono in zaradi korone. Vsekakor vedo tudi koliko so ti umrli stari. In seveda imajo podatke oz jih je mogoče zbrati v eni uri. Minuta na preminulega.
rame sporočil: 958
[#2837341] 14.04.20 13:22 · odgovor na: Nollem (#2837313)
Odgovori   +    3
Mene zanimajo novi dnevno okuženi.Mogoče za zadnji teden.
Kaj je bilo pred tremi tedni sedaj ni pomembno.
mar123 sporočil: 1.403
[#2837354] 14.04.20 13:48 · odgovor na: mar123 (#2837332)
Odgovori   +    2
[mar123]
> "Ali že imate podatke o umrlih po starostnih skupinah?
> Teh podatkov še nimam, vprašati morate NIJZ, ki se s tem ukvarja. Gre za podatke, ki morajo biti natančno prečiščeni. Smrti se prijavljajo na različne načine, paziti moramo, da bodo podatki res verodostojni."
>

Saj že sedaj sporočajo koliko jih je umrlo s korono in zaradi korone. Vsekakor vedo tudi koliko so ti umrli stari. In seveda imajo podatke oz jih je mogoče zbrati v eni uri. Minuta na preminulega.
Poleg starostne strukture umrlih bi bila pomembna tudi starostna struktura sprejetih v bolnišnico in sprejetih v intenzivno nego.

Mi res ni jasno zakaj tega ne objavljajo. Mislim da podobno ne objavljajo tega tudi v drugih državah ne le v Sloveniji.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2837360] 14.04.20 14:02 · odgovor na: rame (#2837341)
Odgovori   +    11
[rame]
Mene zanimajo novi dnevno okuženi.Mogoče za zadnji teden.
Na naših uradnih (vladnih poročilih) tega ne boš zasledil, ne znajo pisati excel tabele tako, da dodajo vsak novi dan en vrstico. Raje prvo dnevno prepišejo. Podatke najdeš na "prepovedani" oziroma neželjenih straneh, www.nijz.si/sl/dnevn...2-covid-19 še boljše pa na www.worldometers.inf.../slovenia/ kjer lahko najdeš tudi podatke za ves svet pa še kakšno ladjo (brez /slovenia)
Kaj je bilo pred tremi tedni sedaj ni pomembno.
Pa ni tako nezanimivo, tisti, ki so se okužili pred 3 tedni so nekako vodilo v dnevno štetje mrtvih. Po 3 tedni od okužbe je 90% ljudi zdravih, nekaj je še vedno resno bolnih, nekaj pa mrtvih ali pa na bližnji poti. Sicer pa zadnje številke govore, da je število okuženih lahko tudi 20x večje od zaznanih na testih. V Nemčiji so v nekem prizadetem mestu izmerili 3% okuženost.

PS.: danes sem pa mimogrede izvedel, zakaj take ribarije med dohtarji, Krek vs, Eržen. Nekja let nazaj je namreč Eržen izdal negativno mnenje Kreku za zasedbo neke državne funkcije..... In se mu je ta živa reklama za nezdrav življenski stil maščevala z napovedjo 90.000 mrtvi, kar je pri mnogih Slovencih vzbudilo obilo smeha.
rednaka sporočil: 296
[#2837362] 14.04.20 14:08 · odgovor na: rame (#2837341)
Odgovori   +    4
[rame]
Mene zanimajo novi dnevno okuženi.Mogoče za zadnji teden.
Kaj je bilo pred tremi tedni sedaj ni pomembno.
Podatki o dnevno pozitivnih za zadnjih deset dni (od petka, 3.4., do ponedeljka, 13.4.) so taki: 43, 20, 24, 35, 36, 33, 36, 28, 17, 7, 8. Kot rečeno, za vikend in praznike se testira pol manj, tako da se jih tudi manj odkrije; zadnji trije dnevi zato še ne morejo biti zanesljiv pokazatelj umirjanja.
Težava pa je res, da NIJZ še vedno ne objavlja podrobnejših podatkov o umrlih niti geografsko niti po starosti.
Nekaj več je podatkov o potrjeno okuženih - na primer, da je v starostni skupini od 45 do 54 let s potrjeno okužbo 70 ljudi na sto tisoč prebivalcev, v starostni skupini nad 85 let pa kar 250 okuženih na sto tisoč prebivalcev, več na: www.nijz.si/sl/dnevn...2-covid-19
Še to, če preračunamo podatke uprave za zaščito in reševanje, je bilo do minulega petka v domovih za starejše okuženih 234 oskrbovancev (kar je petina vseh potrjeno okuženih v državi), 79 zaposlenih v teh domovih (7 odstotkov okuženih) in 218 zdravstvenih delavcev (18 odstotkov vseh okuženih). Te tri skupine skupaj pomenijo 45 odstotkov vseh s potrjeno okužbo do minulega petka.
lp, Andreja
rame sporočil: 958
[#2837371] 14.04.20 14:39 · odgovor na: rednaka (#2837362)
Odgovori   +    1
Hvala za odgovor.
Po mojih informacijah bi moral biti okuženi pet tednov v karanteni in je mogoče to vzrok ,da nam ne pade dnevno pozitivnih primerov.

Strani: 1