Strani: 1 2 3

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2830157] 27.03.20 11:34
Odgovori   +    1
Še vedno čakamo številko 35/2020 Uradnega lista, ki predvidoma izide danes, torej, čakamo na objavo prvotnega Zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače sprejetega v parlamentu 20.03.2020, ki še vedno ni stopil v veljavo, napoveduje pa se kup sprememb, ki bi morale veljati za nazaj.
FIN-389088 sporočil: 29
[#2830159] 27.03.20 11:40
Odgovori   +    4
Pripetila sem vam je manjša napaka - samozaposlene ureja 15. člen ZPIZ (in ne 16. člen).

A bo v predlogu zakoa še vedno ostala dikcija, da so samozaopsleni "tisti, ki na dan uveljavitve tega zakona opravljajo katero koli samostojno dejavnost, če je samozaposlitev njihova edina podlaga za vključitev v obvezna socialna zavarovanje..."?

Ker to je disktiminatorno do samozaposlenih, ki npr.:
- delajo s skrajšanim delovnim časom zaradi starševstva (oni so za 20 ur zavarovani po 15. členu, za preostalih 20 ur pa po 19. členu ZPIZ-2)
- so v rednem delovnem razmerju za krajši delovni čas od polnega, za razliko do polnega zavarovanja pa si prispevke plačujejo kot samozaposleni (oni so za 20 ur zavarovani po 14. členu kot redno zaposleni, za preostalih 20 ur po 15. členu kot samozaposleni),
- so bili upokojenci, a so se delno reaktivirali kot samostojni podjetniki (reaktivacija je podlaga za 15. člen, kot upokojenec je pa vključen samo v sistem ZZ, ne pa tudi PIZ).
- pa še kakšna kategorija bi se našla (npr. delno invalidsko upokojeni s.p.-ji)

Vsem tem osebam samozaposlitev (15. člen ZPIZ-2) ni njihova edina podlaga za vključitev v obvezna socialna zavarovanja. A to pomeni, da oni pa ne bodo upravičeni do odpisa prispevkov in prejemanja temeljnega dohodka? Naj jim te ugodnosti omogočijo vsaj za tisti del, ko so v zavarovanje vključeni in so dejasnko vplačevali prispevke na podlagi 15. člena ZPIZ-2.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830160] 27.03.20 11:41 · odgovor na: anon-317028 (#2830157)
Odgovori   +    7
Meni je že najemnik (podjetje) sporočil, da je ostal brez prihodkov, in če mu lahko ne zaračunam najemnine za poslovni prostor...

Jaz imam pa svoje kredite za poplačevat...In mi ta prihodek odnese cca 1/2 anuitete.

Skratka KETEN Reakcija se je začela...

PS Nisem mu še sporočil odločitve.
premza sporočil: 4.276
[#2830163] 27.03.20 11:47
Odgovori   +    1
Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830164] 27.03.20 11:50 · odgovor na: premza (#2830163)
Odgovori   +    3
[premza]
>Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.

Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
Kaj je normalno poslovanje?????????

To da ne dobiš plačanih računov za blago in storitve, ki si jih slučajno dobavil tistemu Revežu, ki ne more plačat zaradi Corona Razlogov???
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2830166] 27.03.20 11:53
Odgovori   +    8
Zdej se bo pokazalo kako zakompliciran sistem imamo za vse,zbirokratiziran do amena
Gustl sporočil: 13.625
[#2830168] 27.03.20 11:56 · odgovor na: premza (#2830163)
Odgovori   +    4
[premza]
>Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.

Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830169] 27.03.20 11:56 · odgovor na: slovenecnb1 (#2830166)
Odgovori   +    7
[slovenecnb1]
Zdej se bo pokazalo kako zakompliciran sistem imamo za vse,zbirokratiziran do amena
Zato pa nekateri predlagamo Neselektivno pomoč vsem zaposlenim....

Ker zadeva bo dobila tak rep, da na koncu ne bomo vedeli kdo je bolj nasankal.

Birokratski pristop je najslabši pristop.
anon-518732 sporočil: 934
[#2830170] 27.03.20 12:00 · odgovor na: Gustl (#2830168)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [premza]
> >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
>
> Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?

Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
penzionisti so po tej definiciji verjetno vsi pizde.
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2830171] 27.03.20 12:01 · odgovor na: 0513ANITO (#2830160)
Odgovori   +    2
Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830172] 27.03.20 12:01 · odgovor na: Gustl (#2830168)
Odgovori   +    6
[Gustl]
> [premza]
> >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
>
> Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?

Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
Mnogo težje je (LAHKO) za Male D.o.o. je kot za enoosebne d.o.o.

Če si enooseben, potem si pač prepuščen samemu sebi in svoji iznajdljivosti, ter preteklim prihrankom.

Če imaš v malem (ali pa tudi malo večjem) d.o.o. (ali s.p-ju) zaposlene, si ga pa najebal....Jaz mnogo lažje preživim SAM ob kruhu in vodi, kot pa svojim zaposlenim povem, da naj se od Jutri znajdejo sami, ker Colng pač NE BO.

PS Eden od razlogov, zakaj zagovarjam neselektivni pristop.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830176] 27.03.20 12:03 · odgovor na: anon-488811 (#2830171)
Odgovori   +    6
[Copcop]
Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.
Aja...Sam naj mu oprostim (saj se mi smili, ampak on ima 15 zaposleih jaz pa 4), meni naj pa Banka vnovči Hipoteko....

No Comment....
Gustl sporočil: 13.625
[#2830177] 27.03.20 12:03 · odgovor na: anon-518732 (#2830170)
Odgovori   +    7
[Maticek]
> [Gustl]
> > [premza]
> > >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
> >
> > Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
>
> Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.

penzionisti so po tej definiciji verjetno vsi pizde.
Ne bi vedel, ne poznam vseh.
anon-518732 sporočil: 934
[#2830180] 27.03.20 12:06 · odgovor na: 0513ANITO (#2830176)
Odgovori   +    4
[0513ANITO]
> [Copcop]
> Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.

Aja...Sam naj mu oprostim (saj se mi smili, ampak on ima 15 zaposleih jaz pa 4), meni naj pa Banka vnovči Hipoteko....

No Comment....
oproščat mu nimaš kaj kot zasebnik, lahku mu odobriš odlog plačil, če si to lahko privoščiš.
Gustl sporočil: 13.625
[#2830181] 27.03.20 12:06 · odgovor na: 0513ANITO (#2830172)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]

PS Eden od razlogov, zakaj zagovarjam neselektivni pristop.
Tudi sam v tej gasilski akciji zagovarjam neselektiven pristop, seveda prek prijave za pomoč.

Potem pa vsak pri sebi presodi, ali potrebuje pomoč ali ne ali pa samo pristavi lonček, ker "u, glej, zastonj kosilo".
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830183] 27.03.20 12:08 · odgovor na: Gustl (#2830181)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [0513ANITO]
>
> PS Eden od razlogov, zakaj zagovarjam neselektivni pristop.

Tudi sam v tej gasilski akciji zagovarjam neselektiven pristop, seveda prek prijave za pomoč.

Potem pa vsak pri sebi presodi, ali potrebuje pomoč ali ne ali pa samo pristavi lonček, ker "u, glej, zastonj kosilo".
Sva že (najmanj) dva, enakih mišljenj od začetka...
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830188] 27.03.20 12:16 · odgovor na: (#2830186)
Odgovori   +    3
[rename]
> [0513ANITO]
> > [Copcop]
> > Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.
>
> Aja...Sam naj mu oprostim (saj se mi smili, ampak on ima 15 zaposleih jaz pa 4), meni naj pa Banka vnovči Hipoteko....
>
> No Comment....

Če ti ne plača, ga sicer lahko ven spraviš, ampak novega najemnika najbrž tudi ne boš dobil v času karantene, kajne?
Povej mu, da naj se čimprej prijavi za pomoč,da si ti premajhen, da bi ga lahko kreditiral.
Ampak,saj morajo tudi banke omogočiti moratorij na kredite, a ni tko?
Vidiš, meni se lahko zgodi, da mi ne bo plačal (sporazmno ali na silo)...Jaz Banki vsekakor bom (če ne drugače pa na silo)
Gustl sporočil: 13.625
[#2830192] 27.03.20 12:18 · odgovor na: (#2830184)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [premza]
> > >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
> >
> > Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
>
> Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.

Sploh ni nujno, da je pi*da.
Zadošča, da mu kupci ne plačajo računov, ali ga zasujejo s "predlogi" za zamrznitev pošiljanja računov, ne pa za zamrznitev koriščenja storitev.
Pa saj to so poslovni problemi.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830194] 27.03.20 12:20 · odgovor na: (#2830191)
Odgovori   +    2
[rename]
> [0513ANITO]
> > [rename]
> > > [0513ANITO]
> > > > [Copcop]
> > > > Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.
> > >
> > > Aja...Sam naj mu oprostim (saj se mi smili, ampak on ima 15 zaposleih jaz pa 4), meni naj pa Banka vnovči Hipoteko....
> > >
> > > No Comment....
> >
> > Če ti ne plača, ga sicer lahko ven spraviš, ampak novega najemnika najbrž tudi ne boš dobil v času karantene, kajne?
> > Povej mu, da naj se čimprej prijavi za pomoč,da si ti premajhen, da bi ga lahko kreditiral.
> > Ampak,saj morajo tudi banke omogočiti moratorij na kredite, a ni tko?
>
> Vidiš, meni se lahko zgodi, da mi ne bo plačal (sporazmno ali na silo)...Jaz Banki vsekakor bom (če ne drugače pa na silo)

Čakaj, a ni vlada bankam odredila, da morajo omogočiti 12 mesečni odlog na kredite?
Jaz od Banke lahko (mogoče) dobim odlog...Najemnik bo pa meni morda dal Odpis (če bo guznil)....Razumeš razliko??
premza sporočil: 4.276
[#2830195] 27.03.20 12:22 · odgovor na: Gustl (#2830168)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [premza]
> >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
>
> Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?

Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
Ne razumem tega o pizdah. Če bo vlada npr. določila, da se vsem plačajo prispevki, se bodo pač vsem plačali prispevki. Fočkaneje zaenkrat velja samo za s.p. je. Ali se motim?

Sploh pa niti ne vem, koliko nas bo udarilo, zato ne vem ali se pofočkat ali ne, pa še fočkanje je ON/OFF.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2830201] 27.03.20 12:26 · odgovor na: anon-317028 (#2830157)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Še vedno čakamo številko 35/2020 Uradnega lista, ki predvidoma izide danes, torej, čakamo na objavo prvotnega Zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače sprejetega v parlamentu 20.03.2020, ki še vedno ni stopil v veljavo, napoveduje pa se kup sprememb, ki bi morale veljati za nazaj.
To je vse skupaj brez veze, ker zdaj ni casa za fino stelanje teh birokratskih resitev.

Enostavno se uvede serpentinskove bone.
Ukine se vse place, pokojnine, socialne prejemke,.... in uvede UTD za nujne zivljenske dobrine v bonih, flat, vsi isto.
Moratorij na najemnine, kredite (drzava se zdila in pokriva pokriva obresti).
Ukine se placevanje elektrike, vode (doloci nek maksimum porabe)...
Ce delodajalec hoce, lahko se vedno delavce dodatno placuje.
In podobno..

Ko je stale konec, se presteje serpentinske in se naredi obracun.


Ker sicer bo vse skupaj na koncu prepozno, premalo, zmiljavzent izjemami in omastili se bodo isti, ki so se mastili ze zdaj.
premza sporočil: 4.276
[#2830206] 27.03.20 12:30 · odgovor na: Gustl (#2830181)
Odgovori   +    7
[Gustl]
Potem pa vsak pri sebi presodi, ali potrebuje pomoč ali ne ali pa samo pristavi lonček, ker "u, glej, zastonj kosilo".
Na balkanu se je vedno pametno zanašat na poštenost :)

2 milijardi je npr. zelo bogat (recimo trimesečni) UTD za vse aktivne prebivalce.
Sploh, če vzameš v zakup, da imamo moratorij na odplačevanje kreditov.

Potem lahko firme praktično nehajo izplačevati plače.
Ker na koncu se bo sranje itak na vse razlilo, na ene prej, na druge pa pozneje.
anon-518732 sporočil: 934
[#2830207] 27.03.20 12:34 · odgovor na: Gustl (#2830177)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-518732 27.03.2020 12:36
[Gustl]
> [Maticek]
> > [Gustl]
> > > [premza]
> > > >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
> > >
> > > Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
> >
> > Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
>
> penzionisti so po tej definiciji verjetno vsi pizde.

Ne bi vedel, ne poznam vseh.
poznaš jih pa veliko, ki bodo z ogorčenjem zavrnili korona dodatek in ga nakazali nazaj v proračun.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2830209] 27.03.20 12:36 · odgovor na: 0513ANITO (#2830160)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-317028 27.03.2020 12:48
[0513ANITO]
Meni je že najemnik (podjetje) sporočil, da je ostal brez prihodkov, in če mu lahko ne zaračunam najemnine za poslovni prostor...
Če ugotoviš, da ga bo prav plačilo enomesečne najemnine uničilo in bo zaprl podjetje mu jo odpusti, ker boš ostal brez dobrega najemnika, če pa okoliščine niso tako hude naj plača pol najemnine, za neplačani delež naj se mu zvišajo bodoče najemnine, torej, odpustkov ne moreš dajati, saj nisi država ali cerkev. Problem boš imel, če so se najemniku pretrgali blagovni tokovi in je ostal brez naročnikov ali če ti preprosto ne plača najemnine.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830211] 27.03.20 12:36 · odgovor na: (#2830204)
Odgovori   +    0
[rename]
> [0513ANITO]
> > [rename]
> > > [0513ANITO]
> > > > [rename]
> > > > > [0513ANITO]
> > > > > > [Copcop]
> > > > > > Normalno, da mu boš oprostil plačila najemnine in normalno, da boš svojo banko obvestil o nezmožnosti poplačila kredita. Pametni se bodo pametno dogovorili.
> > > > >
> > > > > Aja...Sam naj mu oprostim (saj se mi smili, ampak on ima 15 zaposleih jaz pa 4), meni naj pa Banka vnovči Hipoteko....
> > > > >
> > > > > No Comment....
> > > >
> > > > Če ti ne plača, ga sicer lahko ven spraviš, ampak novega najemnika najbrž tudi ne boš dobil v času karantene, kajne?
> > > > Povej mu, da naj se čimprej prijavi za pomoč,da si ti premajhen, da bi ga lahko kreditiral.
> > > > Ampak,saj morajo tudi banke omogočiti moratorij na kredite, a ni tko?
> > >
> > > Vidiš, meni se lahko zgodi, da mi ne bo plačal (sporazmno ali na silo)...Jaz Banki vsekakor bom (če ne drugače pa na silo)
> >
> > Čakaj, a ni vlada bankam odredila, da morajo omogočiti 12 mesečni odlog na kredite?
>
> Jaz od Banke lahko (mogoče) dobim odlog...Najemnik bo pa meni morda dal Odpis (če bo guznil)....Razumeš razliko??

Razumem razliko in nisem rekel, da ti je enostavno.
Osebno na odpis ne bi pristal, na odlog pa bi.
Če se najemnik ne bi strinjal, bi čimprej začel postopek deložacije in upal, da bom po koncu krize hitro spet našel najemnika.
Je pa to seveda teorija, saj ne vem za kakšno nepremičnino gre in koliko je to sploh "reusable", če gre tvoj najemnik ven.
Saj ga ne bom (jutri) ven vrgel...

Ampak če se situacija zavleče na več mesecev..recimo 1/2 leta bom pa imel resen upad prihodkov in lep zaostanek na banki (če ostalo ne bo šlo po planu).
Gustl sporočil: 13.625
[#2830212] 27.03.20 12:37 · odgovor na: anon-518732 (#2830207)
Odgovori   +    1
[Maticek]
> [Gustl]
> > [Maticek]
> > > [Gustl]
> > > > [premza]
> > > > >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
> > > >
> > > > Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
> > >
> > > Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
> >
> > penzionisti so po tej definiciji verjetno vsi pizde.
>
> Ne bi vedel, ne poznam vseh.

poznaš jih pa veliko, ki bodo z ogorčenjem zavrnili in korona dodatek in ga nakazali nazaj v proračun.
Če dobijo vsi po defaultu, potem ni razloga za to, kaj ne?


Pri podjetjih pa ni potrebe, da dobijo vsi po defaultu, le tisti, ki za to zaprosijo. In če prav razumem, tako tudi je.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830213] 27.03.20 12:39 · odgovor na: anon-317028 (#2830209)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [0513ANITO]
> Meni je že najemnik (podjetje) sporočil, da je ostal brez prihodkov, in če mu lahko ne zaračunam najemnine za poslovni prostor...

Če ugotoviš, da ga bo prav plačilo enomesečne najemnine uničilo in bo zaprl podjetje mu jo odpusti, ker boš ostal brez dobrega najemnika, če pa okoliščine niso tako hude naj plača pol najemnine, za neplačani delež naj se mu zvišajo bodoče najemnine, torej, odpustke ne moreš dajati, saj nisi država ali cerkev. Problem boš imel, če so se najemniku pretrgali blagovni tokovi in je ostal brez naročnikov ali če ti preprosto ne plača najemnine.
Prejemniku so se pretrgali vsi denarni tokovi....
Vem, ker ima tako dejavnost, da je uporaba njegovih storitev v tem času Prepovedana.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2830214] 27.03.20 12:41 · odgovor na: (#2830208)
Odgovori   +    0
[kren]
> [tmatej]
> Moratorij na najemnine, kredite (drzava se zdila in pokriva pokriva obresti).

A bo država pokrivala pokrivala tudi vse obroke ki jih morajo plačevati slovenske banke, ki so si izposodile denar na medbančnem trgu, da so ga lahko posodile tebi?

Ali pa bo vsem svetovnim bankam odredila, da morajo omogočiti slovenskim bankam 12 mesečni odlog na kredite?

Ta del je ze pod kontrolo ECB in FEDa. Naj se za moratorije zmenijo z njimi.
anon-518732 sporočil: 934
[#2830220] 27.03.20 12:45 · odgovor na: Gustl (#2830212)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Maticek]
> > [Gustl]
> > > [Maticek]
> > > > [Gustl]
> > > > > [premza]
> > > > > >Ni še jasno, ali bodo podjetja, ki morajo še naprej zagotavljati storitve, in zato zaposlenih ne morejo poslati na čakanje, vključena že v ta paket ukrepov ali bodo morala čakati na naslednjega.
> > > > >
> > > > > Kaj to pomeni? Da bomo tisti, ki normalno poslujemo naprej, tudi dobili pomoč?
> > > >
> > > > Odvisno, kolk je kdo pizda. Če se bo za pomoč pofočkal nek enoosebni DOO, ki mu sicer ni nič hudega, bo prav tako dobil pomoč, kot je navedena, ker ni časa sedaj ugotavljat, kdo je pizda in kdo ne.
> > >
> > > penzionisti so po tej definiciji verjetno vsi pizde.
> >
> > Ne bi vedel, ne poznam vseh.
>
> poznaš jih pa veliko, ki bodo z ogorčenjem zavrnili in korona dodatek in ga nakazali nazaj v proračun.

Če dobijo vsi po defaultu, potem ni razloga za to, kaj ne?


Pri podjetjih pa ni potrebe, da dobijo vsi po defaultu, le tisti, ki za to zaprosijo. In če prav razumem, tako tudi je.
kako ni razloga, nobene razlike ni ali dobiš pomoč po defoltu ali pa na podlagi vloge, to je samo tehnikalija.
lahko rečemo, da so oni oddali vlogo kolektivno.

moralno gledano je pa tudi isti k****, sprejetje solidarnostne pomoči, ko je v bistvu ne potrebuješ ni moralno z individualno vlogo ali brez.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2830225] 27.03.20 12:54 · odgovor na: (#2830216)
Odgovori   +    5
[kren]
Ti si lep dokaz, da lockdown ne bo prizadel samo podjetij ki ne smejo (morejo) poslovat, ampak bo sprožil verižno reakcijo. Oziroma jo je že.
Jaz predvsem precej pišem...pišem tne na forumu o realnosti na podlagi lastnih izkušenj...

Večina prizadetih je pa bolj kot ne v javnosti tiho.

Moji prvi predlogi "neselektivne pomoči" so stari zdaj že vsaj 14 dni.

Strani: 1 2 3