Strani: 1

153 sporočil: 9.333
[#2828585] 23.03.20 21:33
Odgovori   +    0
Gospodarji, njihova gospodarstva in ustvarjalni
ljudje nasploh, se znajo in se bodo ščitili sami,
le ne izmišljajte si nerazumnih uradokratskih
omejitev, zaradi česarkoli, tudi s pretiravanjem
o nevarnostih CVD-19..., ki res vodijo v propad ?

Sodražan
dronyx sporočil: 4.602
[#2828595] 24.03.20 05:30
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dronyx 24.03.2020 05:40
Kot sem bral bo začel FED kupovati praktično vse, tudi delnice prek ETF. V zadnjih 10 letih so indeksi delnic v ZDA zrasli za 300% ali več, NASDAQ pa je šel od 1500 na 9000, torej praktično krat 6. Če je gospodarstvo ZDA raslo z 2-3% letno je to potem v 10 letih recimo 30%. Zelo malo jih je zaganjalo paniko ob takem napihovanju balona. Sedaj, ko so delnice padle recimo za 30% pa praktično konec sveta in jih bo začel kar FED kupovat prek ETF!? Bodo potem kupovali tudi na veliko nepremičnine in vse ostale "naložbe", ki bodo padale? Tako kot se računa "statistično" inflacijo (pri nas mislim da to računa UMAR), se lahko izračuna tudi "inflacija" raznih investicij kot so delnice in nepremičnine. In v zadnjih letih je šlo tu za HIPERINFLACIJO, manijo, podobno zlatim časom kripto marketa v slogu TOO THE MOON. Tak bolj očiten primer hipermanije je bila delnica Tesle.

Bo pa na polno verjetno ob tej krizi udarila še težava, ki smo jo pri nas spoznali nazadnje pri kreditih v frankih. Namreč v teh časih se bodo sigurno rušila razmerja med valutami in vsi tisti, ki so zadolženi v tujih valutah bodo lahko zelo hitro v zelo velikih težavah. Pa to niso samo zasebniki, ampak tudi podjetja in države.

Še enkrat link do mojega zapisa iz avgusta 2019 kjer sem pisal, da je tako sproščanje centralnih bank lahko zelo nevarno. Takrat sem to poslal tudi Banki Slovenije in kmalu zatem so zaostrili kreditne pogoje (ne verjamme da zaradi mojega zapisa), nakar so se številni zgražali, ker po novem ne bo mogel praktično vsak do poceni kredita.

dronyx.wordpress.com...aba-banka/

Tudi sedaj se je ponovno pokazalo pravilo, da imajo finančne krize periodo okrog 10 let in da se jih ne da napovedati vnaprej, ker sicer bi se jim dalo izogniti.

Se mi pa zdi da ZDA še vedno ne razumejo, da gre tokrat v prvi vrsti za zdravstveno krizo zaradi epidemije. Če jim tega ne uspe omejiti in spraviti pod kontrolo ne bo pomagal nikakršen ukrep FED-a in bo ostalo pogorišče. Zastonj tisoče milijard letno za nevidna letala in ostalo vojaško opremo.
crt sporočil: 27.191
[#2828599] 24.03.20 05:56 · odgovor na: dronyx (#2828595)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 24.03.2020 05:57
[dronyx]
Kot sem bral bo začel FED kupovati praktično vse, tudi delnice prek ETF.
ne delnice, obveznice prek etf (in tudi direktno). kupoval bo pa v formalno loceno vreco, v kateri sodelujeta fed in treasury in to tako, da ce vreca pridelala izgube, jih najprej fase treasury. i tata bi :)

ampak po moje si se zmotil samo toliko, da si se prezgoden.
Bodo potem kupovali tudi na veliko nepremičnine in vse ostale "naložbe", ki bodo padale?
verjetno scasoma ja, ce bo bolecina, tako kot bank of japan ze dolgo kupuje tako delniske etf kot kotirajoce nepremicninske sklade. svicarska centralna banka pa kupuje ameriske delnice in evrske obveznice (in ji eni recejo najvecji hedge sklad na svetu).
Se mi pa zdi da ZDA še vedno ne razumejo, da gre tokrat v prvi vrsti za zdravstveno krizo zaradi epidemije. Če jim tega ne uspe omejiti in spraviti pod kontrolo ne bo pomagal nikakršen ukrep FED-a in bo ostalo pogorišče. Zastonj tisoče milijard letno za nevidna letala in ostalo vojaško opremo.
smisel delovanja feda ni v tem, da se bo z denarjem zrihtala zdravstvena slika, temvec v tem, da ne bi imeli hkrati dveh kriticnih situacij. (karkoli si kdo misli o tem, da je financno sesuvanje moralno primerno.)
dronyx sporočil: 4.602
[#2828609] 24.03.20 07:19 · odgovor na: crt (#2828599)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dronyx 24.03.2020 07:29
smisel delovanja feda ni v tem, da se bo z denarjem zrihtala zdravstvena slika, temvec v tem, da ne bi imeli hkrati dveh kriticnih situacij. (karkoli si kdo misli o tem, da je financno sesuvanje moralno primerno.)
Ja, saj to razumem, da je zdravstvena kriza povzročila še druge krize. Samo pravim, da če ne rešijo zdravstvene krize, torej omejijo širjenje epidemije in preprečijo razpad zdravstvenega sistema ne bo pomagalo čisto nič vse to, kar počne FED. Zelo črn scenarij za do zob oborožene prebivalce ZDA so tudi množični in zelo nasilni nemiri in oboroženi spopadi. Kakor sem zasledil, so prebivalci v ZDA podobno, kot so razgrabili WC papir, na veliko nakupili tudi orožje!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2828610] 24.03.20 07:20 · odgovor na: crt (#2828599)
Odgovori   +    0
smisel delovanja feda ni v tem, da se bo z denarjem zrihtala zdravstvena slika, temvec v tem, da ne bi imeli hkrati dveh kriticnih situacij. (karkoli si kdo misli o tem, da je financno sesuvanje moralno primerno.)
Ti torej trdiš, da, če vzamemo hipotetično situacijo, v kateri bi trg reagiral enako brez covid19, fed ne bi reagiral enako?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2828615] 24.03.20 07:55
Odgovori   +    0
Niso pripravljeni. Ker so pod preprogo porinili že krizo 2001 in 2008.to bodo spet poskusili in se bolj zapletli situacijo. Države naj začnejo razmišljati o domačih kriptovalutah.
crt sporočil: 27.191
[#2828619] 24.03.20 08:00 · odgovor na: shevchenko (#2828610)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 24.03.2020 08:02
[shevchenko]
> smisel delovanja feda ni v tem, da se bo z denarjem zrihtala zdravstvena slika, temvec v tem, da ne bi imeli hkrati dveh kriticnih situacij. (karkoli si kdo misli o tem, da je financno sesuvanje moralno primerno.)

Ti torej trdiš, da, če vzamemo hipotetično situacijo, v kateri bi trg reagiral enako brez covid19, fed ne bi reagiral enako?
ha?

seveda bi fed reagiral enako (plus minus tempo in amplituda).

- fed je gasilec za primer pozara na financnem podrocju
- ker je nastal pozar zaradi virusa, je fed prisel gasit (in s tem preprecil, da bi bila hkrati dva pozara, zdravstveni in financni)
- ce bi nastal pozar zaradi cesa drugega, bi fed prav tako prisel gasit
shevchenko sporočil: 21.898
[#2828623] 24.03.20 08:05 · odgovor na: crt (#2828619)
Odgovori   +    1
Saj to hočem reči. Briga njih za celotni kontekst krize...

Strani: 1