Strani: 1

153 sporočil: 9.333
[#2827861] 22.03.20 11:04
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: 153 22.03.2020 11:08
Hvala za dobrodošlo pojasnilo, jasnost in ekonomičnost
v izražanju je za splošno razumevanje zlasti pa za
izboljšanje kateregakoli kritičnega stanja pomembno
zagotovilo. Pričakujem, da boste s tem v zvezi pojasnili
tudi termin UMETNA PLJUČA, ki jih sam, zaenkrat, v pomenu
vašega pojasnila štejem za VENTILATOR, kar pa je marsikaj ?

Za ventilator pa predlagam našo besedo PREDIHOVALNIK, ki
jasno pove, da z njegovo uporabo lažje in globlje dihamo...,
kar je ena od bistvenih olajšav na poti k ozdravitvi...

Pa naj se še tu ponovim: forum.finance.si/?m=...502&single

Sodražan
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2827980] 22.03.20 14:45
Odgovori   +    0
Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2827982] 22.03.20 14:50 · odgovor na: anon-317028 (#2827980)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?
Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami. Javnosektorsko prisesane štrukljevske medicinske sestre v UKC to baje celo počnejo ;)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2827989] 22.03.20 15:13 · odgovor na: anon-204390 (#2827982)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?

Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami. Javnosektorsko prisesane štrukljevske medicinske sestre v UKC to baje celo počnejo ;)
V Novem mestu jih ni za dobiti ali jaz ne vem kje so na lagerju, sicer jutri bom opravil nekaj klicev. V tem vmesnem času sem za celo družino sešil maske. Štirji plasti ne predebelega bombažnega blaga pravokotne oblike, 15-20cm dolžine (po želji, lahko zgoraj ožje), 8-15cm široko do brade ali pod brado, lastika, ki ne sme stiskati...šivalni stroj na mizo in so maske tu.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2827994] 22.03.20 15:24 · odgovor na: anon-317028 (#2827989)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?
>
> Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami. Javnosektorsko prisesane štrukljevske medicinske sestre v UKC to baje celo počnejo ;)

V Novem mestu jih ni za dobiti ali jaz ne vem kje so na lagerju, sicer jutri bom opravil nekaj klicev. V tem vmesnem času sem za celo družino sešil maske. Štirji plasti ne predebelega bombažnega blaga pravokotne oblike, 15-20cm dolžine (po želji, lahko zgoraj ožje), 8-15cm široko do brade ali pod brado, lastika, ki ne sme stiskati...šivalni stroj na mizo in so maske tu.
Le čevlje sodi naj Kopitar, obrazne maske narejene doma so pa dobre predvsem za maskenbal :)
spodnjepodravje.si/k...asko-doma/
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2828004] 22.03.20 15:47 · odgovor na: anon-204390 (#2827994)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 22.03.2020 16:01
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [FIN-311684]
> > > Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?
> >
> > Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami. Javnosektorsko prisesane štrukljevske medicinske sestre v UKC to baje celo počnejo ;)
>
> V Novem mestu jih ni za dobiti ali jaz ne vem kje so na lagerju, sicer jutri bom opravil nekaj klicev. V tem vmesnem času sem za celo družino sešil maske. Štirji plasti ne predebelega bombažnega blaga pravokotne oblike, 15-20cm dolžine (po želji, lahko zgoraj ožje), 8-15cm široko do brade ali pod brado, lastika, ki ne sme stiskati...šivalni stroj na mizo in so maske tu.

Le čevlje sodi naj Kopitar, obrazne maske narejene doma so pa dobre predvsem za maskenbal :)
spodnjepodravje.si/k...asko-doma/
Kakor želiš, lahko npr. v trgovini, ko ti nekdo zakašlja v obraz imaš masko domačo ali sofisticirano, ali nimaš nič...Sicer, mnenja so deljena. Kakorkoli, tiste moje se lahko perejo, lahko dodam še kakšno plast, lahko jo podložim, lahko se poškropi z eteričnim oljem...Verjami mi, da bi masko raje kupil ali še lepše, dobil od javnega zdravstva v katerega 40 let plačujem prispevke, zdravil nobenih ne uporabljam, k zdravniku ne hodim, na bolniški v breme javnega zdravstva nikoli nisem bil...Mislim, da bi javno zdravstvo moralo poskrbeti za mojo masko.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2828008] 22.03.20 16:02 · odgovor na: anon-317028 (#2828004)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > > [vickibedi]
> > > > [FIN-311684]
> > > > Beremo o raznih predlaganih ukrepih, ki večinoma kratijo človekovo pravico do čistega zraka, gibanja (in druženja) in prav o gibanju je beseda. Zakaj vlada ne sprejme predpis, ki bi določil, da vse osebe na javnih površinah, delovnih mestih, trgovinah...morajo nositi zaščitne maske? Menda tudi najbolj primitivna maska zaščiti vsaj 80-odstotno, torej štiri petine manj tvegaš...Zakaj na javnih površinah niso obvezne maske?
> > >
> > > Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami. Javnosektorsko prisesane štrukljevske medicinske sestre v UKC to baje celo počnejo ;)
> >
> > V Novem mestu jih ni za dobiti ali jaz ne vem kje so na lagerju, sicer jutri bom opravil nekaj klicev. V tem vmesnem času sem za celo družino sešil maske. Štirji plasti ne predebelega bombažnega blaga pravokotne oblike, 15-20cm dolžine (po želji, lahko zgoraj ožje), 8-15cm široko do brade ali pod brado, lastika, ki ne sme stiskati...šivalni stroj na mizo in so maske tu.
>
> Le čevlje sodi naj Kopitar, obrazne maske narejene doma so pa dobre predvsem za maskenbal :)
> spodnjepodravje.si/k...asko-doma/

Kakor želiš, lahko npr. v trgovini, ko ti nekdo zakašlja v obraz imaš masko domačo ali sofisticirano, ali nimaš nič...Sicer, mnenja so deljena. Kakorkoli, tiste moje se lahko perejo, lahko dodam še kakšno plast, lahko jo podložim, lahko se poškropi z eteričnim oljem...Verjami mi, da bi jih raje kupil ali še lepše, dobil od javnega zdravstva v katerega 40 let plačujem prispevke, zdravil nobenih ne uporabljam, k zdravniku ne hodim...mislim, da bi javno zdravstvo moralo poskrbeti za masko.
Naše javno zdravstvo deluje najboljše za zdrave ljudi, torej takšne kot si tudi sam. V tem smislu lahko upaš, da tudi maske ne potrebuješ :)
p. hodim v lokalne štacune brez maske
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2828043] 22.03.20 17:34
Odgovori   +    0
ODLIČNO Albina!

Jaz sem pa DEBELO gledal, ko je Kacinko omenjal ventilatorje!?

Tu gre verjetno za PLOD in MEŠANICO Domačih (Butalskih) strokovnjakov iz Medicine in Kingvistike!! :)) Tolmačiti morajo Financarji :) Tehniki naj pa ne pametujejo!! :)

Plabs pa naj požre vse, kar se mu servira! Druge izbire itak nima!? :)

respiracija -e, (iz lat. respiratio dihanje, oddih) dihanje; respiracijski -a -oki se tiče respiracije, dihalen

in

respirator -ja (glej zgoraj) 1.vrsta priprav, ki varujeji dihala predmrazom ali strupenimi plini, 2.priprava za umetno dihanje; respiratoren -rna -o služeč dihanju, dihalen

po Slovarju tujk Franceta Verbinca... :)

Kakšna je razlika med respiratorjem in ventilatorjem!?

Razlika je takšna (ali pa podobna!), kakor je razlika med aparatom za ohranjanje temperature in Hladilnikom! :)

Če pa tole ne bo prignalo tovariša @tasila iz votline, potem pa mislim, da je je (ventilacije) tudi on močno Potreben! :)))
robi2107 sporočil: 4.272
[#2828102] 22.03.20 19:40 · odgovor na: anon-204390 (#2827982)
Odgovori   +    7
[vickibedi]
Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami.
"Kako pa to narediš?" je vprašal Pipi. "Nič lažjega, kot to! Pokazal ti bom." je rekel Melkijad. Vzel je dolg šal, ga dobro prepojil z močnim šnopcem (še boljša je prepečenica) in... voila. Masko je dal Pipiju, ki je navdušeno vzkliknil: "Oooooouuuuaaaa!" Potem je Melkijad naredil še eno masko zase. Skrbno sta si ju ovila okoli glave in odpujsala sta domov.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2828143] 22.03.20 21:34 · odgovor na: robi2107 (#2828102)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [vickibedi]
> Kot veš, mask ni nikjer za dobiti. Baje pa si jih lahko celo sešijemo sami.

"Kako pa to narediš?" je vprašal Pipi. "Nič lažjega, kot to! Pokazal ti bom." je rekel Melkijad. Vzel je dolg šal, ga dobro prepojil z močnim šnopcem (še boljša je prepečenica) in... voila. Masko je dal Pipiju, ki je navdušeno vzkliknil: "Oooooouuuuaaaa!" Potem je Melkijad naredil še eno masko zase. Skrbno sta si ju ovila okoli glave in odpujsala sta domov.
Bomo zmogli ? Bomo ja !
www.youtube.com/watc...nkPoNngHdI
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2845837] 18.05.20 08:47 · odgovor na: anon-204390 (#2828008)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
p. hodim v lokalne štacune brez maske
V lokalne štacune, ki jih obiskujem jaz, ne bi imel vstopa, razen ko gre varnostnik odtočit...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2845852] 18.05.20 10:27 · odgovor na: anon-45881 (#2845837)
Odgovori   +    0
[markoff]
> [vickibedi]
> p. hodim v lokalne štacune brez maske

V lokalne štacune, ki jih obiskujem jaz, ne bi imel vstopa, razen ko gre varnostnik odtočit...
Takrat še ni bila obvezna :)

Strani: 1