5 min
Ko se upokoji vodja gradnje
35 min
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier 1
1 ura
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
2 uri
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
2 uri
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
3 ure
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
3 ure
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
4 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
4 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
5 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
5 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
5 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
6 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
7 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
7 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)

Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2826654] 19.03.20 20:19
Odgovori   +    21
V mojem koncu gre folk ven, praviloma ne v večjih skupinah. Ampak jih je pa ogromno. Pot je recimo široka 2-3 metre, in se ti potem na 20-30 cm približajo. Tako, da mi povejte kaj smo potem s tem naredili. Ogromno je tekačev in kolesarjev. Vsi na polno dihajo in izločajo kapljice. V gručah pa hodijo samo starci. Najbolj rizična skupina.

Problem ni samo to. Ampak recimo pri nas se lepo sosedi obiskujejo. Pa vsak ima kakšnega mojstra, ki mu pride na dom. Pa potem sorodniki hodijo na obiske itd. Skratka interakcij je ogromno. Vsi brez mask, brez varnostne razdalje. Tako kot vidim, še vedno lahko en okužen brez problema okuži 20 drugih.

Je pa vseeno stanje danes malo boljše kot je bilo recimo konec prejšnjega tedna. Tako, da zadeva se bo počasi umirila. Ampak sedaj je treba razmišljati kako poskrbeti, da ko bo to enkrat za nami, da se ne bomo zbudili v množični brezposelnosti.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2826659] 19.03.20 20:29 · odgovor na: sopranos (#2826654)
Odgovori   +    13
[sopranos]
V mojem koncu gre folk ven, praviloma ne v večjih skupinah. Ampak jih je pa ogromno. Pot je recimo široka 2-3 metre, in se ti potem na 20-30 cm približajo. Tako, da mi povejte kaj smo potem s tem naredili. Ogromno je tekačev in kolesarjev. Vsi na polno dihajo in izločajo kapljice. V gručah pa hodijo samo starci. Najbolj rizična skupina.

Problem ni samo to. Ampak recimo pri nas se lepo sosedi obiskujejo. Pa vsak ima kakšnega mojstra, ki mu pride na dom. Pa potem sorodniki hodijo na obiske itd. Skratka interakcij je ogromno. Vsi brez mask, brez varnostne razdalje. Tako kot vidim, še vedno lahko en okužen brez problema okuži 20 drugih.

Je pa vseeno stanje danes malo boljše kot je bilo recimo konec prejšnjega tedna. Tako, da zadeva se bo počasi umirila. Ampak sedaj je treba razmišljati kako poskrbeti, da ko bo to enkrat za nami, da se ne bomo zbudili v množični brezposelnosti.
Prebudili se bomo s hudim mačkom...ki bo trajal še leta potem ko bo korona že zgodovina.
sopranos sporočil: 11.404
[#2826670] 19.03.20 20:47 · odgovor na: anon-204390 (#2826659)
Odgovori   +    19
Ja, svet je povezan. In eni, ki danes živijo v prepričanju o lastni superiornosti, so lahko jutri na istem kot tisti, ki so danes najmanj cenjeni.

Poglej recimo avtomobiliste. Ta mesec se jim je prodaja ustavila. To je imelo za posledico ustavitev tovarn. Nato tovarn dobaviteljev. In nato dobaviteljev teh dobaviteljev. Na zadnji instanci bo pa manj plačanih davkov in ogromno ljudi na zavodu.

Tudi Slovence, ki delajo v Avstriji, a živijo v Sloveniji že na polno mečejo na cesto.

Še včeraj so se hotelirji smejali, ker je bilo toliko posla. Danes so zaprti.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2826673] 19.03.20 21:03 · odgovor na: sopranos (#2826670)
Odgovori   +    5
[sopranos]
Ja, svet je povezan. In eni, ki danes živijo v prepričanju o lastni superiornosti, so lahko jutri na istem kot tisti, ki so danes najmanj cenjeni.

Poglej recimo avtomobiliste. Ta mesec se jim je prodaja ustavila. To je imelo za posledico ustavitev tovarn. Nato tovarn dobaviteljev. In nato dobaviteljev teh dobaviteljev. Na zadnji instanci bo pa manj plačanih davkov in ogromno ljudi na zavodu.

Tudi Slovence, ki delajo v Avstriji, a živijo v Sloveniji že na polno mečejo na cesto.

Še včeraj so se hotelirji smejali, ker je bilo toliko posla. Danes so zaprti.
Saj točno o tem govorim. Gospodarska škoda zaradi te korona norije bo enormna. Drži sicer da bo na račun teh drastičnih ukrepov rešenih kar nekaj človeških življenj (kar je sicer super, ker je človek naše največje bogastvo, ane ? ;)
Pa vendar, če malo poenostavim, bi najbrž rešili dosti več življenj, če bi recimo prepovedali uporabo osebnih avtomobilov:
kazalci.arso.gov.si/...-prometu-0
Pa nobenemu ne pade na pamet takšna neumnost.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2826677] 19.03.20 21:12
Odgovori   +    6
Ostanite doma in pojdite ven RS samo ko je nujno potrebno.
youtu.be/9mrPHO-nkVE
Ni hec.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2826697] 19.03.20 22:27 · odgovor na: (#2826695)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-54454 19.03.2020 22:32
Vsaj po uradnih stevilkah smrtnih primerov, so v absulutni cifri danes uspeli prehiteti kitajce.

Ze vceraj nasli bolnico, kjer si je 240 zdravnikov napisalo bolnisko, da so lahko ostali doma.

Veneto v masovsvno testiranje, kdorkoli bo zelel (karkoli to pomeni)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2826700] 19.03.20 22:45 · odgovor na: (#2826698)
Odgovori   +    8
Bo!

Ampak danes je v furlaniji zgledalo se tako (pozor na utrimek iz rtgovine)


youtu.be/DsKSA3rbL9E?t=1074


BTW, danes sem opazil, da so v sloveniji med pomembnimi viri okuzbe, rocke na pumpah!! Prakicno nihce ne uporablja rokavic!
sopranos sporočil: 11.404
[#2826708] 19.03.20 23:12 · odgovor na: anon-54454 (#2826700)
Odgovori   +    7
To je še slabše kot v Sloveniji. Saj ni nič čudnega, da imajo to kar imajo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2826714] 20.03.20 00:30 · odgovor na: (#2826695)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-54454 20.03.2020 00:49
[alek14]
Sem ravno poslušal Kitajskega svetovalca, ki je opravil pregled Italijanskih ukrepov v Torinu:
Tukaj jih je danes nadrl v Milanu (lombardija).
Ta ni svetovalec, ta je vodilni epidemiolog te kitajske ekipe iz wuhana, ki je prisla s 35 tonami opreme italiji na pomoc.


youtu.be/CuQb1xr-oZA

Tip v reklcu me guverner lombardije.
Prevodi v italijnscini so po intenzivnosti izvodeneli za 70%.

Kasneje novinarmem pove, da bo takoj govoril s contijem.

Total lockdown lomnardije.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2826716] 20.03.20 00:43
Odgovori   +    3
Profiji na Steletovi v Lj ne jebejo in trenirajo fuzbal. Šport je zdrav in krepi imunski sistem. Seveda so v skupini, kot pritiče tej plemeniti igri, vsaj 5 na vsaki strani (golman + 4 igralci v polju), pa verjetno rabijo tudi kakšno rezervo, če se kakšen poškoduje. Profiji pač igrajo na oštro. Sploh pa, kdo je še videl, da bi fuzbal špilal en sam človek. No ja, je bil en Bojči, ki ga je kakšnih 30+ let nazaj špilal sam s sabo na enem majhnem igrišču med bližnjimi bloki. Na tamale hokejske gole. Najprej je predriblal imaginarne igralce in nato močno zabil v (prazen) gol. Ker je bil ta seveda brez mreže, je moral vsakič po žogo. Aja, pa poleg strelca in podajalca je opravljal še delo komentatorja. Le vratar ni mogel biti.
macon sporočil: 12.861
[#2826717] 20.03.20 00:56 · odgovor na: sopranos (#2826654)
Odgovori   +    6
[sopranos]
V mojem koncu gre folk ven, praviloma ne v večjih skupinah. Ampak jih je pa ogromno. Pot je recimo široka 2-3 metre, in se ti potem na 20-30 cm približajo. Tako, da mi povejte kaj smo potem s tem naredili. Ogromno je tekačev in kolesarjev. Vsi na polno dihajo in izločajo kapljice. V gručah pa hodijo samo starci. Najbolj rizična skupina.

Problem ni samo to. Ampak recimo pri nas se lepo sosedi obiskujejo. Pa vsak ima kakšnega mojstra, ki mu pride na dom. Pa potem sorodniki hodijo na obiske itd. Skratka interakcij je ogromno. Vsi brez mask, brez varnostne razdalje. Tako kot vidim, še vedno lahko en okužen brez problema okuži 20 drugih.

Je pa vseeno stanje danes malo boljše kot je bilo recimo konec prejšnjega tedna. Tako, da zadeva se bo počasi umirila. Ampak sedaj je treba razmišljati kako poskrbeti, da ko bo to enkrat za nami, da se ne bomo zbudili v množični brezposelnosti.
Ne vem, kaki bedaki živijo tam pri tebi. Mi tudi hodimo po poteh pa se lepo kulturno izogibamo in pozdravljamo. Na vsaj 2-3m.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2826721] 20.03.20 02:29 · odgovor na: (#2826695)
Odgovori   +    5
[alek14]
Sem ravno poslušal Kitajskega svetovalca, ki je opravil pregled Italijanskih ukrepov v Torinu:

- javno življenje poteka naprej nemoteno (le malce prikrito)
- imajo zabave po hotelih
- avtobusi vozijo
- nihče ne uporablja maske

Kitajec je ocenil Italijasnke ukrepe kot porazne.
Treba je imeti v vidu, da ima Italija gostoto 200 ljudi/km2. Kitajska, kot pregovorno gosto naseljena, jih ima 150. Slovenija le 100.
Italija dejansko mrgoli od ljudi. Sicilija ima 2,5x prebivalcev glede na Slovenijo, pa je samo malo večja.
Endimion sporočil: 10.300
[#2826723] 20.03.20 03:55 · odgovor na: anon-180464 (#2826721)
Odgovori   +    6
Sicilia: 260/km2
Lombardija: 420/km2
Hubei provinca: 350/km2
Wuhan: 5821/km2 (samo urbani del)
Slovenija: 102/km2 (Ljubljana: 1712/km2)
anon-518732 sporočil: 934
[#2826746] 20.03.20 07:19
Odgovori   +    3
Po kateri strani ceste hodite, ko se sprehajate ali tečete? Prometni predpisi pravijo, da se hodi (kjer ni pločnika, je pa dovoljen promet za motorna voziila) po LEVI. Pri nas (predmestje LJ), pa večina hodi po DESNI in so očitno prepričani, da oni hodijo prav, ker ko jim pritečem nasproti se ne umaknejo, ampak grdo gledajo.
V teh dneh je na redkih primernih cestah ogromno ljudi in je izredno zoprno, meni je načeloma vseeno po kateri strani tečem, mi gre pa izredno na živce, če moram kar naprej menjati stran zaradi tistih, ki zgleda hodijo narobe.

zakonodaja.com/zakon...em-prometu
dani14 sporočil: 6.657
[#2826756] 20.03.20 07:54 · odgovor na: anon-204390 (#2826673)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
Saj točno o tem govorim. Gospodarska škoda zaradi te korona norije bo enormna. Drži sicer da bo na račun teh drastičnih ukrepov rešenih kar nekaj človeških življenj (kar je sicer super, ker je človek naše največje bogastvo, ane ? ;)
Pa vendar, če malo poenostavim, bi najbrž rešili dosti več življenj, če bi recimo prepovedali uporabo osebnih avtomobilov:
kazalci.arso.gov.si/...-prometu-0
Pa nobenemu ne pade na pamet takšna neumnost.
Voznikov in sopotnikov v osebnih avtomobilih umre letno cca 40-50. To je tvoja ocena max. smrti zaradi korone?
dani14 sporočil: 6.657
[#2826757] 20.03.20 07:56 · odgovor na: (#2826751)
Odgovori   +    8
[kren]
> [kekez]
> Italija dejansko mrgoli od ljudi. Sicilija ima 2,5x prebivalcev glede na Slovenijo, pa je samo malo večja.

Ampak na Siciliji je dozdaj samo en umrl zaradi koronavirusa. Za razliko od Lombardije, kjer jih je že skoraj 2.000. A zna kdo pojasnit takšno razliko?
Zaradi žarišča korone v Lombardiji, ki so se ga lotili po šarčevo; "Umivaj roke in bo vse v redu, če pa ne bo, pa ne bo!"
sopranos sporočil: 11.404
[#2826772] 20.03.20 08:18 · odgovor na: macon (#2826717)
Odgovori   +    3
Ja, jaz samo povem moja opažanja. Sem že razmišljal, da bi video posnel za nejeverne Tomaže. Samo bi potem informacijska pooblaščenka mene jebala, z vsebino se pa nihče ne bi ukvarjal.
simona2 sporočil: 2.201
[#2826773] 20.03.20 08:20 · odgovor na: (#2826751)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: simona2 20.03.2020 08:30
tudi jaz bi rada to pojasnilo...znanstveno, zakaj
zdaj pretiravam, da se lažje vidi
vuhan vsi in to kljub karantenam, peking malo, sanghaj malo .. pa nihce mi ne bo rekel, da je to posledica karanten, ker imeli so to ze novembra brez kakrsnihkoli ukrpeov, plus kuzen si vsaj tri dni pred simptomi in pol se osem, da se niso selili, mesali itd, to ne bo slo...seveda so pa stiki v china zelo drugacni kot v it.. ce sem prijazna, kitajci nimajo za smucanje

bergamo vsi bolni in mrtvi, aosta, lecce itd ful malo.... pa ni bilo 20 feb nobene katantene... neverjetna je porazdelitev...
a je v spaniji in fr enako?
pri nas je isto kot v it, samo v manjsih cifrah in razseznostih, ampak obmocja pa isto in razvoj isto, smarje pri jelsah vsi, se enkrat pretiravam, celje eden...
epicenter okuzbe je katastrofa, potem pa se izboljsuje...
tisti iz bergama so vsi bolni, pol je sel en v milano, so se vedno kr bolni, pol je sel en iz milana v aosto, tam pa niso skoraj nic bolni, in folk je iz milana bezal v puglio, spet skoraj nic... kot da bi virulentnost popuscala z vsakim prenosom...
vuhan so vsi bolni ne glede na karanteno, ampak tisto, kar so odnesli ven, pa je videti . k bog ne more verjeti kitajcem . boljse..
skratka, a je kdo gledal podatke za spanijo in fr...in a je kaksno znanstveno pojasnilo tega...
dani14 sporočil: 6.657
[#2826775] 20.03.20 08:21 · odgovor na: (#2826760)
Odgovori   +    1
[kren]
A na Siciliji so se pa tega resno lotili?
Rezultati nakazujejo, da so se. Morda jih je tisoče obolelih in mrtvih iz Severa malenkost streznilo?
ogo sporočil: 3.087
[#2826784] 20.03.20 08:41 · odgovor na: simona2 (#2826773)
Odgovori   +    2
[simona2]
tudi jaz bi rada to pojasnilo...znanstveno, zakaj
zdaj pretiravam, da se lažje vidi
vuhan vsi in to kljub karantenam, peking malo, sanghaj malo .. pa nihce mi ne bo rekel, da je to posledica karanten, ker imeli so to ze novembra brez kakrsnihkoli ukrpeov, plus kuzen si vsaj tri dni pred simptomi in pol se osem, da se niso selili, mesali itd, to ne bo slo...seveda so pa stiki v china zelo drugacni kot v it.. ce sem prijazna, kitajci nimajo za smucanje

bergamo vsi bolni in mrtvi, aosta, lecce itd ful malo.... pa ni bilo 20 feb nobene katantene... neverjetna je porazdelitev...
a je v spaniji in fr enako?
pri nas je isto kot v it, samo v manjsih cifrah in razseznostih, ampak obmocja pa isto in razvoj isto, smarje pri jelsah vsi, se enkrat pretiravam, celje eden...
epicenter okuzbe je katastrofa, potem pa se izboljsuje...
tisti iz bergama so vsi bolni, pol je sel en v milano, so se vedno kr bolni, pol je sel en iz milana v aosto, tam pa niso skoraj nic bolni, in folk je iz milana bezal v puglio, spet skoraj nic... kot da bi virulentnost popuscala z vsakim prenosom...
vuhan so vsi bolni ne glede na karanteno, ampak tisto, kar so odnesli ven, pa je videti . k bog ne more verjeti kitajcem . boljse..
skratka, a je kdo gledal podatke za spanijo in fr...in a je kaksno znanstveno pojasnilo tega...

Za vsa znanstvena pojasnila bo potreba čakat še leta.
Vsekakor pa so morda na Kitajskem lahko bili bolj imuni. Morda so se z genskim pra dedkom oziroma prababico dotičnega virusa že redno srečevali v zgodovini in razvili imunost.

To je podoba uganka kot ugotovitev, da je del evropske populacije preprosto odporen na virus HIV. Domneva je bila, da gre morda za potomce preživelih velikih pandemij, kot je bila kuga.

Na tem svetu gredo reči po Darwinovih teorijah evolucije - metode uzaludnih pokušaja. Virus je evolviral da je dobil novega hosta. Ljudje smo evolviral, da smo se nekaterih bolezni losali. Preživeli so samo prilagojeni trenutni situaciji, tako virusi, kot ljudje, živali, rastline,...
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2826787] 20.03.20 08:48 · odgovor na: sopranos (#2826654)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 20.03.20 08:45
Ta je itak tukaj, brez virusa. S polit-demokratičnimi jajci in svobodno voljo si lahko rit obrišeš. Slednji sta bili zadnjih 170 let le napaka v splošnem družbenem sistemu, da se je njegov posebni del (tehnologija) lahko hitreje razvil. To je bil Marx spregledal in na videz pristal na levi nogi. Zato je internet, ki je iznajdba iz sedemdesetih let, moral dvajset let čakati, da se je osnovna IT infrastruktura lahko hitreje razvijala, kot bi se sicer, če bi vsebine od vsega začetka bile plačljive.

Američani so se vedno bali napadov iz tujine, iz Sovjetske zveze in Kitajske, sedaj pa so dobili, in ves svet skupaj z njimi, napad od sebe, iz Silicijeve doline. Ne pravi zastonj Harari, da ameriški delavec ne rabi zidu na meji z Mehiko, amapak na meji s Klifornijo. Mehiški delavec mu ne predstavlja nobene konkurence, Kalifornijska tehnologija pa bo pometla s potrebo po njegovem delu in seveda po delu drugih.

Američani si bodo seveda rit rešili in uvedli navidezno delo in UTD za svoje ljudi, se umaknili od vsepovsod, česar ne bodo nujno potrebovali, tudi iz Evrope, ostale pa pustili na kahli, ker ti kaj več od dizenterije itak ne bodo več premogli.

Na tej točki se jasno vidi, kakšno katastroflano, v sami osnovi genocidno, politiko je v Sloveniji 30 let vodila Kučanova banda, ki je, v nasprotju s komunistično Kitajsko, v ospredje postavljala zgolj krajo družbene in privatne lastnine, ne pa stimulacije njene rasti. Tako imamo v zadnjih 30. letih fenomenalno razrast državne birokracije (20.000 namesto 2.000 predpisov) nimamo pa tehnologije, ki bi omogočala UTD. Slovenija se sooča s tem, da bo po epidemiji praktično brez služb in bo povprečni dohodek na familijo manjši od 500 eur na mesec. Bistvo nove dobe namreč je, da nihče ne rabi dela, ki ni podprto z lastno visoko tehnologijo. Slovenija pa nima elemetarnih resursov za prehod na tako družbeno osnovo, prav tako jih ne more več pridobiti, ker je ves potrebni čas zamudila s kučanovsko - ciganskimi orgijami, na osnovi katerih je Kučanova banda kradla vse sposobne ljudi v Sloveniji. Spomni se samo delovanja raznih romskih svetnikov, namesto, da bi poslušali tiste, ki so zagovarjali moč tehnologije in financ.

Uriah Heep.
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2826791] 20.03.20 08:53 · odgovor na: simona2 (#2826773)
Odgovori   +    2
[simona2]
tudi jaz bi rada to pojasnilo...znanstveno, zakaj
zdaj pretiravam, da se lažje vidi
vuhan vsi in to kljub karantenam, peking malo, sanghaj malo .. pa nihce mi ne bo rekel, da je to posledica karanten, ker imeli so to ze novembra brez kakrsnihkoli ukrpeov, plus kuzen si vsaj tri dni pred simptomi in pol se osem, da se niso selili, mesali itd, to ne bo slo...seveda so pa stiki v china zelo drugacni kot v it.. ce sem prijazna, kitajci nimajo za smucanje

bergamo vsi bolni in mrtvi, aosta, lecce itd ful malo.... pa ni bilo 20 feb nobene katantene... neverjetna je porazdelitev...
a je v spaniji in fr enako?
pri nas je isto kot v it, samo v manjsih cifrah in razseznostih, ampak obmocja pa isto in razvoj isto, smarje pri jelsah vsi, se enkrat pretiravam, celje eden...
epicenter okuzbe je katastrofa, potem pa se izboljsuje...
tisti iz bergama so vsi bolni, pol je sel en v milano, so se vedno kr bolni, pol je sel en iz milana v aosto, tam pa niso skoraj nic bolni, in folk je iz milana bezal v puglio, spet skoraj nic... kot da bi virulentnost popuscala z vsakim prenosom...
vuhan so vsi bolni ne glede na karanteno, ampak tisto, kar so odnesli ven, pa je videti . k bog ne more verjeti kitajcem . boljse..
skratka, a je kdo gledal podatke za spanijo in fr...in a je kaksno znanstveno pojasnilo tega...
Simona

Za Španijo ti lahko napišem, da imajo podatki, ki jih dnevno objavljajo 1 teden zamika...

Torej, to kar je objavljeno danes, je bilo v resnici stanje 1 teden nazaj.

Info od mojega španskega prijatelja iz Barcelone.
anon-447401 sporočil: 293
[#2826797] 20.03.20 09:04 · odgovor na: dani14 (#2826756)
Odgovori   +    0
[dani14]
> [vickibedi]
> Saj točno o tem govorim. Gospodarska škoda zaradi te korona norije bo enormna. Drži sicer da bo na račun teh drastičnih ukrepov rešenih kar nekaj človeških življenj (kar je sicer super, ker je človek naše največje bogastvo, ane ? ;)
> Pa vendar, če malo poenostavim, bi najbrž rešili dosti več življenj, če bi recimo prepovedali uporabo osebnih avtomobilov:
> kazalci.arso.gov.si/...-prometu-0
> Pa nobenemu ne pade na pamet takšna neumnost.

Voznikov in sopotnikov v osebnih avtomobilih umre letno cca 40-50. To je tvoja ocena max. smrti zaradi korone?
Toliko se pričakuje mrtvih, če naredimo karanteno. Če se bomo obnašali kot Italijani, pa je izračun preprost:
2.000.000*0.2*0.08=32.000

Ker pa je Italijansko zdravstvo bolje opremljeno kot našo, lahko zgrnjo cifro povečamo za 15...20%.
vrac sporočil: 11.068
[#2826798] 20.03.20 09:05 · odgovor na: simona2 (#2826773)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: vrac 20.03.2020 09:11
Morda se res zaradi mutacij virusa pri novih prenosih teža poteka bolezni in stopnja kužnosti virusa zmanjša. To se je zgodilo pri španski gripi, ravno tako pri navadni gripi so mutacije virusov stalne in ne vem zakaj bi pri tem korona viruso bilo drugače?

Seveda tega danes še nihče ne ve. Na to se ni zanašati. Strogo upoštevanje ukrepov za preprečevanje okužb je v tem trenutku edino pravilno. Druge poti po mojem ni.

Rešitev je znanost, da bodo čimprej našli učinkovit zdravila in seveda cepiva. Moramo biti optimisti, drugega nam ne preostane.
dani14 sporočil: 6.657
[#2826814] 20.03.20 09:28 · odgovor na: (#2826789)
Odgovori   +    1
[kren]
> [dani14]
> > [kren]
> > A na Siciliji so se pa tega resno lotili?
>
> Rezultati nakazujejo, da so se. Morda jih je tisoče obolelih in mrtvih iz Severa malenkost streznilo?

A si že bil kdaj na Siciliji? Sicilija je bistveno slabše organizirana in bolj jebivetrska od Lombardije.
Torej praviš, da so še bolj brezvezni kot razni šarci in niti ne sprejmejo nobenih ukrepov kot je kihanje v komolec in umivanje rok? Si prepričan v to?
anon-549754 sporočil: 169
[#2826819] 20.03.20 09:34 · odgovor na: anon-518732 (#2826746)
Odgovori   +    3
Pri teku se globoko vdihava. Srečno...

Wuhan = industrija
S Italija = industrija
Sicilija = paradižniki
Industrija = smog
Smog - pljuča - virus ?
dani14 sporočil: 6.657
[#2826828] 20.03.20 09:44 · odgovor na: (#2826817)
Odgovori   +    3
[kren]
Definitivno. Sicilijanci so večji jebivetri od severnih Italijanov, pa tudi od nas, vključno s šarci.
Ampak so se navkljub temu izognili novemu žarišču.

3°C višje temperature v Palermu kot so bile v Milanu zadnjih 8 tednov niso nek faktor, ker drugače ne bi v Avstraliji ob koncu njihovega poletja sploh imeli problemov, pa jih tudi imajo.

Očitno jih je navsezadnje vseeno nekaj streznilo. Si bil ti zadnji mesec kaj na Siciliji, da imaš podatke iz prve roke? Posnetki iz Rima pred mesecem dni so kazali šarčovanje po vseh klubih, ene navadne gripe pa se že ne bodo ustrašili
anon-293111 sporočil: 270
[#2826844] 20.03.20 10:20 · odgovor na: anon-61428 (#2826677)
Odgovori   +    4
Namesto, da bi prvi dan mestni redarji in policisti stopili v akcijo in vse prekrškarje popisali in ozavestili ali celo kaznovali bodo to počeli zadnje dni , ko bo itak prepozno..
Točno se ve, kje so množične sprehajalne poti in kje se brezbrižneži požvižgajo na vse ..
Se peljem v službo, pogledam z vso resnostjo klepetajoče dame v grupi , bedak postanem jaz , ne one ..... tipična slovenska mentaliteta...

Torej vsi mestni redarji (ne glede na to ali si šef redarstva ali podrejeni) in policisti pridite na svetlo, v pisarnah ne boste ničesar rešili in plačo prejemate!

Tudi v trgovinah redarjev in policistov ni videti...prodajalci so danes junaki..
Vsaka občina (zato ste župani ) naj preveri, kako je na območju občine poskrbljeno za varnost prodajalcev.., delavcev v komunali, poštarjev,pogrebnikov, delavcev v proizvodnji,.... na vašem območju.
Glede na našo mentaliteto (če samo pomislimo, kdo so bili prvi okuževalci) , žal pri postavitvi upoštevanja pravil, pomaga le represija...
153 sporočil: 9.333
[#2826846] 20.03.20 10:21
Odgovori   +    1
Še dobro, da ni zmagala včeraj popoldne
napovedana Kacinova EDNINA, zanj gotovo
sladkostrastna skomina; močno upam, da
se ne bo pojavila (skomina namreč) malo
pozneje in prav absurdno, mesarsko in za
vse škodljivo poskusila ustaviti življenja ?

[Naj še vprašam, najbolj obveščene in za marsikaj pristojne: koliko ljudi skupaj (zaradi česarkoli) je umrlo v Lombardiji (skupaj) in koliko v njenih najbolj koronsko rizičnih mestih, v prvih treh mesecih leta 2019 in koliko v enakem obdobju 'pandemičnega' leta 2020 ? Že vnaprej se zahvaljujem za resen odgovor !]

Sodražan
dani14 sporočil: 6.657
[#2826854] 20.03.20 10:43 · odgovor na: (#2826834)
Odgovori   +    1
[kren]
> [dani14]
> Posnetki iz Rima pred mesecem dni so kazali šarčovanje po vseh klubih, ene navadne gripe pa se že ne bodo ustrašili

Zakaj ima potem Lazio več kot 50 krat manj umrlih zaradi koronavirusa od Lombardije?
Ker so v Lombardiji pri okuženih pazili samo, da se useknejo v komolec? Ravno bolnica je bila glavni vir okužb. Misliš, da so potem v Rimu tudi samo komolčarstvo uvedli kot edini ukrep in delno zajezili širjenje virusa?

Strani: 1 2