5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
6 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
9 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
9 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
9 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
9 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
10 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
11 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
13 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
13 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
13 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#2825343] 16.03.20 20:06 · odgovor na: (#2825338)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 16.03.2020 20:07
[alek14]
Nemudoma je treba vsem, ki še delajo (karkoli - zlasti industrija in trgovina) priskrbeti maske. V trgovini zlasti tisti, ki premikajo blago (polnijo police npr.), da ga ne poškropijo s svojimi aerosoli.

Kaka je izhodna strategija, če ne merimo okužb??
Bomo nehali z ukrepi, ko bo s planeta Zemlja odšel zadnji okuženi?? Ko bo to obznanil WHO??

Nujno je povečanje tempa meritev vsaj tja na 2000 na dan, da bomo lahko iz karantene sploh ven prišli še letos.

Edina pot ven iz blokade države je Korejski način.
Ta pa sloni na besnem karpet testiranju in sledenju stikov in izoliranju.
Glede na to, da nimamo dovolj respiratorjev, in da smo pustili velikasnko luknjo v mreženju prenešalcev, to je industrijo ...
... OK, tudi če bi imeli zadostne materialne in človeške kapacitete, ki jih seveda nimamo, kaj boš naredil, če bo vseh 2000 testiranih negativnih ... khmm, a boš naslednji dan vajo ponovil na istih ali pa boš probal z drugimi ? ... aja, in kam boš šel iz blokade države, če so vsi sosedi z zaprtimi mejami globoko v kurcu in v skupinski karanteni ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2825364] 16.03.20 20:37 · odgovor na: (#2825361)
Odgovori   +    4
Prej ali slej bo treba prešaltati na Korejski način. Čas ki ga pušimo sedaj se nam bo maščeval, ko bo treba za nazaj pretestirat vse živo, da bi lahko izšli iz lock-downa.
sej nimajo niti dovolj testov trenutno. pocakajmo, da bo dovolj testov, potem ne vidim ovire, da bi se sli vsi testirat.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2825372] 16.03.20 20:47 · odgovor na: (#2825370)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: shevchenko 16.03.2020 20:51
Po mojih info testov ne manjka. Lahko pa, da so organizacijske težave (pomanjkanje moštva - nekaj je bilo tudi izgub na fronti - veliko osebja je v izolaciji).
to bi razlozilo, da ne bi testirali vseh. ne pa - kot velja trenutno - da celo tistih, ki so opazili pri sebi bolezenske znake, ne testirajo. toliko osebja pa spet ni smucalo v dolomitih.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2825385] 16.03.20 23:43
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-180464 16.03.2020 23:44
Danes nikjer ni bilo mogoče dobiti kvasa. Bo treba kupiti kakšno kraft pivo (nepasterizirano! industrijsko zaradi pasterizacije ni primerno) in ga vzgojiti?
Zelo težko je bilo dobiti krompir (na koprskem ni polente. Zanimivo, kako so navade lokalno odvisne) in tekoče milo. Tistega z napisom anti-bakterijsko pa ni že tedne prav nikjer.
anon-549754 sporočil: 169
[#2825391] 17.03.20 02:13 · odgovor na: anon-180464 (#2825385)
Odgovori   +    6
Anti bakterijsko milo? V času virusne infekcije? Ta virus je iz lipidov, vsako milo ga raztopi...
alain sporočil: 5.172
[#2825527] 17.03.20 13:34 · odgovor na: (#2825361)
Odgovori   +    3
Ključno vprašanje na katero pa sploh nisem nikjer zasledil odgovora pa je, ali ta lock down sploh deluje. Seveda deluje glede širitve okužbe dokler smo vsi zaprti. Ampak recimo, da bo čez en mesec odpravljen, kje piše, da se pač takrat virus ne bo spet širil enako kot prej? Tega odgovora nima nihče, zato ker je wuhan še vedno v lock downu.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2825537] 17.03.20 14:15
Odgovori   +    5
Meni je bolj kot to zanimivo dejstvo, da firmi tako Mercator kot Spar imata crap sistem internetno prodajo.Skratak zlata koka ze toliko let a pri obeh trgovcih menagment po miselnosti pult majstrov. Mesarica in vaga pamet. Bi blo vsekakor manj travm med zaposlenimi in kupci v skladiscu oz prevzemni tocki kot pa na odprtem prostoru.
Pih se sedaj se mi kolca po E. Leclerc Drive modelu izkusnji.
najobj sporočil: 31.920
[#2825561] 17.03.20 15:23 · odgovor na: (#2825361)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2020 15:26
[alek14]
Rotim te, poglej kaj delajo Korejci, da jim ni bilo treba lock-downat države.
Tako stanje oni lahko vzdržujejo v neskončnost.

en.wikipedia.org/wik...outh_Korea

V tem je poanta. Cepiva morda res ne bo do pozne jeseni. Bomo v lock-downu do takrat???

Je kdo to premislil?

Prej ali slej bo treba prešaltati na Korejski način. Čas ki ga pušimo sedaj se nam bo maščeval, ko bo treba za nazaj pretestirat vse živo, da bi lahko izšli iz lock-downa.
BTW Nemci so to že skužili in bodo poskušali Korejski način takoj od začetka.
... čuj, mene ni treba nič rotit, ker v resnici - nevidni pošasti jebem vse po spisku - še na sebe ne morem vplivat ... no, definitivno pa moja - BTW, ne samo moja - vprašanja o (ne)uspešnosti www.rtvslo.si/sport/...anu/517422 vnaprejšnjega "preventivnega" testiranja vsepovprek ostajajo in na njih zdaj - mogoče v geografsko oddaljeni Avstraliji, Novi Zelandiji ali še kje v Južni Ameriki - nikjer v EU še najmanj pa v Nemčiji ne more več odgovoriti nihče ... alzo, če skrajšam in ponovim, kar na totem forumu trobim že od samega začetka, kot čisto pri vsaki bolezni še vedno velja "uzdaj se u se i u svoje kljuse" in močno upaj, da je to "kljuse" še dovolj pri moči oziroma da tvoj imunski sistem - tokrat žal brez pomoči zdravil - deluje dovolj dobro, pri tem pa mu po svojih najboljših močeh s preventivno samoizolacijo probaj čimbolj pomagat ...

P.S.: nisem si mislil, ampak verjetno se bo celi svet resetiral in bo zgodbo - upam na drugačnih osnovah kot zadnje cajte - začel znova, sploh ker je bilo pred 100 leti www.msn.com/en-xl/eu...spartandhp dosti huje, pa se je življenje nadaljevalo, mi pa lahko samo upamo, da bomo tudi potem še vedno zraven ...
alain sporočil: 5.172
[#2825573] 17.03.20 15:59 · odgovor na: (#2825536)
Odgovori   +    2
To ni odgovor na moje vprašanje. Jaz se sprašujem, ali lock down kot tak sploh deluje. Kajti nič nisi naredil, če za dva meseca vse zapreš domov, vmes je jasno širjenje virusa minimalno, ampak potem ko pa odpraviš lock down pa se virus spet nemoteno širi dalje. Zdaj ok edino tisto že tolikokrat prežvečeno na kar tudi infektologi nimajo odgovora, ali bo vročina umirila virus, saj da bo čez dva meseca že 25 stopinj in da se bo bo virus sam od sebe potuhnil.
martiK sporočil: 146
[#2825631] 17.03.20 18:39 · odgovor na: alain (#2825573)
Odgovori   +    0
[alain]
To ni odgovor na moje vprašanje. Jaz se sprašujem, ali lock down kot tak sploh deluje. Kajti nič nisi naredil, če za dva meseca vse zapreš domov, vmes je jasno širjenje virusa minimalno, ampak potem ko pa odpraviš lock down pa se virus spet nemoteno širi dalje. Zdaj ok edino tisto že tolikokrat prežvečeno na kar tudi infektologi nimajo odgovora, ali bo vročina umirila virus, saj da bo čez dva meseca že 25 stopinj in da se bo bo virus sam od sebe potuhnil.
Lahko še tudi upamo, da bodo odkrili učinkovito zdravilo ali cepivo.

Strani: 1