Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vladni odlok: kaj ostaja odprto

Strani: 1

crt sporočil: 27.190
[#2824820] 15.03.20 19:22
Odgovori   +    0
veterina?
Endimion sporočil: 10.307
[#2824822] 15.03.20 19:25 · odgovor na: crt (#2824820)
Odgovori   +    0
Po mojem to deluje....

kokr opažam, je govora le o rečeh, kjer se lahko na kup nabere več ljudi.....

kjer bo zanimivo, ko se bo pr bencin kelnarju kolona nabrala :)
crt sporočil: 27.190
[#2824824] 15.03.20 19:27 · odgovor na: Endimion (#2824822)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Po mojem to deluje....

kokr opažam, je govora le o rečeh, kjer se lahko na kup nabere več ljudi.....

kjer bo zanimivo, ko se bo pr bencin kelnarju kolona nabrala :)
lih studiram, da imam ene 5 sodov za snops praznih....

(pa tudi kaksne polne...)
hostamox sporočil: 8.460
[#2824828] 15.03.20 19:33 · odgovor na: crt (#2824820)
Odgovori   +    0
Zadnja alineja verjetno.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2824843] 15.03.20 20:02
Odgovori   +    3
Kljub temu, da sem sicer obljubil, da se ne bom vec oglasal, bi tole vseeno rad dal na zapisnik.

Drzava se je cez noc odlocila za ""let it go" strategijo. In to na najbbolj zanrbten mozen nacin.

Ne samo, da je prepovedala promet z zascitnimi sredstvi (maske razkuzila, zdravila..) za svoje prebivalstvo (in si jih rezervirala zase).
Zdaj se cez noc in brez najave prpoveduje ljudem dostop do resursov za samopomoc.

Ce se komu ni jasno, kaj se je danes zgodilo, mu jaz razlozim.
Drzava se je enostavno odlocila, da prepusti epidemijo credni imunosti ter se sprijaznila s statisticno izgubo dela populacije.ampak tega ni naredila na nacin, da zavre sirjenje hitrost sirmenja v cim vecji mozni meri, kar bi bistveno zmanjsalo stevilo zrtev (obvesna uporaba mask v javnosti...).
To je naredila na nacin, da bo zrtev cim vec, ob tem pa sebe zascitila.

Pri vsej domisliji si ne znam razloziti zakaj, razen tega, da se je oportunitetno odlocila pocistiti pokojninsko blagajno.

Ta teden sem namrec veckrat opozoril na dejstvo, da osebje v domovih za upokojence, kjer so varovanci dejansko v karanteni, sploh ne nosi zascitnih mask. Niti pri strezenju hrane ne.
Da so tako upokojenci sitting ducks, smo se prepricali ze z razpletom s krizark.

In zdaj smo cez noc postali sitting ducks, pardon, ovce v credi se vsi ostali.

Proti nam se vali tsunami, nam pa so vzeli vse informacije, vse resurse in nam iz varnega stolpa rekli "pocakajte, vse imamo pod adzorom".

Fucking ne, jaz nisem ovca, jaz bi tekel zdaj!


A vam je zdaj vsaj priblizno jasno (ja, vas gledam) da vas je vse, kar je javnega, izdalo?

A vam je zdaj malo bolj jasno, kako pametni so bili founding fathers, ko so v ustavo napisali 2. amandma?


Vsem ki se ni, imate vsaj 20% moznosti, da vam bo postalo jasno zelo kmalu.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2824854] 15.03.20 20:34 · odgovor na: anon-54454 (#2824843)
Odgovori   +    2
No najlažje bi bilo zdaj pljuvat čez tele, ki so 2 dni v novi službi, sam prav pa ni.

Let IT GO, je bil zadnjih polno let liberalnih vlad, tako da zdaj govorit o kakšni taki odločitvi čez noč je veliko pretiravanje. Trenutno se Država ni nič odločila za let IT GO, temveč precej zaostruje.

Glede ostalega pa tej vladi ni za zavidat, saj je dobila popolnoma scartan aparat, kjer bi jih pol najraje kar filma ostalo da bi imeli "delo od doma", ostali pa tudi najraje ne bi. Skratka slabo stanje vojske za ta spopad.
Tako da država dela kakor zmore in zna, vse to pa je posledica ali krivda veliko let v katerih se je učinkovitost naše države uničevala.
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2824887] 15.03.20 21:41 · odgovor na: anon-54454 (#2824843)
Odgovori   +    2
Fucking ne, jaz nisem ovca, jaz bi tekel zdaj!
A vam je zdaj malo bolj jasno, kako pametni so bili founding fathers, ko so v ustavo napisali 2. amandma?
Teci.

S tem 2. amadmajem ste prav smešni. Nas želiš prepričati, da te bo pred virusom rešila baretta 92 v roki, ko boš v lekarni kradel maske ali v bolnišnici preko vrste zahteval posebno obravnavo? Poskusi in dobil boš šus v glavo od specialca, ki te bo snel z varne razdalje 100 metrov. Ostali bolniki bodo veseli, eden manj.

Strani: 1