30 min
S kozmetiko nad vrste
45 min
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
53 min
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
1 ura
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
2 uri
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2)
2 uri
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
2 uri
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 1
2 uri
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
2 uri
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
2 uri
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
2 uri
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
3 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
3 ure
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
3 ure
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
4 ure
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
4 ure
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
4 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
5 ur
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč

Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.616
[#2820424] 04.03.20 15:28
Odgovori   +    16
Mi smo res sadomazo narod
sopranos sporočil: 11.404
[#2820455] 04.03.20 17:59 · odgovor na: (#2820449)
Odgovori   +    15
Ja, mi raje tako, po hinavsko nekaj ustavimo.

Je pa hecno, da bomo to ustavili, hkrati pa nimamo rešitve kako naprej. Bomo že nekako.

Četudi bomo potem spet v jame metali, v reke zlivali ter v gozdove vozili. Ne bo pa več groznega Kemisa. Pri katerem smo vsaj vedeli kje smeti so. Potem ko bomo pa to množično na črno vozili, bo pa vse ok.

Čudovita, tipično slovenska, birokratska rešitev, ki stvari rešuje tako, da naredi še večje probleme.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2820457] 04.03.20 18:02 · odgovor na: (#2820449)
Odgovori   +    8
[jezdec666]
A ne bi bilo smiselno, če že, da bi z zaprtjem vodovoda posledično odvzeli tudi okoljevarstveno dovoljenje in s tem dejansko ustavili poslovanje tega obrata?
S tem dvojnim dejanjem ne bi rešil NIČ. Ostali bi nevarni odpadki brez možnosti izpiranja in gašenja ob morebitnem požaru. Tudi preprost odvoz bi bil dokaj težak brez vode. Torej bi ostalo nevarovano lahko vnetljivo skladiščle brez možnosti gašenja!

Skratka, zgleden primer butalščine države. Bo najbolje, da kar nehamo uporabljati nevarne kemikalije, seveda tudi babje lake za nohte in podobno "nenevarno" šaro.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2820477] 04.03.20 19:14 · odgovor na: anon-178149 (#2820457)
Odgovori   +    0
Sem spregledal, da so bistroumneži že odklopili elektriko. Če bi v Kemisu imeli kaj ponosa, bi zapustili območje in se naj država ukvarja s skladiščem nevarnih odpadkov brez elektrike in v prihodnje brez vode in čakali, da vse skupaj zgori z okolico Vrhnike vred. Norost, pa ne s strani Kemisa.
anon-306927 sporočil: 206
[#2820478] 04.03.20 19:16 · odgovor na: (#2820471)
Odgovori   +    2
[denac]
Kar naprej gorijo odpadki ali podjetja za predelavo odpadkov. Očitno se pri nas ne bi smeli ukvarjati z odpadki. To dejavnost prepovedat in jih nekam izvažat. Ne, ni otročja misel! Otročji in neodgovorni so tisti, ki sem s tem ukvarjajo.
Na Vrhniki pa bi morali Kemis razrušit! Resno!!! Taki otroci ne sodijo tja. Za njih je otroški vrtec.

PS
Kdaj bodo že spet goreli odpadki?
Takoj, ko bio-eko diverzanti najdejo naslednjo žrtev.
najobj sporočil: 31.907
[#2820482] 04.03.20 19:44 · odgovor na: anon-178149 (#2820477)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
Sem spregledal, da so bistroumneži že odklopili elektriko. Če bi v Kemisu imeli kaj ponosa, bi zapustili območje in se naj država ukvarja s skladiščem nevarnih odpadkov brez elektrike in v prihodnje brez vode in čakali, da vse skupaj zgori z okolico Vrhnike vred. Norost, pa ne s strani Kemisa.
... čuj, sicer ne vem, kako bodo okoljevarstveniki problem Kemisa rešili na Vrhniki, ampak v Mariboru na pobudo okoljevarstvenikov problem škodljivosti moderne sežigalnice očitno www.vecer.com/spet-g...i-10136316 rešujemo zelo učinkovito ...

P.S.: ker Inšpektorat RS za okolje in prostor ni podpisal nič, ampak je odločbo podpisal človek z imenom in priimkom, bi totega kretena ... eh, raje ne bom napisal, da me ne bodo obsodili za sovražni govor, ker mene bi ziher izsledili in obsodili ... aja, tudi to je razlog, če mogoče rename ne razume, zakaj sem toti forum.finance.si/?m=...426&single post napisal ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2820500] 04.03.20 21:23 · odgovor na: (#2820471)
Odgovori   +    7
[denac]
Kar naprej gorijo odpadki ali podjetja za predelavo odpadkov. Očitno se pri nas ne bi smeli ukvarjati z odpadki. To dejavnost prepovedat in jih nekam izvažat. Ne, ni otročja misel! Otročji in neodgovorni so tisti, ki sem s tem ukvarjajo.
Na Vrhniki pa bi morali Kemis razrušit! Resno!!! Taki otroci ne sodijo tja. Za njih je otroški vrtec.

PS
Kdaj bodo že spet goreli odpadki?
Saj povej kam naj se izvaža in po kakšni ceni? Eni to naredijo tako, da lepo prevzamejo odpadke in jih potem vržejo v najbližjo jamo. Eni jih prevzamejo in izvozijo v kakšno revno državo in jih tam na polja zmečejo ali v vodo vržejo (v kateri plavajo ribe, ki jih nato mi drago kupujemo in jemo). Nekaj pa zadve resno sortira, predeluje in uničuje. Samo ta zadnja zadeva je draga in jo je malo ljudi pripravljeno plačati.
V Sloveniji te tretje možnosti v resnici nikjer ne dovolimo. Voziti v resne države bo za nas predrago. Tako, da nam potem ostane samo še to, da vozimo v naše jame ali v revne države.
Potem se bomo pa spet zgražali ko bodo iz teh držav sem v Evropo silili. Ker tukaj imamo tako lepo in čisto ter smo bogati. Tam pa revni in umazani. Aja, pa še številne te revne države so ugotovile, da je to tudi za njihove režime prenevarno. In je vedno manj držav kamor se lahko vozi. Morda kar na ladje, pa direkt v Atlantik?

No, lahko pa da se motim.
FIN-277951 sporočil: 128
[#2820537] 05.03.20 07:04
Odgovori   +    0
Narobe gledate: gre za čisto ekonomijo.
Latniki Gorenja (vemo kateri so) želijo prodati Kemis. Ko pride podjetje v prave roke bo vse OK.
najobj sporočil: 31.907
[#2820761] 05.03.20 15:31 · odgovor na: FIN-277951 (#2820537)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.03.2020 15:32
[FIN-277951]
Narobe gledate: gre za čisto ekonomijo.
Latniki Gorenja (vemo kateri so) želijo prodati Kemis. Ko pride podjetje v prave roke bo vse OK.
... ja, do takrat pa ... khmm, kaj ? ...

P.S.: tako www.vecer.com/spet-g...i-10136316 je bilo pred dnevi v Mariboru z menda nenevarnimi odpadki, v Kemisu pa zbirajo nevarne, tako da za dobro Vrhničanov - sploh se ne zavedajo, kaj so sami sebi naredili - resnično upam, da bo Janša čimprej "počistil okolje" na raznih inšpektoratih, ki črkobralsko sprejemajo kretenske odločitve ...

Strani: 1