Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Novi idol Janeza Janše. Bo to Friedrich Merz?

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2820426] 04.03.20 15:31
Odgovori   +    8
... Janez Janša je, vsaj po naši oceni, precej podoben Friedrichu Merzu. ...

... čuj, Pero ... evo, jaz navijam za totega Merza in če s tem navijam za Janšata, kot forumski komunajzar nimam nobenih problemov ... no, in če ga vsaj dve leti ne bo sral s polpreteklo preteklostjo, je Janša nekaj že naredil, čeprav še ni nič naredil ...
najobj sporočil: 31.870
[#2820481] 04.03.20 19:34 · odgovor na: (#2820437)
Odgovori   +    4
[rename]
In kakšna je po tvojem ta polpretekla preteklost?
Tista, ki je samo na pol pretekla in se še lahko spet ponovi, ali kako drugače determiniraš ta (glupi) pridevnik?
... eh, ker je zaradi preteklosti preteklost nemogoče spremeniti, pri nas pa nespremenljivo preteklost že 30 let vztrajno poskušajo spremeniti, zato zaradi absurdnosti tega početja nespremenljivo preteklost imenujem - pomenljivega imena si nisem jaz izmislil - z glupim imenom polpretekla preteklost ...

P.S.: Karl Marx je rekel, da se zgodovina prvič zgodi kot tragedija, drugič pa kot farsa, zato se seveda strinjam s tabo, da jo je res glupo ponoviti ... aja, če mogoče nisem bil dovolj jasen, to www.timesofisrael.co...onviction/ je preteklost, ki jo je nemogoče spremeniti, pa jo s sodniško farso očitno poskušajo spremeniti ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2820497] 04.03.20 20:57 · odgovor na: (#2820492)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 04.03.2020 21:09
[rename]
Premikas tarco in govoris o 'spreminjajoci' preteklosti.
Jaz te sprasujem,kaksna je definicija polpreteklosti.
Polpreteklost naj bi bilo nekaj kar smo doživeli mi živeči. Zame so dogajanja neposredno po drugi svetovni vojni preteklost, ki je nisem doživel in bi jo morali prepustiti zgodovinarjem, kar je boh pomagaj, ker v Sloveniji zgodovinske znanosti v smislu znanosti sploh ni in če (zlo)uporabim Bergerja in Luckmanna, vsak zgodovinar po svoje konstruira zgodovino, preteklo ali polpreteklo.
alpha7B5sn sporočil: 930
[#2820591] 05.03.20 09:49 · odgovor na: (#2820564)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 05.03.2020 09:51
Voila, si me prav prisilil, da sem, prvič v življenju, šel poiskat vezani opis. :-)

fran.si/iskanje?View...preteklost

Saj, ko ga prebereš, beseda še nekako vendarle dobi smisel ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2820607] 05.03.20 10:08 · odgovor na: najobj (#2820426)
Odgovori   +    1
[najobj]
... Janez Janša je, vsaj po naši oceni, precej podoben Friedrichu Merzu. ...

... čuj, Pero ... evo, jaz navijam za totega Merza in če s tem navijam za Janšata, kot forumski komunajzar nimam nobenih problemov ... no, in če ga vsaj dve leti ne bo sral s polpreteklo preteklostjo, je Janša nekaj že naredil, čeprav še ni nič naredil ...
Pri Janši me res precej moti, da je bil aktiven član ZSMS. Ampak pustimo polpreteklo zgodovino...
alpha7B5sn sporočil: 930
[#2820632] 05.03.20 11:20 · odgovor na: (#2820621)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 05.03.2020 11:22
Ja, seveda te popolnoma razumem in se strinjam, da je ta pridevnik eno takšno "intelektualno mašilo", ki se ga očitno intenzivno, če ne res celo (namenoma) pretirano, uporablja zlasti v kontekstu z vsebinami, katerih primere recimo navajaš zgoraj. Se močno strinjam tudi z ostalimi napisanimi stališči.

P.S.: Hvala za link! Mislim, da sem to zgodbo že bral nekoč prej ...
najobj sporočil: 31.870
[#2820644] 05.03.20 12:05 · odgovor na: (#2820492)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 05.03.2020 12:06
[rename]
Premikas tarco in govoris o 'spreminjajoci' preteklosti.
Jaz te sprasujem,kaksna je definicija polpreteklosti.
... čuj, malo boljše preberi moj post, ker nič ne premikam tarče in niti približno ne govorim o "spreminjajoči" preteklosti, ampak govorim o preteklosti, ki je NI(!) mogoče spreminjat in jo zaradi absurdnosti poskusov spreminjanja imenujem z glupim imenom polpretekla ...

P.S.: ker te rehabilitacija Rupnika ne moti, zaradi mene lahko pacienti tudi Titeja obsodijo na smrt, če bodo potem bolj srečni ...
najobj sporočil: 31.870
[#2820648] 05.03.20 12:12 · odgovor na: kzupanc (#2820607)
Odgovori   +    1
[kzupanc]
> [najobj]
> ... Janez Janša je, vsaj po naši oceni, precej podoben Friedrichu Merzu. ...
>
> ... čuj, Pero ... evo, jaz navijam za totega Merza in če s tem navijam za Janšata, kot forumski komunajzar nimam nobenih problemov ... no, in če ga vsaj dve leti ne bo sral s polpreteklo preteklostjo, je Janša nekaj že naredil, čeprav še ni nič naredil ...
Pri Janši me res precej moti, da je bil aktiven član ZSMS. Ampak pustimo polpreteklo zgodovino...
... eh, mene pa čisto nič ne moti, da je bil Janša aktiven član ZSMS (= mladina) niti da je bil aktiven član ZKS (= partija), ker so bili pač takšni časi, moti pa me, da je svojo aktivno polpreteklo preteklost izbrisal iz svojega življenjepisa in da nima problemov pljuvati po svojih takratnih (= enakomislečih) partijskih tovariših ... no, ampak pustimo polpreteklo preteklost preteklosti, ker imam občutek, da je tudi sam Janez zadnje cajte zgruntal, da to ne vodi nikamor, kaj šele v svetlo prihodnost, kot se je temu včasih reklo ...

P.S.: v ZSMS so te sprejeli avtomatsko, ko si bil dovolj star in se ne spomnim, da si imel možnost izstopiti, tudi če bi to kdo hotel ...
najobj sporočil: 31.870
[#2820661] 05.03.20 12:33 · odgovor na: (#2820657)
Odgovori   +    1
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > Premikas tarco in govoris o 'spreminjajoci' preteklosti.
> > Jaz te sprasujem,kaksna je definicija polpreteklosti.
>
> ... čuj, malo boljše preberi moj post, ker nič ne premikam tarče in niti približno ne govorim o "spreminjajoči" preteklosti, ampak govorim o preteklosti, ki je NI(!) mogoče spreminjat in jo zaradi absurdnosti poskusov spreminjanja imenujem z glupim imenom polpretekla ...
>
> P.S.: ker te rehabilitacija Rupnika ne moti, zaradi mene lahko pacienti tudi Titeja obsodijo na smrt, če bodo potem bolj srečni ...
Spet podtikaš?
Kje sem napisal karkoli o Rupniku?
... eh, saj to je problem, da nisi nič napisal ...

P.S.: kot sem že napisal, pustimo polpreteklo preteklost preteklosti, ker imam občutek, da je tudi sam Janez zadnje cajte zgruntal, da to ne vodi nikamor, kaj šele v svetlo prihodnost, kot se je temu včasih reklo ...

Strani: 1