Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2820096] 02.03.20 20:01
Odgovori   +    13
V nadaljevanju bloga bom pisal o novem projektu – strošku 12-kilovatne sončne elektrarne, polnilnice za električne avtomobile ter polnjenju in porabi električnega avtomobila.
Eni se ucijo na tujih napakah, eni pa na lastnih :)
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2820109] 02.03.20 21:57 · odgovor na: bc123a (#2820096)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> V nadaljevanju bloga bom pisal o novem projektu – strošku 12-kilovatne sončne elektrarne, polnilnice za električne avtomobile ter polnjenju in porabi električnega avtomobila.

Eni se ucijo na tujih napakah, eni pa na lastnih :)
Poudarek je pa verjetno na "se učijo"....nedovršni glagol... ;)
FIN-203797 sporočil: 2
[#2820125] 03.03.20 08:13
Odgovori   +    5
Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
0302TROBI sporočil: 70
[#2820136] 03.03.20 09:16 · odgovor na: FIN-203797 (#2820125)
Odgovori   +    6
264,000 eur? Finance pa res dobr plačujejo nivinarje,....
1018Banka sporočil: 31
[#2820142] 03.03.20 10:14
Odgovori   +    0
Vodovod je kje vključen ali ga ni ? Ali je bil brezplačen :)?
milos9 sporočil: 1.046
[#2820144] 03.03.20 10:18 · odgovor na: 1018Banka (#2820142)
Odgovori   +    2
[1018Banka]
Vodovod je kje vključen ali ga ni ? Ali je bil brezplačen :)?
Vodovod je vključen v osnovni ceni skeleta, delno pa tudi pri izkopih (5.000) in komunala, meteorni... 910,87 evra
milos9 sporočil: 1.046
[#2820147] 03.03.20 10:23 · odgovor na: FIN-203797 (#2820125)
Odgovori   +    3
[]
Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
Do tega bloga je prišlo naključno, o tem pišem v prvem delu, torej ga niti nisem načrtoval.

Cene sem si izboril na trgu, nekateri so sicer vedeli za blog, ker so ga spremljali. Nekaterim je omembna najbrž koristila, nekaterim pa ne, če so slabo izvedli storitev.
milos9 sporočil: 1.046
[#2820152] 03.03.20 10:28 · odgovor na: 0302TROBI (#2820136)
Odgovori   +    20
Hišo sva financirala z ženo po dolgih letih varčevanja in s krepko pomočjo bančlnega kredita. Odplačana bo leta 2034...

Podatke o višini investicije nisem razkril, da bi se bahal, ampak z namenom pomoči investitorjem, ki se lotevajo gradnje. Meni bi recimo takšne informacije zelo pomagale, če bi jih imel pred gradnjo. Lahko bi se učil na tujih napakah, tako sem se moral na svojih.
milos9 sporočil: 1.046
[#2820157] 03.03.20 10:44 · odgovor na: FIN-203797 (#2820125)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: milos9 03.03.2020 10:47
[]
Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
Naj še dodam o nadaljevanju bloga, ko bo beseda tekla o stroških in izkušnjah z električnim avtomobilom in sončno elektrarno. Avto sem vzel na poslovni najem pri Renaultu po tržni ceni, te ponudbe sicer ta hip ni več, sončno elektrarno pa financiram z lizingom, prav tako po tržni ceni. O cenah in bilanci te investicije bom predvidoma prvič pisal v začetku aprila.

Tudi tu ne bo namen "reklamiranje", če bo izkušnja slaba bo učinek objav celo negativen... Namen nadaljevanja bloga je live izkušnja in seveda engagement, tudi kakšna prodana naročnina na Finance.
milos9 sporočil: 1.046
[#2820160] 03.03.20 10:55 · odgovor na: (#2820145)
Odgovori   +    2
[abohte]
Cene so zmerne. Dobro ste gospodarili.
Hvala, danes bi sicer marsikaj naredil drugače. Mislim pa tudi, da bi za hišo plačal več, saj so se cene zemljišč in gradnje povišale.
najobj sporočil: 31.908
[#2820175] 03.03.20 12:01 · odgovor na: milos9 (#2820157)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2020 12:04
[milos9]
> []
> Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
> Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
Naj še dodam o nadaljevanju bloga, ko bo beseda tekla o stroških in izkušnjah z električnim avtomobilom in sončno elektrarno. Avto sem vzel na poslovni najem pri Renaultu po tržni ceni, te ponudbe sicer ta hip ni več, sončno elektrarno pa financiram z lizingom, prav tako po tržni ceni. O cenah in bilanci te investicije bom predvidoma prvič pisal v začetku aprila.

Tudi tu ne bo namen "reklamiranje", če bo izkušnja slaba bo učinek objav celo negativen... Namen nadaljevanja bloga je live izkušnja in seveda engagement, tudi kakšna prodana naročnina na Finance.
... čuj, pa saj ti imaš daljnovod skoraj na dvorišču, tako da rabiš samo pravega majstra ritamgrada.rs/kraguj...ca-struje/ , da ti potegne kable ...

P.S.: ker nisem štromar, kar tako na hitro ne vem - guglat in preračunavat se mi ne ljubi - me zato zanima, če bo tvoja sončna elektrarna dovolj za električni avto ... khmm, ker sodeč po fotografijah glede na lokacijo tvoje hiše nekje na koncu naselja nisem glih ziher, da bodo sosedje zadovoljni s tabo, če jim bo prevečkrat zmanjkalo štroma ... aja, zgoraj se hecam, tole pa čisto resno sprašujem ...
anon-318930 sporočil: 308
[#2820182] 03.03.20 12:44
Odgovori   +    0
Hja od kdaj je pa Stražišče občina?
milos9 sporočil: 1.046
[#2820210] 03.03.20 14:17 · odgovor na: anon-318930 (#2820182)
Odgovori   +    0
Imaš prav, krajevna skupnost je bolj pravilno, hvala
milos9 sporočil: 1.046
[#2820213] 03.03.20 14:22 · odgovor na: najobj (#2820175)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [milos9]
> > []
> > Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
> > Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...

> Naj še dodam o nadaljevanju bloga, ko bo beseda tekla o stroških in izkušnjah z električnim avtomobilom in sončno elektrarno. Avto sem vzel na poslovni najem pri Renaultu po tržni ceni, te ponudbe sicer ta hip ni več, sončno elektrarno pa financiram z lizingom, prav tako po tržni ceni. O cenah in bilanci te investicije bom predvidoma prvič pisal v začetku aprila.
>
> Tudi tu ne bo namen "reklamiranje", če bo izkušnja slaba bo učinek objav celo negativen... Namen nadaljevanja bloga je live izkušnja in seveda engagement, tudi kakšna prodana naročnina na Finance.

... čuj, pa saj ti imaš daljnovod skoraj na dvorišču, tako da rabiš samo pravega majstra ritamgrada.rs/kraguj...ca-struje/ , da ti potegne kable ...

P.S.: ker nisem štromar, kar tako na hitro ne vem - guglat in preračunavat se mi ne ljubi - me zato zanima, če bo tvoja sončna elektrarna dovolj za električni avto ... khmm, ker sodeč po fotografijah glede na lokacijo tvoje hiše nekje na koncu naselja nisem glih ziher, da bodo sosedje zadovoljni s tabo, če jim bo prevečkrat zmanjkalo štroma ... aja, zgoraj se hecam, tole pa čisto resno sprašujem ...
Glede elektrike za avto... Ja, bo dovolj. Računal sem pretok cca 300 kWh mesečno za domačega štromarja in kakih 200 kWh mesečno za testne štromarje, ta številka bo seveda nihala. V tem tednu sem denimo v BMW 530e pretočil kakih 36 kWh elektrike (3x po 12 kWh), v zoeja pa kakih 30 kWh.

Sončna elektrarna bo po izračunih letno proizvedla 13,9 MWh elektrike, povprečno torej nekaj čez 1,1 MHw na mesec, kar bi moralo zadoščati za vse potrebe gospodinjstva in voznega parka.
najobj sporočil: 31.908
[#2820234] 03.03.20 15:27 · odgovor na: milos9 (#2820213)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2020 15:28
[milos9]
> [najobj]
> > [milos9]
> > > []
> > > Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
> > > Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
>
> > Naj še dodam o nadaljevanju bloga, ko bo beseda tekla o stroških in izkušnjah z električnim avtomobilom in sončno elektrarno. Avto sem vzel na poslovni najem pri Renaultu po tržni ceni, te ponudbe sicer ta hip ni več, sončno elektrarno pa financiram z lizingom, prav tako po tržni ceni. O cenah in bilanci te investicije bom predvidoma prvič pisal v začetku aprila.
> >
> > Tudi tu ne bo namen "reklamiranje", če bo izkušnja slaba bo učinek objav celo negativen... Namen nadaljevanja bloga je live izkušnja in seveda engagement, tudi kakšna prodana naročnina na Finance.
> ... čuj, pa saj ti imaš daljnovod skoraj na dvorišču, tako da rabiš samo pravega majstra ritamgrada.rs/kraguj...ca-struje/ , da ti potegne kable ...
>
> P.S.: ker nisem štromar, kar tako na hitro ne vem - guglat in preračunavat se mi ne ljubi - me zato zanima, če bo tvoja sončna elektrarna dovolj za električni avto ... khmm, ker sodeč po fotografijah glede na lokacijo tvoje hiše nekje na koncu naselja nisem glih ziher, da bodo sosedje zadovoljni s tabo, če jim bo prevečkrat zmanjkalo štroma ... aja, zgoraj se hecam, tole pa čisto resno sprašujem ...
Glede elektrike za avto... Ja, bo dovolj. Računal sem pretok cca 300 kWh mesečno za domačega štromarja in kakih 200 kWh mesečno za testne štromarje, ta številka bo seveda nihala. V tem tednu sem denimo v BMW 530e pretočil kakih 36 kWh elektrike (3x po 12 kWh), v zoeja pa kakih 30 kWh.

Sončna elektrarna bo po izračunih letno proizvedla 13,9 MWh elektrike, povprečno torej nekaj čez 1,1 MHw na mesec, kar bi moralo zadoščati za vse potrebe gospodinjstva in voznega parka.
... OK, ker jaz iz objektivnih razlogov nisem potencialni kandidat, te ne bom več gnjavil z izračuni ... no, če pa bi bil, pa bi me bolj od cene zanimala potrebna površina strehe za električno elektrarno, ki je pravzaprav najbolj pomemben podatek, da greš v električno samooskrbo ali pa ne ... khmm, če zdaj pozabim na siceršnjo mantro Financarjev, češ da je samooskrba s čemerkoli v Sloveniji takorekoč škodljiva in se ne splača, ker je na svetovnem - sploh na tistem kitajskem - trgu vse bolj poceni ...

P.S.: ker sem žleht, se s tem zadnjim spet malo hecam, čeprav je v vsakem mojem hecu kar nekaj resnice ...
milos9 sporočil: 1.046
[#2820246] 03.03.20 16:43 · odgovor na: najobj (#2820234)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [milos9]
> > [najobj]
> > > [milos9]
> > > > []
> > > > Cene vključujejo kakšne večje popuste? So izvajalci vedeli, da jih boste ''reklamirali''?
> > > > Kot ''infulencer'', predvidevam da ste si izborili kaj v tem smislu ki si kot navaden državljani nemoremo...
> >
> > > Naj še dodam o nadaljevanju bloga, ko bo beseda tekla o stroških in izkušnjah z električnim avtomobilom in sončno elektrarno. Avto sem vzel na poslovni najem pri Renaultu po tržni ceni, te ponudbe sicer ta hip ni več, sončno elektrarno pa financiram z lizingom, prav tako po tržni ceni. O cenah in bilanci te investicije bom predvidoma prvič pisal v začetku aprila.
> > >
> > > Tudi tu ne bo namen "reklamiranje", če bo izkušnja slaba bo učinek objav celo negativen... Namen nadaljevanja bloga je live izkušnja in seveda engagement, tudi kakšna prodana naročnina na Finance.

> > ... čuj, pa saj ti imaš daljnovod skoraj na dvorišču, tako da rabiš samo pravega majstra ritamgrada.rs/kraguj...ca-struje/ , da ti potegne kable ...
> >
> > P.S.: ker nisem štromar, kar tako na hitro ne vem - guglat in preračunavat se mi ne ljubi - me zato zanima, če bo tvoja sončna elektrarna dovolj za električni avto ... khmm, ker sodeč po fotografijah glede na lokacijo tvoje hiše nekje na koncu naselja nisem glih ziher, da bodo sosedje zadovoljni s tabo, če jim bo prevečkrat zmanjkalo štroma ... aja, zgoraj se hecam, tole pa čisto resno sprašujem ...

> Glede elektrike za avto... Ja, bo dovolj. Računal sem pretok cca 300 kWh mesečno za domačega štromarja in kakih 200 kWh mesečno za testne štromarje, ta številka bo seveda nihala. V tem tednu sem denimo v BMW 530e pretočil kakih 36 kWh elektrike (3x po 12 kWh), v zoeja pa kakih 30 kWh.
>
> Sončna elektrarna bo po izračunih letno proizvedla 13,9 MWh elektrike, povprečno torej nekaj čez 1,1 MHw na mesec, kar bi moralo zadoščati za vse potrebe gospodinjstva in voznega parka.

... OK, ker jaz iz objektivnih razlogov nisem potencialni kandidat, te ne bom več gnjavil z izračuni ... no, če pa bi bil, pa bi me bolj od cene zanimala potrebna površina strehe za električno elektrarno, ki je pravzaprav najbolj pomemben podatek, da greš v električno samooskrbo ali pa ne ... khmm, če zdaj pozabim na siceršnjo mantro Financarjev, češ da je samooskrba s čemerkoli v Sloveniji takorekoč škodljiva in se ne splača, ker je na svetovnem - sploh na tistem kitajskem - trgu vse bolj poceni ...

P.S.: ker sem žleht, se s tem zadnjim spet malo hecam, čeprav je v vsakem mojem hecu kar nekaj resnice ...
Zdravo,

Odgovarjam glede strehe. Stran, ki je obrnjena proti jugi ima površino okoli 100 m2. Ovira je izzidek z ravnim delom, ki zmanjšuje uporabno površino, zato gre na strehi le 28 modulov po 300 V. Preostanek, 12 modulov, bomo namestili na nadstrešek in tako dobili skupaj 40 modulov moči 12 kW.
najobj sporočil: 31.908
[#2820365] 04.03.20 11:52 · odgovor na: milos9 (#2820246)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.03.2020 12:05
> > Glede elektrike za avto... Ja, bo dovolj. Računal sem pretok cca 300 kWh mesečno za domačega štromarja in kakih 200 kWh mesečno za testne štromarje, ta številka bo seveda nihala. V tem tednu sem denimo v BMW 530e pretočil kakih 36 kWh elektrike (3x po 12 kWh), v zoeja pa kakih 30 kWh.
> >
> > Sončna elektrarna bo po izračunih letno proizvedla 13,9 MWh elektrike, povprečno torej nekaj čez 1,1 MHw na mesec, kar bi moralo zadoščati za vse potrebe gospodinjstva in voznega parka.
> ... OK, ker jaz iz objektivnih razlogov nisem potencialni kandidat, te ne bom več gnjavil z izračuni ... no, če pa bi bil, pa bi me bolj od cene zanimala potrebna površina strehe za električno elektrarno, ki je pravzaprav najbolj pomemben podatek, da greš v električno samooskrbo ali pa ne ... khmm, če zdaj pozabim na siceršnjo mantro Financarjev, češ da je samooskrba s čemerkoli v Sloveniji takorekoč škodljiva in se ne splača, ker je na svetovnem - sploh na tistem kitajskem - trgu vse bolj poceni ...
>
> P.S.: ker sem žleht, se s tem zadnjim spet malo hecam, čeprav je v vsakem mojem hecu kar nekaj resnice ...
Zdravo,

Odgovarjam glede strehe. Stran, ki je obrnjena proti jugi ima površino okoli 100 m2. Ovira je izzidek z ravnim delom, ki zmanjšuje uporabno površino, zato gre na strehi le 28 modulov po 300 V. Preostanek, 12 modulov, bomo namestili na nadstrešek in tako dobili skupaj 40 modulov moči 12 kW.
... evo, hvala za informacijo, ki bo sicer bolj kot mojemu firbcu lahko koristila komu z lastno bajto in električnim avtomobilom, ker na Petrolu ga vsi niti brez tistega "incidenta" zadnjič ne bodo mogli vedno napolnit, ker na javnih polnilnicah štroma za vse preprosto ne bo ...

P.S.: če bi jaz rabil denar in bi imel tisto njivo na sliki zraven tvoje bajte, potem tam ne bi sadil koruze, ampak bi tam "posadil" sončno elektrarno in odprl privatno polnilnico za električne avtomobile ... ja, malo se hecam, ampak če zadeva na mikro nivoju špila za tebe, potem ne vem, zakaj na malo večjem mikro nivoju ne bi špilala za mene ... khmm, oziroma zakaj ne bi špilala za kogarkoli, ki ima njive na sončni strani Alp, seveda če Janša z obljubljeno debirokratizacijo Slovenije misli resno ...

Strani: 1