Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koronavirus: kako sem postal negativen

Strani: 1

Korazijan sporočil: 386
[#2819334] 27.02.20 13:25
Odgovori   +    20
Termometer ni delal, baterija crknila, - test za korono pa je pravilno zmeril?
0302TROBI sporočil: 70
[#2819342] 27.02.20 14:00 · odgovor na: (#2819336)
Odgovori   +    7
NE RAZUMEM, a zdej pričakuje medaljo ali kaj?
PETROL09 sporočil: 251
[#2819346] 27.02.20 14:16
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (27.02.2020 14:16)
XSKLA1 sporočil: 42
[#2819360] 27.02.20 14:52
Odgovori   +    3
Ob prebiranju članka sem večkrat pomislil, ali ste cepljeni proti gripi
1127DXSXU sporočil: 833
[#2819380] 27.02.20 15:39
Odgovori   +    5
Mene sploh ni presenetilo, da je tako. Žal.

Še dobro, da je prišel skozi.
najobj sporočil: 31.920
[#2819381] 27.02.20 15:39
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 15:42
... Če dvomijo o pravilnosti podatka z navadnega termometra, če zdravniki ne morejo izmeriti temperature, kako bomo krotili virus. ...

... evo, zdaj sem se spomnil na lastno prigodo izpred nekaj let, ko sem se naveličal čakati 10 minut, da mi dobri stari termometer z živim srebrom izmeri temperaturo in sem zato šel v lekarno kupit modernega elektronskega, ki pa mi je namesto izmerjenih živosrebrnih 36,4 v nekaj sekundah elektronsko izmeril celih 35,1 stopinje ... no, in ko nobenemu po nekaj ponovitvah ni in ni hotel izmerit vsaj 35,5 stopinje, sem šel nazaj v lekarno in ker sem hvalabogu imel račun, mi je prijazna prodajalka po nekaj poskusih na sebi ponudila zamenjavo elektronskega termometra z drugim elektronskim modelom ali pa da mi vrne denar ... khmm, in sem sem se brez razmišljanja odločil, da z vrnjenim denarjem grem lepo domov k dobremu staremu živosrebrnemu termometru, ki je pri hiši, od kar vem za sebe in to ni glih malo ...
najobj sporočil: 31.920
[#2819393] 27.02.20 15:54 · odgovor na: (#2819336)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 15:57
[rename]
Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?

Ja, AlanFord ni fikcija :-P
... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...

P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
najobj sporočil: 31.920
[#2819399] 27.02.20 16:06 · odgovor na: (#2819395)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 16:08
[alek14]
> [najobj]
> > [rename]
> > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> >
> > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
> ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
>
> P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
Ja, ampak zakaj bi potem sploh še plačevali Zdravstveno zavarovanje?
... eh, kdo pa s pomočjo zdravnikov ali če zaradi tvojega imunskega sistema zdravniki niti niso potrebni v končni fazi "premaga" vsako bolezen ? ... khmm, ali pa tudi ne, ko ti niti zdravniki ne morejo več pomagat ...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2819400] 27.02.20 16:09 · odgovor na: najobj (#2819393)
Odgovori   +    11
[najobj]
> [rename]
> Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
>
> Ja, AlanFord ni fikcija :-P

... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...

P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
Pojdi v Čistilno napravo, kamor se stekajo nepredelane komulane odplake in se nažri Dreka.

Tako boš stestiral svoj imunski sistem.
Če preživiš is JACK, če pa ne pa Jebi Ga., Boš vsaj vedel, da nisi odporen (zdaj si samo domišljaš da neki si).
najobj sporočil: 31.920
[#2819401] 27.02.20 16:12 · odgovor na: 0513ANITO (#2819400)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 16:17
[0513ANITO]
> [najobj]
> > [rename]
> > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> >
> > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
> ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
>
> P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
Pojdi v Čistilno napravo, kamor se stekajo nepredelane komulane odplake in se nažri Dreka.

Tako boš stestiral svoj imunski sistem.
Če preživiš is JACK, če pa ne pa Jebi Ga., Boš vsaj vedel, da nisi odporen (zdaj si samo domišljaš da neki si).
... čuj. če tega forum.finance.si/?m=...399&single ne razumeš, ti noben zdravnik ne more pomagat, če pa bi se rad z mano samo malo kregal, pa ti jaz nočem pomagat, tako da si najdi koga drugega ...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2819412] 27.02.20 16:43 · odgovor na: najobj (#2819401)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [najobj]
> > > [rename]
> > > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> > >
> > > Ja, AlanFord ni fikcija :-P

> > ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
> >
> > P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...

> Pojdi v Čistilno napravo, kamor se stekajo nepredelane komulane odplake in se nažri Dreka.
>
> Tako boš stestiral svoj imunski sistem.
> Če preživiš is JACK, če pa ne pa Jebi Ga., Boš vsaj vedel, da nisi odporen (zdaj si samo domišljaš da neki si).

... čuj. če tega forum.finance.si/?m=...399&single ne razumeš, ti noben zdravnik ne more pomagat, če pa bi se rad z mano samo malo kregal, pa ti jaz nočem pomagat, tako da si najdi koga drugega ...
Sem ti samo na najbolj "figurativen" način hotel pokazati, kako se lahko testiraš na to, če si "Jači od Sudbine".
1127DXSXU sporočil: 833
[#2819429] 27.02.20 18:18 · odgovor na: najobj (#2819393)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [rename]
> Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
>
> Ja, AlanFord ni fikcija :-P

... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...

P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...

Aja, s tem bivše morali kar sprijazniti. Zanimivo, po svetu nisem zasledu veliko takega razmišljanja, tule v Sloveniji pa je kar pogosto posejano.
Pol ti predlagam da se kar na hrbet vržemo pa vse štiri od sebe, ker se itak naj ne bi dali nič naredit?
Se dobro da bomobglihkar JJ izvolili. Mater, si nisem mislil da bom kdaj to rekel.
najobj sporočil: 31.920
[#2819433] 27.02.20 18:57 · odgovor na: (#2819415)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 19:09
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> >
> > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
> ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
>
> P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
15.in16. Je bil v tujiji.
Testirali so ga 26.2.; torej po desetih dneh.
Moj point je bil v tem, da je lahko test negativen....da je inkubacijska doba do 27 dni....ce ima navadno gripo, se ne pomeni, da nima tudi coronavirusa in da en test ne pomeni nic; da bi morali ponoviti testirnje in temu ustrezno ravnati,
... eh, moj point pa je bil, da je istočasno s "sezonsko" gripo večkratno testiranje coronavirusa na vsakem "sumljivem" praktično nemogoče, ker za to preprosto nimamo - BTW, verjetno ne samo v Sloveniji - niti materialnih niti človeških resursov, če zdaj pozabim, da niti s takšnim "razsipništvom" pred kasnejšo okužbo noben ni 100% varen ... alzo, kakorkoli mi zdaj to obračamo, kot sem že napisal "uzdaj se u se i u svoje kljuse" in močno upaj, da je to "kljuse" še dovolj pri moči, pri tem pa mu po svojih najboljših močeh z lastno preventivo probaj čimbolj pomagat ... aja, pa da ne bo pomote, isto velja tudi za mene in do odkritja ustreznega cepiva in zdravila pravzaprav kar za vse na svetu, ker če si testiran in si pozitiven, nisi nič bolj zdrav, ampak zgolj veš, zaradi česa si ali verjetno kmalu boš zbolel ...

P.S.: dokler se 24.2. s simptomi gripe po telefonu ni javil osebnemu zdravniku - BTW, glede na situacijo je po mojem laičnem mnenju tudi brez "uradnega" protokola od zdravnika dobil pravilna navodila - ga za nobeno zdravstvo na svetu ni bilo nikjer, pa sploh ni važno, kje je bil ...
najobj sporočil: 31.920
[#2819434] 27.02.20 19:04 · odgovor na: 1127DXSXU (#2819429)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 27.02.2020 19:05
[1127DXSXU]
> [najobj]
> > [rename]
> > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> >
> > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
>
> ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
>
> P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
Aja, s tem bivše morali kar sprijazniti. Zanimivo, po svetu nisem zasledu veliko takega razmišljanja, tule v Sloveniji pa je kar pogosto posejano.
Pol ti predlagam da se kar na hrbet vržemo pa vse štiri od sebe, ker se itak naj ne bi dali nič naredit?
Se dobro da bomobglihkar JJ izvolili. Mater, si nisem mislil da bom kdaj to rekel.
... evo, to forum.finance.si/?m=...433&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ... aja, in kaj je narobe, če bo Janša predsednik vlade ? ...
1127DXSXU sporočil: 833
[#2819438] 27.02.20 19:55 · odgovor na: najobj (#2819434)
Odgovori   +    7
[najobj]
> [1127DXSXU]
> > [najobj]
> > > [rename]
> > > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> > >
> > > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
> >
> > ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
> >
> > P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...

> Aja, s tem bivše morali kar sprijazniti. Zanimivo, po svetu nisem zasledu veliko takega razmišljanja, tule v Sloveniji pa je kar pogosto posejano.
> Pol ti predlagam da se kar na hrbet vržemo pa vse štiri od sebe, ker se itak naj ne bi dali nič naredit?
> Se dobro da bomobglihkar JJ izvolili. Mater, si nisem mislil da bom kdaj to rekel.

... evo, to forum.finance.si/?m=...433&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ... aja, in kaj je narobe, če bo Janša predsednik vlade ? ...

Ja, nič narobe. Saj sem rekel da se dobro da bo postal. In tako sem tudi mislu.
Bo mogoče vsaj malo spirita vlil v tale luzerski aparat, da ne bo samo izgovore kako se nič ne da iskal. Vsaj upam da bo. Da mi ne bo treba poslušati takih luzerskihbispadov, kot je bil tale tvoj. Saj upam da nisi resno mislu.

Ker kakor kaže sedaj smo mi svetovni fenomen. Evo naši strokovnjaki trdijo da se maske ne pomagajo. Zgleda da so cel svet bedaki da jih nosijo. Kje bo naša državna karantena tudi se ne vemo, oz. Smo edini ki jo bomo imeli kar vsak doma.
Ne panicarim, sem pa resno zaskrbljen glede naše sposobnosti dobrega odziva na tole tveganje.
XZDRA4 sporočil: 702
[#2819440] 27.02.20 20:03
Odgovori   +    6
Stvar ni nedolžna. Zakon o nalezljivih bolezni:
"56. člen
Z globo od 10.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek zdravnik:
1. če odkrije ali posumi na nalezljivo bolezen na podlagi anamnestičnih podatkov, kliničnega pregleda in epidemioloških razmer in ne izvede nemudoma ustreznih ukrepov, določenih s tem zakonom (prvi odstavek 12. člena);…

12. člen
Vsak zdravnik, ki odkrije ali posumi na nalezljivo bolezen na podlagi anamnestičnih podatkov, kliničnega pregleda in epidemioloških razmer, mora nemudoma izvesti ustrezne ukrepe, določene s tem zakonom.
V primerih, določenih s pravilnikom iz drugega odstavka 8. člena tega zakona, je treba diagnozo nalezljive bolezni potrditi z mikrobiološko diagnostiko povzročitelja.
Mikrobiološko diagnostiko in identifikacijo opravljajo pooblaščeni oziroma referenčni mikrobiološki laboratoriji, ki jih določi minister, pristojen za zdravje."

Ustrezen nadzor ne bi bil odveč, seveda v primeru, da je ta zgodba resnična.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2819454] 27.02.20 22:40 · odgovor na: (#2819447)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 27.02.2020 22:59
[alek14]
> [1127DXSXU]
> Ker kakor kaže sedaj smo mi svetovni fenomen. Evo naši strokovnjaki trdijo da se maske ne pomagajo. Zgleda da so cel svet bedaki da jih nosijo. Kje bo naša državna karantena tudi se ne vemo, oz. Smo edini ki jo bomo imeli kar vsak doma.
> Ne panicarim, sem pa resno zaskrbljen glede naše sposobnosti dobrega odziva na tole tveganje.

Da maske ne pomagajo oz. so kontraproduktivne je prvi obelodanil ameriški CDC.

Maske ne pomagajo, če oči niso hkrati zakrite, ker virus vstopi skozi očesno sluznico. Maske pomagajo samo če si okužen, da ne okužiš drugih.
Maske so kotraproduktivne, ker jih neuki uporabniki ne znajo zatesniti (za to je potrebno nekaj spretnosti - mene so nučili na Golniku) oz. jih nosijo preko brade. Netesna maska zavaja nostitelja k lažnemu občutku varnosti in s tem povzroči, da se manj izogiba navarnostim, ki jim je nevede izpostavljen, kot, da maske ne bi imel.

Povzetek: (samo) maske ne pomagajo.
Teli iz Ameriškega CDC so glih eni podobni kot iz našega NIJZ. Zadnje čase Več ali manj furajo "teorije" s katerimi opravičujejo svoje zamude in neuspehe. V celi ZDA so opravili ene 445 testov, če se ne motim po zadnjih podatkih, medtem ko jih je 5 krat manjša Anglija preko 7000. Se skratka zelo trudijo, da bi borza ne padla, pa četudi trpi njihovo osnovno poslanstvo. Mogoče sem pa tudi krivičen do njih, ker so se tudi že večkrat našli na nasprotni strani od Trumpa in mogoče morajo delati tako kot trenutno delajo.

Dejstvo je tudi da je mask premalo in pol je potrebno ljudstvo nekako prepeljati žejno čez vodo. In to se najbolje naredi, če jih prepričaš da niso potrebne.

Zdaj pa če se malo poglobimo glede mask je tako, da pride večkrat do nesporazuma o katerih maskah govorimo. Medicinske maske so za zaščito nosilca maske več ali manj neuporabne in tudi niso bile namenjene v ta namen, temveč je njihov namen da zaščitijo pacienta , oz, njegovo rano pred izdihom osebja.

maske o katerih pri zaščiti pred virusi govorimo so tki. respiratorne, ki zatesnijo tudi lica, da ne more iti zrak ob strani. Minimalni standard, ki ga priporočajo je N95, še bolje N99 (ta naj bi zaščitil 99% delcev do velikosti 2,5 mikrona). To so ameriški standardi, pri evropskih se išče Pff3 tip, ki ravno tako zaščiti 99% odstotkov.

Tele medicinske maske na primer so precej brezveze
www.amazon.de/dp/B08...513WX4FF77

medtem ko ena N95 taka pa pomaga
www.amazon.de/dp/B08...182&sr=1-4
še bolj pa ena taka pff3 od M3
www.amazon.de/dp/B08...82&sr=1-10

so pa cene šle v nebo. Mesec dni nazaj jih je bilo 5 takih 40 EUR, zdaj pa sta 2 180EUR, kar je odiranje.

Jaz bi sicer za redno in ekonomično nošnjo priporočil tele sorte modele

www.amazon.de/dp/B08...82&sr=1-27
ki imajo zamenljive ogljikove filtre, so pralni in za daljšo uporabo. In vsekakor pomagajo.

Glede tega, da sama maska ni dovolj se strinjam, saj lahko virus vdre, tudi skozi ostale odprtine (tudi oči), vendar to še ne pomeni, da nošenje dobre maske pomebno ne zamnjšuje tveganja, ker ga - po mojemje tveganje vsaj ene 5 krat manjše če nosiš masko, če pa še očala pol pa 10krat.
Iz javnih objav, ki so jih dali pri nas je bilo razumeti, da maske sploh niso potrebne, ker ne pomagajo, kar pa je grdo zavajanje, zaradi česar bi lahko bile še težave.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2819456] 27.02.20 23:16 · odgovor na: 1127DXSXU (#2819454)
Odgovori   +    1
evo eno tako, sem jaz že nekaj časa nazaj kupil.
Sicer ne za namen virusov, ampak za vožnjo s kolesom po dimnih predelih ...

www.amazon.de/dp/B07...3X2591KXGW
Florenca sporočil: 6
[#2819464] 28.02.20 04:34
Odgovori   +    14
Me ne preseneča, to je samo prikaz stanja, v kakršnem je Slovenija ta trenutek. Totalen kaos,
na področju uspešno uničenega zdravstva pa v stilu šarcizma: na dolgi rok smo itak vsi mrtvi.
75 "vrhunskih" akademikov to seveda ne moti, oni hujskajo in protestirajo proti vladi, ki je še pravzaprav ni, da si ja ne bi drznila kaj spremeniti na bolje!
In kar se corona virusa tiče, sem prepričana, da pravih testov sploh nimamo, ali pa jih ne znamo delati. Morda pa ga zadržujejo Šarčeve in Šabedrove table na vhodih v Slovenijo: "CORONA VIRUSU VSTOP PREPOVEDAN"
P46000 sporočil: 299
[#2819482] 28.02.20 08:41 · odgovor na: (#2819473)
Odgovori   +    7
[alek14]
Banke morajo pričeti sterilizirati bankovce.

65°C 15 min.

Evo, še ena za teorijo zarote.... So razširili virus zaradi tega, da ukinejo poslovanje z gotovino :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2819538] 28.02.20 11:57 · odgovor na: 1127DXSXU (#2819438)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 28.02.2020 12:00
[1127DXSXU]
> [najobj]
> > [1127DXSXU]
> > > [najobj]
> > > > [rename]
> > > > Po enem tednu so ga testirali....in razglasili za negativnega....kaj pa primer Kitajke, ki je zbolela po vec tednih, po osmih negativnih testih?
> > > >
> > > > Ja, AlanFord ni fikcija :-P
> > > ... OK, sicer totega majstra niso testirali po enem tednu, ampak so ga testirali po dveh dnevih oziroma takoj, ko so imeli ustrezni protokol in opremo ... no, da pa se ne boš brezveze razjezil, te ne bom spet vprašal, kaj predlagaš oziroma če v času razsajanja "sezonske" gripe predlagaš permanentno vsakodnevno testiranje vsakega "sumljivega" vsaj kakšen mesec in kdo bi testiranje enakih simptomov "sezonske" gripe izvajal ...
> > >
> > > P.S.: sprijazni se, da te ob morebitnem izbruhu - če se ne skriješ nekam globoko v gozd - pred okužbo ne more rešiti niti Chuck Norris, pred boleznijo pa te enako kot pred vsako boleznijo s pomočjo zdravnikov ali brez njih lahko reši samo tvoj lastni imunski sistem ... khmm, ali pa ne, jebiga ...
> > Aja, s tem bivše morali kar sprijazniti. Zanimivo, po svetu nisem zasledu veliko takega razmišljanja, tule v Sloveniji pa je kar pogosto posejano.
> > Pol ti predlagam da se kar na hrbet vržemo pa vse štiri od sebe, ker se itak naj ne bi dali nič naredit?
> > Se dobro da bomobglihkar JJ izvolili. Mater, si nisem mislil da bom kdaj to rekel.
> ... evo, to forum.finance.si/?m=...433&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ... aja, in kaj je narobe, če bo Janša predsednik vlade ? ...
Ja, nič narobe. Saj sem rekel da se dobro da bo postal. In tako sem tudi mislu.
Bo mogoče vsaj malo spirita vlil v tale luzerski aparat, da ne bo samo izgovore kako se nič ne da iskal. Vsaj upam da bo. Da mi ne bo treba poslušati takih luzerskih ispadov, kot je bil tale tvoj. Saj upam da nisi resno mislu.

Ker kakor kaže sedaj smo mi svetovni fenomen. Evo naši strokovnjaki trdijo da se maske ne pomagajo. Zgleda da so cel svet bedaki da jih nosijo. Kje bo naša državna karantena tudi se ne vemo, oz. Smo edini ki jo bomo imeli kar vsak doma.
Ne panicarim, sem pa resno zaskrbljen glede naše sposobnosti dobrega odziva na tole tveganje.
... čuj, bodi malo bolj natančen, zakaj je moje razmišljanje "luzerski izpad", ker nimam pojma, kaj te muči ... khmm, oziroma mi povej, kaj bi v totem in onem nalimanem postu moral napisat, da bi bilo moje razmišljanje "zmagovalno" ...

P.S.: ker smo v Sloveniji na ta način ostali brez zaščitnih mask - če nobenemu ne koristijo nič, tudi škodijo ne, nedostopnost pa med ljudmi očitno povzroča dodatni strah - je podariti 1,2 milijona zaščitnih mask milijardi in pol Kitajcem, ki so menda vodilni proizvajalci zaščitnih mask na svetu, približno tako, kot če bi se toti za slovensko "pomoč" zaslužen neodgovorni kreten - res bi ga rad videl - na pomolu v Kopru poscal v morje in mislil, da bodo zato v New Yorku poplave ...
najobj sporočil: 31.920
[#2819544] 28.02.20 12:07 · odgovor na: (#2819359)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 28.02.2020 12:14
[alek14]
Ta članek mora biti odprt za vse.

Ta članek spada v kategorijo "izjemnega interesa javnosti" in če so revije kot je Nature dale vse vsem odprto na to temo, potem lahko tudi Finance.

S tem, ko je zaklenjen, Finance sodelujejo pri informacijskem prikrivanju.
... čuj, na totem forumu vsi dobro vemo, da pri nas ni več socializma, ampak da naj vsak skrbi samo za svojo rit in Finance niso dobrodelna ustanova, da bi z brezplačnimi članki skrbeli za druge, tako da res ne vem, zakaj se razburjaš ... ja, in isto velja tudi za plusatorje tvojega posta ...

P.S.: malo se hecam, ampak v vsakem mojem hecu je nekaj resnice, sploh ker bi zdaj od zdravnikov vsi nekaj imeli, istočasno pa na totem forumu vsi pizdijo, da so zdravniki javnosektorski paraziti ...
najobj sporočil: 31.920
[#2819701] 29.02.20 12:24 · odgovor na: (#2819641)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 29.02.2020 12:31
[alek14]
> [najobj]
> > [alek14]
> > Ta članek mora biti odprt za vse.
> >
> > Ta članek spada v kategorijo "izjemnega interesa javnosti" in če so revije kot je Nature dale vse vsem odprto na to temo, potem lahko tudi Finance.
> >
> > S tem, ko je zaklenjen, Finance sodelujejo pri informacijskem prikrivanju.
> ... čuj, na totem forumu vsi dobro vemo, da pri nas ni več socializma, ampak da naj vsak skrbi samo za svojo rit in Finance niso dobrodelna ustanova, da bi z brezplačnimi članki skrbeli za druge, tako da res ne vem, zakaj se razburjaš ... ja, in isto velja tudi za plusatorje tvojega posta ...
>
> P.S.: malo se hecam, ampak v vsakem mojem hecu je nekaj resnice, sploh ker bi zdaj od zdravnikov vsi nekaj imeli, istočasno pa na totem forumu vsi pizdijo, da so zdravniki javnosektorski paraziti ...
Večina plačljivih virov na Svetu je dalo na voljo vse info, ki so relevantni pri spopadu s koronavirusom, brezplačno.
.. ja, ampak Finance niso večina plačljivih virov na svetu, jebiga ...

P.S.: saj vem, kaj hočeš povedat in imaš po mojem absolutno prav, ampak Financarjem njihov profit očitno pomeni več od slovenskega nacionalnega interesa, kar zdravje naroda je ... evo, in če malo pomislim, se Financarji tudi ob koronavirusu pravzaprav samo držijo svojih načel, ki jih ves čas zagovarjajo, in sicer da slovenski nacionalni interes nima nobene zveze s švedsko privatno lastnino, kar Finance so ... no, vsekakor pa so Financarji dosti bolj načelni od velike večine na totem forumu, ki pljuvajo po slovenskih zdravnikih kot javnosektorskih parazitih brez dodane vrednosti, ko pa jih rabijo, pa prestrašeni cvilijo, da slovenski zdravniki ne skrbijo dovolj za njih ...

Strani: 1