Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ko tudi Italijani začnejo delati od doma

Strani: 1

crt sporočil: 27.190
[#2819204] 26.02.20 20:01
Odgovori   +    9
Italijani takšni obliki sicer rečejo "smart working" (zelo radi uporabljajo tujke) oziroma, kot je navedeno v zakonu, agilno delo. Definirajo ga kot delo, ki nima natančno določenega delovnika in kraja dela, je pa delo organizirano po fazah, ciklih in ciljih ter temelji na uporabi sodobnih tehnologij.
torej tako delo, kjer dobis cilj in rok, nihce ti pa ne gleda cez ramo, kje pri tem sedis in kaj delas katero minuto.

ali z drugimi besedami, zelo normalno delo, ki cloveka obravnava kot neko dovolj pametno avtonomno bitje.

tragikomedija, da so sele take razmere privedle do tega.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2819211] 26.02.20 20:32 · odgovor na: crt (#2819204)
Odgovori   +    3
[]
> Italijani takšni obliki sicer rečejo "smart working" (zelo radi uporabljajo tujke) oziroma, kot je navedeno v zakonu, agilno delo. Definirajo ga kot delo, ki nima natančno določenega delovnika in kraja dela, je pa delo organizirano po fazah, ciklih in ciljih ter temelji na uporabi sodobnih tehnologij.

torej tako delo, kjer dobis cilj in rok, nihce ti pa ne gleda cez ramo, kje pri tem sedis in kaj delas katero minuto.

ali z drugimi besedami, zelo normalno delo, ki cloveka obravnava kot neko dovolj pametno avtonomno bitje.

tragikomedija, da so sele take razmere privedle do tega.
Pri nas pa uvajajo strogi režim. Kdor dela doma se mora odštempljat tudi ko gre na Malo Potrebo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2819228] 26.02.20 23:51 · odgovor na: crt (#2819204)
Odgovori   +    7
[]
> Italijani takšni obliki sicer rečejo "smart working" (zelo radi uporabljajo tujke) oziroma, kot je navedeno v zakonu, agilno delo. Definirajo ga kot delo, ki nima natančno določenega delovnika in kraja dela, je pa delo organizirano po fazah, ciklih in ciljih ter temelji na uporabi sodobnih tehnologij.

torej tako delo, kjer dobis cilj in rok, nihce ti pa ne gleda cez ramo, kje pri tem sedis in kaj delas katero minuto.

ali z drugimi besedami, zelo normalno delo, ki cloveka obravnava kot neko dovolj pametno avtonomno bitje.

tragikomedija, da so sele take razmere privedle do tega.
Jaz sem ful happy za ta stranski učinek :)

Za to se je treba borit. Včasih za 8 ur in dopust. Danes za delo na daljavo, kjer gre, kadar gre. Tehnologijo je treba izkoristit. Ovira je slab management.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2819289] 27.02.20 10:56 · odgovor na: Gustl (#2819228)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> []
> > Italijani takšni obliki sicer rečejo "smart working" (zelo radi uporabljajo tujke) oziroma, kot je navedeno v zakonu, agilno delo. Definirajo ga kot delo, ki nima natančno določenega delovnika in kraja dela, je pa delo organizirano po fazah, ciklih in ciljih ter temelji na uporabi sodobnih tehnologij.
>
> torej tako delo, kjer dobis cilj in rok, nihce ti pa ne gleda cez ramo, kje pri tem sedis in kaj delas katero minuto.
>
> ali z drugimi besedami, zelo normalno delo, ki cloveka obravnava kot neko dovolj pametno avtonomno bitje.
>
> tragikomedija, da so sele take razmere privedle do tega.

Jaz sem ful happy za ta stranski učinek :)

Za to se je treba borit. Včasih za 8 ur in dopust. Danes za delo na daljavo, kjer gre, kadar gre. Tehnologijo je treba izkoristit. Ovira je slab management.
Saj poznaš tisto...Ko sanja Svinja o Koruzi...
Gustl sporočil: 13.629
[#2819307] 27.02.20 11:24 · odgovor na: 0513ANITO (#2819289)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]

Saj poznaš tisto...Ko sanja Svinja o Koruzi...
Ne, nima veze s sanjarjenjem, sem izredno trmast in vztrajen pri takih stvareh :)

Strani: 1