Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 8

153 sporočil: 9.333
[#2818045] 22.02.20 10:09
Odgovori   +    6
Pota nevarnega virusa so prav nenavadna,
politika WHO pa še vedno neprepoznavna ?

Sodražan
EKSPROPRIACIJA sporočil: 422
[#2818049] 22.02.20 10:55
Odgovori   +    40
Libija, Iran,.... V begunskih centrih v Turčiji in Grčiji je nekaj 100.000 ljudi, malo bolj jugo-vzhodno še par milijonov, ki čakajo za v EU. Ko se to tam okuži, bosta imela Erdogan in Rusija perfect biološko orožje proti EU.
Geopolitična veselica bo na pomlad, ko se begunci spet odpravijo na pot. Aktualni prepirčki na južni strani Alp bodo izpadli, kot igranje človek ne jezi se z malimi otroci. Meje zaprte, proizvodnja ustavljena, bolnice polne, Stožice in vse druge večje dvorane premajhne, medicina ala bolnica Franja...
Veselimo se, pianist še igra.
bigl sporočil: 18.363
[#2818058] 22.02.20 12:56 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#2818049)
Odgovori   +    35
Poslušam in gledam gospe z infekcijske klinike KC, ki pravijo, da ni problem in da so pripravljeni. Mogoče sem preslišal KAKO? Lep dan.
spiderman sporočil: 1.741
[#2818059] 22.02.20 13:01
Odgovori   +    55
Zadnja sprememba: spiderman 22.02.2020 13:02
C/P z foruma Alter.si - uporabnik Nitroo:
.
Koronavirus spada med prehladne viruse, ki krožijo vsako leto. Tale je problematičen, ker pri določenem procentu ljudi povzroči ARDS - adult respiratory destres syndrome (google it). Smrtnost je cca 2%, kar se ne sliši veliko, samo od 2h milijonov je to 40k ljudi. Problem nastopi, ker cela Slovenija premore eno podtlačno sobo in cca 200 intenzivnih postelj, kjer je možna mehanska ventilacija. In te postelje so polne 110% (se flika z zasilkami). Če k temu dodamo še pomankanje in nezadovoljstvo kadra, si lahko vsak sam naredi sliko kakšna je sposobnost našega zdravstvenega sistema z to boloznijo. In ja preden kdo vpraša, delam v enoti intenzivne terapije.
.
#684
In če koga zanima, kako se pripravljamo, se ne. Osebno sem tudi v štabu civilne zaščite za našo bolnico, pred cca 14 dnevi smo zastavili to vprašanje generalni direktorici. Odgovor je bil, eh saj to ne bo prišlo k nam. Ta teden bomo poskusili ponovno z generalno in vodjo bolnišničnih infekcij...
Name tele basni... If shit will hit the fan, you are on your own... Sorry
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2818064] 22.02.20 13:25
Odgovori   +    25
V bližnji polsedanji prihodnosti se bo zgodilo:
- drastičen upad pritiska za sprejem v domove ostarelih
- finančni presežek ZPIZ
- stopnja brezposelnosti 0 %
- maše na prostem zaradi prenapolnjenih cerkva
- rizmanova varda 75+ bo sporočila: le poglejte, kaj nam dela JJ, smo vas pravočasno posvarili
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2818072] 22.02.20 14:43 · odgovor na: (#2818046)
Odgovori   +    3
Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures in izbruha a la spanska gripa ne bo. In da bo skoda globalni ekonomiji minimalna, da pa so drugi dejavniki, ki jo utegnejo ohladiti.

Ima pa wuhan 10 mio ljudi in morda bo tam 20.000 mrtvih ali se vec, ker je prepozno.

Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.
sopranos sporočil: 11.404
[#2818073] 22.02.20 15:01 · odgovor na: (#2818046)
Odgovori   +    29
[rename]
Just an ordinary virus....
Dr. Mrevlje napoveduje izbruh v Sloveniji v 2-3 tednih.
Upam, da se zavedamo, da je tole lahko hujša gospodarska kriza kot tista iz 2009.

Tako, da samo molimo lahko in upamo, da se motijo.

Če je inkubacijska doba cca. 1 mesec, potem se lahko tukaj za 3-4 mesece vse ustavi. In potem še nekaj mesecev, da se vse skupaj normalizira.

Sedaj naj mi pa nekdo pove, koliko firm ima keša, da 4 mesece plačuje plače, ne da bi dobivalo prihodke? Kitajci so folk kar zaprli v določene soseske, jim omejili gibanje.

Cela ekonomija je narejena tako, da vse samo raste. Upad v višini 2-3% je dojet že kot katastrofa. Tukaj pa lahko doživimo upad 80,90, 95%. Si predstavljate, da ljudje 3-4 mesece ne hodijo k frizerju, v kavarne itd.? Da se proizvodnja ustavi? Promet? Dobave? Bo tudi hrana problem. Tudi banke znajo imeti spet probleme. Ker če tudi za plače ne bo, potem tudi za odplačevanje kreditov ne bo.

Tole je lahko tak shit show, da ni za govoriti.

Mi pa folk z rednimi linijami vozimo domov in jih v prostovoljno karanteno dajemo. Da bodo ja še koga okužili.
sopranos sporočil: 11.404
[#2818078] 22.02.20 15:40 · odgovor na: (#2818077)
Odgovori   +    14
[abohte]
> [sopranos]
> Cela ekonomija je narejena tako, da vse samo raste. Upad v višini 2-3% je dojet že kot katastrofa.

V SLO je pred 10 leti padel za +8% (podobno l. 90-91). Preživeli smo. V Grčiji je bil padec še večji.
Ja, 8% in smo potrebovali skoraj 10 let, da smo v celoti nazaj na zeleno vejo prišli. Grki pa še nekaj let ne bodo.

Tukaj pa govorimo o tem, da se lahko praktično vse ustavi. Z danes na jutri.Po vseh sektorjih gospodarstva. Potem pa tudi upad davčnih prihodkov itd.

Odvisno od tega kakšna panika bo. Tako, da je po mojem izjemno pomambno, da smo mirni. Da delamo običajne stvari. Samo da smo malo bolj previdni. Da če recimo opazimo slabše počutje, da ne rinemo med ljudi.

Samo tako kot je pri nas. Ko nas po eni strani skušajo pomiriti, hkrati pa nimajo nič konkretnega pripravljenega, je lahko panika zelo velika.
spiderman sporočil: 1.741
[#2818079] 22.02.20 15:48 · odgovor na: (#2818077)
Odgovori   +    23
[abohte]
V SLO je pred 10 leti padel za +8% (podobno l. 90-91). Preživeli smo. V Grčiji je bil padec še večji.
Itak, da smo preživeli.
samo javni dolg se je 2majčkeno" povečal - tam iz ca. 30% na 75% BDP.
(Številke sem napisal na pamet, nisem googlal - mpak so tem nkje)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2818080] 22.02.20 15:53 · odgovor na: (#2818076)
Odgovori   +    5
[rename]
> [NemirniTujec]
> Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures in izbruha a la spanska gripa ne bo. In da bo skoda globalni ekonomiji minimalna, da pa so drugi dejavniki, ki jo utegnejo ohladiti.
>
> Ima pa wuhan 10 mio ljudi in morda bo tam 20.000 mrtvih ali se vec, ker je prepozno.
>
> Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.

Pri nas je vse v najlepsem redu, tako gospe drzavne sekretarkel
Na Hrvaskkem so vzpostavili center za karanteno.
V Italiji ze vec naselij zaprtih v celoti; 2 mrtva.

Pri nas pa seveda nic od nic.
Ministra nikjer, predsednika vlade tudi ne...

Jemanje brisov je nezanesljivo....vprasanje v kaksnem stanju so ti stirje iz turisticne krizarke, ki so ze prisli domov....pa s koliko ljudmi so ze bili v stiku....
Pri nas ne rabimo medicine, ker prisegamo na alternativo in domače arcnije :)
#šnopspapir
1127DXSXU sporočil: 833
[#2818081] 22.02.20 15:54 · odgovor na: bigl (#2818058)
Odgovori   +    14
[bigl]
Poslušam in gledam gospe z infekcijske klinike KC, ki pravijo, da ni problem in da so pripravljeni. Mogoče sem preslišal KAKO? Lep dan.
Ja tako, da bodo ljudem rekli naj gredo domov kuhat čaj z limono in počivat. Saj samo to delajo od kar pomnim.

Do zdaj so imeli srečo, da nismo imeli preveč hudih nalezljivih bolezni.

Če bi jih vprašal koliko več postelj imajo bi bile pa buuu.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2818083] 22.02.20 16:10 · odgovor na: anon-207617 (#2818072)
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 22.02.2020 16:20
[NemirniTujec]
Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures in izbruha a la spanska gripa ne bo. In da bo skoda globalni ekonomiji minimalna, da pa so drugi dejavniki, ki jo utegnejo ohladiti.

Ima pa wuhan 10 mio ljudi in morda bo tam 20.000 mrtvih ali se vec, ker je prepozno.

Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.
with all the knowledge... le kako ne bi ušla izpod nadzora v Evropi?
In to ravno v Evropi, ki je trenutno v stanju anarhije. Nepovezana, polna bleferjev na najvišjih položajih, ležerna

Nalezljiva je ta viroza tako zelo, da se jih en kup naleze od marsiketerega prenašalca že teden dni preden se na prenašalcu karkoli pozna in celo testi na enih prenašalcih niso pokazali prvih nekaj dni nič.
Prenaša se po zraku z dihanjem in ostaja na predmetih ob ugodnih (mrzlih) pogojih do 9 dni.

Povzroča pa virusno pljučnico katere zdravljenje traja dolgo in v določenem precej velikem odstotku povzroči sindrom akutne respiratorne stiske, ki je smrtno nevaren in se konča s smrtjo navkljub najboljšemu bolnišničnemu zdravljenju za cca. 20% obolelih.
In da to dosežeh so potrebne fantastične zdravstvene kapacitete, ki jih še zdaleč ne premore nihče (v slovenskem kontekstu dobesedno desetisoče naprav za ventilacijo pljuč)

Tako da With all knowledge.... nas v Evropi reši samo čimprejšne vroče vreme, da se virus mogoče pol sam od sebe ustavi, ker na soncu in vročini ga hitro pobira.
Kitajci so pokazali dober odpor in malce upošasnili širjenje, zdaj pa so nova žarišča na poti... z manj grobo in učinkovito oblastjo kot je Kitajska

kaj naj rečem, daleč je še maj...
aimon sporočil: 1.924
[#2818084] 22.02.20 16:11 · odgovor na: sopranos (#2818073)
Odgovori   +    2
[sopranos]
... Si predstavljate, da ljudje 3-4 mesece ne hodijo k frizerju ...
Bodo pa sami sebe postrigli. Kot je videti na videu, ni težko.
How to Cut Your Own Hair: www.youtube.com/watc...995UPBWzcw
EKSPROPRIACIJA sporočil: 422
[#2818088] 22.02.20 16:26
Odgovori   +    8
Tifusari napred. Javno zdravstvo vas pričakuje.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2818092] 22.02.20 16:37 · odgovor na: (#2818086)
Odgovori   +    3
Odgovor ti je v prizoru filma "Lapa sela lepo gore" , ko jim v tunel pošljejo uĆiteljico.. - Nagon po samoohranitvi....!!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2818095] 22.02.20 16:51 · odgovor na: (#2818076)
Odgovori   +    6
[rename]
> [NemirniTujec]
> Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures in izbruha a la spanska gripa ne bo. In da bo skoda globalni ekonomiji minimalna, da pa so drugi dejavniki, ki jo utegnejo ohladiti.
>
> Ima pa wuhan 10 mio ljudi in morda bo tam 20.000 mrtvih ali se vec, ker je prepozno.
>
> Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.

Pri nas je vse v najlepsem redu, tako gospe drzavne sekretarkel
Na Hrvaskkem so vzpostavili center za karanteno.
V Italiji ze vec naselij zaprtih v celoti; 2 mrtva.

Pri nas pa seveda nic od nic.
Ministra nikjer, predsednika vlade tudi ne...

Jemanje brisov je nezanesljivo....vprasanje v kaksnem stanju so ti stirje iz turisticne krizarke, ki so ze prisli domov....pa s koliko ljudmi so ze bili v stiku....
No, pa menda so dali tiste stiri in po spominu vse ki so bili z njimi v stiku v karanteno in jih testirali in zdaj ze vejo kako je z njimi?

Ali so jih poslali domov cajcke pit?

Pac kolikor gledam to cez palec, se drzave ki najdejo primere virusa dokaj hitro in resno odzovejo. Zaenkrat je izven okuzene kitajske province zelo zelo malo mrtvih - zgolj nekaj cez 100. Jaz bi rekel da je odziv po svetu bil dober - zame celo nad pricakovanji.

Denimo ene miljonkrat boljsi, kot odziv na razne plavalce cez sredozemsko morje in par malo toplejsih zim in spremljajocih gretic. Bi rekel da je drzavnim birokracijam in celo politikom zelo jasno, da so sirijski inzenirji in co2 zajebancija za rolanje po sceni in kazanje pripadnosti, sirjenje virusa z nekajodstotno smrtnostjo pa resna stvar.

I'm not panicking for now.
sopranos sporočil: 11.404
[#2818096] 22.02.20 16:56 · odgovor na: aimon (#2818084)
Odgovori   +    3
[aimon]
> [sopranos]
> ... Si predstavljate, da ljudje 3-4 mesece ne hodijo k frizerju ...

Bodo pa sami sebe postrigli. Kot je videti na videu, ni težko.
How to Cut Your Own Hair: www.youtube.com/watc...995UPBWzcw
Saj mene bolj tisti drugi del skrbi, ko frizerji ne bodo imeli dela. In to velja seveda za vse storitvene dejavnosti, kjer je potreben stik s strankami.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2818100] 22.02.20 17:18 · odgovor na: (#2818098)
Odgovori   +    4
Isusek...

No, vsaj upamo lahko, da je pristop bil bolj resen in da ga pac niso na zvon obesali.

Glede na to da so v italiji primeri ki sploh niso bili na kitajskem, je gotovo zadeva tu in tam prisotna pri nas.

Da ne bo res prislo do scenarija uzdaj se use i u svoje kljuse... a je kdo od vas ze odlocen ne vec hodit ven in naslednji mesec zivet od sicersnje zaloge konzerv za konec sveta?
bc123a sporočil: 48.253
[#2818104] 22.02.20 17:37 · odgovor na: anon-207617 (#2818072)
Odgovori   +    5
[NemirniTujec]
Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures
In to so?

Izbruha ala spanska gripa ne bo, ker je tista imela 10% smrtnost, tole sedaj ima pa 2.3% smrtnost. Navadna gripa pa ima 0.2% smrtnost, ce prav vem. Ampak pri 80+ starih je pa smrtnost coronavirusa 15%, plus lahko podlezejo tudi precej mlajsi, ce se ne pazijo.

Plus, tele cifre s kitajske so podvrzene neznakam, koliko obolelih so sploh zaznali, in koliko mrtvih so sploh popisali. Da ne bo prvi signal smrad iz vseh onih stanovanj, kjer so ljudi zasvasali v prisilno karanteno.

Velik problem pa je odsotnost cepiva. Proti navadni gripi lahko vse osebje cepis, tule so pa sitting duck. In tudi oni so ljudje in potencialno pac lahko pride do problema zagotavljati dovolj zdravstvenega osebja za vse obolele. Ni to kitajska, kjer partija ukaze in gres. V Wuhanu so zdravniki in medicinsko osebje nasploh res v vlogi cernobilskih likvidatorjev. Od 70.000 znanih okuzb jih je 2000+ med medicinskih osebjem, vsem zascitnim ukrepom nakljub.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2818105] 22.02.20 17:38 · odgovor na: (#2818086)
Odgovori   +    1
Če predlagam ustrelitev migrantov, ki bi rinili skozi zeleno mejo, ki so (hipotetično) zelo verjetno prenešalci bolezni, ki jo zaradi posebnih okolnosti jaz najbrž ne bi mogel preživati - je to sovražni govor - ali upravičena zahteva po politiki za zagotavljanje golega preživatja? Hm.
To je sedaj vprašanje...
Razumljivo, a zgrešeno vprašanje. Migranti niso resen problem, ker se jim izogibamo kot kužne že sedaj. Resen problem so pristni radoživi domačini z veliko socialnimi stiki, kar nedvomno dokazuje ravno italijanski primer.

Torej, če predlagam ustrelitev sodržavljanov, ki radoživo vzdržujejo socialne stike in so (hipotetično) zelo verjetno prenašalci bolezni, ki jo zaradi posebnih okolnosti jaz najbrž ne bi mogel preživati - je to sovražni govor - ali upravičena zahteva po politiki za zagotavljanje golega preživatja?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2818108] 22.02.20 17:46 · odgovor na: (#2818101)
Odgovori   +    3
[rename]
> [NemirniTujec]
> Isusek...
>
> No, vsaj upamo lahko, da je pristop bil bolj resen in da ga pac niso na zvon obesali.
>
> Glede na to da so v italiji primeri ki sploh niso bili na kitajskem, je gotovo zadeva tu in tam prisotna pri nas.
>
> Da ne bo res prislo do scenarija uzdaj se use i u svoje kljuse... a je kdo od vas ze odlocen ne vec hodit ven in naslednji mesec zivet od sicersnje zaloge konzerv za konec sveta?

Saj ravno to je problem - nobenih ukrepov ni.
Tiskovna konferenca je bila v stilu "a je to"....pri nas je vse ok, vse obvladujemo....

Vem, da ne maras nove24....ampak tule imas povzetek, kaj se je dogajalo pri nas....skupaj s twitter komentarji.
nova24tv.si/slovenij...-okuzenih/
Rezimski medij, ki mi je kljub rezimskosti (so me permanentno zbanali ker sem premalo pripaden, hehe) bolj vsec od Orbanove izpostave, poroca takole: www.rtvslo.si/zdravj...ika/515173

Prispeli imajo dovolj dobro moznost domace izolacije, ki se jo grejo zelo resno, dostavljajo jim hrano brez dotikov in redno izvajajo ponovne teste (ravno zato, ker so sprva lahko negativni potem pa se spremeni). Pot od pristanka do doma je bola nacrtovana, nadzorovana.

Ob dejstvu, da v culukafriji sploh nimamo vec kot par postelj za karanteno in eno samo sobo za tisto nadtlacno/podtlacno izolacijo whatever it is, se mi zdi to zelo aktiven in organiziran pristop.

Slovenca ki sta okuzena, ostajata v karanteni v resnejsi drzavi (japonska) in so nasi dohtarji virologi z njima redno v kontaktu.

Zaenkrat bolj verjamem rezimskem trobilu kot orbaNovi sejalnici panike.

Imam kolega ki se potika po aziji (bil na kitajskem, zdaj v indokini) in pravi da tam pac oni ki imajo news so vsi v teh maskah, kmetje pa pac zivijo svoj lajf naprej in se ne ukvarjajo s tem. Mu pravim da je on izvorni sejalec, ker gre virus za njim :-)))
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2818111] 22.02.20 17:57 · odgovor na: bc123a (#2818104)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Jaz se vedno mislim da bojo sprejeli appropriate measures

In to so?
Katejazvem,nisem ti jaz virolog :-)

Izbruha ala spanska gripa ne bo, ker je tista imela 10% smrtnost, tole sedaj ima pa 2.3% smrtnost. Navadna gripa pa ima 0.2% smrtnost, ce prav vem. Ampak pri 80+ starih je pa smrtnost coronavirusa 15%, plus lahko podlezejo tudi precej mlajsi, ce se ne pazijo.

Plus, tele cifre s kitajske so podvrzene neznakam, koliko obolelih so sploh zaznali, in koliko mrtvih so sploh popisali. Da ne bo prvi signal smrad iz vseh onih stanovanj, kjer so ljudi zasvasali v prisilno karanteno.

Velik problem pa je odsotnost cepiva. Proti navadni gripi lahko vse osebje cepis, tule so pa sitting duck. In tudi oni so ljudje in potencialno pac lahko pride do problema zagotavljati dovolj zdravstvenega osebja za vse obolele. Ni to kitajska, kjer partija ukaze in gres. V Wuhanu so zdravniki in medicinsko osebje nasploh res v vlogi cernobilskih likvidatorjev. Od 70.000 znanih okuzb jih je 2000+ med medicinskih osebjem, vsem zascitnim ukrepom nakljub.
Jah ugibam da bojo ukrepi skladni razsirjanju. Najprej bomo videli kak bo razplet v italiji. Ce bo treba v kakem mesto folku povedat da nema izhoda iz stanovanja in da bo futer prinesla vojska v skafandrih za naslednja dva tedna,bo pac tako. To je extrem.

Ce pa ne bo tako hudo, pa pac ne bo, we will move on in pomlad bo prisla.

Zaenkrat mrtvih izven province ni veliko, in kjer se okuzbe po svetu pojavijo, so reakcije hitre in resne. Kaj bi pa ti naredil (konzerve najbrz ze mas odkar je zadnjic mislilo bit konc sveta :-))?

Jaz zaenkrat ne spreminjam svojih navad.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2818114] 22.02.20 18:03 · odgovor na: 1127DXSXU (#2818083)
Odgovori   +    4
Prenaša se po zraku z dihanjem in ostaja na predmetih ob ugodnih (mrzlih) pogojih do 9 dni.
Pri 4°C (ali višje) zdrži najmanj 28 dni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2818115] 22.02.20 18:04 · odgovor na: (#2818086)
Odgovori   +    15
TULE je, fasist Orban pa je poskrbel da se to pri njih NE bo zgodilo. Verjetno vozijo dodatne zaboje municije na mejo.
Stvar pogleda na stvar.
KDO je fasist in kdo bo mrtev. ;))))
bc123a sporočil: 48.253
[#2818119] 22.02.20 18:14 · odgovor na: anon-207617 (#2818111)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: bc123a 22.02.2020 18:15
[NemirniTujec]
Zaenkrat mrtvih izven province ni veliko, in kjer se okuzbe po svetu pojavijo, so reakcije hitre in resne. Kaj bi pa ti naredil (konzerve najbrz ze mas odkar je zadnjic mislilo bit konc sveta :-))?

Jaz zaenkrat ne spreminjam svojih navad.
Konzerv se nimam, imam pa 6 mask. Iz merkurja. Ker prejsnja posiljka se je zataknila... na Kitajskem.

Seriously though. Sem povedal ze nkrat, pa bom se n+1tic. Ta virus je podmukel zato, ker dokler imas dovolj postelj na intenzivni negi, ni panike. Res ena "navadna gripa". Problem nastane, ko imas M+1 bolnika, ki potrebuje intenzivno nego, te pa ni. Potem obstaja kar naenkrat zelo zelo velika verjetnost, da bo umrl.

Zato se zahodne drzave (po moje napacno) tolazijo da se njim ne more zgoditi Wuhan. Saj kitajci so tudi to mislili, pa se je zgodil. Ne more se zgoditi ce intenzivno in agresivno trejsas vse kontakte, izvajas striktno karanteno in ne blebetas da je to "samo gripa". V tem primeru lahko sirjenje dovolj upocasnis, da ti ne zmanjka postelj na intenzivni negi, in eni ze ozdravijo, ko drugi rabijo posteljo.

Ce pa blebetas neumnosti, pa se ti zgodi situacija, ko imas 2N akutnih respiratornih bolnikov, ki rabijo intenzivno nego, postelj imas samo N in naenkrat imas ljudi, ki umirajo kot muhe.

Ce prav razumem statistike iz kitajske, od 100% okuzenih 16% razvije hudo obliko (potreben kisik ali aktivno predihavanje), in 1/4 od teh (4% overall) umre (ce ne dobijo ustrezne podpore, ker zdravljenja ni). Dokler imas v drzavi velikosti nemcije, francije ali celo slovenije fakin 20 primerov, je to skrb tipa gripe. Res je.

Tezava se pojavi, ko jih imas v drzavi velikosti slovenije 2000, 16% od teh je 320, ker intenzivnih postelj imamo baje samo 100 in te so zasedene.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2818120] 22.02.20 18:15 · odgovor na: anon-207617 (#2818072)
Odgovori   +    3
Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.
Zadeva je tako trdovratna, lahko prenosljiva, z inkubacijsko dobo 14 dni, kar največ pripomore k bliskovitemu širjenju, da je nadzor nemogoč.
Za razvoj virusa prihajajo (vreme) idealni pogoji. V naslednjih mesecih bodo mnogi med nami, če ne kar večina, fasali to zlo.


bc123a je tukaj povzel bistvo !
forum.finance.si/?m=...883&single

Tokrat tudi države ne moremo kriviti. Nobena država ne more za 30% populacije zagotoviti "umetnih pljuč" tako, da nas čaka zelo "zanimivo" leto.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2818123] 22.02.20 18:16 · odgovor na: (#2818101)
Odgovori   +    14
Moji ukrepi: dovolj velika zaloga alkohola 45% v prirocni embalazi za enkratno dozo: 0,5 ali 0,75l odvisno kolk ga kdo nese. Proti navani gripi SE obnese, veckrat sprobano, potrebno pa je zacet TAKOJ ko zacutis simptome. Dohtarji lahko razlagajo kar cejo, med kmeti ima domac snops tudi drugo ime "gripohin".

Pred cca 20 leti je bila gripa ki je sla na pljuca in ljudje so se zadusili. Prisel sem domov, mat v kuhinji joka, v sobi pa foter z gripo, rumen kot vosek lovi zrak. Po krajsem razmisljanju sem odmontiral kisik od varilnega aparata, ga privlekel v hiso in nastavil majhen pretok da je pihalo cca 30cm dalec od obraza. Cez 20 min je dobil barvo nazaj. Pri tem je treba samo pasti da ni prevec kisika, ker lahko poskoduje pljuca in ustavi refleks dihanja. Mama je je dobila virus malo pozneje in oba sta lezal na postelji in si podajala cev kot pipo miru. Prijateljev oce, kadilec, se je zadusil v bolnici v istem casu. ;)))
Imam se par komadov doma pa se bom pocasi spravil kupit napolnjene in kmalu tudi po konzerve in plin za luc. Better safe than sorry.
bc123a sporočil: 48.253
[#2818126] 22.02.20 18:23 · odgovor na: 0329Softb (#2818120)
Odgovori   +    6
[0329Softb]
> Mene bi ful presenetilo ce bi with all the knowledge zadeva usla iz nadzora v evropi.

Zadeva je tako trdovratna, lahko prenosljiva, z inkubacijsko dobo 14 dni, kar največ pripomore k bliskovitemu širjenju, da je nadzor nemogoč.
Za razvoj virusa prihajajo (vreme) idealni pogoji. V naslednjih mesecih bodo mnogi med nami, če ne kar večina, fasali to zlo.


bc123a je tukaj povzel bistvo !
forum.finance.si/?m=...883&single

Tokrat tudi države ne moremo kriviti. Nobena država ne more za 30% populacije zagotoviti "umetnih pljuč" tako, da nas čaka zelo "zanimivo" leto.
Dodatek: glede na to, da se hudic siri po Iranu in da je umrl ze en Italijan, je vedno manj verjetno da bodo genetske razlike v kolicini receptorjev ACE2 pomenile bistveno razliko.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2818129] 22.02.20 18:25 · odgovor na: PyotrNovak (#2818123)
Odgovori   +    5
[PyotrNovak]
Moji ukrepi: dovolj velika zaloga alkohola 45% v prirocni embalazi za enkratno dozo: 0,5 ali 0,75l odvisno kolk ga kdo nese. Proti navani gripi SE obnese, veckrat sprobano, potrebno pa je zacet TAKOJ ko zacutis simptome. Dohtarji lahko razlagajo kar cejo, med kmeti ima domac snops tudi drugo ime "gripohin".

Pred cca 20 leti je bila gripa ki je sla na pljuca in ljudje so se zadusili. Prisel sem domov, mat v kuhinji joka, v sobi pa foter z gripo, rumen kot vosek lovi zrak. Po krajsem razmisljanju sem odmontiral kisik od varilnega aparata, ga privlekel v hiso in nastavil majhen pretok da je pihalo cca 30cm dalec od obraza. Cez 20 min je dobil barvo nazaj. Pri tem je treba samo pasti da ni prevec kisika, ker lahko poskoduje pljuca in ustavi refleks dihanja. Mama je je dobila virus malo pozneje in oba sta lezal na postelji in si podajala cev kot pipo miru. Prijateljev oce, kadilec, se je zadusil v bolnici v istem casu. ;)))
Imam se par komadov doma pa se bom pocasi spravil kupit napolnjene in kmalu tudi po konzerve in plin za luc. Better safe than sorry.
Trust me, I'm an engineer :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2818130] 22.02.20 18:25 · odgovor na: PyotrNovak (#2818123)
Odgovori   +    8
[PyotrNovak]
Pred cca 20 leti je bila gripa ki je sla na pljuca in ljudje so se zadusili. Prisel sem domov, mat v kuhinji joka, v sobi pa foter z gripo, rumen kot vosek lovi zrak. Po krajsem razmisljanju sem odmontiral kisik od varilnega aparata, ga privlekel v hiso in nastavil majhen pretok da je pihalo cca 30cm dalec od obraza. Cez 20 min je dobil barvo nazaj. Pri tem je treba samo pasti da ni prevec kisika, ker lahko poskoduje pljuca in ustavi refleks dihanja
Ali pa da si cika ne prizge :)

Sicer pa, ce si tega nisi izmislil - carska zgodba. Na twitterju smo debatirali ali so tiste jeklenke ki so postavljene v kitajskih bolnicah kar po hodniku poleg zasilno postavljenih postelj res medicinski kisik, ali pa so od varilnih aparatov...

Strani: 1 2 3 4 5 6 ... 8