Strani: 1

anon-154083 sporočil: 6.570
[#2815774] 07.02.20 12:35
Odgovori   +    1
Neznanska moč bank - odločajo lahko, kdo v Sloveniji sploh lahko posluje.

Ni problem pranje denarja, ampak to, da če stranka ne jemlje nič kreditov, za banko ni dovolj profitabilna.
sopranos sporočil: 11.404
[#2815775] 07.02.20 12:55
Odgovori   +    8
Končno se je oglasila tudi Banka Slovenije. Ta problematika je znana že zelo dolgo časa. Jaz sem na to že večkrat opozoril. Ampak zgodi ne nič.

Nič ne prepriča tujcev bolj, da vzljubijo Slovenijo kot to, da jim en bebo na banki reče, da ne morejo odpreti TRR računa. Da ne omenjamo, da tujec praktično ne more dobiti kredita. To je res super pristop za biznis.

Slovenci se selijo v tujino, tujci, ki prihajajo sem, pa so sistematično diskriminirani. Adijo pamet. No, do prve večje krize bo šlo, potem pa spet adijo tujci. Samo kdo bo pa delal?
sopranos sporočil: 11.404
[#2815777] 07.02.20 13:02 · odgovor na: anon-154083 (#2815774)
Odgovori   +    14
[jani1974]
Neznanska moč bank - odločajo lahko, kdo v Sloveniji sploh lahko posluje.

Ni problem pranje denarja, ampak to, da če stranka ne jemlje nič kreditov, za banko ni dovolj profitabilna.
A ve kaj je meni hecno? Da recimo lahko tuj tajkun preko davčnih oaz in raznih mahinacij kupi banko, a hkrati tujec, ki tukaj dela, ne more odpreti računa pri tej isti banki, da bi gor prejemal plačo. :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2815783] 07.02.20 13:42
Odgovori   +    5
To je še preostanek novice sta.si, za katerega v rejvu ni bilo prostora, Dnevnik ga pa ima. A mi tudi iz tega ni jasno, kako lahko banka zavrne vodenje računa fizični ali pravni osebi, ki ni niti osumljena kaj šele obtoćena ali potrjeno kriva finančnih malverzacij. Saj menda imajo predpisane postopke za omejevanje pranja denarja in se jih v vseh primerih striktno držijo, anede?!
Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma pri poslovanju z nerezidenti določa strožje pogoje pri izvajanju ukrepov za preprečevanje in obvladovanje tveganj na področju pranja denarja in financiranja terorizma, ki pa ne vključujejo nujno zavrnitve oziroma prekinitve poslovanja.
Odpovedni rok pogodbe, ki je sklenjena za nedoločen čas, mora biti najmanj dva meseca, razen če pogodba določa daljši odpovedni rok. Poleg tega ima vsak potrošnik, ki zakonito prebiva v EU, pravico do osnovnega plačilnega računa, so navedli med pravicami nerezidentov.
Banke so poslovne račune za tujce opazneje začele zapirati sredi leta 2018. Med razlogi so se po takratnem pisanju portala Data sklicevale na omenjeni zakon, v Novi KBM so dodali, da so v skladu s standardi dobre prakse v mednarodnem okolju sprejeli strožjo politiko sprejemljivosti strank.
Več velikih tujih bančnih skupin je v minulih letih plačalo visoke kazni zaradi kršenja ameriških sankcij pri poslovanju z Iranom in nekaterimi drugimi državami. Slovenijo pa so pretresli predvsem primer domnevnega pranja iranskega denarja v NLB in izvedba t. i. italijanske tipologije v Novi KBM.
www.dnevnik.si/10429...nov-tujcem
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2815793] 07.02.20 15:12 · odgovor na: sopranos (#2815777)
Odgovori   +    7
[sopranos]
A ve kaj je meni hecno? Da recimo lahko tuj tajkun preko davčnih oaz in raznih mahinacij kupi banko, a hkrati tujec, ki tukaj dela, ne more odpreti računa pri tej isti banki, da bi gor prejemal plačo. :)
Logično, prvo dovoli država Slovenija, tadrugo pa ne dovoli tuj tajkun.
Dokler je tadrugo dovoljevala država Slovenija, smo imeli ajatole in miki miške.
Nas je ena sama dobrota, Slovenčkov. Koliko nismo dobri, smo pa blesavi.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2815830] 08.02.20 07:12
Odgovori   +    0
čas vnosa: 07.02.20 14:37
Obstaja seveda tudi drugačen, bolj realen, odgovor, namreč, da v državnih bankah čistega tujega denarja ni bilo. Pri taki zakonodaji in obravnavi kapitalskih dobičkov, kot pri nas velja, tudi ne vem, za kaj bi bil. Očitno se je splačalo samo tistim, ki so švinglali. Potem pa so Američani pritisnili in je kar je. Seveda se je bil umazan denar v državnih bankah znašel po Pahorjevem iranskem zgledu. Takrat so tudi programsko ločili transakcije povzane s pranjem denarja v dva dela. Transkacijo je lahko dokončal samo tisti, ki je bil podkupljen od vodstva banke. Ti so vsak mesec dobivali bonuse med 20 in 30 odstotki na plačo z dodatki.

Uriah Heep.

Strani: 1