Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2815321] 05.02.20 12:37
Odgovori   +    14
Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.
simona2 sporočil: 2.203
[#2815333] 05.02.20 12:56 · odgovor na: bc123a (#2815321)
Odgovori   +    7
[bc123a]
Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.
ojoj, no. jaz sem na podeželju. jaz vem, koliko to stane, če nisi mlad lumberjack - in kaj to pomeni. jaz ne vem, za koliko bom lahko bajto prodala, ko ne bom mogla več živeti na podeželju, ker bom stara in preveč revna, da bi to lahko plačala.... ja, podeželje je ekonomski, okoljski in socialni strošek. vse drži. ampak je tudi tisto, kar je Slovencu ali pa Evropejcu všeč, kar si želi, kar je, evo zdaj idealiziram, evropska duša :) . V bogatih državah tudi tisto, kjer je posamezunik bolj zadovoljen in celo z višjimi prihodki. in ne vem, če je pametno, da to podeželje izgine...

lahko pa seveda tudi izgine, če se tako večinsko in zavestno odločimo. problem bo, če bo izginilo, ne da se mi odločimo - pretiravam seveda - ampak če se bo kdo drug za nas odločil, AI, partija ali pa vesoljci :) jaz hočem samo povedati, kaj kaj pomeni...

sicer pa thx, da kdo to prebere. LPS
bc123a sporočil: 48.253
[#2815348] 05.02.20 14:13 · odgovor na: simona2 (#2815333)
Odgovori   +    7
[simona2]
> [bc123a]
> Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.

ojoj, no. jaz sem na podeželju. jaz vem, koliko to stane, če nisi mlad lumberjack - in kaj to pomeni. jaz ne vem, za koliko bom lahko bajto prodala, ko ne bom mogla več živeti na podeželju, ker bom stara in preveč revna, da bi to lahko plačala.... ja, podeželje je ekonomski, okoljski in socialni strošek. vse drži. ampak je tudi tisto, kar je Slovencu ali pa Evropejcu všeč, kar si želi, kar je, evo zdaj idealiziram, evropska duša :) . V bogatih državah tudi tisto, kjer je posamezunik bolj zadovoljen in celo z višjimi prihodki. in ne vem, če je pametno, da to podeželje izgine...

lahko pa seveda tudi izgine, če se tako večinsko in zavestno odločimo. problem bo, če bo izginilo, ne da se mi odločimo - pretiravam seveda - ampak če se bo kdo drug za nas odločil, AI, partija ali pa vesoljci :) jaz hočem samo povedati, kaj kaj pomeni...

sicer pa thx, da kdo to prebere. LPS
Jaz preberem ker mi ta mentaliteta gre na zivce, therefore, good job :)

Ne, resno, saj statistike kazejo da smo MED EVROPEJCI prevec razseljeni po sloveniji. To ne dela stroskov tebi, ampak tudi mestom. Ce bi v LJ dovolili pozidavo ogromne ravnine tam okrog, bi se verjetno stevilo prebivalcev hitro povzpelo na miljon in bi recimo bil tirni elektricni promet (nadzemska ali podzemska ali tramvaj) no brainer. Sedaj imas pa ti avtobus 1x na dan, jaz pa trole ki se cijazijo. Drugace bi pa oba imela podzemsko ali vsaj nadzemsko.
bc123a sporočil: 48.253
[#2815357] 05.02.20 14:25 · odgovor na: (#2815350)
Odgovori   +    5
[rename]
Drži...ampak slovenska duša bi potem še bolj rinila na podeželje... :-P
Jebena slovenska dusa, no :)
slovenecnb1 sporočil: 5.623
[#2815380] 05.02.20 15:43 · odgovor na: bc123a (#2815321)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.
Pejt v Pariz in potem na podeželje podobno mesto vas pa ti bo vse jasno kolikšna izguba časa v življenju so velika mesta drugače pa jebiga tud da živiš je strošek če ne pa užgi po travi če so sam stroški merilo življenja
bc123a sporočil: 48.253
[#2815381] 05.02.20 15:47 · odgovor na: slovenecnb1 (#2815380)
Odgovori   +    2
[slovenecnb1]
> [bc123a]
> Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.

Pejt v Pariz in potem na podeželje podobno mesto vas pa ti bo vse jasno kolikšna izguba časa v življenju so velika mesta drugače pa jebiga tud da živiš je strošek če ne pa užgi po travi če so sam stroški merilo življenja
Odgovoril bom vsem: poglejte malo na Dunaj ali prago. Ni dalec. Okej?

Seveda je razprsena poseljenost draga.
bc123a sporočil: 48.253
[#2815405] 05.02.20 18:03 · odgovor na: (#2815384)
Odgovori   +    1
[abohte]
Ljubljana: približno 13,6% vseh prebivalcev SLO.
Praga: približno 12,2% vseh prebivalcev CZ.
Dunaj: približno 21,3% vseh prebivalcev AUT.
Bern: približno 1,55% vseh prebivalcev CH.

Kaj je že tvoj point?

Verjetno je res bolj pametno zapustiti/zavreči cca 400.000 domov, čez palec vrednih 40 mlr €, pa ta folk preseliti v obljubljansko ravnino, da bo imel bisi tramvaj, mogoče celo podzemno. Operacija "Naredimo to podeželje zopet prosto ljudi" se lahko začne z likvidiranjem blejskega, kranjskogorskega, portoroškega in piranskega geta. Prebivalce Medane in okoliških vasi v Goriških Brdih, se vse preseli v NG, kjer bodo trto gojili v balkonskih lončnicah.

Kidriču bi se kar oko zarosilo...
Ah ne bluzi. Nobene ekologije, razogljicenja in podobnih nebuloz ne bo, ce ne bo prebivalstvo zivelo precej bolj kompaktno. To da velika mesta onesnazujejo je psiholoski trik, ker ljudje znajo slabo deliti velika stevila z velikimi stevili.

Pa ne pomeni da bi vse preselil v ljubljano, ampak bože mili, daj se kdaj zapelji po slovenskih rovtah, pa boš videl kako neoptimalno je slovenija poseljena. Kot je že nekdo drug napisal, prebivalstvo Prekmurja bi komot živelo v Murski soboti, večina prebivalstva štajerske pa v Mariboru, Celju in na Ptuju.

Potem se lahko začnemo pogovarjati recimo o energetskem varčevanju.
anon-340671 sporočil: 80
[#2815415] 05.02.20 18:56
Odgovori   +    3
Seveda naj bo podeželje pametno, naj bodo kmetje večji, naj bo podeželje zares podeželje, naj torej živijo tam ljudje, ki potrebujejo podeželje...Tisti, ki pa delajo v Ljubljani in se vsak dan vozijo 45 minut v Ljubljano pa naj bodo v Ljubljani.Seveda je ta luskuz živeti na podeželju strošek, tako okoljski, kot infrastukturni...Veliko bolj učinkovito bi bilo ta denar vložiti v infrastukturo mesta, kolesarke steze, javni promet, zelene zgradbe...Ampak ne, važno da ne vzamemo slovenske duše, kakšna je to že podeželska duša, nekaj takšnega, kot v okolici Domžal, kjer so gromozanske hiše in v bistvu "mestni" ljudje, ki ne vem kaj imajo skupnega s podeželjem?
simona2 sporočil: 2.203
[#2815416] 05.02.20 19:03 · odgovor na: anon-340671 (#2815415)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: simona2 05.02.2020 19:05
Brez zamere... but who are you to tell... a se lahko jaz odloćim zase... pls... to je temelj svobode... zs kitajce se odloća partija... to je velik problem slo splośno.. dojemanje svobode in odg..
In še enkrat.. full good, da se pogovarjamo... ne vem, če se o tem še kje... to je ful value.. lps
anon-340671 sporočil: 80
[#2815424] 05.02.20 19:32 · odgovor na: simona2 (#2815416)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-340671 05.02.2020 19:37
Ne to ni svoboda, da drugi plačujemo za luksuz življenja mestnih ljudi, ki živijo na podeželju...Nimam problema s tem, plačaj vse priključke, ceste in okoljsko škodo...Ni panike, če si lahko to privoščiš, samo plačaj in socializem je to, da drugi plačujemo za mestne ljudi na podeželju...Ker je pač to kul in fajn če ne bomo ubili slovensko dušo, ne me hecat...Pa fajn je, da imamo miljon občin, da lahko organizirajo vaške veselice pa razne zadeve...Ipak je lokalna samouprava bližje ljudem...Slovenska duša pač...Sedi 1 Simona v liberalnem časopisu...
najobj sporočil: 31.920
[#2815425] 05.02.20 19:33 · odgovor na: bc123a (#2815348)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.02.2020 19:49
[bc123a]
> [simona2]
> > [bc123a]
> > Nehajte s fetisizacijo podezelja. Slovenija bi se morala se bolj urbanizirati. Razprsena poseljenost je tako ekonomski kot okoljski strosek.
> ojoj, no. jaz sem na podeželju. jaz vem, koliko to stane, če nisi mlad lumberjack - in kaj to pomeni. jaz ne vem, za koliko bom lahko bajto prodala, ko ne bom mogla več živeti na podeželju, ker bom stara in preveč revna, da bi to lahko plačala.... ja, podeželje je ekonomski, okoljski in socialni strošek. vse drži. ampak je tudi tisto, kar je Slovencu ali pa Evropejcu všeč, kar si želi, kar je, evo zdaj idealiziram, evropska duša :) . V bogatih državah tudi tisto, kjer je posamezunik bolj zadovoljen in celo z višjimi prihodki. in ne vem, če je pametno, da to podeželje izgine...
>
> lahko pa seveda tudi izgine, če se tako večinsko in zavestno odločimo. problem bo, če bo izginilo, ne da se mi odločimo - pretiravam seveda - ampak če se bo kdo drug za nas odločil, AI, partija ali pa vesoljci :) jaz hočem samo povedati, kaj kaj pomeni...
>
> sicer pa thx, da kdo to prebere. LPS
Jaz preberem ker mi ta mentaliteta gre na zivce, therefore, good job :)

Ne, resno, saj statistike kazejo da smo MED EVROPEJCI prevec razseljeni po sloveniji. To ne dela stroskov tebi, ampak tudi mestom. Ce bi v LJ dovolili pozidavo ogromne ravnine tam okrog, bi se verjetno stevilo prebivalcev hitro povzpelo na miljon in bi recimo bil tirni elektricni promet (nadzemska ali podzemska ali tramvaj) no brainer. Sedaj imas pa ti avtobus 1x na dan, jaz pa trole ki se cijazijo. Drugace bi pa oba imela podzemsko ali vsaj nadzemsko.
... čuj, kdo pa bo Šiškotu pomagal, da te bo čuval pred migranti, če se bodo z vasi ob meji vsi preselili v Ljubljano, ker se tam najbolj splača živet ? ...

P.S.: ko sem glih omenil Šiškota in migrante, sem zdaj dobil odlično idejo, in sicer da se lepo zmenimo z Erdoganom, da nam dostavi kakšen milijon svojih migrantov, mi pa bi jih naselili na izpraznjeno zemljo, s katero so itak sami stroški in nobene koristi, potem pa bi od EU lepo kasirali milijarde, ki jih kasira Erdogan in bi bili vsi srečni ... khmm, mi namesto s stroški z nekaj milijardami, migranti bi bili bližje svojemu cilju in bi itak ob prvi priliki šli dalje, pa še s Hrvati se ne bi rabili zajebavat, ker takšne zemlje oni ziher ne bi hoteli ...
anon-340671 sporočil: 80
[#2815463] 05.02.20 23:13 · odgovor na: (#2815448)
Odgovori   +    4
Vsa infrastruktura, ki jo potrebuješ oziroma jo je potrebno zgraditi bi bila veliko cenejša v mestih, dvomim, da s svojimi komulnimi prispevki hiše pokrijejo vse stroške...Tako, da ja...Da lahko mestni ljudje, ki živijo na podeželju uživajo svoje življenje in se dnevno vozijo in onesnažujejo, ter uporabljajo ceste, ki jih je seveda potrebno dodatno vzdrževati je luskuz, ne svoboda...Življenje državljanov je dražje in v povprečju manj kvalitetno...Poglej si Dunaj, kako je lepo urejen in kakšna kvaliteta življenja je tam, tudi po zaslugi veliko koncetracije...Slovenci pa obsedenost s hišami in neživljenjem v mestu, če lahko našim mestom rečemo sploh mesto...Razumi, če moreš, pa še taki komentarji v liberalnem časopisu...
bc123a sporočil: 48.253
[#2815487] 06.02.20 07:37 · odgovor na: (#2815449)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [bc123a]
> Ah ne bluzi. Nobene ekologije, razogljicenja in podobnih nebuloz ne bo, ce ne bo prebivalstvo zivelo precej bolj kompaktno. To da velika mesta onesnazujejo je psiholoski trik, ker ljudje znajo slabo deliti velika stevila z velikimi stevili.

No, začnite LJ pri sebi. Pariz je manjši od LJ, pa v njem živi 2 mio ljudi. V Manili je gostota preb. takšna, da bi na območju LJ živelo cca 6 mio ljudi. Zmaga seveda (že porušen) Kowloon Walled City (www.youtube.com/watc...4jAwPdCMw) v katerem je bila gostota prebivalstva takšna, kot bi v LJ živelo 320 mio ljudi (torej približno toliko kot znaša preb. Italije, Nemčije, Francije, Španije, Beneluksa in Velike Britanije skupaj). LJ imate še ful rezerve zaradi razpršene gradnje. Ful. Samo v eno Šiško bi lahko spravili 50 mio ljudi. Minimalno.

> Pa ne pomeni da bi vse preselil v ljubljano, ampak bože mili, daj se kdaj zapelji po slovenskih rovtah, pa boš videl kako neoptimalno je slovenija poseljena. Kot je že nekdo drug napisal, prebivalstvo Prekmurja bi komot živelo v Murski soboti, večina prebivalstva štajerske pa v Mariboru, Celju in na Ptuju.

Komot bi. Komot živi tudi sedaj tako kot živi. Morda pa ne hodi na dopust s čezoceanskimi leti, kajne bisi? Ti bi najprej težil 400.000 folka (ker prav ti so seveda najbolj odgovorni za globalno segrevanje) potem se boš pa ti odpovedal svojemu dopustu. Neoptimalno? Pa ti razumeš, da je SLO ena gosteje poseljenih držav na svetu? Pri čemer je 55% Slovenije hosta.

> Potem se lahko začnemo pogovarjati recimo o energetskem varčevanju.

Seveda. Slovenske rovte morajo ustaviti globalno segrevanje... Facepalm...
Mene ne briga globalno segrevanje, oziroma mislim da to sploh ni problem. Samo ne mi pridigat iz pozicije rovtarja o ekologiji. In globalno segrevanje ni edini ekoloski problem. Kam imate recimo rovtarji speljane kanalizacije, eh? V ponikalne greznice, a ne?
bc123a sporočil: 48.253
[#2815489] 06.02.20 07:41 · odgovor na: (#2815464)
Odgovori   +    2
[abohte]
Daj najprej si cifre poglej. Dunaj ima kot prvo manj prebivalcev, kot jih je imel l. 1910 (en.wikipedia.org/wik...ienna.svg) Toliko o urbanizaciji Dunaja. Kot drugo, metropolitansko območje Dunaja je po relativni velikosti (glede na št. prebivalcev države) praktično enako veliko kot metropolitansko območje LJ.
Ja, samo prebivalcev je tam 4x vec, si pozabil povedati.
Kot tretje, kakovost bivanja je popolnoma nepovezana s tem, kako urbanizirana je država.
V drzavi, kjer je prebivalcev manj kot registriranih avtov to gotovo velja. Jaz sem prvi, ki sem sicer proti administrativnemu omejevanju dnevnih migracij, ampak neljubljancane vas bo to bolj prizadelo, kot nas ljubljancane. Ce bi bili pametni, bi se tudi vi zavzemali za kvaliteten javni promet z VELIKO kapaciteto in dosegom nekaj 10 km iz LJ.

Naj se službe vrnejo, kjer so bile, bo število dnevnih migracij padlo za tri četrt
Nismo vec v socializmu. Sluzbe so tam, kjer ljudje hocejo ziveti. In mlada populacija vsepovsod po svetu je vedno bolj urbana. Samo v sloveniji, kjer je iz socializma navada, da ti drzava prinese sluzbo v rovte, ne.
crt sporočil: 27.191
[#2815501] 06.02.20 08:22 · odgovor na: bc123a (#2815489)
Odgovori   +    0
[bc123a]
mlada populacija vsepovsod po svetu je vedno bolj urbana.
Samo v sloveniji
kajpada :)

tukaj na hitro ena tabelica iz 2009 (well, sorry, pa ti prinesi boljso).

www.europarl.europa....620_EN.pdf

stran 14.

najprej se clovek malo nasmeji, ko v stolpcu mesto za slovenijo vidi prazen prostor, ampak ni za sklepat, da to pomeni, da pac mestne mladine ni, ker je potem po istem razmisleku tudi v luxemburgu in na cipru ni (ista tabela), kar lahko stejemo kot reductio ad absurdum.

tako da po moje ni napacno vzeti drugih dveh stolpcev kot normalno primerljiva. no, in po teh dveh ni ravno nekega hudega odstopanja slovenije vs. drugi.
crt sporočil: 27.191
[#2815506] 06.02.20 08:42 · odgovor na: (#2815505)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 06.02.2020 08:43
[abohte]
vidim da sva v debati pikčasti progasti by crt
yup :)

jaz pa zivim z eno nogo 3 km iz lj in z drugo 3 km iz ms (kjer ima en sosed kravice in pujse, drugi pa anglesko travico), vseglihar kot ponavadi :P
bc123a sporočil: 48.253
[#2815507] 06.02.20 08:48 · odgovor na: (#2815505)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [bc123a]
> Samo ne mi pridigat iz pozicije rovtarja o ekologiji.

Ne mi pridigat, kje živim.

In globalno segrevanje ni edini ekoloski problem. Kam imate recimo rovtarji speljane kanalizacije, eh? V ponikalne greznice, a ne?

Jaz (tista "pozicija" je bila očitno bolj za okras, vidim da sva v debati pikčasti progasti by crt) sicer živim v mestu 15 km iz LJ. Imam letno vozovnico za vlak. Odpadno vodo iz hiše odvajamo v javno kanalizacijo. Še kaj?
Potem si nekdo, ki bi moral biti zainteresiran za urbanizacijo. Da bi do tebe prisla nadzemska ali podzemska zeleznica. Imas pa veliko sreco da imas 15 km iz LJ vlak. vecina te srece nima, zato zastoji na cestah.
rx170 sporočil: 6.403
[#2815545] 06.02.20 10:48 · odgovor na: bc123a (#2815405)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [abohte]
> Ljubljana: približno 13,6% vseh prebivalcev SLO.
> Praga: približno 12,2% vseh prebivalcev CZ.
> Dunaj: približno 21,3% vseh prebivalcev AUT.
> Bern: približno 1,55% vseh prebivalcev CH.
>
> Kaj je že tvoj point?
>
> Verjetno je res bolj pametno zapustiti/zavreči cca 400.000 domov, čez palec vrednih 40 mlr €, pa ta folk preseliti v obljubljansko ravnino, da bo imel bisi tramvaj, mogoče celo podzemno. Operacija "Naredimo to podeželje zopet prosto ljudi" se lahko začne z likvidiranjem blejskega, kranjskogorskega, portoroškega in piranskega geta. Prebivalce Medane in okoliških vasi v Goriških Brdih, se vse preseli v NG, kjer bodo trto gojili v balkonskih lončnicah.
>
> Kidriču bi se kar oko zarosilo...

Ah ne bluzi. Nobene ekologije, razogljicenja in podobnih nebuloz ne bo, ce ne bo prebivalstvo zivelo precej bolj kompaktno. To da velika mesta onesnazujejo je psiholoski trik, ker ljudje znajo slabo deliti velika stevila z velikimi stevili.

Pa ne pomeni da bi vse preselil v ljubljano, ampak bože mili, daj se kdaj zapelji po slovenskih rovtah, pa boš videl kako neoptimalno je slovenija poseljena. Kot je že nekdo drug napisal, prebivalstvo Prekmurja bi komot živelo v Murski soboti, večina prebivalstva štajerske pa v Mariboru, Celju in na Ptuju.

Potem se lahko začnemo pogovarjati recimo o energetskem varčevanju.
NAjbolje, da se naredi petletni centralni plan, kje bo kdo živel. Kdor se ne bo hotel preseliti, pa na revidiranje stališč v Lepoglavo kot včasih.
kmetovalec sporočil: 681
[#2815555] 06.02.20 11:20 · odgovor na: (#2815464)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [natasasuh]
> Vsa infrastruktura, ki jo potrebuješ oziroma jo je potrebno zgraditi bi bila veliko cenejša v mestih, dvomim, da s svojimi komulnimi prispevki hiše pokrijejo vse stroške...Tako, da ja...Da lahko mestni ljudje, ki živijo na podeželju uživajo svoje življenje in se dnevno vozijo in onesnažujejo, ter uporabljajo ceste, ki jih je seveda potrebno dodatno vzdrževati je luskuz, ne svoboda...Življenje državljanov je dražje in v povprečju manj kvalitetno...Poglej si Dunaj, kako je lepo urejen in kakšna kvaliteta življenja je tam, tudi po zaslugi veliko koncetracije...

Daj najprej si cifre poglej. Dunaj ima kot prvo manj prebivalcev, kot jih je imel l. 1910 (en.wikipedia.org/wik...ienna.svg) Toliko o urbanizaciji Dunaja. Kot drugo, metropolitansko območje Dunaja je po relativni velikosti (glede na št. prebivalcev države) praktično enako veliko kot metropolitansko območje LJ. Kot tretje, kakovost bivanja je popolnoma nepovezana s tem, kako urbanizirana je država. Če pa že je kakovost bivanja v mestu povezana z urbanizacijo države, potem te naj spomnim, da je LJ itak najljepše mesto na svetu, nee... Torej...

Ni se folk toliko selil iz LJ (čeprav se je tudi, kdo bi jim zameril), kot so se službe selile v LJ. Pred 40 leti se je komaj kdo iz CE, Postojne, Trebnjega vozil v službo v LJ. Kako je pa danes?

Naj se službe vrnejo, kjer so bile, bo število dnevnih migracij padlo za tri četrt (manj bo tudi onesneževanja in bc123a bo lahko bolj mirne vesti s čezoceanskimi leti hodil na dopust). Začnite ljubljančani subvencionirati gospodarstvo periferije (namesto, da gospodarstvo periferije subvencionira ljubljanska gospodinjstva, kot je to sedaj) pa bo več služb na podeželju in manj dnevnih migracij. Recept je zelo preprost.


Poglej kakšne so službe v Ljubljani. V glavnem razna birokracija, kjer nit približno ni potrebo, da se voziš vsak dan na delovno mesto, ampak bi lahko vse oddelal od doma. Res potem ne moreš toliko kofetkat s kolegi, a vsak dan prihrnaiš kako uro vožnje, država in mesto pa investicije v infrastrukturo in javni prevoz.
bc123a sporočil: 48.253
[#2815562] 06.02.20 11:39 · odgovor na: rx170 (#2815545)
Odgovori   +    1
[rx170]
NAjbolje, da se naredi petletni centralni plan, kje bo kdo živel. Kdor se ne bo hotel preseliti, pa na revidiranje stališč v Lepoglavo kot včasih.
Komentatorji tule ste res trdobucni. Ko vam bo pa katera od levih strank prepovedala avte, boste pa jokali. Vse kar jaz pravim je, da bi morala biti mesta velika in dobro povezana s predmestjem.

Prav. Pa bomo sli hard way.
najobj sporočil: 31.920
[#2815578] 06.02.20 12:12 · odgovor na: bc123a (#2815562)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2020 12:15
[bc123a]
> [rx170]
> NAjbolje, da se naredi petletni centralni plan, kje bo kdo živel. Kdor se ne bo hotel preseliti, pa na revidiranje stališč v Lepoglavo kot včasih.
Komentatorji tule ste res trdobucni. Ko vam bo pa katera od levih strank prepovedala avte, boste pa jokali. Vse kar jaz pravim je, da bi morala biti mesta velika in dobro povezana s predmestjem.

Prav. Pa bomo sli hard way.
... OK, ampak v svojem prvem komentarju tam zgoraj si napisal čisto nekaj drugega ...

P.S.: Slovenija se začne in konča na zadnjem metru zemlje slovenskega kmeta(!), ker v Sloveniji razen Nove Gorice ni nobenega mesta, kjer bi meja potekala do zadnjega metra etažne lastnine v stanovanju slovenskega meščana ... ja, in to seveda ni nobena fetišizacija slovenskega podeželja, ampak je razen nekaj mestnih "držav" enako v vseh državah celega sveta ...
rx170 sporočil: 6.403
[#2815646] 06.02.20 16:01 · odgovor na: bc123a (#2815562)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [rx170]
> NAjbolje, da se naredi petletni centralni plan, kje bo kdo živel. Kdor se ne bo hotel preseliti, pa na revidiranje stališč v Lepoglavo kot včasih.

Komentatorji tule ste res trdobucni. Ko vam bo pa katera od levih strank prepovedala avte, boste pa jokali. Vse kar jaz pravim je, da bi morala biti mesta velika in dobro povezana s predmestjem.

Prav. Pa bomo sli hard way.
Logika "preseli se v Ljubljano ali pa crkni" mi nikoli ni bila blizu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2815720] 07.02.20 07:34 · odgovor na: rx170 (#2815646)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [bc123a]
> > [rx170]
> > NAjbolje, da se naredi petletni centralni plan, kje bo kdo živel. Kdor se ne bo hotel preseliti, pa na revidiranje stališč v Lepoglavo kot včasih.
>
> Komentatorji tule ste res trdobucni. Ko vam bo pa katera od levih strank prepovedala avte, boste pa jokali. Vse kar jaz pravim je, da bi morala biti mesta velika in dobro povezana s predmestjem.
>
> Prav. Pa bomo sli hard way.

Logika "preseli se v Ljubljano ali pa crkni" mi nikoli ni bila blizu.
Jaz ti nic ne prizelim, da bi crknil, jaz samo pravim da bo treba enkrat reci bobu bob. Razseljena poselitev je hudo neekoloska, ce se ze gremo ekologijo.
aimon sporočil: 1.924
[#2815726] 07.02.20 08:25 · odgovor na: simona2 (#2815333)
Odgovori   +    0
[simona2]
"... ja, podeželje je ekonomski, okoljski in socialni strošek. vse drži. ampak je tudi tisto, kar je Slovencu ali pa Evropejcu všeč, kar si želi, kar je, evo zdaj idealiziram, evropska duša :) ..."
Državni uradniki se še niso spomnili, da bi obdavčili prostor nad hišo do, recimo, višine 200 metrov. Ko pa se bodo, bo davek v mestu, kjer so bloki in stolpnice, zanemarljivo majhen na enega lastnika, na podeželju pa zelo visok. Kaj pa potem, bo podeželje še vedno zanimivo za prebivat? :)
aimon sporočil: 1.924
[#2815742] 07.02.20 09:31 · odgovor na: (#2815733)
Odgovori   +    0
[abohte]
Jaz ne morem verjeti, da dejansko obstajate ljudje, ki še niste slišali za NUSZ.
Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča (NUSZ) je seveda znana stvar. Kdor pa se zavzema za bolj pravično razdeljene davke, bo uvedel, da NUSZ ni dobra rešitev in ga je najbolje ukiniti.

Strani: 1