Strani: 1

jurijjurij sporočil: 4.944
[#2812540] 19.01.20 10:48
Odgovori   +    1
Potrošniki bi lahko plačilo opravili kar z dlanmi, ne da bi jim morali iz žepa povleči kartico ali telefon.
Ali bo nad neko vstoto kljub temu potrebno vpisai PIN? Če je odgovor da, potem to ni nikakršna pridobitev! Ali je res tako zelo težko prisloniti kartico na brezstični POS terminal? Glede na dejstvo, da vsi prenašamo s sabo pametne telefone: ali je res tako težko prisloniti telefon na POS terminal? Zaenkrat je zanimanje za tovrstno novotarijo omejeno.
Amazon eksperimentira s plačili v svojih trgovinah Amazon Go, kjer lahko kupci za nakup plačajo brez ustavljanja na blagajnah.
To je edino kar je omembe vredno.

PS.
Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.
0513ANITO sporočil: 10.817
[#2812542] 19.01.20 11:00
Odgovori   +    24
To je star Jugoslovanski način plačavenja z zamahom roke...Sedaj ga največ prakticira Klan Janković and Sons.

Lako čemo....
Gustl sporočil: 13.629
[#2812544] 19.01.20 11:11 · odgovor na: jurijjurij (#2812540)
Odgovori   +    4
[jurijjurij]

Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.
Glede na provizije PayPal, je to razumljivo.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2812545] 19.01.20 11:17 · odgovor na: Gustl (#2812544)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [jurijjurij]
>
> Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.

Glede na provizije PayPal, je to razumljivo.
Imaš podatek koliko je provizija v primerjavi z drugimi načini plačila kot so kreditne kartice?
Gustl sporočil: 13.629
[#2812546] 19.01.20 11:21 · odgovor na: jurijjurij (#2812545)
Odgovori   +    2
[jurijjurij]
> [Gustl]
> > [jurijjurij]
> >
> > Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.
>
> Glede na provizije PayPal, je to razumljivo.

Imaš podatek koliko je provizija v primerjavi z drugimi načini plačila kot so kreditne kartice?
Po spominu mi na Financah plačujemo približno duplo ali celo malo čez.
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2812589] 19.01.20 15:27 · odgovor na: 0513ANITO (#2812542)
Odgovori   +    3
Jankoviči so še korak naprej.
Zamah z desno je dobropis - ata da,
zamah z levo pa ko te šljivi - počakaj na prisilko.
najobj sporočil: 31.917
[#2812781] 20.01.20 19:29 · odgovor na: jurijjurij (#2812540)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 20.01.2020 19:33
[jurijjurij]
>Potrošniki bi lahko plačilo opravili kar z dlanmi, ne da bi jim morali iz žepa povleči kartico ali telefon.

Ali bo nad neko vstoto kljub temu potrebno vpisai PIN? Če je odgovor da, potem to ni nikakršna pridobitev! Ali je res tako zelo težko prisloniti kartico na brezstični POS terminal? Glede na dejstvo, da vsi prenašamo s sabo pametne telefone: ali je res tako težko prisloniti telefon na POS terminal? Zaenkrat je zanimanje za tovrstno novotarijo omejeno.

>Amazon eksperimentira s plačili v svojih trgovinah Amazon Go, kjer lahko kupci za nakup plačajo brez ustavljanja na blagajnah.

To je edino kar je omembe vredno.

PS.
Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.
... čuj, pri zamenjavi stare kartice Eurocard me noben ni nič vprašal, ampak meni gre na kurac tudi "izboljšava" prisloniti kartico na brezstični POS terminal, ker pri "zastarelem" načinu plačevanja pin poznam samo jaz in ni glih velike škode, če kartico izgubim, tako pa mi ob limitu 25 evrov na plačilo z brezstično kartico v različnih trgovinah lahko kar dobro izpraznijo račun, dokler izgubljene kartice ne zablokiram ... khmm, če zdaj pozabim, da s konstantnim prislanjanjem kartice ob miljonu različnih pinov za druge kartice in za različne računalniške storitve hitro pozabiš, kateri pin kam paše ... alzo, če pozabim na dobesedno škodljive "izboljšave" pri avtomobilih, imam pun kurac totih strokovnjakov v resnici pa kretenov, ki svojo silno pamet uporabljajo za izboljšave, ki normalnim opravilno sposobnim ljudem ne koristijo, ampak jim škodijo, ker tudi strah pred izgubo kartice ni glih najbolj koristen ...

P.S.: se opravičujem za vulgarnost, ampak pri takšnih "izboljšavah" se vedno znova razpizdim, čeprav sam totega Amazona niti slučajno nikoli ne bom uporabljal ...
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2812894] 21.01.20 16:42 · odgovor na: najobj (#2812781)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [jurijjurij]
> >Potrošniki bi lahko plačilo opravili kar z dlanmi, ne da bi jim morali iz žepa povleči kartico ali telefon.
>
> Ali bo nad neko vstoto kljub temu potrebno vpisai PIN? Če je odgovor da, potem to ni nikakršna pridobitev! Ali je res tako zelo težko prisloniti kartico na brezstični POS terminal? Glede na dejstvo, da vsi prenašamo s sabo pametne telefone: ali je res tako težko prisloniti telefon na POS terminal? Zaenkrat je zanimanje za tovrstno novotarijo omejeno.
>
> >Amazon eksperimentira s plačili v svojih trgovinah Amazon Go, kjer lahko kupci za nakup plačajo brez ustavljanja na blagajnah.
>
> To je edino kar je omembe vredno.
>
> PS.
> Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.

... čuj, pri zamenjavi stare kartice Eurocard me noben ni nič vprašal, ampak meni gre na kurac tudi "izboljšava" prisloniti kartico na brezstični POS terminal, ker pri "zastarelem" načinu plačevanja pin poznam samo jaz in ni glih velike škode, če kartico izgubim, tako pa mi ob limitu 25 evrov na plačilo z brezstično kartico v različnih trgovinah lahko kar dobro izpraznijo račun, dokler izgubljene kartice ne zablokiram ... khmm, če zdaj pozabim, da s konstantnim prislanjanjem kartice ob miljonu različnih pinov za druge kartice in za različne računalniške storitve hitro pozabiš, kateri pin kam paše ... alzo, če pozabim na dobesedno škodljive "izboljšave" pri avtomobilih, imam pun kurac totih strokovnjakov v resnici pa kretenov, ki svojo silno pamet uporabljajo za izboljšave, ki normalnim opravilno sposobnim ljudem ne koristijo, ampak jim škodijo, ker tudi strah pred izgubo kartice ni glih najbolj koristen ...

P.S.: se opravičujem za vulgarnost, ampak pri takšnih "izboljšavah" se vedno znova razpizdim, čeprav sam totega Amazona niti slučajno nikoli ne bom uporabljal ...
Ok najobj, govoril si. Lahko ti dam nasvet, ki ti bo olajšal strahove glede bojazni limita 25 EUR. Sicer ne verjamem, da jih boš upošteval, ampak vseeno: če uporabljaš mobilo banko (Klikin), imaš možnost trenutne AKTIVACIJE in DEAKTIVACIJE Mastercard kartice. Kar pomeni, da jo aktiviraš samo pred nakupi, drugače pa je deaktivirana (aktivacija/deaktivacija trajata sekundo ali dve). Torej, če kartico slučajno izgubiš je deaktivirana in tako neuporabna. Lahko pa nastopi mala yeba: tisti trenutek, ko želiš aktivirati kartico povezava do banke ne dela, pa si v ku... :):).
najobj sporočil: 31.917
[#2812912] 21.01.20 19:37 · odgovor na: jurijjurij (#2812894)
Odgovori   +    0
[jurijjurij]
> [najobj]
> > [jurijjurij]
> > >Potrošniki bi lahko plačilo opravili kar z dlanmi, ne da bi jim morali iz žepa povleči kartico ali telefon.
> >
> > Ali bo nad neko vstoto kljub temu potrebno vpisai PIN? Če je odgovor da, potem to ni nikakršna pridobitev! Ali je res tako zelo težko prisloniti kartico na brezstični POS terminal? Glede na dejstvo, da vsi prenašamo s sabo pametne telefone: ali je res tako težko prisloniti telefon na POS terminal? Zaenkrat je zanimanje za tovrstno novotarijo omejeno.
> >
> > >Amazon eksperimentira s plačili v svojih trgovinah Amazon Go, kjer lahko kupci za nakup plačajo brez ustavljanja na blagajnah.
> >
> > To je edino kar je omembe vredno.
> >
> > PS.
> > Amazon naj raje na svojih internetnih straneh doda možnost plačevanja s PayPal-om. Očitno si raje prestrelijo obe koleni.
> ... čuj, pri zamenjavi stare kartice Eurocard me noben ni nič vprašal, ampak meni gre na kurac tudi "izboljšava" prisloniti kartico na brezstični POS terminal, ker pri "zastarelem" načinu plačevanja pin poznam samo jaz in ni glih velike škode, če kartico izgubim, tako pa mi ob limitu 25 evrov na plačilo z brezstično kartico v različnih trgovinah lahko kar dobro izpraznijo račun, dokler izgubljene kartice ne zablokiram ... khmm, če zdaj pozabim, da s konstantnim prislanjanjem kartice ob miljonu različnih pinov za druge kartice in za različne računalniške storitve hitro pozabiš, kateri pin kam paše ... alzo, če pozabim na dobesedno škodljive "izboljšave" pri avtomobilih, imam pun kurac totih strokovnjakov v resnici pa kretenov, ki svojo silno pamet uporabljajo za izboljšave, ki normalnim opravilno sposobnim ljudem ne koristijo, ampak jim škodijo, ker tudi strah pred izgubo kartice ni glih najbolj koristen ...
>
> P.S.: se opravičujem za vulgarnost, ampak pri takšnih "izboljšavah" se vedno znova razpizdim, čeprav sam totega Amazona niti slučajno nikoli ne bom uporabljal ...
Ok najobj, govoril si. Lahko ti dam nasvet, ki ti bo olajšal strahove glede bojazni limita 25 EUR. Sicer ne verjamem, da jih boš upošteval, ampak vseeno: če uporabljaš mobilo banko (Klikin), imaš možnost trenutne AKTIVACIJE in DEAKTIVACIJE Mastercard kartice. Kar pomeni, da jo aktiviraš samo pred nakupi, drugače pa je deaktivirana (aktivacija/deaktivacija trajata sekundo ali dve). Torej, če kartico slučajno izgubiš je deaktivirana in tako neuporabna. Lahko pa nastopi mala yeba: tisti trenutek, ko želiš aktivirati kartico povezava do banke ne dela, pa si v ku... :):).
... ja, vsak naj seveda dela, kar mu paše, jaz bom raje pazil na kartice, namesto prislanjanja pa za vsako kartico pridno tipkal pine in treniral spomin, ker se mi je po daljšem času neuporabe že zgodil "blackout", ko se v tistem trenutku enostavno nisem mogel spomniti pina za kartico, ki sem jo imel v rokah ... khmm, sploh pa ne vem, zakaj bi brezveze kompliciral z aktivacijo/deaktivacijo kartice, če se s tipkanjem pina več kot za 5 sekund ne zamudim, pri vsakem nakupu nad 25 evrov pa ga itak moram natipkat ... no, ampak očitno imam jaz časa preveč, zato pa me je povozil, jebiga ...

Strani: 1