Strani: 1

anon-504021 sporočil: 481
[#2812215] 17.01.20 10:56
Odgovori   +    5
Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.
0513ANITO sporočil: 10.814
[#2812221] 17.01.20 11:24
Odgovori   +    9
Dajet koga drugega prepričat.

Mene ne boste.

Ni ga na tem svetu normalnega človeka, ki RAD plačuje davke.

Eno je da jih MORAŠ plačat, druga, da jih pa RAD.

To je PR za Budale.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2812223] 17.01.20 11:27 · odgovor na: anon-504021 (#2812215)
Odgovori   +    3
[Zan2019]
Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.
In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2812230] 17.01.20 12:02
Odgovori   +    3
Tudi slovenski podjetniki vemo, da je za blaginjo potrebno plačati davke, vemo, da je v našem dolgotrajnem interesu, da so naši delavci zdravi, izobraženi in produktivni in zato, ker nikoli ne bomo vsega javnega privatizirali (jaz bi) potrebujemo javne storitve na področjih zdravja, varstva otrok, izobrazbe...in podobno. Po domače, potrebujemo kakovostne javne storitve, ki omogočajo vsem zdravo in dostojanstveno življenje.

Nemci in npr. Finci radi plačujejo davke, ker vedo, da bo država skrbno razpolagala z njihovim denarjem, vedo tudi, da tolerance do korupcije ni in bo sistem takoj izvrgel skorumpirane osebe iz sistema, žal v Sloveniji temu ni tako in je korupcija v javnem sektorju pravzaprav kul in se maksimalno tolerira. Po kakšnem modelu funkcionira skorumpirana Slovenija pokažimo na primeru UKCL, kje ne zmorejo pripraviti strokovnega in vrednostno nevtralnega javnega razpisa.

Zaka ne morejoj? Vse kar je povezano z javnimi razpisi je v nekakšnem omrežju omreženo, vsi so v določenem kraju in času bili skorumpirani, prejeli so korupcijski bonus in so nekom nekaj dolžni, kar posledično pomeni, da pri pripravi javnih razpisov morajo upoštevati interese svojega dobrotnika in so razpisi tudi pod vplivom zdravnikov prilagojeni "njihovim" dobaviteljem. Kaj je rešitev za UKCL in posledično za celoten javni in državni sektor? Reorganizacija nabavne službe, vzpostaviti jo na novo z novimi ljudmi. Dokler Slovenci vemo, da veliko z davki izplenjenega denarja preprosto izgine v korupcijskih kanalih ne moremo kot Nemci in Finci biti zadovoljni plačaniki davkov.

Zakaj podjetniki nasprotujemo višjim davkom (prispevkom) za npr. zdravstvo, ki je paradigma za skorumpirano Slovenijo? Zato, ker v našem skorumpiranem zdravstvenem sistemu višji davki ne pomenijo avtomatično, da bo zdravstvo kakovostnejše, pomenijo le, da bo še več denarja izginilo v omrežjih.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2812256] 17.01.20 12:58 · odgovor na: anon-504021 (#2812215)
Odgovori   +    3
lahko tudi obrneš: da jih določeni razredi ne plačujejo (v celoti), da živijo na bogato.
Muki sporočil: 1.077
[#2812375] 17.01.20 21:46 · odgovor na: anon-178149 (#2812223)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.01.20 12:31
Živjo šolnik. Malo si zamešal "plača" in "se jih plačuje". Ker veliko jih ima, tako, kot ti, ŠE POPOLDANSKI S.P. ZA CUZANJE PRORAČUNA. Tisto "BEDO OD DELA", ki ga zaračunaš univerzi, pa tako ali tako opraviš med delovnim časom na univerzi, za katerega si preplačan. GAMAD NA KVADRAT.
153 sporočil: 9.333
[#2812406] 18.01.20 11:15
Odgovori   +    0
Država, katerakoli, ne zagotavlja dobrega življenja, kot
ime pove je država zato, da državljane (na vajetih) drži...,
je 'stato,' da lahko stoji..., in ni ga na svetu, normalnega
človeka, ki bi oblastnim elitam rad davke plačeval, se
ob njih davljenju morda še zadovoljno smejal ?

Sodražan
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2812409] 18.01.20 11:55
Odgovori   +    0
Zadnji odstavek pomeni da si je ena generacija nakradla za tri naslednje. Rezultati so vidni in kriza jim bo vrata podrla z udarci.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2812449] 18.01.20 17:28 · odgovor na: Muki (#2812375)
Odgovori   +    4
[Muki]
Živjo šolnik. Malo si zamešal "plača" in "se jih plačuje". Ker veliko jih ima, tako, kot ti, ŠE POPOLDANSKI S.P. ZA CUZANJE PRORAČUNA. Tisto "BEDO OD DELA", ki ga zaračunaš univerzi, pa tako ali tako opraviš med delovnim časom na univerzi, za katerega si preplačan. GAMAD NA KVADRAT.
Muki, člas bi bil da nehaš mukat. Si rahlo žaljiv in pričakujem opravičilo. Nikoli nisem imel popoldanskega s.p. česar me obtpožuješ, sicer sem pa že 13 mesecev prisesan na drugo vrečo denarja, seveda privarčevanega med 43 letnim plačevanjem prispevkov!
anon-504021 sporočil: 481
[#2813116] 23.01.20 09:53 · odgovor na: anon-178149 (#2812223)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [Zan2019]
> Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.

In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?
To si jih ti predlagal, ne jaz:) Tisti ki imajo 25plus dni dopusta, praktično zastonj vrtce in doklade in gredo vsak petek najkasneje ob 12:00 iz delovenga mesta na vikend...Ginijev koeficient je res super stvar da si ga vzameš za uspešnost družbe, v Kongu potamaniš Kabalo in ožjo familijo in glej ga zlomka iz visoke vrednost bo takoj šel proti 0, se pravi society to wish for.
Endimion sporočil: 10.298
[#2813117] 23.01.20 09:58 · odgovor na: anon-178149 (#2812449)
Odgovori   +    7
Marjhan tu si ga pa pihnil

TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.

In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.

PAYG NI nobeno šparanje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2813122] 23.01.20 10:21 · odgovor na: Endimion (#2813117)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Marjhan tu si ga pa pihnil

TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.

In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.

PAYG NI nobeno šparanje.
Mene vedno fascinira, ko funkcionalno nepismeni ljudje (kot nas tolsti macek) ne le prezivijo, ampak imajo navidez cisto zaresne poslovne kariere in so popolnoma nevedni prav v tistem podrocju s katerim se ukvarjajo.

To je kot Cimerotic ki ne bi znal zoge brcnit.
najobj sporočil: 31.909
[#2813132] 23.01.20 11:38 · odgovor na: Endimion (#2813117)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Marjhan tu si ga pa pihnil

TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.

In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.

PAYG NI nobeno šparanje.
... čuj, takšen picajzl glih ne rabiš bit, ker PAYGO ni takšna silna znanost, da je MarijanMacek ne bi razumel ...

P.S.: MarijanMacek je prišparal pravico, da zdaj drugi plačujejo za njega, tako da ni res, da ni nič prišparal, ker nekaj očitno je prišparal ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2813136] 23.01.20 11:57 · odgovor na: Endimion (#2813117)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Marjhan tu si ga pa pihnil

TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.

In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.

PAYG NI nobeno šparanje.
Jaz njegovo izjavo razumem, kot da je ob placevanju prispevkov se nekaj nasparal (tretji steber?) in sedaj crpa iz te vrece poleg PAYG...?
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2813146] 23.01.20 12:43 · odgovor na: anon-504021 (#2813116)
Odgovori   +    0
[Zan2019]
> [MarijanMacek]
> > [Zan2019]
> > Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.
>
> In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
> Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
> Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?

To si jih ti predlagal, ne jaz:) Tisti ki imajo 25plus dni dopusta, praktično zastonj vrtce in doklade in gredo vsak petek najkasneje ob 12:00 iz delovenga mesta na vikend...
Ne bluzi vsepovprek. Ko sem vozil otroke v vrtec sem delal v gospodarstvu! Vikenda nisem nikoli imel in v petek nisem nikoli ob 12h izginil iz službe. Če sem "izginil" iz službe predčasno je to bilo ostale dni, pa ne prepogosto, vsekakor pa evidentirano. Vsakdo si pač delovni čas prilagodi potrebam službe in po potrebi svojim potrebam. In roko na srce, z mojim delom so bili vse do upokojitve vsi zadovoljni, mi nihče ni očital če sem predčasno odšel kakšen dan, saj sem ostale delal toliko več.
Ginijev koeficient je res super stvar da si ga vzameš za uspešnost družbe, v Kongu potamaniš Kabalo in ožjo familijo in glej ga zlomka iz visoke vrednost bo takoj šel proti 0, se pravi society to wish for.
Ta tvoj stavek pa povsem dobro okarakterizira tvojo duševno mizerijo!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2813148] 23.01.20 12:45 · odgovor na: Endimion (#2813117)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Marjhan tu si ga pa pihnil

TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.

In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.

PAYG NI nobeno šparanje.
Tisto šaranje moraš vzeti z narekovaji. predobro poznam pokojninske sisteme na tej in oni strani luže.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2813151] 23.01.20 12:46 · odgovor na: bc123a (#2813136)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Endimion]
> Marjhan tu si ga pa pihnil
>
> TI NISI NIČ PRIŠPARAL med tvojim 43 letnim plačevanjem prispevkov. Tvoj denar so dobili takratni upokojenci.
>
> In moja, sedaj aktivnma populacija zdaj plačuje prispevke da ti dobivaš penzijo.
>
> PAYG NI nobeno šparanje.

Jaz njegovo izjavo razumem, kot da je ob placevanju prispevkov se nekaj nasparal (tretji steber?) in sedaj crpa iz te vrece poleg PAYG...?
Zanimivo, imaš prav v svojem sklepu! če se ne motim sem imel zaporedno številko 156, ko sem pristopil v 90-tih k pokojninskem varčevanju.
bc123a sporočil: 48.253
[#2813152] 23.01.20 12:53 · odgovor na: Muki (#2812375)
Odgovori   +    3
[Muki]
Živjo šolnik. Malo si zamešal "plača" in "se jih plačuje". Ker veliko jih ima, tako, kot ti, ŠE POPOLDANSKI S.P. ZA CUZANJE PRORAČUNA. Tisto "BEDO OD DELA", ki ga zaračunaš univerzi, pa tako ali tako opraviš med delovnim časom na univerzi, za katerega si preplačan. GAMAD NA KVADRAT.
Gamad ... kaksna ihta... a ti razumes, da je "skandal" ki ga je "razkril" 24ur dejansko posledica tega, da na nekaterih faksih vse posle striktno peljejo cez fakultete, in ne prek privat espejev? Niso vsi tako pokvarjeni, kot recimo pravniki, za katere pac novinarji niso mogli dobiti podatkov, ker imajo vsi zasebne espeje? Novinarji so se pa spravili na fakse, kjer se NE dela preko privat espejev. Ker je tam vse prijavljeno in odvedeni davki, so tiste informacije tudi na voljo novinarjem.
anon-504021 sporočil: 481
[#2813176] 23.01.20 14:11 · odgovor na: anon-178149 (#2813146)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [Zan2019]
> > [MarijanMacek]
> > > [Zan2019]
> > > Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.
> >
> > In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
> > Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
> > Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?
>
> To si jih ti predlagal, ne jaz:) Tisti ki imajo 25plus dni dopusta, praktično zastonj vrtce in doklade in gredo vsak petek najkasneje ob 12:00 iz delovenga mesta na vikend...

Ne bluzi vsepovprek. Ko sem vozil otroke v vrtec sem delal v gospodarstvu! Vikenda nisem nikoli imel in v petek nisem nikoli ob 12h izginil iz službe. Če sem "izginil" iz službe predčasno je to bilo ostale dni, pa ne prepogosto, vsekakor pa evidentirano. Vsakdo si pač delovni čas prilagodi potrebam službe in po potrebi svojim potrebam. In roko na srce, z mojim delom so bili vse do upokojitve vsi zadovoljni, mi nihče ni očital če sem predčasno odšel kakšen dan, saj sem ostale delal toliko več.

>Ginijev koeficient je res super stvar da si ga vzameš za uspešnost družbe, v Kongu potamaniš Kabalo in ožjo familijo in glej ga zlomka iz visoke vrednost bo takoj šel proti 0, se pravi society to wish for.

Ta tvoj stavek pa povsem dobro okarakterizira tvojo duševno mizerijo!
Čemu takšno razburjanje potemtakem:):)?
Za Ginija najbrž niste razumeli kaj sem hotel povedati, amapak v redu. Najbrž je psihoanaliza tudi vaša močna stran.

Strani: 1