Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2806463] 06.12.19 18:38
Odgovori   +    1
Kako pa gre mBills skupaj s Flikom? In kdaj sploh bo ta Flik? Ker kot sem jaz razumel, bo v bistvu ta Flik nekaj podobnega kot mBills, samo da bo bo direkt na TRR vezan.

In če banke morajo to omogočiti mBillsu, zakaj je potem samo povezava z NLB? Iz konteksta članka se vseeno zdi, da gre tukaj za dogovor med mBills in NLB in ne kot, da je NLB bila v to prisiljena zaradi direktive.
azrael sporočil: 325
[#2806464] 06.12.19 18:45 · odgovor na: sopranos (#2806463)
Odgovori   +    1
[sopranos]
Kako pa gre mBills skupaj s Flikom? In kdaj sploh bo ta Flik? Ker kot sem jaz razumel, bo v bistvu ta Flik nekaj podobnega kot mBills, samo da bo bo direkt na TRR vezan.

In če banke morajo to omogočiti mBillsu, zakaj je potem samo povezava z NLB? Iz konteksta članka se vseeno zdi, da gre tukaj za dogovor med mBills in NLB in ne kot, da je NLB bila v to prisiljena zaradi direktive.
Zivjo. Glede Flika se ni vse jasno, kako bo videti in kdaj bo zazivel. Gre seveda za sodelovanje med NLB in mBills, vendar tega sodelovanja NLB zaradi PSD2 ni smela zavrnit. Banke so morale pripraviti API-je, ki to povezavo omogocajo. NLB ima to tukaj: odprte-storitve.nlb....fault/home
sopranos sporočil: 11.404
[#2806466] 06.12.19 18:53 · odgovor na: azrael (#2806464)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: sopranos 06.12.2019 18:58
[azrael]
> [sopranos]
> Kako pa gre mBills skupaj s Flikom? In kdaj sploh bo ta Flik? Ker kot sem jaz razumel, bo v bistvu ta Flik nekaj podobnega kot mBills, samo da bo bo direkt na TRR vezan.
>
> In če banke morajo to omogočiti mBillsu, zakaj je potem samo povezava z NLB? Iz konteksta članka se vseeno zdi, da gre tukaj za dogovor med mBills in NLB in ne kot, da je NLB bila v to prisiljena zaradi direktive.

Zivjo. Glede Flika se ni vse jasno, kako bo videti in kdaj bo zazivel. Gre seveda za sodelovanje med NLB in mBills, vendar tega sodelovanja NLB zaradi PSD2 ni smela zavrnit. Banke so morale pripraviti API-je, ki to povezavo omogocajo. NLB ima to tukaj: odprte-storitve.nlb....fault/home
Hvala. Zaradi Flika sprašujem zato, ker ste ravno na Financah omenjali, da bo to že letos ali v začetku naslednjega leta. V bistvu slovenski lokalni odgovor in dogovor bank proti globalnim mobilnim bankam in denarnicam. Po vzoru skandinavskih bank. Potem je pa kar potihnilo. A so kakšne težave? edit: Ravno napišem, pa vidim članek na to temo. :)

Če so morale vse banke to pripraviti, potem lahko v kratkem pričakujemo, da bo mBills povezan z vsemi slovenskimi bankami? Ker logično je, da so najprej dodali NLB, ki je največja. Ali lahko banke to še ovirajo?
azrael sporočil: 325
[#2806469] 06.12.19 19:00 · odgovor na: sopranos (#2806466)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [azrael]
> > [sopranos]
> > Kako pa gre mBills skupaj s Flikom? In kdaj sploh bo ta Flik? Ker kot sem jaz razumel, bo v bistvu ta Flik nekaj podobnega kot mBills, samo da bo bo direkt na TRR vezan.
> >
> > In če banke morajo to omogočiti mBillsu, zakaj je potem samo povezava z NLB? Iz konteksta članka se vseeno zdi, da gre tukaj za dogovor med mBills in NLB in ne kot, da je NLB bila v to prisiljena zaradi direktive.
>
> Zivjo. Glede Flika se ni vse jasno, kako bo videti in kdaj bo zazivel. Gre seveda za sodelovanje med NLB in mBills, vendar tega sodelovanja NLB zaradi PSD2 ni smela zavrnit. Banke so morale pripraviti API-je, ki to povezavo omogocajo. NLB ima to tukaj: odprte-storitve.nlb....fault/home

Hvala. Zaradi Flika sprašujem zato, ker ste ravno na Financah omenjali, da bo to že letos ali v začetku naslednjega leta. V bistvu slovenski lokalni odgovor in dogovor bank proti globalnim mobilnim bankam in denarnicam. Po vzoru skandinavskih bank. Potem je pa kar potihnilo. A so kakšne težave?

Če so morale vse banke to pripraviti, potem lahko v kratkem pričakujemo, da bo mBills povezan z vsemi slovenskimi bankami? Ker logično je, da so najprej dodali NLB, ki je največja. Ali lahko banke to še ovirajo?
Glede Flika ne vem tocno, kje se zapleta. Se strinjam, da bi bilo smiselno malo povprasati. Glede mBillsa pa mislim, da so tvoja pricakovanja pravilna. Najbrz bodo druge banke dodajali hitreje kot NLB, zdaj ko imajo ze use-case. Posebej zato, ker je API za vec manjsih bank pripravil Bankart in jih bodo najbrz lahko kar vse naenkrat dodali.

Strani: 1