Strani: 1

anon-74644 sporočil: 214
[#2804215] 22.11.19 09:23
Odgovori   +    24
Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2804228] 22.11.19 09:59 · odgovor na: anon-74644 (#2804215)
Odgovori   +    6
[marbr]
Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.
Vidiš, jaz sem pa skoraj nasprotnega mnenja. Od tednikov je edini vreden vpogleda, je včasih bolj levo orientiran, toda saj smo pluralna družba, toda neskončno boljši od večinske greznice prisotne na trgu. Na žalost!

PS.: Da ne govorimo o novodobnih medijih v službi zavajanja raje.
FIN-542579 sporočil: 497
[#2804242] 22.11.19 10:16 · odgovor na: anon-178149 (#2804228)
Odgovori   +    30
[MarijanMacek]
... je včasih bolj levo orientiran...!

Včasih?
:-)))))))
anon-74644 sporočil: 214
[#2804243] 22.11.19 10:17 · odgovor na: anon-178149 (#2804228)
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-74644 22.11.2019 10:19
Glej ga, glej ga..... spet en zaposlen na univerzi s popoldanskim s.p.-jem za cuzanje proračuna.....
anon-74644 sporočil: 214
[#2804247] 22.11.19 10:22 · odgovor na: FIN-542579 (#2804242)
Odgovori   +    22
Ko ti levak prizna, da je nekaj res malo bolj levo orientirano, je pa res hudo.
vrac sporočil: 11.068
[#2804264] 22.11.19 11:17 · odgovor na: anon-178149 (#2804228)
Odgovori   +    4
[MarijanMacek]
> [marbr]
> Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.

Vidiš, jaz sem pa skoraj nasprotnega mnenja. Od tednikov je edini vreden vpogleda, je včasih bolj levo orientiran, toda saj smo pluralna družba, toda neskončno boljši od večinske greznice prisotne na trgu. Na žalost!

PS.: Da ne govorimo o novodobnih medijih v službi zavajanja raje.
Mladina je edini tednik, ki ga redno kupujem. Pa ne da se vedno strinjam z njihovimi stališči, je pa profesionalno napisan, tudi najdeš noter članke in intrvjuje iz tujih časopisov, Spiegla recimo, tako da za njihov nadaljnji obstoj zaradi izgube bralcev se ni bati. Seveda naklada ni več niti blizu tiste iz konca osemdestih let, so pač drugi časi.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2804300] 22.11.19 13:07
Odgovori   +    26
Preobrazba Mladine bi bila zelo primeren scenarij za grozljivko.
Kako se je iz najbolj avantgardnega in proti režimskega časopisa, ki smo ga nekoč v JLA morali skrivati, prelevil v od vseh največje komunistično trobilo.
anon-344881 sporočil: 91
[#2804326] 22.11.19 13:58 · odgovor na: anon-180464 (#2804300)
Odgovori   +    0
[kekez]
Preobrazba Mladine bi bila zelo primeren scenarij za grozljivko.
Hja, pa verjetno ne bi dobili prve nagrade na natečaju kljub vsebinskemu "downgrade" . Vse drugo kar v trafiki primem v roke je še bolj grozljivo, večinoma neprebavljivo in predvsem profesionalno v podnu ;)
pobalin sporočil: 14.456
[#2804333] 22.11.19 14:14
Odgovori   +    4
Med drugim je bil lastniško prisoten v družbah KDD, Istrabenz, Deželna banka Slovenije, Hranilnica Vipava, KDD, Actual IT. Bil je tudi lastnik dobavitelja medicinske opreme Mark Medical, ki je bil vpleten v afero s »stenti«. Iz večine naštetih družb se je že umaknil. Je pa prek družbe Transmedia še vedno lastnik dobrih 70 odstotkov tednika Mladina.
Čisto ste pozabili na dolgoletno 100% lastništvo sežanske firme DISTRIEST, izvozno uvozno trgovsko podjetje, d.o.o., ki je sila kontinuitete nekdanje državne firme za politično kontrolo uvoza tuje periodike v MojoDeželo. Od majndkontrola do zamejskega biznismodela press.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2804336] 22.11.19 14:18 · odgovor na: vrac (#2804264)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: mimoidoci 22.11.2019 14:21
[vrac]
> [MarijanMacek]
> > [marbr]
> > Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.
>
> Vidiš, jaz sem pa skoraj nasprotnega mnenja. Od tednikov je edini vreden vpogleda, je včasih bolj levo orientiran, toda saj smo pluralna družba, toda neskončno boljši od večinske greznice prisotne na trgu. Na žalost!
>
> PS.: Da ne govorimo o novodobnih medijih v službi zavajanja raje.

Mladina je edini tednik, ki ga redno kupujem. Pa ne da se vedno strinjam z njihovimi stališči, je pa profesionalno napisan, tudi najdeš noter članke in intrvjuje iz tujih časopisov, Spiegla recimo, tako da za njihov nadaljnji obstoj zaradi izgube bralcev se ni bati. Seveda naklada ni več niti blizu tiste iz konca osemdestih let, so pač drugi časi.
Tudi meni je Mladina všeč, ker tam vsi kolumnisti mislijo in pišejo enako in potem zlahka izvem, kaj je res in kaj je fake news.

Repovž, Miheljak, Štefančič, Lorenci, Maja Novak, N'Toko, Vogrinc,..... imajo izredno izostren in takorekoč poenoten pogled na neoliberalizem, identitene skupine, fašizem, okolje, brezogljično družbo, ZDA, brexit, domačo politiko, bližnji vzhod, sovražni govor, politično korektnost in na Marxa, da ne nabrajam dalje. Meni je to všeč - prebereš enega in prebral si vse. Kratko, jedrnato in v duhu hitrega tempa življenja. Edino Nežmah me včasih iznervira. Ta človek nima kančka dvoma v sebi.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2804343] 22.11.19 14:31 · odgovor na: pobalin (#2804333)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> Med drugim je bil lastniško prisoten v družbah KDD, Istrabenz, Deželna banka Slovenije, Hranilnica Vipava, KDD, Actual IT. Bil je tudi lastnik dobavitelja medicinske opreme Mark Medical, ki je bil vpleten v afero s »stenti«. Iz večine naštetih družb se je že umaknil. Je pa prek družbe Transmedia še vedno lastnik dobrih 70 odstotkov tednika Mladina.

Čisto ste pozabili na dolgoletno 100% lastništvo sežanske firme DISTRIEST, izvozno uvozno trgovsko podjetje, d.o.o., ki je sila kontinuitete nekdanje državne firme za politično kontrolo uvoza tuje periodike v MojoDeželo. Od majndkontrola do zamejskega biznismodela press.
Pred leti mi je Distriest kar ugajal, kajti preko njih sem bil naročen na francosko revijo "Science & Vie", naročnina je bila nekaj nižja, ker niso pošiljali najnovejše številke, sicer je bil takšen dogovor in ni bilo prav nič moteče.
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2804359] 22.11.19 16:26
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-20353 22.11.2019 16:32
Tole pa bo pravi tržni bum efekt.
Mladina na zmagovitem pohodu na mednarodne trge: Severna Koreja, Venezuela, Kuba?, ... in seveda Luxemburg, tam so že vrste pred kioski in zbirajo prednaročila.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2804364] 22.11.19 16:39 · odgovor na: (#2804353)
Odgovori   +    9
[rename]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [marbr]
> > > > Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.
> > >
> > > Vidiš, jaz sem pa skoraj nasprotnega mnenja. Od tednikov je edini vreden vpogleda, je včasih bolj levo orientiran, toda saj smo pluralna družba, toda neskončno boljši od večinske greznice prisotne na trgu. Na žalost!
> > >
> > > PS.: Da ne govorimo o novodobnih medijih v službi zavajanja raje.
> >
> > Mladina je edini tednik, ki ga redno kupujem. Pa ne da se vedno strinjam z njihovimi stališči, je pa profesionalno napisan, tudi najdeš noter članke in intrvjuje iz tujih časopisov, Spiegla recimo, tako da za njihov nadaljnji obstoj zaradi izgube bralcev se ni bati. Seveda naklada ni več niti blizu tiste iz konca osemdestih let, so pač drugi časi.
>
> Tudi meni je Mladina všeč, ker tam vsi kolumnisti mislijo in pišejo enako in potem zlahka izvem, kaj je res in kaj je fake news.
>
> Repovž, Miheljak, Štefančič, Lorenci, Maja Novak, N'Toko, Vogrinc,..... imajo izredno izostren in takorekoč poenoten pogled na neoliberalizem, identitene skupine, fašizem, okolje, brezogljično družbo, ZDA, brexit, domačo politiko, bližnji vzhod, sovražni govor, politično korektnost in na Marxa, da ne nabrajam dalje. Meni je to všeč - prebereš enega in prebral si vse. Kratko, jedrnato in v duhu hitrega tempa življenja. Edino Nežmah me včasih iznervira. Ta človek nima kančka dvoma v sebi.

Me zanima, kako se gledajo v redakciji... vsi složno trobijo v isti rog... Nežmah pa diametralno nasprotje.
Pa prednovoletne zabave in družabno življenje v redakciji nasploh mora biti najbrž tudi zanimivo :-P

Po mojem mnenju Nežmah samo pride in odda tekst. Mogoče kdaj s tajnico kavico spije. Če mu grejo pa "sodelavci" kdaj bolj na kurac (ob močnejših aferah) ali pa ga javno zbadajo, pa tekst kar po e-mailu pošlje. Saj tudi od Miheljaka, Lorencija, Štefančiča ali Bogomirja Kovača ni pričakovati, da bi ravno v uredništvu posedali, N'Toko ima pa itak pisarno v Rogu ali pa je raje v družbi onega sirskega frizerja.
vrac sporočil: 11.068
[#2804377] 22.11.19 17:27 · odgovor na: mimoidoci (#2804336)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 22.11.2019 17:28
Ne vem no, ti si bolj desno usmerjen in verjetno verjameš v delovanje trga. Ne vem zakaj te tako moti tednik, ki upošteva ravno to maksimo: piše kar bralci radi berejo. In v državi, ki se iz socializma vsaj miselno še ni izkobacala je to zmagovita pot. LOL
pobalin sporočil: 14.456
[#2804379] 22.11.19 17:30 · odgovor na: anon-317028 (#2804343)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Pred leti mi je Distriest kar ugajal, kajti preko njih sem bil naročen na francosko revijo "Science & Vie", naročnina je bila nekaj nižja, ker niso pošiljali najnovejše številke, sicer je bil takšen dogovor in ni bilo prav nič moteče.
Tudi jaz sem pred leti opazil inovativno tehniko prodaje tuje remitende. Nekaj mesecev stare tuje glitzy lajfstajl in poljudno strokovne revije so nam prodajali po ceni (ali pod njo) bolj skromnih domačih revij. Lahko rečeš, da so nas evropeizirali po sindikalnih cenah, ali pa da so nam prodajali star papir.
macon sporočil: 12.861
[#2804389] 22.11.19 18:22 · odgovor na: vrac (#2804377)
Odgovori   +    7
[vrac]
Ne vem no, ti si bolj desno usmerjen in verjetno verjameš v delovanje trga. Ne vem zakaj te tako moti tednik, ki upošteva ravno to maksimo: piše kar bralci radi berejo. In v državi, ki se iz socializma vsaj miselno še ni izkobacala je to zmagovita pot. LOL
Nimajo tam t od trga. Nekoč sem primerjal kolofona Reporterja in Mladine, ko sta imela podobni nakladi. Mladina čez 20 novinarjev in 5 dodatnih delavcev, Reporter 5 novinarjev in 5 dodatnih delavcev.

Mladino pojijo kar državne reklame in podtalni fondi, ker si drugače ne bi privoščila toliko sodelavcev, ki so bili vsaj nekoč tudi zelo dobro plačani.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2804412] 22.11.19 21:41 · odgovor na: vrac (#2804377)
Odgovori   +    14
[vrac]
Ne vem no, ti si bolj desno usmerjen in verjetno verjameš v delovanje trga. Ne vem zakaj te tako moti tednik, ki upošteva ravno to maksimo: piše kar bralci radi berejo. In v državi, ki se iz socializma vsaj miselno še ni izkobacala je to zmagovita pot. LOL

Ne dragi vrač. Kdor ni radikalni levičar sploh ni nujno desen. Je kvečjemu normalen. Verjetje ali neverjetje v delovanje trga je pa flanc, tako kot je flanc trajnostno krožno gospodarstvo v brezogljični digitalni družbi.

Vprašaj o trgu Matjaža Hana, ki je sicer študiral na poklicni, a točno loči politični blef od tržnih prihodkov njegove firme, ki jih ima z javnim sektorjem in družbami v državni lasti. Vprašaj Židana kako kaj Panvita. Vprašaj Jankoviča kako je kaj na trgu slabih terjatev. Vprašaj kateregakoli levega ministra, zakaj je njegov Audi, ki ga prevaža naokoli na trgu dražji od npr. nekega Renaulta, s katerim pa se on raje ne bi vozil. Štekajo oni kaj je trg, zelo dobro štekajo, celo goreči verniki raznih hohštaplerskih blagovnih znamk so. Zaradi svojih koristi se radi naredijo bebčke, na volitvah pa potrebujejo bebčke kot si ti. In tednik Mladina jim je pri tem v krasno oporo.
alan123 sporočil: 350
[#2804420] 23.11.19 06:30
Odgovori   +    8
Mladino sem redno bral 30 let. Najmanj dvajset let sem bil naročnik, a letos pomladi sem jo odpovedal. Zakaj? Mladina je bila sicer vedno precej levo orientirana in nisem se vedno strinjal s tistim, kar sem prebral, vendar je bil nivo njihovega pisanja večinoma zelo visok. Zadnja leta žal ni več tako. Postali so brezsramno trobilo skrajno levičarskih idej - skorajda bi lahko rekli, da so uradno glasilo stranke Levica. Poleg tega so postali utrdba ponorelih feministk, ki sovražijo moške že samo zato, ker so moški ( v tem se zelo odlikuje tudi Marcel Stefančič ). No, Marcel Stefančič že pet let v vsaki številki na vsaj petih straneh zliva gnojnico po DonalduTrumpu in nasploh po kapitalizmu. Moti me tudi zasmehovanje domoljubja in njihova težnja, da se v Evropo in Slovenijo naseli čimveč takoimenovanih prebežnikov . Moti me zaničevanje slovenske kulture in identitete - oni bi najraje videli, da se utopimo v muslimanskem morju in za vedno izginemo. Skratka - če bi bil še naprej naročnik Mladine, bi to pomenilo, da sam plačujem vrv, s katero me hočejo obesiti.
FjodorKirilovic sporočil: 961
[#2804431] 23.11.19 08:41 · odgovor na: alan123 (#2804420)
Odgovori   +    6
[alan123]
Mladino sem redno bral 30 let. Najmanj dvajset let sem bil naročnik, a letos pomladi sem jo odpovedal. Zakaj? Mladina je bila sicer vedno precej levo orientirana in nisem se vedno strinjal s tistim, kar sem prebral, vendar je bil nivo njihovega pisanja večinoma zelo visok. Zadnja leta žal ni več tako. Postali so brezsramno trobilo skrajno levičarskih idej - skorajda bi lahko rekli, da so uradno glasilo stranke Levica. Poleg tega so postali utrdba ponorelih feministk, ki sovražijo moške že samo zato, ker so moški ( v tem se zelo odlikuje tudi Marcel Stefančič ). No, Marcel Stefančič že pet let v vsaki številki na vsaj petih straneh zliva gnojnico po DonalduTrumpu in nasploh po kapitalizmu. Moti me tudi zasmehovanje domoljubja in njihova težnja, da se v Evropo in Slovenijo naseli čimveč takoimenovanih prebežnikov . Moti me zaničevanje slovenske kulture in identitete - oni bi najraje videli, da se utopimo v muslimanskem morju in za vedno izginemo. Skratka - če bi bil še naprej naročnik Mladine, bi to pomenilo, da sam plačujem vrv, s katero me hočejo obesiti.
Plačeval boš še naprej, samo prek drugih kanalov.
alan123 sporočil: 350
[#2804448] 23.11.19 11:25 · odgovor na: (#2804438)
Odgovori   +    4
Nežmaha imajo tam samo za figov list - češ, glejte nas, saj smo strpni tudi do drugače mislečih.
Endimion sporočil: 10.252
[#2804455] 23.11.19 11:56 · odgovor na: alan123 (#2804448)
Odgovori   +    4
Nežmah je solastnik mladine. Tu malim deležem a vseeno....
blink sporočil: 3.523
[#2804483] 23.11.19 17:11 · odgovor na: alan123 (#2804420)
Odgovori   +    3
[alan123]
No, Marcel Stefančič že pet let v vsaki številki na vsaj petih straneh zliva gnojnico po DonalduTrumpu in nasploh po kapitalizmu.
Hecno kajne, ker Mladina je kapitalistična firma, Marcel pa je tudi manjšinski solastnik. Closeted kapitalist torej.

"se je v pogovoru z nami spominjal Marcel Štefančič jr., dolgoletni novinar in še vedno manjši solastnik Mladine."
podcrto.si/tednik-ml...lovenskem/
lea1 sporočil: 834
[#2804519] 23.11.19 22:08 · odgovor na: mimoidoci (#2804412)
Odgovori   +    0
Za ostale ne vem, ampak Panvita je firma v lasti Polaničev. Židan je bil tam le zaposlen. Na politiko firme ni imel vpliva. Mu je pa verjetno bolj simpatična, kot firme, s katerimi ni imel v življenju opravka, velja v primeru, da je šel od tam v dobrih odnosih. Kot velja za vse nas.
Pa tudi sicer je ms eno tako malo mesto, da se v njem vsi poznajo, čeprav on kot štajerec v Prekmurju,... verjetno je imel kakšen problem kdaj.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2804574] 24.11.19 16:12 · odgovor na: lea1 (#2804519)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: mimoidoci 24.11.2019 16:20
[lea1]
Za ostale ne vem, ampak Panvita je firma v lasti Polaničev. Židan je bil tam le zaposlen. Na politiko firme ni imel vpliva. Mu je pa verjetno bolj simpatična, kot firme, s katerimi ni imel v življenju opravka, velja v primeru, da je šel od tam v dobrih odnosih. Kot velja za vse nas.
Pa tudi sicer je ms eno tako malo mesto, da se v njem vsi poznajo, čeprav on kot štajerec v Prekmurju,... verjetno je imel kakšen problem kdaj.


Njegova prva zaposlitev je bila na Oddelku za reprodukcijo živinorejsko veterinarskega zavoda za Pomurje v Murski Soboti, 1993. Torej je vsaj že 26 let Prekmurec pa še ženo si je našel tam. Danes brez dovoljenja tudi prespati več ne more izven Prekmurja.

Praviš: bil je le zaposlen v Panviti.... in ni imel vpliva na politiko firme....
Le zaposlen pomeni (biografijo povzemam po portalu SIol 5.5.2010, ker je SD zelo skrivnostna, članek Od veterinarja do managerja in ministra), da je bil od januarja 2007 predsednik uprave družbe Panvita. In to predsednik uprave, ki sovraži prostotržni fundametalizem (kjer se je ta debata pravzaprav začela) in predsednik uprave, ki ni imel vpliva na politiko firme. Te prosim Lea, no.

Verjetno pa je, da je bil za en drek predsednik uprave, kajti šele od njegovega odhoda za ministra je Panvita prejela 19.090.773,19 EUR kmetijskih subvencij (od Ministrstva za kmetijstvo in okolje RS, natančneje od Agencije za kmetijske trge in razvoj podeželja) prej, ko je sedel v upravi pa je Panvita prejela nič (0) subvencij. Dopuščam pa možnost, da je bil Erar skromnejši od Supervizorja.

In ne pozabi še na SGP Pomgrad, del imperija Stanka Polaniča, ki je v Cerarjevih časih prejel največ gradbenih poslov v RS (vir: Delo, Dnevnik in Večer, ne samo zajebavam se, vir za zapis o SGP Pomgrad je Reporter).
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2804590] 24.11.19 18:22 · odgovor na: (#2804353)
Odgovori   +    0
[rename]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [marbr]
> > > > Nisem še zasledil medija, ki je tako očitno z vsako številko vedno slabši. Res beda od bede.
> > >
> > > Vidiš, jaz sem pa skoraj nasprotnega mnenja. Od tednikov je edini vreden vpogleda, je včasih bolj levo orientiran, toda saj smo pluralna družba, toda neskončno boljši od večinske greznice prisotne na trgu. Na žalost!
> > >
> > > PS.: Da ne govorimo o novodobnih medijih v službi zavajanja raje.
> >
> > Mladina je edini tednik, ki ga redno kupujem. Pa ne da se vedno strinjam z njihovimi stališči, je pa profesionalno napisan, tudi najdeš noter članke in intrvjuje iz tujih časopisov, Spiegla recimo, tako da za njihov nadaljnji obstoj zaradi izgube bralcev se ni bati. Seveda naklada ni več niti blizu tiste iz konca osemdestih let, so pač drugi časi.
>
> Tudi meni je Mladina všeč, ker tam vsi kolumnisti mislijo in pišejo enako in potem zlahka izvem, kaj je res in kaj je fake news.
>
> Repovž, Miheljak, Štefančič, Lorenci, Maja Novak, N'Toko, Vogrinc,..... imajo izredno izostren in takorekoč poenoten pogled na neoliberalizem, identitene skupine, fašizem, okolje, brezogljično družbo, ZDA, brexit, domačo politiko, bližnji vzhod, sovražni govor, politično korektnost in na Marxa, da ne nabrajam dalje. Meni je to všeč - prebereš enega in prebral si vse. Kratko, jedrnato in v duhu hitrega tempa življenja. Edino Nežmah me včasih iznervira. Ta človek nima kančka dvoma v sebi.

Me zanima, kako se gledajo v redakciji... vsi složno trobijo v isti rog... Nežmah pa diametralno nasprotje.
Pa prednovoletne zabave in družabno življenje v redakciji nasploh mora biti najbrž tudi zanimivo :-P
Zakaj misliš da bi si morali osebno biti v laseh, če pišejo drugače ?
Slovenski politiki npr. se baje privatno zelo dobro razumejo, četudi so formalno na popolnoma nasprotnih polih.

Strani: 1