Strani: 1

0426Evrok sporočil: 36
[#2802518] 11.11.19 12:01
Odgovori   +    2
˝Borzni polet je posledica odličnih rezultatov˝ A to resno? Zraven pa še priložite graf rasti delnic.
Nisem nek super ekspert trgovanja, o osnovah pa vseeno vem toliko, da je kristalno jasno, da gre za borzni balonček. Vsak, ki v splet vtipka bubble trading in pogleda slike grafov, vidi, da gre za skoraj identično obliko grafa. Če gledamo najbolj optimistično, smo v fazi optimizma, kar pomeni, da še pridejo, pohlep in zabloda. V vsakem primeru, bi se po časovnici vse skupaj moralo dogajati zelo hitro (cca. 1 leto). Če smo pa že v območju pohlepa pa še celo prej.
To bo še zanimivo...
FIN-547190 sporočil: 286
[#2802522] 11.11.19 12:22 · odgovor na: 0426Evrok (#2802518)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-547190 11.11.2019 12:23
[0426Evrok]
˝Borzni polet je posledica odličnih rezultatov˝ A to resno? Zraven pa še priložite graf rasti delnic.
Nisem nek super ekspert trgovanja, o osnovah pa vseeno vem toliko, da je kristalno jasno, da gre za borzni balonček. Vsak, ki v splet vtipka bubble trading in pogleda slike grafov, vidi, da gre za skoraj identično obliko grafa. Če gledamo najbolj optimistično, smo v fazi optimizma, kar pomeni, da še pridejo, pohlep in zabloda. V vsakem primeru, bi se po časovnici vse skupaj moralo dogajati zelo hitro (cca. 1 leto). Če smo pa že v območju pohlepa pa še celo prej.
To bo še zanimivo...
Verjetno "borzni balonček" ni ustrezen izraz za ta konkretni imperij luksuza. Pred ekskluzivnimi butiki slavnih blagovnih znamk se vijejo vrste za vstop, posledično gredo cene v nebo po zakonu ponudbe in povpraševanja. Šampanjske in bordojske hiše iščejo način, kako narediti še bolj ekskluzivne brande in zgodbe za še več denarja kot nekaj sto evrov za steklenico. Gre za izjemno rast populacije, ki hoče kupiti zgolj tisto, kar je drago, zaradi kakršnihkoli že subjektivnih vzrokov. Ključni pri tem so bili najprej prispevki Rusov (pred zadnjo krizo), danes seveda bistveno večji Kitajcev in Korejcev. Skratka, gre za učinek uspešne globalizacije, za navidezni veliki triumf kapitalizma. Arnault se je v bistvu izkazal za večjega vizionarja kot Musk. Vsekakor pa bolj praktičnega.

Seveda so pa take stvari rdeča cunja za oči pobesnelih fovšaritnih levih bikcev, ki ne zmorejo za Chanel in Dom Perignon. In če jih bo nekega dne dovolj, finančno seveda podprtih s strani konkurenčnih mogotcev tipa Soros, bo počil ta, recimo, "balonček bogastva". Ne tako kot tisti borzni, ta pok bo pravi. In preživeli bodo odšli nazaj v smer pragozdnih dreves. Kjer Chanel in Dom Perignon ne obstojata več.
0426Evrok sporočil: 36
[#2802537] 11.11.19 12:47 · odgovor na: FIN-547190 (#2802522)
Odgovori   +    2
Se načeloma strinjam tudi s tem, kar si zapisal. Jaz bi tvoj zapis sicer napisal bistveno krajše in sicer, posledica za tako rast, je družben razkroj, ki ga ženejo pohlep, samovšečnost, snobizem, egoizem, izkoriščanje... (ne nujno v tem vrstnem redu).
Če pa pogledava na zapis iz tehničnega vidika trgovanja in zanemariva vse šume okoli, pa razpolagava samo z golimi številkami (graf) in pravili trgovanja. Iz teh pravil, je razvidno, to kar sem jaz zapisal. Da je vrednost delnic v fazi balončka, ki zagotovo bo počil, samo vprašanje je kdaj. Na podlagi teh pravil, bi si upal celo trditi, da bo vrednost zagotovo nižja, kot je sedaj (ne me vprašati kdaj :)).
Jaz sem se osredotočil, na tehnični vidik, ker se prispevek začenja na to temo. V prispevku govorimo o vrednosti podjetja in ne količinah in vzrokih za prodajo blaga. Kaj lahko se zgodi, da bo podjetje beležilo podobno prodajo, kot jo ima sedaj, bodo pa delnice manj vredne.

Strani: 1