Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2798083] 09.10.19 16:50
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 09.10.2019 17:00
Greta Thunberg je anti-Trump, ona je mlada on je star, ona je iskrena on lažnivec, ona misli na prihodnost, on pa živi v imaginarni preteklosti, je nekdo zapisal. Otrok govori logično, sicer se zdi, da v glavi nima vseh šraufov na pravem mestu. Jaz berem Mladino, Sobotno prilogo, Objektiv, Lacana in Žižka tudi Petersona pa me je vendar nekdo pred kratkim prepričeval kako je Žižek zanič in ga je Peterson premagal z 10:0, ko sem ga vprašal, če je prebral kaj od Žižka je rekel nič, tudi od Petersona ni prebral nič, tudi pogovora med njima ni gledal...Če bodo zeleni oziroma levičarji hoteli biti res uspešni, bodo morali postati manj radikalni in veliko bolj razumni, velja tudi za desničarje, saj razuma ni nikoli dovolj.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2798087] 09.10.19 17:41
Odgovori   +    11
Če bodo zeleni oziroma levičarji hoteli biti res uspešni, bodo morali postati manj radikalni in veliko bolj razumni.
Za mizo sedijo dobra vila, pamenten policaj, razumen levičar in Peter Frankl. Koliko nog je na tleh?

Razumni levičarji so oksimoron.

Slovenski desničarji pa si bodo zaradi prepuščanja okoljskih tem levici popolnoma zapravili prihodnost.

Samo poglejmo, kje so climate change deniers SDS pri okoljskih temah v primerjavi z neko normalno evropsko desno sredino, kot sta Merkl in Macron.
anon-217002 sporočil: 275
[#2798102] 09.10.19 18:47
Odgovori   +    34
Kar se polucije tiče, je država z največjo rastjo onesnaževanja Kitajska, verjetno ji sledi Indija, kar je morda sprejemljivo glede na njihovo število prebivalcev, status BDP in hiter razvoj v zadnjih desetletjih. Tudi razvite države so v preteklosti onesnaževale in na tem gradile svoj razvoj. Vprašajmo se, ali bomo tudi razvijajočim se državam dovolili isto obnašanje? Prepričan sem, da se Kitajska zaveda problema, vprašanje je kako ga bo rešila. Nič ne kaže, da bo zaustavila investicije v termoelektrarne na premog in prešla na zelene rešitve vključno z jedrskimi elektrarnami. Kako se bo odzval trg? Ali bo spoštoval poceni dobrine, ali pa spoštoval čisto okolje in zmanjšanje izpustov CO2 v okolje? Če kdo misli, da bo rešitev globalni dogovor, se bridko moti.
Kar se Grete tiče, me ne čudi, da se je pojavila v okolju z večjo svobodo govora, ne pa v okolju, ki trpi z največjo onesnaženostjo zraka. Čudi me, da napada države/skupnosti, ki znižujejo onesnaževanje okolja, medtem ko držav, ki onesnaževanje krepko povečujejo ne naslavlja. To me seveda utrjuje v prepričanju, da bo ekologijo lahko rešila samo konkurenca (prosti trg) in tehnologija. Skratka kapitalizem, ne pa socializem. Delovanje Grete je lahko samo motnja k rešitvi problema.
anon-285005 sporočil: 130
[#2798342] 11.10.19 04:47
Odgovori   +    4
Zeleni in levičarji razumni?

Ni straha. Religija pač.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2798351] 11.10.19 07:50 · odgovor na: BlazVo (#2798087)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 11.10.2019 08:00
[BlazVo]
>
Slovenski desničarji pa si bodo zaradi prepuščanja okoljskih tem levici popolnoma zapravili prihodnost.

Samo poglejmo, kje so climate change deniers SDS pri okoljskih temah v primerjavi z neko normalno evropsko desno sredino, kot sta Merkl in Macron.
Slovenska desnica preživlja nelepe čase, res je, veliki mediji je ignorirajo, kljub temu se je včeraj na Prešercu nekaj dogajalo, kar sicer ni pomembno za volivce, ki vedno volijo desnico, je pa pomembno za tiste, ki ne marajo levih in napol levih strank in bi dali svoj glas desni sredini pa jim pri desnici nekaj zmanjka. Včeraj je bilo veliko manj ljudi na Prešercu kot bi jih pričakovali, saj je vendar bil protest proti vladi Marjana Šarca in bi nezadovoljnežev moralo biti več.

Zanimivo je, da ni bilo Tonina, ki ali sledi nekakšno novo pot proti Šarcu ali po Tuđmanovsko tava v "bespućima povijesne zbiljnosti", kamor bo tudi odtavala njegova stranka.
anon-8475 sporočil: 219
[#2798354] 11.10.19 08:14
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-8475 11.10.2019 08:20
V trenutku ko zeleni, oziroma levičarji, postanejo manj radikalni, oziroma bolj razumni, avtomatsko niso več zeleni oziroma levičarji.
Zahteva, ki si jo postavil, je približno taka, kot bi od vode zahteval naj sicer bo voda, ampak malce manj mokra.
anon-355210 sporočil: 85
[#2798356] 11.10.19 08:23 · odgovor na: anon-217002 (#2798102)
Odgovori   +    1
Problem so Indija, Kitajska in ZDA. Trump je odstopil od podnebnega sporazuma in EU si lahko na ta način res sama zabije žebelj v krsto. Potrošniki smo še vedno ovce in bomo kupovali tam kjer je ceneje in večino ljudi en k. briga če je produkt dražji in zato bolj zelen, samo da je poceni.. Kar pomeni veliko izgubo konkurenčnosti in na tem valu lahko potem jahajo ostale države, ki se jim gladko j. za razogljičenje.. Zdaj pa skandinavske države s tem ne bodo imele takšnega problema, glede na BDP in zalogo denarja še iz časa nafte (Švedska..)..

Tako da ja, vse lepo in prav, ampak dogovor bi moral biti sprejet na svetovni ravni, ne pa parcialno. To pa verjetno še lep čas ne bo mogoče in roko na srce je tudi malo "nefer" do manj razvitiv držav. Razmišljanje gre namreč tako, vi (razviti) ste zemljo uničili na račun hitre rasti, sedaj pa ko ste že razviti in bi vam ostali radi sledili, bi radi ostalim naprtili omejitve in s tem zaviranje hitrega razvoja.. In tudi Trump idiot kot je se požvižga na razne sporazume oz na vse, kar jim ekonomsko ne paše. On glede na vse samo skozi oči ekonomije in več kot bo takih voditeljev, težje bodo šli skozi razni podnebni sporazumi..

In ne smemo pozabiti na Amazonski pragozd.. Tam se preko gozdnih požarov, ki so večinoma podtaknjeni, sproži v atmosfero več CO2 kot ga lahko omejiš s takšnimi in drugačnimi sporazumi. Tako da bo tudi z Brazilijo treba nekaj naredit..
bc123a sporočil: 48.253
[#2798358] 11.10.19 08:30 · odgovor na: anon-317028 (#2798083)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
Greta Thunberg je anti-Trump, ona je mlada on je star, ona je iskrena on lažnivec, ona misli na prihodnost, on pa živi v imaginarni preteklosti, je nekdo zapisal. Otrok govori logično, sicer se zdi, da v glavi nima vseh šraufov na pravem mestu. Jaz berem Mladino, Sobotno prilogo, Objektiv, Lacana in Žižka tudi Petersona pa me je vendar nekdo pred kratkim prepričeval kako je Žižek zanič in ga je Peterson premagal z 10:0, ko sem ga vprašal, če je prebral kaj od Žižka je rekel nič, tudi od Petersona ni prebral nič, tudi pogovora med njima ni gledal...Če bodo zeleni oziroma levičarji hoteli biti res uspešni, bodo morali postati manj radikalni in veliko bolj razumni, velja tudi za desničarje, saj razuma ni nikoli dovolj.
V tem cajtngu (finance) reklamirajo megadosezek postavitve najvecje baterije v evropi na Jesenicah. Ima kapaciteto 1% crpalne HE Avce, vsebuje pa 150 TON strupenih snovi, ki jih bo treba, ko crkne po 10-15 letih, nekako odstraniti.

To so nasi jebeni ekologi. Fuj!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2798367] 11.10.19 08:54 · odgovor na: (#2798364)
Odgovori   +    1
[rename]
> [FIN-311684]
> > [BlazVo]
> > >
Twitter in Facebook aktivizem ne bo prinesel sprememb.
Poglej komentarje na RTV SLO, ki jih je nekdo priporočil...www.rtvslo.si/sloven...ama/501807

Strani: 1