Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2796856] 01.10.19 18:18
Odgovori   +    3
Za nas je pomembno, da je propadla Adria in upajmo, da je nikoli ne bo več, niti stare niti nove in zato ob izginotju Adrie vsi Slovenci, ki na trgu zaslužimo za življenje ob pogrebu Adrie moramo peti in peti, upajmo, da bo v četrtek tudi Šarec pel:
Veceras je nasa festa
veceras se vino pije
nek se igra, nek se piva
jer ko ne piva Slovenec nije...
sopranos sporočil: 11.404
[#2796861] 01.10.19 18:30
Odgovori   +    6
No, primerjava z ZDA lepo pokaže, da bo morala propasti še vsaj vsaka druga letalska družba v EU preden se bodo zadeve stabilizirale.

Še večja koncentracija in združevanje nas čaka tudi pri ponudnikih mobilne telefonije.

Tudi banke bodo morale iti skozi proces konsolidacije, združevanja itd.

V Evropi je vse preveč razdrobljeno, da bi lahko uspešno funkcioniralo v današnjih časih.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 422
[#2796887] 01.10.19 20:25
Odgovori   +    11
Privoščljivost res ni potrebna FIN..., meni osebno je škoda Adrie. Takšno podjetje s tradicijo in dobrim brandom bi morali pred leti radikalno prestrukturirat, ne pa rinit naprej po javno-planski inerciji točno v največjo kokurenco. Kaj drugega od inercije ( tudi take, da se nič ne spremeni, saj NAŠI v miru bašejo po obvodih naprej), od podjetij v državni lasti sicer ni za pričakovat. Pa ne samo pri nas, enako v tujini. 4K so izbrali in mu Adrio podarili samo zato, da so zabrisali sledi po 50 letih rabot NAŠIH. Sedaj lahko NAŠI mirno kažejo s prstom na 4K, kot na dežurnega grešnega kozla. Preprosto je to preveč konkurenčna panoga, da bi se lahko državna svojat NAŠIH pasla v nedogled na premajhni firmi za tovrstno dejavnost.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2796904] 02.10.19 06:50 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#2796887)
Odgovori   +    2
[EKSPROPRIACIJA]
Privoščljivost res ni potrebna FIN..., meni osebno je škoda Adrie. Takšno podjetje s tradicijo in dobrim brandom bi morali pred leti radikalno prestrukturirat...Preprosto je to preveč konkurenčna panoga, da bi se lahko državna svojat NAŠIH pasla v nedogled na premajhni firmi za tovrstno dejavnost.
Tudi meni je škoda Adrie, če bi pred leti naredili kaj bi morali, po domače odstranili "naše" bi verjetno še letela. Glede nove Adrie sem z zgražanjem predvideval kadrovanje v upravo in 30 članski nadzorni svet, kje bi brali, da so to Šarčevi kandidati, Bratuvškini, Židanovi...Grozota!!!
OS2019 sporočil: 9
[#2797624] 06.10.19 18:23 · odgovor na: anon-317028 (#2796856)
Odgovori   +    0
Seveda je privošljivost ob propadu Adrije popolnoma nepotrebna. Pa tudi tovrstni abotni komentar, v katerem pisec predlaga petje tuje (hrvaške) kič navijaške pesmi! Še cinizem tega ne prenese.

Strani: 1