Strani: 1 2

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791857] 02.09.19 16:22
Odgovori   +    16
To so vse znaki prihajajoče recesije, ki jo bo država za razliko od prejšnje krize, ko je imela 8 milijard javnega dolga, dočakala z 32 milijard javnega dolga.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2791858] 02.09.19 16:34 · odgovor na: anon-317028 (#2791857)
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-514918 02.09.2019 16:38
Ne gre za recesijo, amapk za družbeni debakl trajne narave. Ta debakl je sicer neposredna posledica delovanja EU, vendar pa je treba imeti na umu, da je politični idiotizem EU v Sloveniji cepljen na kučanovski apartheid. Zato bodo posledice prihajajoče krize v Sloveniji veliko hujše kot drugje v EU. Tako se Slovenija že sedaj lahko mirno pridruži klubu: Grčija in Italija & Co. Novartis je očitno ocenil, da Slovenci v prihodnje ne bodo imeli dovolj denarja za njegova zdravila. Na FDV pa bodo "profesorji" ugotovili, da se je konec kapitalizma spet zataknil in da ne uboga njihovih pravil o tem, da bi moral že propasti in omogočiti vesele razdelitve vsem njim podobnim opicam.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2791860] 02.09.19 16:39 · odgovor na: (#2791859)
Odgovori   +    9
Krka ni konkurent Leka.

Uraih Heep.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791861] 02.09.19 16:52 · odgovor na: anon-317028 (#2791857)
Odgovori   +    9
[FIN-311684]
To so vse znaki prihajajoče recesije, ki jo bo država za razliko od prejšnje krize, ko je imela 8 milijard javnega dolga, dočakala z 32 milijard javnega dolga.
Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo, celoten bruto dolg Slovenije je na koncu Jaševe vlade 2009 znašal solidnih 40,39 miljarde € ( za prve vlade se je gospodarstvo zadolžilo za 25 miljard, za druge še dodatnoi 1 miljardo). Na koncu druge Ivanove vlade je bil skupni bruto dolg 40,39 miljarde €, na koncu leta 2017 (Cerar) pa 43,46 miljared €. Seveda je važna prerazporeditev dolga. Državni dol je narastel iz 8,03 na koncu IJJ na 33,29 na koncu 2017, danes (1Q 2019) pa znaša dolg države 31,58 M€. V skupnem bruto dolgu države nič kaj dosti spremembe s pomembno prerazporeditvijo dolga. Čemu le? čakam na kakšen smiseln odgovor.

Sicer pa če kdo misli, da so vlade IJJ bile uspešne se moti. V časih največje pregrevanja gospodarstva 2008 je država pridelala preko 1/2 miljarde proračunskega primankljaja, danes kot vemo je presežek že dve leti, zadnji primankljaj v letu 2007 je bil kar 4x manjši kot za zelo uspešne Janševe vlade leta 2008.

Kdor ne verjame podatkom, se naj pritoži na siol.net/posel-danes...ila-462291 jaz nisem za to pravi naslov...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791865] 02.09.19 17:48 · odgovor na: anon-178149 (#2791861)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 02.09.2019 18:00
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> To so vse znaki prihajajoče recesije, ki jo bo država za razliko od prejšnje krize, ko je imela 8 milijard javnega dolga, dočakala z 32 milijard javnega dolga.

Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo...
...in se je zato malo zadolžena država lahko zadolževala, danes je Slovenija prezadolžena in se bo v krizi težko zadolževala.

...V skupnem bruto dolgu države nič kaj dosti spremembe s pomembno prerazporeditvijo dolga. Čemu le? čakam na kakšen smiseln odgovor.

Najbolj smiseln odgovor je, da je danes država dolžna 31,58 milijard in je včasih težko dogodke spraviti v pravo časovno linijo kar ne spremeni dejstva, da krizo čakamo z 31,58 milijard javnega dolga, v bistvu nas bremeni ta masa dolga, seveda razne vlade so prispevale svoje deleže, nobena pa ni delovala v konjukturi kot Cerajeva, ki javnega dolga ni zmanjšala, tudi Šarčeva ves denar raje porabi za zvišanje blaginje zaposlenih v javnem sektorju. Poglej, v letu 2021 gospodarske rasti ne bo več, plače v javnem sektorju bodo še višje kot danes in kako naprej? Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.
bigl sporočil: 18.363
[#2791866] 02.09.19 17:50
Odgovori   +    0
" "Izvedena analiza je pokazala, da je objekt primeren za uvedbo tehnologije neprekinjene proizvodnje, vendar se je to pokazalo zgolj kot kratkoročna rešitev. Zato smo se odločili, da ne nadaljujemo z naložbo," so zapisali."
Odločitev so sprejeli po temeljiti analizi. Pred tem pa jim so jim te kazale drugače. Tako pač je, prilagajati se je potrebno razmeram, ne pa silit do konca in v velikanske prekoračitve, recimo. Pa še kaj bi se našlo na seznamu zgrešenih naložb. Lep dan.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791868] 02.09.19 17:55 · odgovor na: anon-178149 (#2791861)
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: pobalin 02.09.2019 17:56
[MarijanMacek]
Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo, celoten bruto dolg Slovenije je na koncu Jaševe vlade 2009 znašal solidnih 40,39 miljarde €
Kdor ne verjame podatkom, se naj pritoži na siol.net/posel-danes...ila-462291 jaz nisem za to pravi naslov...
Nobenih simpatij ne gojim do princa teme, ampak tale dokazni postopek se mi zdi malo luknjast. Janša je bil predsednik vlade in ne gospodarstva, se pravi, da je bil odgovoren predvsem za sektor država in za javne finance. Kaj je počelo gospodarstvo je posebna tema in točno zaradi tega nimamo in nikoli ne bomo imeli preglednice, za kaj so bile porabljene tiste silne miljarde, kdo jih je vzel in kam so izginile.

Rekel boš, da je IJJ po gospodarstvu (kot po medijih) čistil in nameščal svoje ljudi. Jaz bom rekel, da je lahko čistil samo po (psevdo) državnih firmah, da so bili njegovi ljudje, npr. novokomponirani nadzornik NLB Igor Marinšek zasmehovani, češ da od banke poznajo kvečjemu bankomat. Spomnil boš na spomeničarja in narodnega heroja Lovšina, na njegovo uničevanje Interevrope pod podobo ljubljenega vodje. Jaz pa bom omenil tozadevno vlogo zimzelenega kulturo-ruso-kozmo-fila Janeza Škrabca, ki prav teflonsko gladko surfa pod vsemi režimi.

Tako da se, dragi moj, strinjam z oceno, da je pod Janšo prihajalo do najhujših deviacij, kot se sgtrinjam z oceno, da je poudarjanje tega, pod kom je kleptokratski incest najbolj divjal, zamegljevanje dejstev. Dejstva pa poznajo izbranci, ostali vidimo (in čutimo) le njihove sence. Te sence pa govorijo, da so plenili, utajevali, klanovsko mešetarili, se sončili v svojem napuhu, se opijali s prevzetnostjo, scali po integriteti, se požvižgali na etiko, moralo, obče človeške vrednote itn. vsi po vrsti: "levi" in "desni", "vaši" in "naši", Janezi in Janezi. Velenje je s TEŠ6 in Gorenjem krasen primer plenilske simbioze "levih" in "desnih".

In točno zato, ker je bilo točno tako, še danes parpetuirajo razna kazanja z prstom na one druge, na janševike in na murgelčane, ker imajo vsi po vrsti umazane parklje in kremplje, banksterji so pa nedotakljivi (kar niso storili samomora ali jih je med kolesarjenjem zbil tovornjak), ker so jim radodarno držali vreče in še sami jemali malo zase ali pa vsaj pobirali napitnine za to. Darvinizem par excellence, zaradi katerega v Moji Deželi zadnja leta zmagujejo tuje invazivne vrste.
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2791870] 02.09.19 18:23 · odgovor na: pobalin (#2791868)
Odgovori   +    4
Zadnja Sarceva domislica je, da so na minstrstvih ljudje, ki jim ne bi zaupal kljuca za zalivanje roz. Me zanima, kam bo padla ta izjava.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791876] 02.09.19 18:42 · odgovor na: FIN-454644 (#2791870)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Zadnja Sarceva domislica je, da so na minstrstvih ljudje, ki jim ne bi zaupal kljuca za zalivanje roz. Me zanima, kam bo padla ta izjava.
Ata gugel pravi, da je padla v Slovenske novice. Na bulvarska tla, v tabloid. Za zdaj.

In ata gugel pokaže, da Šarec morda bere Dnevnik in ima morda zato od junija novo idejo, kako bi po ministrstvih nadomestil te ljudi. Ker za resno reševanje resnih problemov očitno nima nekega silnega talenta in (politične) moči, mu bo morda bolj ležal taužentkinstleraj, naredi sam pa to. :-P
Namesto soseda lahko vaše rože zaliva plastenka
Doma izdelani namakalni sistemi bodo sobnim in balkonskim rastlinam zagotovili zalogo vode, ko boste na počitnicah.
www.dnevnik.si/1042776435
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2791879] 02.09.19 20:02 · odgovor na: pobalin (#2791868)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [MarijanMacek]
> Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo, celoten bruto dolg Slovenije je na koncu Jaševe vlade 2009 znašal solidnih 40,39 miljarde €
> Kdor ne verjame podatkom, se naj pritoži na siol.net/posel-danes...ila-462291 jaz nisem za to pravi naslov...

Nobenih simpatij ne gojim do princa teme, ampak tale dokazni postopek se mi zdi malo luknjast. Janša je bil predsednik vlade in ne gospodarstva, se pravi, da je bil odgovoren predvsem za sektor država in za javne finance. Kaj je počelo gospodarstvo je posebna tema in točno zaradi tega nimamo in nikoli ne bomo imeli preglednice, za kaj so bile porabljene tiste silne miljarde, kdo jih je vzel in kam so izginile.

Rekel boš, da je IJJ po gospodarstvu (kot po medijih) čistil in nameščal svoje ljudi. Jaz bom rekel, da je lahko čistil samo po (psevdo) državnih firmah, da so bili njegovi ljudje, npr. novokomponirani nadzornik NLB Igor Marinšek zasmehovani, češ da od banke poznajo kvečjemu bankomat. Spomnil boš na spomeničarja in narodnega heroja Lovšina, na njegovo uničevanje Interevrope pod podobo ljubljenega vodje. Jaz pa bom omenil tozadevno vlogo zimzelenega kulturo-ruso-kozmo-fila Janeza Škrabca, ki prav teflonsko gladko surfa pod vsemi režimi.

Tako da se, dragi moj, strinjam z oceno, da je pod Janšo prihajalo do najhujših deviacij, kot se sgtrinjam z oceno, da je poudarjanje tega, pod kom je kleptokratski incest najbolj divjal, zamegljevanje dejstev. Dejstva pa poznajo izbranci, ostali vidimo (in čutimo) le njihove sence. Te sence pa govorijo, da so plenili, utajevali, klanovsko mešetarili, se sončili v svojem napuhu, se opijali s prevzetnostjo, scali po integriteti, se požvižgali na etiko, moralo, obče človeške vrednote itn. vsi po vrsti: "levi" in "desni", "vaši" in "naši", Janezi in Janezi. Velenje je s TEŠ6 in Gorenjem krasen primer plenilske simbioze "levih" in "desnih".

In točno zato, ker je bilo točno tako, še danes parpetuirajo razna kazanja z prstom na one druge, na janševike in na murgelčane, ker imajo vsi po vrsti umazane parklje in kremplje, banksterji so pa nedotakljivi (kar niso storili samomora ali jih je med kolesarjenjem zbil tovornjak), ker so jim radodarno držali vreče in še sami jemali malo zase ali pa vsaj pobirali napitnine za to. Darvinizem par excellence, zaradi katerega v Moji Deželi zadnja leta zmagujejo tuje invazivne vrste.
Ja pa ja, naši pa že ne :)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791880] 02.09.19 20:04 · odgovor na: pobalin (#2791868)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [MarijanMacek]
> Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo, celoten bruto dolg Slovenije je na koncu Jaševe vlade 2009 znašal solidnih 40,39 miljarde €
> Kdor ne verjame podatkom, se naj pritoži na siol.net/posel-danes...ila-462291 jaz nisem za to pravi naslov...

Nobenih simpatij ne gojim do princa teme, ampak tale dokazni postopek se mi zdi malo luknjast. Janša je bil predsednik vlade in ne gospodarstva, se pravi, da je bil odgovoren predvsem za sektor država in za javne finance. Kaj je počelo gospodarstvo je posebna tema in točno zaradi tega nimamo in nikoli ne bomo imeli preglednice, za kaj so bile porabljene tiste silne miljarde, kdo jih je vzel in kam so izginile.
Odkar imamo € so vse vlade samo na-pol vlade. Ostaja jim samo še fiskalna politika... In ko se je gospodarstvo pšregrevalo je naš mojster s svojimi fiskalnimi ukrepi dodatno pregreval gospodarstvo. No nekaj takega pravijo ekonomisti. Zanimivo, ko bi pa to moral storiti med drugo vlado, je pa uvajal strogo varčevanje in še dodatno poglobil krizo. V povprečju pravilno, vsakokrat pa menda narobe. V to, da predsednik vlade ni "predsednik" gospodarstva je že res, toda z ukrepi vlade mora zagotavljati času primerno okolje gospodarstvu. Če ne pa vlade sploh ne rabimo, če lahko gospodarstvo dela kar hoče. No, saj je, pa ne samo slovensko, delalo kar hoče. In nastala je svetovna kriza, pri čemer imajo vlade samo toliko krivde, kolikor so dopuščale "inovacije" na finančnem področju!

PS.: Na ostalo pa ne bom odgovarjal, saj tudi nisem pisal o kadrovski politik....
anon-485371 sporočil: 58
[#2791882] 02.09.19 20:25 · odgovor na: (#2791859)
Odgovori   +    1
Baje kupuje TAB
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791884] 02.09.19 20:30 · odgovor na: anon-317028 (#2791865)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > To so vse znaki prihajajoče recesije, ki jo bo država za razliko od prejšnje krize, ko je imela 8 milijard javnega dolga, dočakala z 32 milijard javnega dolga.
>
> Hudič je samo v eni podrobnosti, takrat ni bil toliko zadolžena država kot gospodarstvo...

...in se je zato malo zadolžena država lahko zadolževala, danes je Slovenija prezadolžena in se bo v krizi težko zadolževala.

...V skupnem bruto dolgu države nič kaj dosti spremembe s pomembno prerazporeditvijo dolga. Čemu le? čakam na kakšen smiseln odgovor.

Najbolj smiseln odgovor je, da je danes država dolžna 31,58 milijard in je včasih težko dogodke spraviti v pravo časovno linijo kar ne spremeni dejstva, da krizo čakamo z 31,58 milijard javnega dolga, v bistvu nas bremeni ta masa dolga, seveda razne vlade so prispevale svoje deleže, nobena pa ni delovala v konjukturi kot Cerajeva, ki javnega dolga ni zmanjšala, tudi Šarčeva ves denar raje porabi za zvišanje blaginje zaposlenih v javnem sektorju.
Podatki govore drugače. Dolg države se zmanjšuje, obstajajo podatki objavljeni tudi na Financah, da se naš dolg zmanjšuje najhitreje v Evropi, glej poročilo Eurostata iz dne 19.7.2019. To velja tako za relativni dolg, ki pa je edino merilo za velikost dolga in se je zmanjšal med 2018_Q1 in 2019_Q2 iz 75,5% na 67,9% BPD, kakor za nominalni ki je uapdel v istem obdobju 32,996 na 31,584 miljarde €. Tvoje izjave, da ne Cerarjeva, ne Šarčeva vlada nista naredili kljub konjukturi nič za zmanjšanje dolga je očevidno izmišljotina nekoga, ki ga moti, da so povprečne bruto plače v po kupni moči v Slovenij "skoraj" primerljive s tistimi na Norveškem, ne pogleda pa ozadja!

In če je država podpovprečno zadolžena ( dolg EU28 je za 2019Q1 85,9% BDP), se ravno ni za bati, da bi nas čakala kaj drugačna usoda kot ostalo EU, predvsem starejše članice. Vsekakor pa ni ravno lepo biti zadolžen, važno pa je, koloko lahko redno servisiraš.
In če omenjaš vlade, ki kljub konjukuri niso nič naredile za zmanjšanje dolga, vidiš da blebetaš v tri dni. Je pa zanimivo, da v časih največje konjukture v RS ni takratna vlada zmogla pameti zmanjšati primankljaj proračuna in ustaviti enormno zadolževanje gospodarstva s hitrostjo preko 5 miljard letno.

Poglej, v letu 2021 gospodarske rasti ne bo več, plače v javnem sektorju bodo še višje kot danes in kako naprej?
Mogoče bo res leta 20121 svetovna kriza prispevala k temu, da ne bo rasti. Ampak kolikor je meni znano, še nobena napoved za Slovenijo ni kaj prida zadela, oziroma, bi vsaka šlogarca napovedala bolje.

Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.
Zanimivo, da javni sektor v RS ni nekakšna v nebo štrleča anomalija. Poraba javnega denarja je kar nekako v srednje evropskih okvirih, razen če dokažeš nasprotno. Pa do sedaj še nis, vsaj ne glede porabe javnega denarja.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791891] 02.09.19 21:05 · odgovor na: anon-178149 (#2791880)
Odgovori   +    5
[MarijanMacek]
Odkar imamo € so vse vlade samo na-pol vlade. Ostaja jim samo še fiskalna politika... In ko se je gospodarstvo pšregrevalo je naš mojster s svojimi fiskalnimi ukrepi dodatno pregreval gospodarstvo. No nekaj takega pravijo ekonomisti.
Črni mojster z rogovi in kopiti je lastnoročno kuril? Možganski trust Banka Slovenije in finančno ministrstvo (pod najboljšim finančnim ministrom v Evropi) pa čisto nič? Hm!

Kateri ekonomisti? "Naši", "njihovi" ali ubežniki, prebežniki in lutajuća srca? Obstaja jih cela mavrica, a hudičevo malo je takih, katerim verjamem, da jih ne žene nič od divje trojke (karierizma, koristoljubja in ideologije), ampak le močna sla po znanju, vedenju, resnici.

Moral bi močno brskati po spletnih arhivih, da bi morda našel pravočasno glasno in jasno petje kanarčkov (pred 2008), a se mi ne ljubi. Nikdar pa ne bom pozabil Janševih predvolilnih briljantov jeseni 2008, da krize ni in je pri nas tudi ne bo, ker vse kaže strašno lepo. Pa tudi ne neke "strašne afere", ki jo je Jelinčič zagnal, ko je "odkril" nek dopis BS, ki je nakazoval slabše stanje od pomladno rožnatega. Gaspari je bil narodni izdajalec pa to.

En moj davni cirkuški komentar o BS mi je še danes všeč: forum.finance.si/?m=...239&single
V to, da predsednik vlade ni "predsednik" gospodarstva je že res, toda z ukrepi vlade mora zagotavljati času primerno okolje gospodarstvu.
Saj ga očitno je. Še preveč primernega, da so lahko na kredit plenili "levi", "srednji" in "desni".
Če ne pa vlade sploh ne rabimo, če lahko gospodarstvo dela kar hoče. No, saj je, pa ne samo slovensko, delalo kar hoče. In nastala je svetovna kriza, pri čemer imajo vlade samo toliko krivde, kolikor so dopuščale "inovacije" na finančnem področju!
Točno tako. Tukaj se pa popolnoma strinjava. Politiki vseh barv in domovin je zelo pasalo, da so kazalci kazali navzgor, naravnost v svetlo prihodnost, ker taka situacija prinaša glasove in napitnine. V krizi/reformah moraš kidat drek. To smrdi, je umazano delo in bolj slabo plačano, če nimaš kakšne posebne mafijske sheme.

Še ena reciklaža mojega besnenja mi je še danes všeč, ker kaže, da sem kar konstantno nesramno neusmiljen do vseh plenilskih nastopačev vseh provenienc, barv in pasem. Nesposobnost in barabija nimata barve ali vonja, puščata pa zelo grenak okus v ustih.
Zdaj vas bom pa takole po slakovsko vprašal, ne, spoštovana gospoda: se je privatna naveza JJ & JJ & KD v vlogi lastnikov podjetij in hotelov kaj bolje izkazala kot država? So svoje naložbe prodali kaj bolje kot je bil prodan Mercator? Zakaj Seawaya niso prodali na višku njegovega ugleda in domnevne moči, ampak so raje začeli s Cipra sesati subvencije? Je enajstletno pasivno lastništvo gospodarskih nepremičnin, ki nezadržno propadajo, in dveletno "aktivno" lastništvo, ki ni spremenilo ničesar, kaj drugačno od dolgoletnega državnega muraliziranja, TETiziranja itn.?
forum.finance.si/?m=...093&single
153 sporočil: 9.333
[#2791895] 02.09.19 21:21
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 02.09.2019 21:32
Kaj je analiza res pokazala ne vemo, a vodstvo
Novartisa, pa tudi vrhovnik Leka prav gotovo ve,
zakaj se načrtovano uresničiti ne more ali ne sme ?

Sodražan
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2791902] 03.09.19 00:26 · odgovor na: anon-317028 (#2791865)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 03.09.2019 00:38
Ocena o milijardi evrov, ki v javnem sektorju letno skače skozi okno, je povsem realna. Meni račun pokaže 1.080.000.000 evrov. Vendar pa, ironično, to v Sloveniji ni glavni problem, tako kot tudi sedanja višina izdatkov za javni sektor v bistvu ni ključni problem sam po sebi. Po drugi strani pa je dejstvo, da je per capita ustvarjena dodana vrednost premajhna, samo izgovor. Problem, ki ga ima Slovenija izvira iz medgeneracijskega priposestvovanja socialnih pravic, pri čemer ne mislim na pokojnine in socialne podpore za brezposelne, amapk na vse ostale prikrite davke in prispevke. To priposestvovanje se je zaradi zaprtosti države močno zakoreninilo, poleg tega pa je še šolski sistem tak, da ni svojeg imena vreden. Zato je ocena visibility v Sloveniji praktično nemogoča, oziroma, zaradi določene kombinacije apartheida, prostega opletanja z gobcem in stupidnosti slovenskih univerz, ne more priti do izraza.

To pomeni za javni sektor kvazi naravno odsotnost sistemskega rizika, ki se s pomočjo apartheida v realnem času, na račun privatnega sektorja, spreminja v idiosinkratični rizik. Ker slovensko gospodarstvo v generalnem smislu nima ekonomske svobode, je zato nemogoče sestaviti kakteri koli niz učinkovitih investicijskih portfeljev samo s pomočjo diverzifikacije, oziroma, ima vsak tak portfelj naravni (zunanji) in umetni (notranji) sistemski rizik. Razlog je v tem, ker je idiosinkratični rizik v obliki javnega sektorja, v Sloveniji, politično neodpravljiv. Nekoreliranost javnega sektorja z drugimi deli gospodarstva pomeni, da je javni sektor risk-free asset. Od tod tudi povsem linearna relacija do vseh ostalih na trgu delujočih entitet. Pri Moderni Portfolio Teoriji dodajanje novih entitet v okolje Efficient Frontier, ne spreminja položaja investitorja, ker ima ta svobodo izbire. Recimo Ford ima lastno pokojninsko in zdravstveno shemo in ga država ne more prisliti v fiksen odnos do CAL funkcije. Slovenska oblast, ki podpira javni sektor, s tem v bistvu premika NothWest kvadrant v desno in navzdol. Če gledamo z vidika tangente z Y osi (Expected Return) na Bullet Curve, in namesto po x osi odvajamo po y osi, vidimo, da država v Sloveniji ne samo da poslabšuje vrednost "k" funkcije, ampak spreminja položaj optimalne točke na Bullet curve. Nižji kot je "k", bolj v desno, oziroma stran od NorthWest, če sistem razumemo tako, da je x os še vedno SD of Return, je točka odvoda.

Uriah Heep.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791916] 03.09.19 08:18 · odgovor na: anon-178149 (#2791884)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 03.09.2019 08:36
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [FIN-311684]
> > >
>Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.

Zanimivo, da javni sektor v RS ni nekakšna v nebo štrleča anomalija. Poraba javnega denarja je kar nekako v srednje evropskih okvirih, razen če dokažeš nasprotno. Pa do sedaj še nis, vsaj ne glede porabe javnega denarja.
Nič ne rečem, niti ne prepričujem pa vendar če nam ne bodo dovolili refinancirati le enega posojila ali bo cena naših obveznic 5% nas čaka grški scenarij, ki bo najbolj udaril javni sektor, ki je najbolj v nebo štrleča anomalija.

Spomnimo se, ko je Trojka reševala Grčijo, so tam za 30 odstotkov znižali plače, pokojnine za 50 odstotkov, na deset tisoče javnih uslužbencev je izgubilo službo... Davke so dvignili na tak način, da se je breme za bogate na ta račun povečalo le za 9 odstotkov, za srednji in delavski razred pa za 338 odstotkov...Vse se to dogajalo, ker so Grki skupaj s svojimi štrukli, kuštrini, počivavški...v javnem sektorju lepo brezskrbno zapravljali ne zavedajoč se, da kot prezadolžena država niso suverene država in niso gospodarji svoje usode.

Kako je začelo v Grčiji? V enem trnutku niso uspeli prodati državnih obveznic in refinancirati dolg. Enak scenarij se že piše Sloveniji oz. vsaki prezadolženi državi, ki je določena za totalno razprodajo, ki se ji reče privatizacija vsega državnega.

Torej, zakaj že zdaj ko smo še gospodarji lastne usode ne prodamo Telekom, Dars, Triglav, Patrol, Slovenske železnice...in zmanjšamo veliki javni dolg, kajti prodali jih bomo slej ko prej. Lahko jih prodamo danes in nekaj zaslužimo ali pod silo jutri in nič ne zaslužimo.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791920] 03.09.19 08:40 · odgovor na: anon-317028 (#2791916)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > >
> >Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.
>
> Zanimivo, da javni sektor v RS ni nekakšna v nebo štrleča anomalija. Poraba javnega denarja je kar nekako v srednje evropskih okvirih, razen če dokažeš nasprotno. Pa do sedaj še nis, vsaj ne glede porabe javnega denarja.

Nič ne rečem, niti ne prepričujem pa vendar če nam ne bodo dovolili refinancirati le enega posojila ali bo cena naših obveznic 5% nas čaka grški scenarij, ki bo najbolj udaril javni sektor, ki je najbolj v nebo štrleča anomalija. Spomnimo se, ko je Trojka reševala Grčijo, so tam za 30 odstotkov znižali plače, pokojnine za 50 odstotkov, na deset tisoče javnih uslužbencev je izgubilo službo... Davke so dvignili na tak način, da se je breme za bogate na ta račun povečalo le za 9 odstotkov, za srednji in delavski razred pa za 338 odstotkov...Vse se to dogajalo, ker so Grki skupaj s svojimi štrukli, kuštrini, počivavški...v javnem sektorju lepo brezskrbno zapravljali ne zavedajoč se, da kot prezadolžena država niso suverene država in niso gospodarji svoje usode. Kako je začelo v Grčiji? Niso uspeli prodati državnih obveznic in refinancirati dolg. Enak scenarij se že piše Sloveniji.
Ti imaš pa res črno prevezo na očeh. Slovenija je podpovprečno zadolžena glede na EU28, Grčija je bila približno 2x više zadolžena..... In če bo Slovenija propadla zaradi prezadolženosti, se bojim, da bo propadlo še kar precej EU držav, bolj zadolženih kakor Slovenija.
Pa jih naštejmo: Grčija, Italija, Portugalska (ta sploh, ker ima levo vlado!), Belgija, Ciper,
Francija, Španija, Združeno kraljestvo. Vse naštete imajo zadoženost 2019q1 večjo od povprečja EU28 (85,5% BDP)Hrvaška

Višje od priporočenih 60% in manj od EU28 (na robu propada, ena, uganite katera, bo pa sigurno propadla) pa imajo naslednje: Avstrija, Madžarska, Slovenija , Nemčija (ja ta paradni konj Evrope je na poti propada po tvoje s 61% zadolženostjo), Finska je pa s svojimi 59,1% komajda ušla usodi potencialnega potopa pol letu 2018q1

In ko se bo to zgodilo bo Evropa cvetela, vodilne gopodarske sile bo države zadolžene recimo samo za 1/2 predpisanega merila, to so tiste, ki imajo dolg manj kot 30% BDP in to so (obratni vrstni red glede zadolženosti: Estonija, Bolgarija, Luksemburg

Krasna Nova Evropa po naslednji krizi.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791926] 03.09.19 09:00 · odgovor na: anon-178149 (#2791920)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [FIN-311684]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [FIN-311684]
> > > > >
> > >Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.
> >
> > Zanimivo, da javni sektor v RS ni nekakšna v nebo štrleča anomalija...
>
> Nič ne rečem, niti ne prepričujem pa vendar če nam ne bodo dovolili refinancirati le enega posojila ali bo cena naših obveznic 5% nas čaka grški scenarij, ki bo najbolj udaril javni sektor, ki je najbolj v nebo štrleča anomalija...

Ti imaš pa res črno prevezo na očeh. Slovenija je podpovprečno zadolžena glede na EU28, Grčija je bila približno 2x više zadolžena.....
Danes je vse supersko, BDP raste, plače v javnem sektorju vsakodnevno rastejo, javnosektorski sindikati pripravljajo nove zahteve, ne vem, kaže, da bodo odpravljali plačne anomalije, nekateri pravijo da bodo odpravljali nepravičnosti, tretji pravijo, da anomalije pri nepravičnostih...Prav, kaj bo ob negativni rasti BDP, ko bo zmanjkala npr. milijarda za pokojnine in milijarda za prisesance na proračun? Od kod bo prišel denar? Dobro, nekaj sto milijonov se bo nabralo z višjim DDV in kriznimi davki, nekaj tudi s podržavljanjem pokojninskih skladov. Kaj ostane? Zadolževanje? Tuji denar pa bo postal predrag ali ga ne bo. Spomni se, grška državna blagajna je bila tako prazna, da niti za pokojnine niso imeli.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2791928] 03.09.19 09:12 · odgovor na: anon-317028 (#2791916)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-204390 03.09.2019 09:30
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > >
> >Obresti na obveznice bodo skočile na 4%-5%, dobro, vlada bo zvišala DDV na 25%, dobili bomo kakšen krizni davek, karkoli bo, država se bo sesuvala zaradi prevelikega in predragega javnega sektorja, ki je vsaj za eno milijardo na leto predrag.
>
> Zanimivo, da javni sektor v RS ni nekakšna v nebo štrleča anomalija. Poraba javnega denarja je kar nekako v srednje evropskih okvirih, razen če dokažeš nasprotno. Pa do sedaj še nis, vsaj ne glede porabe javnega denarja.

Nič ne rečem, niti ne prepričujem pa vendar če nam ne bodo dovolili refinancirati le enega posojila ali bo cena naših obveznic 5% nas čaka grški scenarij, ki bo najbolj udaril javni sektor, ki je najbolj v nebo štrleča anomalija.

Spomnimo se, ko je Trojka reševala Grčijo, so tam za 30 odstotkov znižali plače, pokojnine za 50 odstotkov, na deset tisoče javnih uslužbencev je izgubilo službo... Davke so dvignili na tak način, da se je breme za bogate na ta račun povečalo le za 9 odstotkov, za srednji in delavski razred pa za 338 odstotkov...Vse se to dogajalo, ker so Grki skupaj s svojimi štrukli, kuštrini, počivavški...v javnem sektorju lepo brezskrbno zapravljali ne zavedajoč se, da kot prezadolžena država niso suverene država in niso gospodarji svoje usode.

Kako je začelo v Grčiji? V enem trnutku niso uspeli prodati državnih obveznic in refinancirati dolg. Enak scenarij se že piše Sloveniji oz. vsaki prezadolženi državi, ki je določena za totalno razprodajo, ki se ji reče privatizacija vsega državnega.

Torej, zakaj že zdaj ko smo še gospodarji lastne usode ne prodamo Telekom, Dars, Triglav, Patrol, Slovenske železnice...in zmanjšamo veliki javni dolg, kajti prodali jih bomo slej ko prej. Lahko jih prodamo danes in nekaj zaslužimo ali pod silo jutri in nič ne zaslužimo.
(Pre)velik javni dolg ni problem Slovenije. Večji problem je proizvodnja s prenizko dodano vrednostjo. In pa seveda korupcija v z državo povezanih poslih.
1357 sporočil: 7.095
[#2791934] 03.09.19 09:37 · odgovor na: anon-178149 (#2791861)
Odgovori   +    0
Prva vlada IJJ-je je uspela pregreti gospodarstvo z ulivanjem betona, gradbeništvo je predstavljalo 23(!!!!!)% tedanjega bdp-ja. Ko je nastopila finančna kriza za katero so v vladi IJJ-a trdili da je ni in da se v Sloveniji to ne bo poznalo ničesar se je še socializiral doberšen del komercialnih kreditov iz časa te vlade. Ko pa sešteješ ta dva podatka pa prideš na številko cca 20-22 mrd.€ dolga kot zapuščina prvevlade IJJ-ja.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791937] 03.09.19 10:34 · odgovor na: anon-204390 (#2791928)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [FIN-311684]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [FIN-311684]
> > > > >
> > >
(Pre)velik javni dolg ni problem Slovenije. Večji problem je proizvodnja s prenizko dodano vrednostjo. In pa seveda korupcija v z državo povezanih poslih.
Veliki problem je, ker javni sektor pobere iz gospodarstva preveč dodane vrednosti, namesto, da bi ta vrednost ostala v gospodarstvu, ki bi iz nje ustvarilo še več dodane vrednosti. Enkrat je en zagrebški profesor postavil tezo, da gospodarstvo iz vsakega evra ustvari več evrov, javni sektor pa iz evra, ki ga dobi ustvari 0,9 evrov. Torej, če drži ocena, da naš javni sektor potegne za približno milijardo preveč iz gospodarstva, že preprosti izračun kaže, da iz te milijarde javni sektor pridela le 0,9 novih milijard, če pa bi ta milijarda ostala v gospodarstvu bi iz nje dobili nove 2,3 ali še več milijard dodane vrednosti.

Kaj še zmanjšuje dodano vrednost v državi? Javni dolg. Za javni v zadnjih letih plačujemo za cc. milijardo obresti na leto, sicer, danes se nekateri kar odprto hvalijo, da plačujemo le 700 milijonov, kot da 700 milijonov ni nič. Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.

Zakaj so nas Čehi dohiteli in prehiteli? Tudi zaradi nizkega javnega dolga in majnih obresti, ki omogočajo, da veliko milijard ostane v gospodarstvu iz katerih gospodarstvo ustvari še več milijard. Zapomnimo si, vsak evro, ki ga damo za obresti je izgubljen stran vržen denar in prav za to, bi morali narediti vse za znižanje javnega dolga, kar seveda tudi nekaterim na tem forumu deluje prav grozljivo, kajti kdo je pa videl, da države vračajo dolgove, le obresti plačujejo in je mir. Ne vidijo, da je prav v plačevanju obresti smisel finančnega suženjstva.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791946] 03.09.19 11:10 · odgovor na: 1357 (#2791934)
Odgovori   +    0
[1357]
Prva vlada IJJ-je je uspela pregreti gospodarstvo z ulivanjem betona, gradbeništvo je predstavljalo 23(!!!!!)% tedanjega bdp-ja. Ko je nastopila finančna kriza za katero so v vladi IJJ-a trdili da je ni in da se v Sloveniji to ne bo poznalo ničesar se je še socializiral doberšen del komercialnih kreditov iz časa te vlade. Ko pa sešteješ ta dva podatka pa prideš na številko cca 20-22 mrd.€ dolga kot zapuščina prvevlade IJJ-ja.
S številko si preskromen, poglej moj link, samo neposredno gospodarstvo je imelo preko 25 miljard dolgov, vseh državnih, garantiranih in dolgov podjetij je bilo 40,39 miljarde. In vladi IJJ je uspelo dvigniti delež negarantiraega zasebnega dolga v enem letu (2006:2007) iz 36% na 75%. Oziroma je celoten dolg narastel iz 24,16 na 35,68 miljarde. Kar po besedah enega pobalinskega forumaše ni nobeno nevarno znamenje, saj vendar ni vlada "predsednik" gospodarstva in lahko dela kar hoče, namreč gospodarstvo.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2791955] 03.09.19 12:30 · odgovor na: anon-317028 (#2791937)
Odgovori   +    1

...Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.
Daj prosim razloži to tvojo matematiko. Da bi ti verjel nekaj manjka, se pravi tržna vrednost sloveskih podjetij v lasti države.

In ker sem radovened sem si pogledal Letno poročilo 2018 Skupine SDH in SDH d.d. in našel, da je skupno premoženje SDH in RS vredno nič manj kot 10,1 miljardo €. In ti bi s prodajo 1/2 državnega premoženja, se pravi 5 miljard prepolovil državni dolg.... Daj mi razloži to matematiko ali mi razloži, katero premoženje naj bi še imela RS razen teh 10,1 miljarde....

In če tvoja predpostavka velja, da bi se stroški obresti znižali iz 700 na 350 M€ ob prepolovitvi dolga s prodajo premoženja si nesrečnež pozabil na kruto dejstvo, da je lani bilo izplačanih 446,7M€. Torej je neto bilanca (razlika med dividendnim donosom in obrestmi na posojila) tvoje razprodaje državnega premoženja (pozabimo, da ga je samo 10 miljard, če poročilo pravilno razumem) -96 M€, (-700+446)-(-350+00)=-96. S svojo umno izvedbo prodaje premoženja si ustvaril letno (na osnovi 2018) skoraj 100 M€ izgube. ni kaj umno za Butale, ne pa za normalne ljudi.
najobj sporočil: 31.918
[#2791961] 03.09.19 13:17 · odgovor na: 1357 (#2791934)
Odgovori   +    1
[1357]
Prva vlada IJJ-je je uspela pregreti gospodarstvo z ulivanjem betona, gradbeništvo je predstavljalo 23(!!!!!)% tedanjega bdp-ja. Ko je nastopila finančna kriza za katero so v vladi IJJ-a trdili da je ni in da se v Sloveniji to ne bo poznalo ničesar se je še socializiral doberšen del komercialnih kreditov iz časa te vlade. Ko pa sešteješ ta dva podatka pa prideš na številko cca 20-22 mrd.€ dolga kot zapuščina prvevlade IJJ-ja.
... čuj, ne govori neumnosti, ker na totem forumu vsi dobro vemo, da je bila Slovenija v času Janšatove vlade svetilnik svobodnega sveta, po njem pa je vse šlo direkt v kurac ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791970] 03.09.19 13:30 · odgovor na: anon-178149 (#2791955)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 03.09.2019 13:31
[MarijanMacek]
>
>...Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.
...Daj mi razloži to matematiko ali mi razloži, katero premoženje naj bi še imela RS razen teh 10,1 miljarde....


Več ga je, več ga je, veliko več, boš videl ko bomo kmalu v krizi morali prodati nuklearko, hidroelektrarne, termoelektrarne, elektre, železniške tire, daljnovode, ceste, komunale, vodo...zaradi požrešnega štrukljastega javnega sektorja bo vse šlo na boben, dolg pa ne bo nič manjši oz. bo kot v Grčiji višji in višji, seveda Telekom, Petrol, Triglav, Luka...že zdavnaj ne bodo naši, bodo prvi odleteli. Ne pozabimo, voda iz pip ne bo pitna, vse zaradi predragega javnega sektorja, ki požira državo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2791996] 03.09.19 16:05 · odgovor na: anon-317028 (#2791937)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > > > [MarijanMacek]
> > > > > > [FIN-311684]
> > > > > >
> > > >
> (Pre)velik javni dolg ni problem Slovenije. Večji problem je proizvodnja s prenizko dodano vrednostjo. In pa seveda korupcija v z državo povezanih poslih.

Veliki problem je, ker javni sektor pobere iz gospodarstva preveč dodane vrednosti, namesto, da bi ta vrednost ostala v gospodarstvu, ki bi iz nje ustvarilo še več dodane vrednosti. Enkrat je en zagrebški profesor postavil tezo, da gospodarstvo iz vsakega evra ustvari več evrov, javni sektor pa iz evra, ki ga dobi ustvari 0,9 evrov. Torej, če drži ocena, da naš javni sektor potegne za približno milijardo preveč iz gospodarstva, že preprosti izračun kaže, da iz te milijarde javni sektor pridela le 0,9 novih milijard, če pa bi ta milijarda ostala v gospodarstvu bi iz nje dobili nove 2,3 ali še več milijard dodane vrednosti.

Kaj še zmanjšuje dodano vrednost v državi? Javni dolg. Za javni v zadnjih letih plačujemo za cc. milijardo obresti na leto, sicer, danes se nekateri kar odprto hvalijo, da plačujemo le 700 milijonov, kot da 700 milijonov ni nič. Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.

Zakaj so nas Čehi dohiteli in prehiteli? Tudi zaradi nizkega javnega dolga in majnih obresti, ki omogočajo, da veliko milijard ostane v gospodarstvu iz katerih gospodarstvo ustvari še več milijard. Zapomnimo si, vsak evro, ki ga damo za obresti je izgubljen stran vržen denar in prav za to, bi morali narediti vse za znižanje javnega dolga, kar seveda tudi nekaterim na tem forumu deluje prav grozljivo, kajti kdo je pa videl, da države vračajo dolgove, le obresti plačujejo in je mir. Ne vidijo, da je prav v plačevanju obresti smisel finančnega suženjstva.
Češka je res skoraj pol manj zadolžena od Slovenije, vendar pa javni dolg kot tak ni takšen problem, dokler ga država lahko servisira.

Navsezadnje so od nas bolj zadolžene Japonska, ZDA, Belgija, Singapur, Francija, VB, Canada... manj pa Srbija, Bosna, Južni Sudan , Afganistan...

Važno je kaj država z isposojenim denarjem naredi. Ne zadolževati se danes pomeni ne vlagati v svoj razvoj. Lahko pa se porabi tudi samo za socialo in korupcijo, to je večji problem.
In pa tole (nizka dodana vrednost proizvodnje):
www.google.com/publi...&ind=false
pobalin sporočil: 14.456
[#2792015] 03.09.19 17:53 · odgovor na: anon-178149 (#2791946)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
S številko si preskromen, poglej moj link, samo neposredno gospodarstvo je imelo preko 25 miljard dolgov, vseh državnih, garantiranih in dolgov podjetij je bilo 40,39 miljarde. In vladi IJJ je uspelo dvigniti delež negarantiraega zasebnega dolga v enem letu (2006:2007) iz 36% na 75%. Oziroma je celoten dolg narastel iz 24,16 na 35,68 miljarde. Kar po besedah enega pobalinskega forumaše ni nobeno nevarno znamenje, saj vendar ni vlada "predsednik" gospodarstva in lahko dela kar hoče, namreč gospodarstvo.
Ne sprevračaj mojih besed! Trdim samo to, da ni samo in edino Janša s svojo vlado odgovoren za takšno brezno in da ostalim, ki so ga pridno pomagali kopati, blazno paše vztrajno kazanje s prstom na princa teme, dežurnega hudiča, MojeDeželno strašilo.

Prav svinjsko je kazati izključno na "Janševo vlado", kot da je samo ta kriva za pajdašenje in plenjenje in hazardiranje in nesposobnosto zidarjev, tovšakic, šrotov, bavčarjev, pavčkov, bohoričev, rigelnikov, gantarjev, lahov, horvatov, tušev, valantov, jankovićev, račanov, pajenkic, ročnikov, pesjakov, glaserjev, senic, bobincev, slavincev... pa je to samo en majhen del črnega seznama in do večine banksterskih imen in politikantskih marionet sploh še nisem prišel!

Janša in Kučan sta slamnata moža, vsaj svojega denarja vredna, ki bosta v šentflorjaniji očitno še desetletja služila zamegljevanju odogovornosti in nesposobnosti in zgrešenih potez. Samo zato, da nikomur ne bi bilo treba priznati napake, se kaj naučiti iz nje in iti naprej z več pameti in moči. Nije to za retardirano rajo te podalpske solzne doline...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2792046] 03.09.19 20:25 · odgovor na: anon-317028 (#2791970)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> >
> >...Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.
>

...Daj mi razloži to matematiko ali mi razloži, katero premoženje naj bi še imela RS razen teh 10,1 miljarde....


Več ga je, več ga je, veliko več, boš videl ko bomo kmalu v krizi morali prodati nuklearko, hidroelektrarne, termoelektrarne, elektre, železniške tire, daljnovode, ceste, komunale, vodo...zaradi požrešnega štrukljastega javnega sektorja bo vse šlo na boben, dolg pa ne bo nič manjši oz. bo kot v Grčiji višji in višji, seveda Telekom, Petrol, Triglav, Luka...že zdavnaj ne bodo naši, bodo prvi odleteli. Ne pozabimo, voda iz pip ne bo pitna, vse zaradi predragega javnega sektorja, ki požira državo.
Tudi mene je začudil podatek o 10,1 miljardah. Ampak kar sem preveril na tvojem spisku (v zvezi z elektriko) je že zajeto v lastništvu RS in SDH. Kako boš pa prodajal občinske ceste in zastarele tire, in koga bi to zanimalo je pa znano le tebi, saj si tudi edini videl, da Roglič od vsega začetka zaostaja na kronometru....
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2792055] 03.09.19 22:19 · odgovor na: pobalin (#2792015)
Odgovori   +    4
Janša je precej slamnat, ja. Ampak Kučan, ni. To, kar si spregledal pri Kučanu je, da je možakar bil upravitelj prostora, ki se je imel spremeniti in Kučan je bil poskrbel, da se ni. Seveda je Kućan vedel, da moraš sistemu, ki ne more (več) živeti od sebe, dovajati energijo, sicer ga entropija uniči. Seveda vmesni čas ni zahteval energije starega tipa, amapk nov tip energije. To pa je za nosilce izgubljene energije predstavljalo nevarnost. Največja nevarnost za Kučana v času osamosvojitve je predstavljalo avtonomno forrmiranje trga, do česar je recimo prišlo na Poljskem in Češkem. Zato Kučan ustvari prvo močno oviro, kateri nasede celotna kvazi desnica, s Cerkvijo vred. To je bila ustavna določba o socialni državi. Seveda Kučana socialno stanje ljudi nikoli ni kaj dosti brigalo, sicer ne bi zahteval izjemne pokojnine za svoje izjemne polomije. Kučanu je od vsega začetka šlo le za kontrolo in ožemanje denarnih tokov. Nepotrebna in škodljiva birokracija na vsakem koraku in kontrola državnih bank sta bila edina cilja Milana Kučana. Vsi, ki niso podpisali, da bodo kradli za potrebe Kučanove bande, so bili tako ali drugače šikanirani ali odstranjeni. V 30. letih je dejanski standard delavca padel za dve tretjini, življenski nivo Kučanove bande in splošno nesposobnih vodij česarkoli, pa se je več kot podeseteril. Tu nastopi Kučanova socialna država. PoTem ko delavcu krade 66% njegovega, mu medijsko podkupljena država vrne 6% in to razglasi za njegovo zmago.

Zanimivo, da niti Hitler ni nastavljal strankarskih idiotov za direktorje bank in da je SS v času Hitlerjeve vladavine v Nemčiji očitno bistveno manj pokradla, kot je v Sloveniji pokradla Kučanova banda. Vse orožarske afere skupaj niso bile toliko vredne, kolikor je pokradel vsak Kučanov rdeči direktor. Zato Milan Kučan seveda ni noben slamnati mož, ampak gre za bandita prve katergorije, kateremu samo organiziran kriminal, korpucija in podkupljena in nadzorovana sodni sistem in medijski prostor omogočajo bivanje na prostosti. Dejansko bi Kučan v normalni državi že 30 let moral biti v arestu. V tem primeru bi Slovenija imela enega najvišjih BDP na prebivalca na svetu.

Uriah Heep.

Strani: 1 2