Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Brane Kralj ne bo več generalni sekretar LMŠ

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
[#2791291] 29.08.19 16:32
Odgovori   +    1
Postavljanje pik v stranki je pomembna stvar, sicer gre politična sintaksa po svoje. Največ možnosti za tako spoznavanje je imel dr. Janez Drnovšek.

Uriah Heep.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2791295] 29.08.19 16:42
Odgovori   +    14
Kralju ne bo nič slabega, v letošnjem letu je odprtih veliko prostih mest v nadzornih svetih ali državnih upravah, torej lahko bo direktor Kota ali Term Olimija, če pa ne bo neučakan lahko zamenja Mesa na direktorskem mestu na železnicah, plača bo dobra odgovarjal ne bo za nič, ker ga bo krilo devet nadzornikov.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2791300] 29.08.19 16:47
Odgovori   +    23
Soltes ni naš kandidat hahaaha torej če bi kralj pritisnil za kandidata LMŠ bbi naredil prav. Koje pokvarjeno teslo je Šarec.
Erik9999 sporočil: 150
[#2791302] 29.08.19 16:49
Odgovori   +    15
Sedaj pa novinarji malo spremljajte, da se ne bo uvalil na drug strolček, kjer bo plačan iz proračuna ali (so)lastništva države v kakšnem podjetju. Naj se oba omenjena zaposlita v gospodarstvu v privat firmi in tam pokažeta svoje sposobnosti ali pa na zavod.
Fer?
pobalin sporočil: 14.456
[#2791315] 29.08.19 17:29
Odgovori   +    9
A Igor Šoltes pa nič? Tudi twita ne? Verjamem!
mirkob sporočil: 405
[#2791319] 29.08.19 18:20 · odgovor na: (#2791316)
Odgovori   +    0
ni nujno,
ekipe okoli šefov lahko vlečejo poteze, ki so objektivno v njegovo korist. To, da vnuku omogočiš uhlebljavanje je usluga, ki bi jo moral vrniti, če bo še kdaj faktor. Kot se je razvilo vse skupaj je izpadlo še boljše za LMŠ: tudi na vnuka je padlo nekaj blata in mu znižalo politični potencial, da bi kdaj v prihodnje sploh bil še politični faktor. Win win situacija!
mirkob sporočil: 405
[#2791321] 29.08.19 18:29 · odgovor na: (#2791320)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mirkob 29.08.2019 18:37
verjamem da ne: ampak tudi v tem primeru bo dolžan vrniti uslugo;)win win!
pravzaprav so delali uslugo "stricem" od vnuka, pač ni ratal, ampak na liniji smo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791327] 29.08.19 19:24 · odgovor na: pobalin (#2791315)
Odgovori   +    7
Igor Šoltes se očitno ne oglaša že od konca junija. Ena njegovih zadnjih objav pa je absolutno vredna reciklaže:
www.instagram.com/p/...4w1bnlkri/

Tudi zato, ker gospod doktor očitno sploh ne ve, kje stoji in kam gre. Fotografiran je pred Narodno galerijo, v kateri je razstava Alan Ford teče častni krog, v komentarju pa je napisal Moderna galerija. Prav alanfordovsko. Verjamem!
anon-515019 sporočil: 117
[#2791329] 29.08.19 19:50
Odgovori   +    1
Politika nastavlja svoje ljudi? Pa ne me basat, prvič slišim ;) ! Tole sprenevedanje in obtoževanje meji na hipokrizijo. 1. kako vladati, če nimaš postavjenih svojih ljudi? 2. a poznate primer zadnjih 30 let, da ni bilo političnega kadrovanja? V vsakem primeru raje vidim Šoltesa na katerikoli poziciji, kot pa SDS Mahniča/Breznika za šefa sekretov na Petrolu. Kakor koli, tole je špil Jamnika da se obdrži. In vesel bom, če izgubi pozicijo moči. Jastrebi.
moon sporočil: 1.623
[#2791349] 29.08.19 23:09 · odgovor na: anon-515019 (#2791329)
Odgovori   +    0
[Nabru4]
Politika nastavlja svoje ljudi? Pa ne me basat, prvič slišim ;) ! Tole sprenevedanje in obtoževanje meji na hipokrizijo. 1. kako vladati, če nimaš postavjenih svojih ljudi? 2. a poznate primer zadnjih 30 let, da ni bilo političnega kadrovanja? V vsakem primeru raje vidim Šoltesa na katerikoli poziciji, kot pa SDS Mahniča/Breznika za šefa sekretov na Petrolu. Kakor koli, tole je špil Jamnika da se obdrži. In vesel bom, če izgubi pozicijo moči. Jastrebi.
anon-74644 sporočil: 214
[#2791367] 30.08.19 08:06
Odgovori   +    1
A se je Kralj malo preveč v priimek vživel?
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2791399] 30.08.19 09:51
Odgovori   +    1
Po videnem in slišanem ter navedbah v članku zaključujem, da je koalicija zbor povzpetnikov, ki jih skupaj držijo samo lastni interesi, obnašajo pa se kot mulci v peskovniku brez guvernante, grizejo, pljuvajo, spotikajo, lasajo in potem zaključijo s tistim "on je prvi začel". Pomirjujoči toni iz SD pa povedo več kot tisoč besed.
Kar pa se tiče naivnosti generalnega sekretarja LMŠ pa malo morgen. Naivneži ne priplezajo na državno raven , do tja pridejo samo povzpetniki in potem se jim od višine zvrti .
Od aktualnega predsednika vlade ne pričakujem veliko, smo pa državljani upravičeni pričakovati vsaj politično korektno obnašanje že ne običajnih manir. Govor na Agri in dvom v resničnost zapisnih izjav ge. Prijović na podlagi na pol zasebnega ali strankarskega pogovora z generalnim sekretarjem sta vredna posebne obravnave.Kakšne in kje pa naj si povzpetniki, ki so postali politični sopotniki pod parolo "samonejanša" poiščejo sami.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2797444] 04.10.19 22:20
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 04.10.2019 22:34
SAJ NI RES, PA JE!

Kot nadzorniki imamo pravico varovati osebno integriteto.
mag. Irena Prijović, izvršna direktorica ZNS

PREDSTAVLJATE SI....

1.Predstavljate si, da ste že 16 letizvršna oseba združenja, ki razvija stroko s področja delovanja nadzornih svetov in standardov korporativnega upravljanjainda ste v teh letih pripravili okrog 400 izobraževalnih dni, ki se jih je udeležilo okrog 11.200 udeležencev.

2.Predstavljate si, daže 16 let delate z izjemnimi posamezniki, ki v okviru različnih delovnih komisij in organov združenja prispevajo svoja razmišljanja in znanje za oblikovanje strokovnih stališč glede ureditve delovanja nadzornih svetov in različnih segmentov korporativnegaupravljanja. Da ste sodelovali pri oblikovanju ali ste avtor preko 30 priporočil dobre prakse doma in na ravniEU.

3.Predstavljajte si, da imate več kot 10let nadzorniških izkušenj, ki segajo od največje borzne družbe do majhne družbe v popolnilasti države, da imate izkušnje iz revizijskih in kadrovskih komisij nadzornega sveta, da ste izkušen zunanji član različnih komisij v enotirnem in dvotirnem sitemu upravljanja.

4.Predstavljate si, da ste že 13let član upravnega odbora evropske konfederacije šestnajstih takšnih združenj v Evropi, kjer sedite z najuglednejšimi kolegi iz tujine in da ste do nedavna 2leti predsedovali tej konfederaciji.

5.Potem pa si predstavljate, da vas nekega jutra pokliče generalni sekretar vladajoče stranke in izrazi pričakovanja države na način, da od vas zahteva neetično in nezakonito ravnanje kot predsednika nadzornega sveta državne družbe.

6.Predstavljate si, da nestorite nič. Potem pa si še predstavljate, da upoštevate navodila inizberete kandidata, ki ga želi vlada in postanete del »sistema« ter s tem pripadate »našim«.

7.Predstavljate si, da potem ko bodisi ne storite nič bodisi upoštevate navodilo politike, naprej živite življenje iz prvih štirih točk. Niste in ne morete več biti ta oseba, ki živi to življenje. Če želite ostati ta oseba, sploh nimate drugeizbirekot da ukrepate.

O KRALJEVEM KLICU

Dejstvo je, da je Brane Kralj, generalni sekretar LMŠ, vedel, da je Igor Šoltes med kandidati predensem kot predsednica nadzornega sveta dobila seznam kandidatov od kadrovske agencije.
Dejstvo je, da je v imenu države izrekel pričakovanja glede njegovega imenovanja za direktorja družbe v kateri kot predsednica nadzornega sveta vodim kadrovski postopek in kljub pojasnilu, da bo nadzorni svet ravnal z dolžno skrbnostjo in v dobro družbe izbral najprimernejšega kandidata, še naprej zahteval poročanje o kadrovskem postopku njemu osebno in mimo SDH, ki sem mu dolžna glede vodenja kadrovskega postopka poročati.
Dejstvo je, da če ti generalni sekretar LMŠ, ki je desna roka predsednika vlade, po vsem tem reče: 'Sva se razumela?', to razumem kot grožnjo. Ko sem bila kot nekdo, ki že šestnajst let svoje profesionalno delo usmerja v strokovnost nadzorniške funkcije in oblikovanje dobre prakse, soočena s takšnim klicem, sem to razumela kot napad na osebno integriteto kot nadzornice in izvršne osebe Združenja nadzornikov Slovenije. Brane Kralj si ne bi mogel izbrati manj primernega človeka za ta klic in verjetno ni vedel koga kliče. Najino srečanje ponazarja trk dveh kultur, ki sobivata v našem prostoru. Posledica tega je bila prijava njegovega ravnanja pristojnim institucijam skladno s pravili. Ker je to prav in ker sem bila dolžna tako ravnati. Ta prijava pa ni bila javna, ampak jo je nekdo še isti dan predal lastniku medijskega portala z dvomljivim poslovnim modelom.

O MOJEM ODZIVU NA KRALJEV KLIC

Takoj po klicu sem doživela sram, da se mi je kaj takega pravzaprav zgodilo. Sram, da nisem še bolj odločno odreagirala, namesto tega sem govorila z njim kot da gre zaneke vrstenesporazum. Potem je sramu sledil gnus. Gnusu je sledil bes. Zdaj si veliko bolje predstavljam kako se počutijo žrtve nasilja, čeprav je šlo le za nasilje na ravni integritete. Odšla sem na načrtovan nekaj dnevni dopust. Ko ponoči nisem spala, sem ugotovila, da imam izbiro in da bom ukrepala ter prijavila dogodek. Iskala sem podlago za ukrepanje in jo v prvem koraku našla v 4. alineji 54. člena ZSDH-1 glede posvetovanja s pooblaščencem za skladnost in integriteto na SDH in prijavi direktno na Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK)v povezavi z Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije (ZIntPK) glede prijave neetičnega oziroma nezakonitega ravnanja. Predsedniku združenja in predsedniku Strokovnega sveta združenja sem povedala kaj bom naredila. To sem še isti dan razkrila tudi nadzornemu svetu družbe, glede katere se je pritisk dogajal in izjavo vključila v zapisnik seje nadzornega sveta. Naslednji dan sem se o izvajanju političnega pritiska na kadrovski postopek izrekla na sestankih na SDH, pristojnim skrbnikom in pooblaščencu, napisala dopis za SDH, naredila spletno prijavo na KPK in dopis naslovljen na upravo, nadzorni svet in pooblaščenca SDH osebno poslala s priporočeno pošto. Naslednje jutro sem dopis še osebno izročila predsednici nadzornega sveta SDH na predhodno dogovorjenem sestanku in izrazila pričakovanja glede ukrepanja SDH. KPK je odreagiral takoj in me že tisto jutro povabil na razgovor, da bi začel s postopkom. SDH mi do danes še ni odgovoril na mojo prijavo.

KAKO SEM POSTALA NEZAŠČITEN ŽVIŽGAČ?

Še isti dan, ko je prispela pošta na SDH, se je popoldne začel medijski vihar, ki je bil posledica razkritja mojega dopisa lastniku medijskega portala. V tem viharju sem z namenom zaščite drugih interesov družbe, ki jo nadzorujem, komunicirala zgolj v okvirjih same prijave, potrdila avtentičnost prijave in odgovarjala enakovredno vsem medijem. Postala sem nezaščiten 'žvižgač'. Morda je oseba, ki je dopis predala naprej, še en »žvižgač«, ki je želel, da bi se o tem vedelo in s tem kaj spremenilo. Vendar je s svojim ravnanjem javnosti in medijem izpostavila družbo, ki jo nadzorujem, združenje, ki ga vodim, mene osebno in tudi druge s tem povezane osebe. Mediji pa so odigrali različne vloge, odvisno od medijskega poslovnega modela. novinarske neodvisnosti in pameti.

KAKO SEM RAZUMELA ODZIV PREDSEDNIKA VLADE?

Prvič se je zgodilo, da je kak predsednik vladekot je to naredil Marjan Šarec na tiskovni konferenci, ki je sledila medijskemu viharju, preprosto javno priznal, da obstajajo »naši« in »tisti drugi« kandidati in da sistem vplivanja politike na upravljanje državnih družb očitno ni optimalen. Neverjetno je, da ni razumel, da je povsem vseeno, da je Kralj to naredil za nekoga, ki ni njihov kandidat.
Povedal, da je Kralj storil napako, ki pa jo je pripisal veliki naivnosti in nespretnosti. Ni razumel, da je storil neetično in nezakonito ravnanje izvajanja političnega vplivanja na odločitev prve nadzornice glede kadrovskega postopkav državni družbi, ki ima lahko znake kaznivega dejanja zlorabe položaja z namenom pridobitve premoženjskih koristi za nekoga drugega. Nato je presojal je komu verjame na podlagi razgovora samo z eno stranjo. Svojo.Presojal je kaj je zame brutalen poseg v osebno integriteto.Pri tem ni razumel, da je to vedno osebna izkušnja odvisna tudi od tega ali ima posameznik ničelno toleranco do nasilne komunikacije in neetičnih dejanj.Povedal je, da je Kralj časten človek in da bo zato odstopil. Kako je lahko nekdočasten človekinizvaja politični pritisk ter izraža pričakovanja o neetičnem in nezakonitem ravnanju drugih? Kralj naj biz odstopom, ki naj bi se zgodil, samo prevzel odgovornost za svoje dejanje, pri katerem je bil zaloten. Častno bi bilo, če bi odgovornost prevzel tisti, ki je naročil takšnoravnanje. Predsednik vlade je pravilno zaznal, da je to lahko trenutek za spremembo kadrovskih procesov v državnih družbah. Politiki bi morali preprosto prenehati s sprenevedanjem in se začeti držati zakonskih pravil, ki jih že imamo. Ravnati morajo tako, kot vsakič znova obljubljajo pred volitvami,da bodo ravnali.

O OMEJEVANJU ŠKODE ZA VLADO

Omejevanje škode za vlado in njenega predsednika se je začelo z vplivanjem na presojo bralcev in gledalcev določenih medijev z lažnimi novicami in teorijami zarote. Zvrstili so se poskusi diskreditacije mene osebno, družbe, ki jo nadzorujem in s tem njenih zaposlenih in partnerjev ter poskusi diskreditacije stroke in Združenja nadzornikov Slovenije. Pri tem so se vzroki mojega ravnanja pripisovali Borutu Jamniku, ki je predsednik združenja, ki ga vodim. Moje ukrepanje zoper izvajanje političnega pritiska je dejanje samostojne posameznice, ki stroko, s katero se ukvarjam celotno kariero, uveljavljam in živim tudi v praksi. To sem storila Borutu Jamniku navkljub in ne zaradi njega. Kot kolega se izjemno spoštujeva, v načinu delovanja pa se pogosto razlikujeva. Ustvarjanje lažnih zgodb in medijskih spinov je namenjeno odvračanju javnosti od bistva problema, ki se je tako vidno pokazal v aferi Kralj tudi s predsednikovim priznanjem.

KAJ BOMO NAREDILI NAZDRUŽENJU?

Lastna izkušnja mi je pokazala, da je ustrezno ukrepati, ko si predmet poskusa političnega vpliva, osebno težka izkušnja v kulturi apatije, da tako pač je in da se nič ne da spremeniti. Tudi zato smo se kot Združenje nadzornikov Slovenije odločili, da v sodelovanju s Komisijo za preprečevanje korupcije na podlagi aktualnega primera iz prakse pripravimo poseben protokol za člane nadzornih svetov za ravnanje ob izvajanju političnih in drugih pritiskov na njihovo neodvisno odločanje. Namen tega dokumenta bo pomoč nadzornikom, ko bodo tretje osebe poskušale preko groženj, zahtev, s korupcijo ali na kakšne druge načine uveljaviti svoje interese na škodo samih družb. Vseboval bo konkretne napotke kako naj ravnajo, da bi varovali osebno integriteto in prispevali k ustvarjanju etično kulture v gospodarski družbi, ki jo nadzorujejo ter v širšem družbenem okolju. Če nas večina ne bo dopuščala ekscesov manjšine, se bodo ti hitro končali. K spremembam v družbi in ustvarjanju etične kulture lahko prispevamo vsi.

KAJ BO NAREDIL PREDSEDNIK VLADE?

Vsaka zmaga na državnih ali lokalnih volitev pomeni, da ima zmagovalec bazen političnih kadrov, ki pričakujejo nove funkcije v državnih organih, podjetjih ali občinskih podjetjih, zato žal obstajajo »politične kvote«, ki zmagovalnim strankam omogočajo ključ razdelitve, ki ga ne nadzoruje Računsko sodišče, niti nihče drug. Uveljavljanje teh ključev v praksi pomeni, da nadzorniki ne bodo postali strokovnjaki, temveč politični prijatelji, izvajalci navodil politike ter prekupčevalci z močjo. Če tak nadzornik plača ceno z izgubo osebne integritete, jo davkoplačevalci plačamo z lastnim denarjem. Verjamem, da je podcenjujoče, da moraš kot kompetenten in strokoven kandidat za nadzornika državnih družb, imeti blagoslov vladajoče politike. Zato bi po aferi Kralj moralo biti vprašanje, ki bi ga novinarji in mediji zastavili predsedniku vlade, ali se namerava držati zakonskih določil glede ločitve politike od upravljanja gospodarskih družb? Ali je zdaj konec s sestanki generalnih sekretarjev vladajočih strank glede kadrovanj v državnih družbah? Ali je konec političnih kvot za naše in tiste manj naše kandidate?
Ljubljana, 27.9.2019
Micare sporočil: 1.582
[#2797452] 05.10.19 08:36 · odgovor na: zoran13 (#2797444)
Odgovori   +    1
Pri nas se vsi poznamo. Če ne poznaš osebno pa je sosed ...

Če hočeš uveljaviti spremembe je potrebna moč oziroma oblast. Lahko se piše na stotine zakonov, resolucij, prijav, obvestil ... Posamezni izvajalec oblasti jo ima toliko, kolikor se mu dovoli. V kolikor razmišljaš o eliti kot skupini, ki je solidarna in uveljavlja lastne interese razumeš. Sicer so oblasti treh vrst, a včasih ni tako videti. Tudi sistemsko je urejena odvisnost.

Z izkušnjami, znanjem, ugledom je potrebno vstopiti v politiko. To ni tako težko. Če lahko tudi pozerji in volunaristi uspevajo v politiki, lahko tudi stručkoti. Ne bi bili sami. V javni upravi je veliko strokovnjakov, ki dejansko urejajo zadeve in svetujejo, pišejo govore ... Nekateri voljeni pa gledajo kako uspeva lastni interes .

Gospe želim, da ne bi doživela kalvarije predsednika računskega sodišča. Edina pot je politična stranka enako mislečih. Samo ta ji lako da potrebno potporo in zaščito. Osebno integriteto, duševno zdravje, samozavest, samopodobo je brez podpore družine, prjateljev, sodelavcev in javnosti nemogoče ohraniti. Človek vedno živi in je del skupine - mreže.

Pri nas je ogromno mobinga, diskreditiranja in celo kakega fizičnega obračunavanja. Tudi drugi strokovni prijemi, da dobiš občutek, da se ti je nebo spustilo do tal, niso nemogoči. Od različnih namigovanj - groženj, kot: boš že videl, pazi kot hodiš, tvoja sestra igra badminton ... Tudi vse kar probaš ti ne gre. Od menjave službe, do obrekovanja in navideznih naravnih nesreč. To ugotoviš, ko imajo ljudje informacije, ki jih ne bi mogli imeti, če jih ne bi kontaktiral nekdo z interesom, da te diskreditira. To izpade kot opozorilo, da si nevaren, nemoralen, lopov in se je družiti s tabo nezdravo. Šiba božja že od nekdaj šviga po zraku.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2797493] 05.10.19 14:49 · odgovor na: anon-317028 (#2791295)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.10.19 09:43
Tko k Marjan Podobnik, predsednik uprave Telekoma....WTF
In se spet vrača, da unič kar mu še ni ratal fentat..

Strani: 1