Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[#2786563] 30.07.19 20:26 · odgovor na: crt (#2786561)
Odgovori   +    6
mogoce malo smesno, ker

glavna dejavnost:
79.110 (Dej.potovalnih agencij)
druge dejavnosti:
46.310 Trg.db.s sadjem in zelenjavo

74.300 Prevajanje in tolmačenje

vendar ima zadeva v 2018 za mio prodaje in dela dobicek, tako da povsem krneki ni.
anon-293306 sporočil: 184
[#2786572] 30.07.19 21:29 · odgovor na: crt (#2786563)
Odgovori   +    0
Pa vseeno, hlod si že puli lase.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786575] 30.07.19 21:44 · odgovor na: crt (#2786563)
Odgovori   +    3
Komentar na tvoj zadnji stavek. to je bil sarkazem, a ne?
Ce pa ni, potem je pa ze precej hudo...
153 sporočil: 9.333
[#2786577] 30.07.19 21:49
Odgovori   +    1
Čimveč tovarn na ravno rodno polje,
mar, da se bo ljudstvu godilo bolje ?

Sodražan
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2786581] 30.07.19 22:15 · odgovor na: crt (#2786563)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: jurijjurij 30.07.2019 22:17
[]
mogoce malo smesno, ker

glavna dejavnost:
79.110 (Dej.potovalnih agencij)
druge dejavnosti:
46.310 Trg.db.s sadjem in zelenjavo

74.300 Prevajanje in tolmačenje

vendar ima zadeva v 2018 za mio prodaje in dela dobicek, tako da povsem krneki ni.
Ja se strinjam, njihova dejavnost je u nulo popolnoma skladna z željami po proizvodnji električnih avtomobilov. Tudi finančno so močni: čisti dobiček leta 2018 je bil nepojmljivih 74381 ojrotov (*). Tko da kapitala imajo več kot dovolj in pa egiptovski investitor je verjetno tudi tatamata v ravoju in proizvodnji el. avtotov, ker je Egipt svecko znana "Meka" za razvoj električnih vozil, ane? Evo to je to.

PS.
Čak mal za prvi april je prepozno ali pa prezgodaj? Mogoče pa gre za fejk njuz in beseda teče o proizvodnjo el. skirojev?


(*) www.stop-neplacniki....ramar-doo/
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786585] 30.07.19 22:31 · odgovor na: jurijjurij (#2786581)
Odgovori   +    10
100% scam v povezavi z lokalno mafijo. Subvencije, sad ce, tek sto nije, ah jebi ga.
Denar pa v oazah.
Sem pravkar nekim podobnim "poslovnezem" iz Londona poslal kopijo bonitetnga porocila njihove firme, pa kar nenadoma ni nic vec glasu od njih. Sem mogoce naredil napako? ;))))

Za Crta pa: izogibaj se sonca, pij veliko tekocine, pa bo. Drugace tale motnja v presoji realnosti lahko postane trajna.
pobalin sporočil: 14.456
[#2786590] 30.07.19 22:52 · odgovor na: crt (#2786563)
Odgovori   +    6
[crt]
mogoce malo smesno, ker
vendar ima zadeva v 2018 za mio prodaje in dela dobicek, tako da povsem krneki ni.
In to s samo dvema redno zaposlenima - zelo verjetno lastnico in direktorico Darjo Mravljak ter prokuristom Bahetom Kurajšijem. In firma je v Kamniku, kjer so očitno nekoč imeli kavarno in slaščičarno, a so to PE izbrisali. ( erar.si/prejemnik/61...ni-podatki )
Večina investicije, ki bo znašala 14 milijonov evrov, bo pokrita z domačim kapitalom.
A to bodo svoje prihranke vložili pridni in zaupljivi slovenski fantje ter dekleta, ali bodo (spet) posodile slovenske banke? Sicer bomo pa videli, koliko eko-bio-zelenjakarskih aktivistov se bo ob tem projektu v slovenski žitnici postavilo na zadnje tace, vključno z velikim ljubiteljem prvovrstne kmetske zemljice Bojanom Požarjem...
pobalin sporočil: 14.456
[#2786592] 30.07.19 23:00 · odgovor na: jurijjurij (#2786581)
Odgovori   +    5
[jurijjurij]
Tudi finančno so močni: čisti dobiček leta 2018 je bil nepojmljivih 74381 ojrotov (*).
(*) www.stop-neplacniki....ramar-doo/
Mislim, da dobiček v višini 6,6% prometa za Mojo Deželo ni ravno slab, sploh pa ne v dejavnosti trgovina, prevajanje, potovalne agencije. Drugo vprašanje pa je, od kod temu paru ideja, da bosta znala kar iz nule postaviti tovarno električnih vozil. In kje (bo)sta nagrebla za 14 MEUR "domačega kapitala". Mućke ekspress...
crt sporočil: 27.122
[#2786603] 31.07.19 07:40 · odgovor na: PyotrNovak (#2786585)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: crt 31.07.2019 07:44
[PyotrNovak]
100% scam v povezavi z lokalno mafijo. Subvencije, sad ce, tek sto nije, ah jebi ga.
Denar pa v oazah.
Sem pravkar nekim podobnim "poslovnezem" iz Londona poslal kopijo bonitetnga porocila njihove firme, pa kar nenadoma ni nic vec glasu od njih. Sem mogoce naredil napako? ;))))

Za Crta pa: izogibaj se sonca, pij veliko tekocine, pa bo. Drugace tale motnja v presoji realnosti lahko postane trajna.
o cem ti to?

seveda je jasno, da po javnih podatkih to ni firma take kapacitete, da bi rekli jah normalno, da se lahko gre fabriko. mogoce bo cudez in presenecenje, ampak zaenkrat bo za verjet takrat, ko in ce bo postavljeno.

ni pa cisto isto kot ono, da je firmo vceraj ustanovil z nicemer razen min kapitala in kredita na dobro ime necak nekega lokalnega boga, na primer. kar je nekako slovenski default, vsaj moja pricakovanja so tako postavljena :)

sicer v slo dejansko obstaja vsaj ena delujoca firma z lastnistvom iz egipta. a je bolj prav "vsaj ena" ali "tocno ena", ne vem.

ker sem prijazen, bi ti zelel dati kaksen nasvet, kot si ga ti meni. vendar po mojem opazanju ljudje, kakor postajajo starejsi, so ali vedno bolj zadrti in popadljivi ali pa jim je vedno bolj vse smesno. mislim, da sva glede tega izbrala razlicni poti in da tu ni kaj pomagati.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2786604] 31.07.19 07:55 · odgovor na: (#2786599)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [pobalin]
> > [crt]
> >
> > Večina investicije, ki bo znašala 14 milijonov evrov, bo pokrita z domačim kapitalom.
>
> A to bodo svoje prihranke vložili pridni in zaupljivi slovenski fantje ter dekleta, ali bodo (spet) posodile slovenske banke?...

Kera banka pa je slovenska? He, he.
SID banka, ki se hvali, da je leta 2018 odprla 23 tisoč delovnih mest...www.sid.si/
crt sporočil: 27.122
[#2786605] 31.07.19 08:02 · odgovor na: pobalin (#2786592)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Mislim, da dobiček v višini 6,6% prometa za Mojo Deželo ni ravno slab, sploh pa ne v dejavnosti trgovina, prevajanje, potovalne agencije. Drugo vprašanje pa je, od kod temu paru ideja, da bosta znala kar iz nule postaviti tovarno električnih vozil. In kje (bo)sta nagrebla za 14 MEUR "domačega kapitala". Mućke ekspress...
ob koncu junija je prislo 75 K s podjetniskega sklada, ne vem, a ti bo delal direktni link: erar.si/placnik/9604...ransakcije
bc123a sporočil: 48.253
[#2786614] 31.07.19 08:46 · odgovor na: crt (#2786603)
Odgovori   +    5
[]
ni pa cisto isto kot ono, da je firmo vceraj ustanovil z nicemer razen min kapitala in kredita na dobro ime necak nekega lokalnega boga, na primer. kar je nekako slovenski default, vsaj moja pricakovanja so tako postavljena :)
Jaz bi rekel takole: ce bo dejansko prisel tuji kapital, verjamem vse kar napisejo. Ce pa je to samo piar, potem pa nic od tega kar pisejo ne verjamem.

V sloveniji bi se vsi sli nek strasen razvoj in proizvodnjo brez kapitala ali pa s kapitalom drugih (dobaviteljev, bank). Ne gre to tako.
sicer v slo dejansko obstaja vsaj ena delujoca firma z lastnistvom iz egipta. a je bolj prav "vsaj ena" ali "tocno ena", ne vem.
IskraEmeco in velika sramota za slovence je, da so jo uspeli porihtati sele Arabci.
anon-191845 sporočil: 961
[#2786620] 31.07.19 08:50 · odgovor na: crt (#2786603)
Odgovori   +    2
Egipčanska firma je bivša Iskra števci v Kranju in to zelo uspešna, morda pa še kakšna...
pobalin sporočil: 14.456
[#2786622] 31.07.19 08:54 · odgovor na: (#2786599)
Odgovori   +    2
[alek14]
Kera banka pa je slovenska? He, he.
Je/bo tista, v katero bo država zlivala sposojen denar, da bo po novem valu slaboumnih kreditov in ob recesiji reševala vloge mojedeželanov. ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2786626] 31.07.19 09:00 · odgovor na: crt (#2786605)
Odgovori   +    2
[crt]
ob koncu junija je prislo 75 K s podjetniskega sklada, ne vem, a ti bo delal direktni link: erar.si/placnik/9604...ransakcije
Dela, hvala. Videl in bil navdusen, ker
- je podjetniški sklad dal skoraj polovico are za zemljišče,
- je podjetniški sklad tako racionalen, da je 75 jurjev očitno nakazal na isti dan v treh enakih kosih, da je bilo malo več dela za podjetniške birokratke, da je bilo malo več provizije za bančico, da je bil vsak znesek pod neko mejo, nad katero je treba izpolniti še pogoj X...

Sam izberi ali dodaj najverjetnejšo opcijo. Tretja mi izgleda kot fina iztočnica za domačo nalogo v poletni šoli mojedeželnega žurnalizma.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2786628] 31.07.19 09:03 · odgovor na: PyotrNovak (#2786585)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
100% scam v povezavi z lokalno mafijo. Subvencije, sad ce, tek sto nije, ah jebi ga.
Denar pa v oazah.
Sem pravkar nekim podobnim "poslovnezem" iz Londona poslal kopijo bonitetnga porocila njihove firme, pa kar nenadoma ni nic vec glasu od njih. Sem mogoce naredil napako? ;))))

Za Crta pa: izogibaj se sonca, pij veliko tekocine, pa bo. Drugace tale motnja v presoji realnosti lahko postane trajna.
Se strinjam, da tole deluje zelooo fishy ..
(potovalna agencija, ki ji ne dela internetna stran :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786630] 31.07.19 09:05 · odgovor na: crt (#2786603)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: PyotrNovak 31.07.2019 09:10
Ker imam boljši spomin ti povem da so Egipčani kupili Iskra Emeco, el. števci v Kranju.

KAKO naj vzamem resno pisanje da boš s 14 miljoni postavil resno tovarno el avtomobilov, kje se pogovarjajo o več stokrat večjih zneskih za zagon?
ŠEST miljard za tovarno baterij, če nočeš da tako kot oh in sploh AUDI tekoči trak ne dela samo 6 ur na dan.
Taka izjava je iz vrtca. Sorry, pa imaš drugače sem in tja dobre.

Pes ki ga stalno brcaš in tepeš postane popadljiv, kljub dobremu srcu. Včasih, ko gre veliko stvari narobe, se bojim obiska kakšnega tečnega inšpektorja, ke se lahko zgodi da bo "Your funeral, my trial" Jih je 65 letni kovač že dvignil z eno roko in drugo jamal zalet, pa ga je fićfirič zadnji hip pregovoril da ga ni zmlel. Saj veš: višina, kjer je obešen gasilski aparat je bistvenega pomena in za napako se kaznuje.
Ah, kje je 2.amandma ko ga potrebuješ.
abrame sporočil: 1.628
[#2786633] 31.07.19 09:16 · odgovor na: crt (#2786563)
Odgovori   +    2
Seveda, še ensa Magna na njivi.
bc123a sporočil: 48.253
[#2786635] 31.07.19 09:28 · odgovor na: PyotrNovak (#2786630)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
KAKO naj vzamem resno pisanje da boš s 14 miljoni postavil resno tovarno el avtomobilov, kje se pogovarjajo o več stokrat večjih zneskih za zagon?
Tudi glede na stevilo zaposlenih to ne bo tovarna avtomobilov, ampak ali a) nisna manufaktur za kaksne uber specialne avte (okolica ima verjetno dovolj izucenih avtomehaniko, samo so v glavnem pobegnili v avstrijo). Niti slucajno tekoci trak. Ali pa b) samo en korak v proizvodnji (npr. sraufanje motorja na podvozje), kar pa se mi zdi neracionalno, ce bo potem avto sel nekam drugam da mu se karoserijo naredijo...

Imas prav, da je obljubljen denar p dim, pa se za tega nismo ziher ce bo prisel.
crt sporočil: 27.122
[#2786644] 31.07.19 10:02 · odgovor na: anon-191845 (#2786620)
Odgovori   +    0
[FIN-353404]
Egipčanska firma je bivša Iskra števci v Kranju in to zelo uspešna, morda pa še kakšna...
tako ja, iskraemeco sem imel v mislih.
crt sporočil: 27.122
[#2786647] 31.07.19 10:07 · odgovor na: PyotrNovak (#2786630)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
KAKO naj vzamem resno pisanje da boš s 14 miljoni postavil resno tovarno el avtomobilov, kje se pogovarjajo o več stokrat večjih zneskih za zagon?
ŠEST miljard za tovarno baterij, če nočeš da tako kot oh in sploh AUDI tekoči trak ne dela samo 6 ur na dan.
Taka izjava je iz vrtca. Sorry, pa imaš drugače sem in tja dobre.
ne razumem, kako vidis mojo vlogo pri tem. to namrec ni moja izjava. celo izrecno sem ti povedal, da bom tej zgodbi verjel takrat, ko in ce bom videl realizacijo.

Pes ki ga stalno brcaš in tepeš postane popadljiv, kljub dobremu srcu. Včasih, ko gre veliko stvari narobe, se bojim obiska kakšnega tečnega inšpektorja, ke se lahko zgodi da bo "Your funeral, my trial" Jih je 65 letni kovač že dvignil z eno roko in drugo jamal zalet, pa ga je fićfirič zadnji hip pregovoril da ga ni zmlel. Saj veš: višina, kjer je obešen gasilski aparat je bistvenega pomena in za napako se kaznuje.
razumem to in imam tudi kaksno izkusnjo iz te skatle.

lej, nehaj s firmo. cisto legit izbira, nic narobe z njo. verjetno si skozi leta v redu posloval in nabral nek speh, ki ga lahko vlozis kako drugace kot tako, da bos imel zraven stalno amortizacijo zivcev, ki bo grizla tebe, ti pa okolico. to je misljeno povsem dobronamerno.
crt sporočil: 27.122
[#2786650] 31.07.19 10:09 · odgovor na: bc123a (#2786614)
Odgovori   +    3
[bc123a]
V sloveniji bi se vsi sli nek strasen razvoj in proizvodnjo brez kapitala ali pa s kapitalom drugih (dobaviteljev, bank). Ne gre to tako.
ni to stvar slovenije... taka je zdaj svetovna moda :) denar je zastonj in milo prosi, da ga vzames. imas danes cuda enih ultra hiper mega unicornov, ki v celoti temeljijo na vedno novih rundah financiranja.

pravzaprav ni neke hude razlike napram bavcarjevemu "ampak vse je bilo ok, dokler smo imeli pozitivni denarni tok iz kreditov", razen da so dandanes to kao kapitalski vlozki in se jih da v celoti odpisati brez vsakrsnega sekiranja glede vracila.
> sicer v slo dejansko obstaja vsaj ena delujoca firma z lastnistvom iz egipta. a je bolj prav "vsaj ena" ali "tocno ena", ne vem.
IskraEmeco in velika sramota za slovence je, da so jo uspeli porihtati sele Arabci.
ja. lej, evolucija na delu.
crt sporočil: 27.122
[#2786651] 31.07.19 10:11 · odgovor na: pobalin (#2786622)
Odgovori   +    4
[pobalin]
> [alek14]
> Kera banka pa je slovenska? He, he.

Je/bo tista, v katero bo država zlivala sposojen denar, da bo po novem valu slaboumnih kreditov in ob recesiji reševala vloge mojedeželanov. ;-)
jebo indeed :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2786654] 31.07.19 10:13 · odgovor na: crt (#2786650)
Odgovori   +    3
[]
> [bc123a]
> V sloveniji bi se vsi sli nek strasen razvoj in proizvodnjo brez kapitala ali pa s kapitalom drugih (dobaviteljev, bank). Ne gre to tako.

ni to stvar slovenije... taka je zdaj svetovna moda :) denar je zastonj in milo prosi, da ga vzames. imas danes cuda enih ultra hiper mega unicornov, ki v celoti temeljijo na vedno novih rundah financiranja.

pravzaprav ni neke hude razlike napram bavcarjevemu "ampak vse je bilo ok, dokler smo imeli pozitivni denarni tok iz kreditov", razen da so dandanes to kao kapitalski vlozki in se jih da v celoti odpisati brez vsakrsnega sekiranja glede vracila.
Ti so ze visji nivo zavedanja. Govorim o kljukcih ki verjamejo, da je mogoce "tovarno avtomobilov" postaviti za 14 mio. Ali pa verjamejo da je mozno narediti recimo en high tech gadget, ki bi ga oni prodajali za 50 EUR samo za 10 jurjev in take. Ker seveda vec nimajo in kot slovenci niso vajeni da je "kapital" zadeva ki jo pac moras vloziti, ker je pac strosek razvoja lahko ogromen, ceprav bo gadget stal samo nekaj 10 EUR. Skoz odbijam take blesave ideje.

Zato je pa nas najbolj prepoznaven startup app z mackom in tista flasa za kavo v obliki roga. Pac, zadeve ki jih lahko naredis prakticno brez kapitala po logiki "dajmo stisnt'".
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786716] 31.07.19 12:48 · odgovor na: crt (#2786647)
Odgovori   +    1
Sem že skoraj napisal roman, pa grem raje porezkat kline, da mi ne bo krivilo komadov. ;))
Vajenc je šel domov, jaz pa s prijateljem ob 2h na kavo. A ne kako socializem lepo poskrbi da se ljudje ne pretegnemo. ;))

Hvala za nasvet, saj vem da živciranje prinese samo škodo. (NI sarkazem)
Saj tudi komentiranje tule jemljem za precej škodljivo razvado.
crt sporočil: 27.122
[#2786721] 31.07.19 12:57 · odgovor na: PyotrNovak (#2786716)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Hvala za nasvet, saj vem da živciranje prinese samo škodo. (NI sarkazem)
Saj tudi komentiranje tule jemljem za precej škodljivo razvado.
zelo res, oboje.
najobj sporočil: 31.870
[#2786754] 31.07.19 15:00 · odgovor na: pobalin (#2786590)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [crt]
> mogoce malo smesno, ker
> vendar ima zadeva v 2018 za mio prodaje in dela dobicek, tako da povsem krneki ni.

In to s samo dvema redno zaposlenima - zelo verjetno lastnico in direktorico Darjo Mravljak ter prokuristom Bahetom Kurajšijem. In firma je v Kamniku, kjer so očitno nekoč imeli kavarno in slaščičarno, a so to PE izbrisali. ( erar.si/prejemnik/61...ni-podatki )
... čuj, če bi se toti kamniško-egipčanski mojstri iz slaščičarstva prestrukturirali v proizvodnjo električnih avtomobilov na osnovi blokčejn tehnologije, bi bili pri črpanju subvencij še bolj učinkoviti ...
> Večina investicije, ki bo znašala 14 milijonov evrov, bo pokrita z domačim kapitalom.

A to bodo svoje prihranke vložili pridni in zaupljivi slovenski fantje ter dekleta, ali bodo (spet) posodile slovenske banke? Sicer bomo pa videli, koliko eko-bio-zelenjakarskih aktivistov se bo ob tem projektu v slovenski žitnici postavilo na zadnje tace, vključno z velikim ljubiteljem prvovrstne kmetske zemljice Bojanom Požarjem...
... eh, ne bodi nestrpen, kupili bodo bitkojne in bo iz 14 milijonov evrov nastalo 14 milijard evrov preden se bodo eko-bio-zelenjakarski aktivisti ob tem projektu v slovenski žitnici sploh uspeli postaviti na zadnje tace ...

P.S.: Bojan Požar je za svojo promocijo zaradi Magne postal veliki ljubitelj prvovrstne kmetske zemljice, rahlo pa dvomim, da se bo po zaradi Magne spušenih lokalnih in parlamentarnih volitvah osebno zapletel tudi v "biznis" kamniško-egipčanskih bleferjev ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786755] 31.07.19 15:00 · odgovor na: crt (#2786721)
Odgovori   +    1
Veš tegale psa so že tolikokrat zbrcali iz čistega mira, da ugrizne iz čistega refleksa. Če nisi podjetnik, to ne moreš zastopit, ker nas jebejo na 100 odkritih in 1000 prikritih načinov. Večinoma neobjavljenih v medijih.

Trgovina s kemikalijami, ni da ni, če ne se pa naroči. "Pride inšpektor in se začne: zvagat tole, pa drugo pa tretjo, pa to varnost pa uno.......seveda je direktor zastopnik za firmo. Čez 4 ure, pa ko nič ne najde, se nerodno nasmehne in pravi: saj vidim da ni popolnoma nič narobe, toda jaz MORAM napisati vsaj minimalno kazen 50€. Direktorju odstreli pokrov: pa pizda ali nisi mogel tega na začetku povedat, pa jaz ne bi izgubil celo dopoldne"
Vidiš in tega kolkor češ.
ZATO je pa SLo: As good as it gets and a lot of best young generation got it.
NISEM optimist za prihodnost navadne raje. Sicer pa: glasali ste, gladujete.

PS: Porezkana klina dela kot šus, imam 3x manj dela s prilagajanjem, pa še lepši komadi so kot prej. ;)))

Strani: 1