Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2785620] 25.07.19 20:30
Odgovori   +    1
Ravno testiram mBills, pa moram reči, da mi je zaenkrat kar ok. Prenosi med dvema osebama so pa brezplačni. Gre sicer za nizke dovoljene zneske, do 1.000 EUR. In ta znesek zadostuje večini za plačilo mesečnih računov, prenos je instanten, lahko dvigaš gotovino na Petrolovih bencinskih servisih itd.

Pri Fliku bo pa zanimivo dvoje - cenovna politika in pa kaj bo z obstoječimi mobilnimi aplikacijami bank. Ko je recimo žena poskušala z mobilne aplikacije mobilne aplikacije banke poslati znesek čez 1.000 EUR, ni mogla. Je morala iti na računalnik in iz njega poslati. Zato bo zanimivo videti kako bodo vse skupaj naredili - a boš imel potem računalniški dostop, mobilno aplikacijo Banke A in nato še Flik? Ali boš imel recimo vse na Fliku, pa računalnika sploh ne boš potreboval? Ali bo nekaj vmes, za višje zneske računalniški dostop, za nižje Flik?

Na prvo žogo bi rekel, da bo Flik povozil mBills. Po drugi stani pa bi morale banke za to požreti kar nekaj denarja in to v časih, ko iz obresti ne služijo več veliko. In vprašanje je, ali so to pripravljene storiti. No, ali to sploh lahko storijo, glede na stroške, ki jih imajo oz. ali lahko toliko porežejo stroške, da bodo to lahko storile?

Se bo moral pa Petrol z mBillsom kar podvizati in doseči čim večjo število prodajnih mest ter vsesplošno sprejetje tega načina plačevanja. Se pravi za začetek vključiti vsaj velike trgovce, brez njih bo mBills zamrl oz. v najboljšem primeru životaril. Ker Flik bo verjetno prek NFC tehnologije omogočal plačevanje na vseh POS terminalih.

Če jaz pogledam za našo firmo, kjer imamo praviloma zneske nad 30 EUR, je največ plačevanja s karticami. Preko 60%. Tudi v trgovinah vidim, da večina plačuje s karticami. Tako da res ne vem od kje ta podatek o 80%? Ali so to kakšne resne številke zadaj, a je to bolj ocena, ki je ekstrapolirana iz manjšega vzorca?
anon-8475 sporočil: 219
[#2785644] 26.07.19 07:06
Odgovori   +    10
Po mojem je tukaj v ozadju druga zgodba. Obrestne mere padajo, dobički bankam tudi. Nič ne kaže, da bo v bližnji prihodnosti kaj bolje, prej slabše. Dokler je še čas je treba ljudi navaditi na brezgotovinsko poslovanje, potem pa ukiniti gotovini ali jo morda celo prepovedati. In na koncu potem uvedemo ležarino za pozitivno bančno stanje še za 'občane'. Mi, 'občani', pa ne moremo nič proti temu. Sedaj bi teoretično lahko dvignili svoj denar in plačevali gotovinsko. Pa še če res kaj zagusti ljudje ne morejo dvigniti svojega denarja, da bi glasovali z nogami. Win-win situacija za banke in centralne banke. Osebno sem proti temu siljenju z brezgotovinskimi transakcijami. Imamo dovolj možnosti za uporabo raznih aplikacij, kdor pa želi pa naj še dalje uporablja dobro staro gotovino, saj je zadnjih nekaj 100 let zadeva dobro delovala (recimo :)).

Strani: 1