Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784087] 16.07.19 18:46
Odgovori   +    42
Naj mi predlagatelj zakona ali nekdo razumsko obrazloži zakaj po upokojitvi ob polni zaposlitvi 8 ur ne morem prejemati polne pokojnine? Naslednje leto se bom upokojil s polno pokojnino v višini 1000 evrov, nadaljeval bi delo v lastnem podjetju in še naprej prejemal plačo v višini 2000 evrov bruto oz. 1100 evrov neto, stroški za podjetje so 2160 evrov, torej podjetje bi v proračun in državne socialne blagajne iz moje bruto plače in na bruto vsaki mesec nakazalo 1060 evrov, kar je več kot mi država nakaže pokojnine, po domače država mi na moj osebni račun nakaže 1000 evrov pokojnine iz mase 1060 evrov, ki jih je moje podjetje nakazalo državi. Je kdo oškodovan? Sem mogoče jaz koga oškodoval? Sem nekom kaj ukradel? Ima mogoče nekdo zaradi mene manj?

Iz predloga zakona je razvidno, da me bo zaradi tega, ker kot upokojenec želim še naprej delati, prispevke in davke plačati, država oglobila z globo v višini 600 evrov, ki jo bo odtrgala od moje pokojnine!!!??? Zakaj? Kaj sem naredil? Torej, zato ker želim še naprej delati me država želi oglobiti!? Seveda, da ne bi vsaki mesec plačal 600 evrov globe se ne bom zaposlil in bo država vsaki mesec ostala brez mojih 1060 evrov, seveda mojih 1000 evrov pokojnine mi bo morala nakazati. Kaže, da je Levica prinesla v vlado veliki kup norosti in se je pri Šarcu zbrala nora kritična masa za sprejemanje norih odločitev.
slovenecnb1 sporočil: 5.576
[#2784090] 16.07.19 19:50 · odgovor na: anon-317028 (#2784087)
Odgovori   +    14
[FIN-311684]
Naj mi predlagatelj zakona ali nekdo razumsko obrazloži zakaj po upokojitvi ob polni zaposlitvi 8 ur ne morem prejemati polne pokojnine? Naslednje leto se bom upokojil s polno pokojnino v višini 1000 evrov, nadaljeval bi delo v lastnem podjetju in še naprej prejemal plačo v višini 2000 evrov bruto oz. 1100 evrov neto, stroški za podjetje so 2160 evrov, torej podjetje bi v proračun in državne socialne blagajne iz moje bruto plače in na bruto vsaki mesec nakazalo 1060 evrov, kar je več kot mi država nakaže pokojnine, po domače država mi na moj osebni račun nakaže 1000 evrov pokojnine iz mase 1060 evrov, ki jih je moje podjetje nakazalo državi. Je kdo oškodovan? Sem mogoče jaz koga oškodoval? Sem nekom kaj ukradel? Ima mogoče nekdo zaradi mene manj?

Iz predloga zakona je razvidno, da me bo zaradi tega, ker kot upokojenec želim še naprej delati, prispevke in davke plačati, država oglobila z globo v višini 600 evrov, ki jo bo odtrgala od moje pokojnine!!!??? Zakaj? Kaj sem naredil? Torej, zato ker želim še naprej delati me država želi oglobiti!? Seveda, da ne bi vsaki mesec plačal 600 evrov globe se ne bom zaposlil in bo država vsaki mesec ostala brez mojih 1060 evrov, seveda mojih 1000 evrov pokojnine mi bo morala nakazati. Kaže, da je Levica prinesla v vlado veliki kup norosti in se je pri Šarcu zbrala nora kritična masa za sprejemanje norih odločitev.
Žal imamo dolocene ljudi v vladi ki nimajo enega dneva delovne dobe na trgu, potem namesto da bi skrbeli za ljudi ki 40 let oddelajo skrbijo za socialarje in lenuhe ki jih je vedno vec in živijo na naš račun in to je ta globa 600 eur ki ti jo spizdijo v glavnem narobe svet zaradi volivnih teles in všečnosti eušimo sistem kar bo imelo daljnosežne posledice
FIN-379669 sporočil: 7.909
[#2784115] 17.07.19 07:01 · odgovor na: (#2784099)
Odgovori   +    4
To je logika čistega zavarovalničarja.

Pri nas pa nimamo že leta definirano, kaj hočemo in prav je, da v debati najdemo finančno vzdržni kompromis... da bo sistem spodbujevalen.

In vprašanje je, če se prenove sistema lotevajo ljudje, ki imajo moč in znanje, da naredijo pokojninski sistem za zanimivega.

Pač, nešto izmedju bo rezultat in spet bodo obljubili, da pa naslednjič bo prišlo do boljše in bolj celovite reforme...

... kot je zgoraj nekdo lepo zapisal: Reforme se lotevajo tisti, ki imajo premalo praktičnih izkušenj... le birokratske npr.
vrac sporočil: 11.068
[#2784822] 21.07.19 16:23
Odgovori   +    1
Če bi imela slovenska država interes zaposliti čimveč penzionistov, bi dopustila 100% prejemanje pokojnine+plačo ob plačanih davkih in prispevkih. Gre pa za čisto zavist, zakaj bi nekdo poleg plače dobival še pokojnino, čeprav so te v Sloveniji sramotno nizke. Seveda se država na ta način odpoveduje povečanim vplačilom v davčno blagajno, ker zaposlovanje upokojencev nikakor ne bi vplivalo negativno na možnost zaposlovanja mladih, bi pa zaposleni upokojenci polnili proračunske prihodke. Nasprotovati upokojencem je mantra zblojenih sindikalistov, ki nimajo pojma o pojmu, kaj se dogaja na trgu dela. Delavcev primanjkuje, kdor tega ne vidi je slep ali politično motiviran.

Strani: 1