13 min
Gen-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni pa so njegovi finančni načrti
29 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
43 min
Odstopil šef T-2 1
56 min
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
3 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
4 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
4 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
4 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
5 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
7 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
10 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
10 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
16 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
17 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 7

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2783656] 13.07.19 12:03
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 13.07.2019 12:08
Bom ponovil, za podjetnike gre. Torej, naslednje leto se bom upokojil, imel dobrega tisočaka pokojnine in bi še ostal v polnem delovnem razmerju z 2 tisočaka bruto plače, kar pomeni neto plačo v višini cc. 1.25o evrov in plačane socialne prispevke in dohodnino v višini 1.100 evrov ter bi pravzaprav s prispevki in dohodnino pokril svojo pokojnino.

Država bi bila absolutno na boljšem, ker ne bi imela stroškov z mojo pokojnino, vse je transparentno, država meni nakaže polno pokojnino, jaz pa njej socialne prispevke in dohodnino v višini moje pokojnine. Vsi smo na dobičku!!! Seveda, če mi država ob nadaljevanju zaposlitve ne bo omogočila prejemanje polne pokojnine, se ne bom zaposlil in bo država ostala brez cc. 1.100 evrov, meni pa bo polno pokojnino morala izplačevati.

Sprašujem Mesca, Kordiša tudi Šarca, če bi ob polni pokojnini prejemal plačo in plačeval davke in prispevke brez kakršnihkolih olajšav bi mogoče kakšnega sloveskega državljana ali upokojenca za kaj prikrajšal, bi s tem nekogar ogoljufal, bi naredil nemoralno in neetično dejanja, kaj bi pravzaprav bilo narobe sprašujem?
sopranos sporočil: 11.404
[#2783657] 13.07.19 12:30 · odgovor na: anon-317028 (#2783656)
Odgovori   +    6
Slovenska država oz. njen birokratski aparat je zgrajen na moriji, na kraji premoženja, na tem, da so podjetniki razredni sovražniki. Se sicer zadeve počasi spreminjajo, ampak da ni nekega preboja je krivo prav to kar sem prej napisal. Potem je tukaj še dejstvo da je birokracija povsod bolj rigidna, usmerjena v status quo. In če imaš že od samega začetka slabe temelje oz. osnovo, potem je težko to spremeniti.

Zanimivo je tudi opazovati kako dominantni so sindikati v ESS. Praktično imajo veto na vse predloge vlade in delodajalcev. V takem pričakovati, da se bo kaj bistveno spremenilo ali izboljšalo je nerealno.

In ker je tako, da državni aparat vedno gleda kako bi zajebal tebe kot podjetnika, moraš seveda potem kot podjetnik vedno gledati na to, kako boš državo zajebal nazaj. Ker če ne, potem se ti zna zgoditi da ti država pobere vse.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2783659] 13.07.19 12:57 · odgovor na: sopranos (#2783657)
Odgovori   +    2
[sopranos]

In ker je tako, da državni aparat vedno gleda kako bi zajebal tebe kot podjetnika, moraš seveda potem kot podjetnik vedno gledati na to, kako boš državo zajebal nazaj. Ker če ne, potem se ti zna zgoditi da ti država pobere vse.
Državni aparat z Levico vred tako močno želi zajebati podjetnike, da škoduje državi. Torej, če ob zaposlitvi ne bom prejemal polne pokojnine se pač ne bom zaposlil. V svoji pisarni v podjetju bom kot večinski lastnik podjetja lahko delal na podlagi pogodbe o prokuri ali pogodbe o delu upokojenca z minimalnim plačilom, lahko pa bom opravljal tudi kratkotrajno delo brez plačila...Če bom potreboval kaj denarja si bom občasno izplačal dobiček, seveda ob plačilu 25% ali višjega davka. Da pa bi se brez prejemanja polne pokojnine polno zaposlil in s prispevki in davki polnil proračun ter socialne blagajne mi niti na misel ne pade.
sopranos sporočil: 11.404
[#2783669] 13.07.19 14:23 · odgovor na: (#2783667)
Odgovori   +    4
[IN6_dus]
> [FIN-311684]
> > [sopranos]
> >
> > In ker je tako, da državni aparat vedno gleda kako bi zajebal tebe kot podjetnika, moraš seveda potem kot podjetnik vedno gledati na to, kako boš državo zajebal nazaj. Ker če ne, potem se ti zna zgoditi da ti država pobere vse.
>
> Državni aparat z Levico vred tako močno želi zajebati podjetnike, da škoduje državi. Torej, če ob zaposlitvi ne bom prejemal polne pokojnine se pač ne bom zaposlil. V svoji pisarni v podjetju bom kot večinski lastnik podjetja lahko delal na podlagi pogodbe o prokuri ali pogodbe o delu upokojenca z minimalnim plačilom, lahko pa bom opravljal tudi kratkotrajno delo brez plačila...Če bom potreboval kaj denarja si bom občasno izplačal dobiček, seveda ob plačilu 25% ali višjega davka. Da pa bi se brez prejemanja polne pokojnine polno zaposlil in s prispevki in davki polnil proračun ter socialne blagajne mi niti na misel ne pade.

Lahko pa se upokojiš in mirno uživaš polno pokojnino ter v firmi zaposliš kakšnega sindikalista ali katerega od mesečnikov.
A da mu firmo v stečaj spravijo? :)

Tako kot je rekel, pri takem svetovalnem/strokovnem delu, ki vsebuje veliko papirologije, ni variante, da ga lahko država nadzira. Se bo pač malo več ukvarjal s tem kako narediti čim več stroškov na firmi, kako ven spraviti denar s čim manj stroškov itd. In ko se išče rešitev v tej smeri, se jo tudi najde. In verjamem, da jo bo tudi on.

In to je tisto,kar je žalostno. Namesto, da bi človeku, ki hoče delati pustili, da dela in služi, se država ukvarja s tem, kako mu čim več vzeti.
slovenecnb1 sporočil: 5.589
[#2783671] 13.07.19 14:56
Odgovori   +    0
Uvesti je treba univerzalno temeljno pokojnino ki mora biti 80% osnove. Kje je logika d anekdo oddela 40 let ali več in dobi manj ker je delal kot lenuhi, romska manjšina brez enega dneva delovne dobe in še veliko takih manipulatorjev. V tej vukojebini sloveniji politika samo gleda komu bo vzela ki dela ustvarja ali je delal in ustvarjal in kako bi si povečali volilno bazo z lenuhi ki jih je še vedno dovolj da imajo podporo pred vsem tukaj mislim na mesečnika d ane bom delal krivice drugim. Kdo ima zdravo kmečko pamet bo rekal paketi preharen lenuhom in manjšini brez enega dne delovne dobe denar pa upokojencem, bolnim ki ne morejo delati in vsem ostalim ki delajo kje je tu problem?
Ter uvesti javna dela obvezna barvanja javnih površin, pometanja, odstranjevanja vej, pogozdovanja itd. zato imeti s strani ustrezen kadr ki gre iz pisarn ven na teren in so varuške. Tako pa visijo za računalniki in jim je najlažje izplačevati naš denar da je njim po teh zavodih lažje ozirmo ana vkomot.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2783672] 13.07.19 15:06 · odgovor na: (#2783667)
Odgovori   +    1
[IN6_dus]
> [FIN-311684]
> > [sopranos]
> >
> > In ker je tako, da državni aparat vedno gleda kako bi zajebal tebe kot podjetnika, moraš seveda potem kot podjetnik vedno gledati na to, kako boš državo zajebal nazaj. Ker če ne, potem se ti zna zgoditi da ti država pobere vse.
>
> Državni aparat z Levico vred tako močno želi zajebati podjetnike, da škoduje državi. Torej, če ob zaposlitvi ne bom prejemal polne pokojnine se pač ne bom zaposlil...

Lahko pa se upokojiš in mirno uživaš polno pokojnino ter v firmi zaposliš kakšnega sindikalista ali katerega od mesečnikov.
Saj se bom upokojil, prejemal polno pokojnino, ne razumem le, zakaj ne morem poleg prejemanja polne pokojnine še ful delati, prejemati plačo, plačevati dohodnino in prispevke brez kakršnihkolih olajšav? Polna pokojnina mi v vsakem primeru pripada, delal ali ne delal, ne razumem pa zakaj država noče mojega denarja, tudi ZPIZ ga noče?

Strani: 1