Strani: 1

jurijjurij sporočil: 4.944
[#2782426] 05.07.19 07:52
Odgovori   +    4
Na skrajnem jugu nekdanje Jugoslavije, v Makedoniji, pa nastaja pravi električni fičko.
Glede na dejstvo da omenjeni električni fičko, ki ga ponuja Makedonski BB Classic Cars, stane 20 tisočakov je to avto samo in izključno za yugonostalgike z debelo denarnico. Nekateri se še spominjamo kako "prostoren" je ta avto in kakšne vozne lastnosti je ponujal. O varnosti voznika in potnikov pa ni vredno izgubljati besed.
pobalin sporočil: 14.456
[#2782455] 05.07.19 09:53 · odgovor na: (#2782415)
Odgovori   +    1
[denac]
Hahahaha! Tole me je spomnilo na neko vest v nekem slovenskem časopisu pred kakšnimi 40 leti, da je nekdo v Kragujevcu izumil neko stvar s katero bo fičko žrl mnogo manj bencina. Izboljšani motor bodo v nekaj mesecih že vgrajevali v fičke v CZ.......Hahahahaha!
Mislim, da je šlo za prvoaprilski članek v reviji Avto, o izumitelju motorja na smodnik ali nekaj takega. Takrat so bili tam pravi kujoni, ki so morali spisati še kaj drugega kot kopi-pejst piarovštine. Spomnim se neke reportaže, ko so ob glavni cesti nekje v Srbiji nastavili razbit avto in čakali na nočne tatiče "rezervnih delov". Škoda, da na svoji strani nimajo celega arhiva starih številk ampak samo teste avtov.
www.avto-magazin.si/...vija/1966/
Kakšen e-izvod bi jaz celo kupil za obujanje spominov, kot sem zadnjič kupil par stripov Alan Ford.
Ja, ja, taka je zaresna jugonostalgija...
Če se takim spominom reče jugonostalgija, potem sem ortojugonostalgik. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2783111] 09.07.19 11:51 · odgovor na: (#2782729)
Odgovori   +    0
[denac]
>Če se takim spominom reče jugonostalgija, potem sem ortojugonostalgik. :-)

Ja, ne vem. Sam sem imel čudne osebne izkušnje v tovarni Crvena zastava, kamor sem 1970 šel po fička.
Sploh nisi bil edini. Ampak jaz se nisem skliceval na muke fičkarjev in drugih, temveč na zabavno provokativne članke v reviji Avto. V luči mnogih življenjskih paradoksov me ne bi presenetilo, če bi nekoč nekdo čisto resno utemeljil, da so hladilniki Gorenje iz Valjeva letnik 2017 bolj zanesljivi kot so bili hladilniki Gorenje iz Velenja letnik 2002. :-)

Strani: 1