8 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
38 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sladke pokojninske sanje

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2781827] 01.07.19 19:08
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: anon-317028 01.07.2019 19:09
Če že v Meščevi inteligenčno prikrajšani stranki ne privoščijo dvojnega upokojenskega statusa zdravnikom, profesorjem in drugim parazitom iz javnega sektorja, ker se upravičeno bojijo, da bodo goljufali in zagotovo bodo goljufali, ker skoz goljufajo, naj omogočijo dvojni status podjetnikom. Torej, naslednje leto se bom upokojil in imel dobrega tisočaka pokojnine in bi ostal v polnem delovnem razmerju z 2 tisočaka bruto plače, kar pomeni neto plačo v višini 1.285 evrov in plačane socialne prispevke in dohodnino v višini 1.050 evrov in bi pravzaprav s prispevki pokril svojo pokojnino. Država je absolutno na boljšem, ker nima prav nobenih stroškov z mojo pokojnino, vse je transparentno, država meni da polno pokojnino, jaz pa njej socialne prispevke v višini moje pokojnine. Vsi smo na dobičku!!! Če mi država ob zaposlitvi ne bo omogočila prejemanje polne pokojnine, se ne bom zaposlil in bo država ostala brez cc. 1.100 evrov, meni pa bo polno pokojnino morala izplačevati. Kje je tu inteligenca Mesec in Violeta?
1011Arist sporočil: 1.037
[#2781833] 02.07.19 00:34
Odgovori   +    8
"Stroški za pokojninski sistem, zdravstveni sistem in dolgoročno oskrbo bodo še vedno rasli. Danes pomenijo okoli 18 odstotkov BDP, do leta 2040 se bodo zvišali za šest odstotnih točk, do leta 2050 pa še za dodatnih devet odstotnih točk."
Prosim informirajte se, ker tisočkrat ponovljena laž še ne bo resnica. Izračuni za toliko let v naprej so nesmiselni tako in tako.
Damjan in Kordež sta lepo pokazala, da je s slovenskimi izračuni glede tega nekaj hudo narobe in vzrok za to ni demografija.
1011Arist sporočil: 1.037
[#2781842] 02.07.19 08:12 · odgovor na: 1011Arist (#2781833)
Odgovori   +    9
[1011Arist]
>"Stroški za pokojninski sistem, zdravstveni sistem in dolgoročno oskrbo bodo še vedno rasli. Danes pomenijo okoli 18 odstotkov BDP, do leta 2040 se bodo zvišali za šest odstotnih točk, do leta 2050 pa še za dodatnih devet odstotnih točk."

Prosim informirajte se, ker tisočkrat ponovljena laž še ne bo resnica. Izračuni za toliko let v naprej so nesmiselni tako in tako.
Damjan in Kordež sta lepo pokazala, da je s slovenskimi izračuni glede tega nekaj hudo narobe in vzrok za to ni demografija.
Dodajam še povezavo na celotno analizo, zakaj je zopet, podobno kot pri izračunu bančne luknje, nekdo v Sloveniji naredil šlamastiko, sedaj nas pa nekaj že leto ali dve opozarja na to, a odziva zopet ni.
Tako je bilo tudi leta 2013, ko je Sovdatova pripravljala teren in ste na Financah pisalai že o 8,5 milijardni bančni luknji, sejali seme dvoma, da je mogoče celo večja od 10 milijard in se niste zmenili za izračune, da to ni mogoče, da je luknja dimenzije okoli 2 milijardi, ki sem jih nekajkrat objavil. Sedaj po šestih letih se je izkazalo, da je bila ta ocena veliko pravilnejša.
Podobno je sedaj s temi izdatki za starost, zopet je nekdo naredil izredno šlamastiko, zopet ni imena in priimka pod tem izračunom, tako kot takrat nobeden novinar ne citira, od kje mu ti podatki in laž se lepo debeli...
damijan.org/2019/06/...more-63567

Strani: 1