Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2781769] 01.07.19 13:29
Odgovori   +    0
Ali ni bil včasih tale rok malo daljši - 30 dni od prejema izračuna.
Tale izračun sem jaz prejel nekje 10.-14. junija.

Se mi zdi, da obstaja "popravni izpit", če se tole zamudi.
Lahko rečemo, da izračuna sploh nismo prejeli in nekje do srede poletja (ne vem točnega datuma) vložimo redno napoved.
Potem naj bi verjetno glede na tisto napoved dobili izračun. In na tisti izračun se verjetno tudi da pritožiti...
zoran13 sporočil: 2.420
[#2786070] 28.07.19 18:02
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 28.07.2019 18:03
7.639 ZAVEZANCEV

Vam je Furs poslal napačen izračun dohodnine? Dobili boste novega
7.639 zavezancev bo dobilo nov, popravljen informativni izračun dohodnine za 2018.

»Zaradi sistemske napake je Finančna uprava RS odposlala 7.639 napačnih informativnih izračunov dohodnine. Napaka se je pojavila pri prejemnikih informativnih izračunov dohodnine, ki so bili del leta 2018 tudi vzdrževani družinski člani,« so sporočili iz Finančne uprave.

Napaka ne bo imela posledic za zavezance - vseh 7.639 bo do 15. junija 2019 dobilo nov, popravljen informativni izračun. Vračilo dohodnine se ne bo zamaknilo, še dodajajo.

Za te davčne zavezance bo prvi, napačen informativni izračun, štel za brezpredmetnega, kar bo v novem informativnem izračunu dohodnine izrecno navedeno. Vračilo dohodnine bodo davčni zavezanci prejeli najkasneje do 31. julija 2019, torej v enakem roku, kot bi ga, če se napaka ne bi zgodila.

Če bodo zavezanci v novem informativnem izračunu ugotovili kakšen drug ugovorni razlog (npr. prijava dohodkov iz tujine itd.) morajo ugovor vložiti najkasneje do 1. julija 2019. Zoper prvi, brezpredmetni informativni izračun, naj davčni zavezanci ne vlagajo ugovora.

Ugotovljeno je bilo, da je napaka nastala na strani zunanjega izvajalca. Ta bo tudi nosil vse stroške, ki so povezani z odpravo napake.
www.delo.si/gospodar...91873.html

* Rečeno je bilo, da bo vseh 7.639 davčnih zavezancev, zaradi napačnih obračunov in uveljavljanja davčnih olajšav zaradi vzdrževanih družinskih članov, dobilo nove in popravljene obračune davčnih odločb. Mi smo dali ugovor že na prvi informativni obračun Dohodnine za leto 2018 preko e-davkov, pa so v obvestilu javnosti povedali, da ni potrebno dajati ugovorov preko e-davkov in da bomo itak dobili nove odločbe dohodnine. Do postavljenega roka 15.junija pa nove odločbe še vedno nismo dobili. Rok za doplačila pa je 31.julij 2019!?

Strani: 1