Strani: 1

aimon sporočil: 1.924
[#2778293] 07.06.19 09:15
Odgovori   +    2
"»Cena tehnologije za zajemanje in shranjevanje ogljikovega dioksida se je v desetih letih znižala za 50 ali 60 odstotkov predvsem zaradi subvencij v ZDA.« Naložbe v takšne obrate so kljub temu težke več sto milijonov evrov."
Zakaj so potrebne tehnologije za zajemanje in shranjevanje ogljikovega dioksida? Morda zato, ker se zaradi ogljikovega dioksida zvišuje temperatura na planetu?

Obeta se znižanje temperature zraka in prihod nove ledene dobe, ne pa zvišanje temperature.

"Znanstveniki Ameriške vesoljske agencije Nasa opozarjajo na veliko verjetnost nove ledene dobe, kar naj bi nakazovale sončne pege, ki so bile v letošnjem letu doslej odsotne kar 79 dni oziroma 55 odstotkov leta. Vse to po njihovo dokazuje, da se približujemo pojavu, poimenovanem solarni minimum, ki bo najizrazitejši na prehodu iz leta 2019 v leto 2020." www.demokracija.si/e...acune.html
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2778294] 07.06.19 09:31
Odgovori   +    2
Najmočnejši svetovni finančniki: kdor se ne bo prilagodil razogljičenju, bo izginil.
Ehm, to se meni bere kot grožnja: Če se ne včlaniš v našo sekto, sprejmi posledice!
opavel4 sporočil: 25
[#2778343] 07.06.19 11:39 · odgovor na: aimon (#2778293)
Odgovori   +    0
Jaz bi že k ustreznemu komentarju "aimon" dodal še nekaj v slogu, malo za šalo ali pa kar zares.
Današnja dogajanja v svetu se po moje da kar dobro razumeti, če na vse gledaš enostavno tako, da gre pri vsaki stvari za nek velik globalni biznis, pri katerem mastno služijo predvsem globalni igralci na račun raje seveda. Danes je ogromen biznis preprodaja CO2 kuponov, ker ta plin bojda pregreva planet prek vse meje. Poleg tega je še večji biznis v tem, ker je treba pod super hitro nujno preusmeri vso porabo energije iz zdajšnjih fosilnih na neke druge vire.
Če napovedi o prihajajoči mali ledeni dobi vsaj malo držijo, bodo tisti, ki danes shranjujejo CO2, ker je menda škodljiv, čez kakšnih 10 let, sredi male ledene dobe, spet mastno služili s prodajo tega istega CO2 (brez dovolj CO2 v bolj mrzlih razmerah sicer ne bo nič zraslo in bi utegnili biti lačni).

Strani: 1