Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[#2777154] 30.05.19 09:57
Odgovori   +    12
Boeing (NYSE:BA) says CEO Dennis Muilenburg will publicly apologize tonight on CBS Evening News for the fatal crashes of two Boeing 737 MAX 8 aircraft.

(s koliko nulami se pise oprostite?)
anon-25179 sporočil: 283
[#2777157] 30.05.19 10:04 · odgovor na: crt (#2777154)
Odgovori   +    9
Si predstavljaš, da bi airbus padel dol 2x zaradi take gluposti, na relaciji NY-Chicago in Las Vegas - LA?
bigl sporočil: 18.363
[#2777158] 30.05.19 10:07 · odgovor na: crt (#2777154)
Odgovori   +    2
[crt]
Boeing (NYSE:BA) says CEO Dennis Muilenburg will publicly apologize tonight on CBS Evening News for the fatal crashes of two Boeing 737 MAX 8 aircraft.

(s koliko nulami se pise oprostite?)
To je etično moralni verbalni akt, odškodnine pa so del drobnega tiska in odvetnikov. Bolj j evprašanje kdo bo šel za gitre zaradi teh tragedij. Lep dan.
pobalin sporočil: 14.456
[#2777161] 30.05.19 10:14 · odgovor na: crt (#2777154)
Odgovori   +    4
Si kaj zasledil tudi o kakšnem javnem opravičilu FAA, ki je kljub vsemu soodgovorna za to šlamastiko? Samo vprašam, retorično.
crt sporočil: 27.122
[#2777162] 30.05.19 10:17 · odgovor na: pobalin (#2777161)
Odgovori   +    3
[pobalin]
Si kaj zasledil tudi o kakšnem javnem opravičilu FAA, ki je kljub vsemu soodgovorna za to šlamastiko? Samo vprašam, retorično.
www.c-span.org/video...ax-crashes
pobalin sporočil: 14.456
[#2777182] 30.05.19 11:05 · odgovor na: crt (#2777162)
Odgovori   +    4
[crt]
> [pobalin]
> Si kaj zasledil tudi o kakšnem javnem opravičilu FAA, ki je kljub vsemu soodgovorna za to šlamastiko? Samo vprašam, retorično.

www.c-span.org/video...ax-crashes
Hvala. Veš, da te jemljem resno, zato sem poslušal vseh 5+ minut in slišal samo na začetku "sincere condolences". Temu se reče birokratsko rutinsko izrečeno sožalje, ni pa opravičilo. Sledi klasična litanija v stilu "bit će razmotreno in osmotreno, moramo, treba se, hoćemo, zalagamo se, garantujemo (pazi sad!) da će svi B737Max u SAD (!) kad se opet uzdignu u nebo biti potpuno bezbjedni..."
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2777184] 30.05.19 11:09 · odgovor na: pobalin (#2777182)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Sledi klasična litanija v stilu "bit će razmotreno in osmotreno, moramo, treba se, hoćemo, zalagamo se, garantujemo (pazi sad!) da će svi B737Max u SAD (!) kad se opet uzdignu u nebo biti potpuno bezbjedni..."
Tako, kot so bili popolnoma varni že prvič?
crt sporočil: 27.122
[#2777185] 30.05.19 11:11 · odgovor na: pobalin (#2777182)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [crt]
> > [pobalin]
> > Si kaj zasledil tudi o kakšnem javnem opravičilu FAA, ki je kljub vsemu soodgovorna za to šlamastiko? Samo vprašam, retorično.
>
> www.c-span.org/video...ax-crashes

Hvala. Veš, da te jemljem resno, zato sem poslušal vseh 5+ minut in slišal samo na začetku "sincere condolences". Temu se reče birokratsko rutinsko izrečeno sožalje, ni pa opravičilo.
ja, to je tudi moj vtis. ampak tolko najdem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2777193] 30.05.19 11:41 · odgovor na: anon-154083 (#2777184)
Odgovori   +    1
Tisto je bilo pod drugim šefom FAA. :-)
Tudi pogumni in svobodni imajo v takšnih službah svojevrstno rotacijo - predprejšnji je odstopil, ker je bil osumljen vožnje pod vplivom substanc, prejšnji zaradi Donaldovega twita...

skift.com/2018/01/05...ne-safety/
www.reuters.com/arti...SKBN1ER1VP
www.msnbc.com/rachel...ad-the-faa
najobj sporočil: 31.870
[#2777259] 30.05.19 15:13 · odgovor na: pobalin (#2777182)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2019 15:19
[pobalin]
> [crt]
> > [pobalin]
> > Si kaj zasledil tudi o kakšnem javnem opravičilu FAA, ki je kljub vsemu soodgovorna za to šlamastiko? Samo vprašam, retorično.
>
> www.c-span.org/video...ax-crashes
Hvala. Veš, da te jemljem resno, zato sem poslušal vseh 5+ minut in slišal samo na začetku "sincere condolences". Temu se reče birokratsko rutinsko izrečeno sožalje, ni pa opravičilo. Sledi klasična litanija v stilu "bit će razmotreno in osmotreno, moramo, treba se, hoćemo, zalagamo se, garantujemo (pazi sad!) da će svi B737Max u SAD (!) kad se opet uzdignu u nebo biti potpuno bezbjedni..."
... čuj, ker pri nas noben nič ne piše, ti pa rad bereš tuje cajtnge, si verjetno kje prebral, kaj se dogaja z letalskimi prevozniki, ki imajo že nekaj mesecev prizemljene Boeinge 737 ... khmm, ker jih Ryanair menda ima v svoji floti večje število in ker je Ryanair bolj ali manj polno zaseden, bi moral imeti s prevozi vseh potnikov kar nekaj težav ...

P.S.: jebe se Američanom za vse druge razen Američanov, zato sorodniki žrtev lahko sanjajo o opravičilih, kaj šele odškodninah ...
macon sporočil: 12.861
[#2777260] 30.05.19 15:28 · odgovor na: anon-25179 (#2777157)
Odgovori   +    1
[PIC2]
Si predstavljaš, da bi airbus padel dol 2x zaradi take gluposti, na relaciji NY-Chicago in Las Vegas - LA?
Bral sem, da ima Airbus že zdaj veliko več naročil za nova letala kot Boeing in rabi več let, da izdela in dostavi naročena letala. Po mojem lahko kar odpre še par veletovarn.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2777280] 30.05.19 16:32 · odgovor na: crt (#2777154)
Odgovori   +    1
[crt]
Boeing (NYSE:BA) says CEO Dennis Muilenburg will publicly apologize tonight on CBS Evening News for the fatal crashes of two Boeing 737 MAX 8 aircraft.

(s koliko nulami se pise oprostite?)
Začne se s Chapter, konca pa z dvema šusoma.
pobalin sporočil: 14.456
[#2777286] 30.05.19 16:47 · odgovor na: najobj (#2777259)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, ker pri nas noben nič ne piše, ti pa rad bereš tuje cajtnge, si verjetno kje prebral, kaj se dogaja z letalskimi prevozniki, ki imajo že nekaj mesecev prizemljene Boeinge 737 ...
Ja, menda letajo z drugimi frčoplani, saj teh problematičnih še niso dobavili prav veliko.
khmm, ker jih Ryanair menda ima v svoji floti večje število in ker je Ryanair bolj ali manj polno zaseden, bi moral imeti s prevozi vseh potnikov kar nekaj težav ...
Stricu guglu rečeš, naj ti kaj najde na Ryanair + fleet in prec dobiš tole:
Ryanair operates a fleet of over 450 Boeing 737-800 series aircraft, with orders of up to 210 new Boeing 737 aircraft, this includes 135 new Boeing 737 MAX 200s, and options for 75 more MAX 200s
Torej so Irci lahko veseli, ker niso bili med prvimi ampak raje med največjimi kupci te wundermašine.
anon-476752 sporočil: 484
[#2777326] 30.05.19 22:20 · odgovor na: pobalin (#2777286)
Odgovori   +    0
za Evropo je to priložnost tisočletja, da se prek Airbusa poveča dodana vrednost EU ekonomije.. si v ringu za naslov prvaka, nasprotnik pa si zada dva zaporedna uperkata in se samonokavtira...
bc123a sporočil: 48.253
[#2777357] 31.05.19 09:36 · odgovor na: najobj (#2777259)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, ker pri nas noben nič ne piše, ti pa rad bereš tuje cajtnge, si verjetno kje prebral, kaj se dogaja z letalskimi prevozniki, ki imajo že nekaj mesecev prizemljene Boeinge 737 ... khmm, ker jih Ryanair menda ima v svoji floti večje število in ker je Ryanair bolj ali manj polno zaseden, bi moral imeti s prevozi vseh potnikov kar nekaj težav ...
Najbolj so prizadeti ameriski in kitajski, ki jih imajo najvec. Ryanair se ni imel omembe vrednih dobav. Na kitajskem jih je cca 300.

V evropi je najbolj prizadet TUI (charterji za dopuste) in tudi to je morda razlog, da ima TUI letos cist nore cene proti ostalim, ker morajo drago najemati avione od drugih v sezoni.
P.S.: jebe se Američanom za vse druge razen Američanov, zato sorodniki žrtev lahko sanjajo o opravičilih, kaj šele odškodninah ...
Ne sanjaj. VSAKA DRZAVA POSEBEJ mora odpraviti prepoved letenja ali certificirati avion. Do sedaj so vsi sledili FAA. Ce ga bodo ameri kaj srali, bo 737MAX letel samo v ZDA, kar bo verjetno ful prijetno za potnike in prevoznike, ki se bodo avionu verjetno na vse pretege poskusali izogniti.
najobj sporočil: 31.870
[#2777390] 31.05.19 12:24 · odgovor na: bc123a (#2777357)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> ... čuj, ker pri nas noben nič ne piše, ti pa rad bereš tuje cajtnge, si verjetno kje prebral, kaj se dogaja z letalskimi prevozniki, ki imajo že nekaj mesecev prizemljene Boeinge 737 ... khmm, ker jih Ryanair menda ima v svoji floti večje število in ker je Ryanair bolj ali manj polno zaseden, bi moral imeti s prevozi vseh potnikov kar nekaj težav ...

Najbolj so prizadeti ameriski in kitajski, ki jih imajo najvec. Ryanair se ni imel omembe vrednih dobav. Na kitajskem jih je cca 300.

V evropi je najbolj prizadet TUI (charterji za dopuste) in tudi to je morda razlog, da ima TUI letos cist nore cene proti ostalim, ker morajo drago najemati avione od drugih v sezoni.

> P.S.: jebe se Američanom za vse druge razen Američanov, zato sorodniki žrtev lahko sanjajo o opravičilih, kaj šele odškodninah ...

Ne sanjaj. VSAKA DRZAVA POSEBEJ mora odpraviti prepoved letenja ali certificirati avion. Do sedaj so vsi sledili FAA. Ce ga bodo ameri kaj srali, bo 737MAX letel samo v ZDA, kar bo verjetno ful prijetno za potnike in prevoznike, ki se bodo avionu verjetno na vse pretege poskusali izogniti.
... khmm, iz tvojih ust v božja ušesa ...

P.S.: arogantni in nasilni Američani mi grejo iz dneva v dan bolj na jetra ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2777477] 31.05.19 23:58 · odgovor na: najobj (#2777390)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: arogantni in nasilni Američani mi grejo iz dneva v dan bolj na jetra ...
Hm, imaš morda drugačen prag tolerance za arogantne in nasilne Xlandce?
najobj sporočil: 31.870
[#2777518] 01.06.19 14:25 · odgovor na: pobalin (#2777477)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: arogantni in nasilni Američani mi grejo iz dneva v dan bolj na jetra ...
Hm, imaš morda drugačen prag tolerance za arogantne in nasilne Xlandce?
... čuj, a si lahko malo bolj natančen, za koga bi morda imel drugačen prag tolerance ? ...

P.S.: ne mi slučajno z Rusi in Kitajci, ker prvi in drugi bolj ali manj samo odgovarjajo, ker so pač dovolj močni, da si to na svojih mejah lahko privoščijo ... aja, nekje sem prebral, da moč človeka pokvari, absolutna moč pa ga pokvari absolutno in ne vem, zakaj isto ne bi veljalo za države ... khmm, če si mogoče želiš enega gospodarja tega sveta, pa to niti ne rabi biti kreten z žuto frizuro ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2777733] 03.06.19 09:37 · odgovor na: najobj (#2777518)
Odgovori   +    0
Uganil si, res sem najprej pomislil na Kitajce in Ruse, ki so razumljivo samozaščitniško "odgovorili" npr. z okupacijo in aneksacijo Tibeta oz. dela Ukrajine. Itn. Meni gredo na jetra vsi arogantni in nasilni svetski silaki.

Sicer pa sem te samo malo špiknil, da ohranim nekaj živahnega človeškega žlobudranja v tem kevdru, v katerem bomo kmalu samo še Rename, ti in jaz. :-P
najobj sporočil: 31.870
[#2777759] 03.06.19 11:02 · odgovor na: pobalin (#2777733)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.06.2019 11:04
[pobalin]
Uganil si, res sem najprej pomislil na Kitajce in Ruse, ki so razumljivo samozaščitniško "odgovorili" npr. z okupacijo in aneksacijo Tibeta oz. dela Ukrajine. Itn. Meni gredo na jetra vsi arogantni in nasilni svetski silaki.

Sicer pa sem te samo malo špiknil, da ohranim nekaj živahnega človeškega žlobudranja v tem kevdru, v katerem bomo kmalu samo še Rename, ti in jaz. :-P
... čuj, če pozabim na rusko "okupacijo" Ukrajine de.wikipedia.org/wik...up2001.PNG , ki je ruski odgovor na s petimi milijardami dolarjev sponzorirani državni udar www.youtube.com/watc...aR1_an9CnQ , ko je leta 2013 Ukrajina postala ameriška kolonija, me zanima, kdaj točno so Kitajci okupirali Tibet ... khmm, ker je leta 1820 sl.wikipedia.org/wik...y_1820.png Tibet kitajski, če jaz prav vidim in če je kitajska tudi dinastija Qing, ki je v tistih krajih vladala med letoma 1644 in 1912 ...

P.S.: rename je nekje med številkama 155 in 166, ker sem preglup za njega ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2777770] 03.06.19 11:50 · odgovor na: najobj (#2777759)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, če pozabim na rusko "okupacijo" Ukrajine de.wikipedia.org/wik...up2001.PNG , ki je ruski odgovor na s petimi milijardami dolarjev sponzorirani državni udar www.youtube.com/watc...aR1_an9CnQ , ko je leta 2013 Ukrajina postala ameriška kolonija,
v kateri je bilo rusko prebivalstvo neusmiljeno preganjano, izključeno iz javnega življenja in ustanov, njihov jezik in kultura prepovedani, zanikani, volilna pravica odvzeta, represija nad njimi tolikšna, da je bila možna samo rešitev z "oboroženo vstajo" po vzoru SAO Krajine.
me zanima, kdaj točno so Kitajci okupirali Tibet ... khmm, ker je leta 1820 sl.wikipedia.org/wik...y_1820.png Tibet kitajski, če jaz prav vidim in če je kitajska tudi dinastija Qing, ki je v tistih krajih vladala med letoma 1644 in 1912 ...
To s Tibetom ni enostavna zgodba in meni izgleda, da se je v prejšnjem stoletju zaostrila na religiozno-ateistično-etatistični osi. Poleg tega je protektorat bolj ali manj na daljavo nekaj drugega kot vojaška invazija, ki vzpostavi totalen nadzor totalitarne države velikih skokov naprej, kulturnih revolucij, svetih knjižic velikega vodje ipd. O putinovski Rusiji in njenih "nujnih" obrambnih manevrih bi se tudi dalo razglabljati. Dejstvo je, da je španovija NATO-EU preveč drezala v periferijo medvedovega trebuha, dejstvo je pa tudi, da je medved zver, ki se je odzvala arogantno in nasilno. In to ne samo enkrat.

Če kdo, bi morali Slovenci razumeti, kaj pomeni takšno imperialno sklicevanje na stoletno (ob)last ali dominacijo s strani velikih "materinskih" držav ali branjenje "zakopanih kosti nekega naroda". Ker si po logiki, ki jo citiraš, Mojo Deželo lahko lastijo Italijani, Avstro-Nemci, Srbi, ti slednji bi pa itak morali biti pod Turki. In vsi dominatorji bi nam/jim prinašali civilizacijo. Itn.

Očitno imaš res drugačen prag tolerance za arogantne in nasilne Xlandce.
najobj sporočil: 31.870
[#2777790] 03.06.19 13:45 · odgovor na: pobalin (#2777770)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.06.2019 13:48
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, če pozabim na rusko "okupacijo" Ukrajine de.wikipedia.org/wik...up2001.PNG , ki je ruski odgovor na s petimi milijardami dolarjev sponzorirani državni udar www.youtube.com/watc...aR1_an9CnQ , ko je leta 2013 Ukrajina postala ameriška kolonija,

v kateri je bilo rusko prebivalstvo neusmiljeno preganjano, izključeno iz javnega življenja in ustanov, njihov jezik in kultura prepovedani, zanikani, volilna pravica odvzeta, represija nad njimi tolikšna, da je bila možna samo rešitev z "oboroženo vstajo" po vzoru SAO Krajine.

> me zanima, kdaj točno so Kitajci okupirali Tibet ... khmm, ker je leta 1820 sl.wikipedia.org/wik...y_1820.png Tibet kitajski, če jaz prav vidim in če je kitajska tudi dinastija Qing, ki je v tistih krajih vladala med letoma 1644 in 1912 ...

To s Tibetom ni enostavna zgodba in meni izgleda, da se je v prejšnjem stoletju zaostrila na religiozno-ateistično-etatistični osi. Poleg tega je protektorat bolj ali manj na daljavo nekaj drugega kot vojaška invazija, ki vzpostavi totalen nadzor totalitarne države velikih skokov naprej, kulturnih revolucij, svetih knjižic velikega vodje ipd. O putinovski Rusiji in njenih "nujnih" obrambnih manevrih bi se tudi dalo razglabljati. Dejstvo je, da je španovija NATO-EU preveč drezala v periferijo medvedovega trebuha, dejstvo je pa tudi, da je medved zver, ki se je odzvala arogantno in nasilno. In to ne samo enkrat.

Če kdo, bi morali Slovenci razumeti, kaj pomeni takšno imperialno sklicevanje na stoletno (ob)last ali dominacijo s strani velikih "materinskih" držav ali branjenje "zakopanih kosti nekega naroda". Ker si po logiki, ki jo citiraš, Mojo Deželo lahko lastijo Italijani, Avstro-Nemci, Srbi, ti slednji bi pa itak morali biti pod Turki. In vsi dominatorji bi nam/jim prinašali civilizacijo. Itn.

Očitno imaš res drugačen prag tolerance za arogantne in nasilne Xlandce.
... OK, sicer sem že malo pozabil, kaj točno so ukrajinski fašisti - to ni moj izraz - v parlamentu zahtevali, se pa je ob s petimi milijardami dolarjev sponzoriranem državnem udaru Rusom obetalo nekaj boldanemu podobnega, so pa ukrajinske budale in njihovi ameriški sponozorji pozabili, da Putin ni Jelcin ... ja, in glih zato bi Slovenci morali Ruse razumeti, če se spomnim na slovensko "okupacijo" Jugoslavije od leta 1945 naprej, ker pred tem niti svoje republike nismo imeli ... aja, kitajske zgodovine ne poznam, vsekakor pa Kitajci ne "delajo red" po celem svetu, kot to v skladu z en.wikipedia.org/wik...e_articles arogantni nasilneži delajo dobesedno "by the book" ...

P.S.: raje ne bom nadaljeval, ker se boš zaradi moje trmoglavosti še ti pridružil renametu in druščini, potem pa bom res samo še članke komentiral, dokler mi čez dva meseca ne poteče naročnina, ko bom glede na obete Financam verjetno rekel fajrund ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2777794] 03.06.19 14:40 · odgovor na: najobj (#2777790)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 03.06.2019 14:42
[najobj]
P.S.: raje ne bom nadaljeval, ker se boš zaradi moje trmoglavosti še ti pridružil renametu in druščini, potem pa bom res samo še članke komentiral, dokler mi čez dva meseca ne poteče naročnina, ko bom glede na obete Financam verjetno rekel fajrund ...
Ne boj se, moja ignore lista konstantno kaže 0 in bo tako še naprej. Če koga/kaj ignoriram, je to samo pri branju, rezultat sprotnega odločanja, nikdar pa ne deklarativno.

P.S.: Kar se tiče obsojanja vučkovićkotove doktrine, se s teboj strinjam.

Strani: 1