Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2773448] 08.05.19 14:51
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-317028 08.05.2019 14:52
Položaj obrtniškega pokojninskega sklada, ki mu primanjkuje denarja je v razmislek vsem bodočim upokojencem, ki varčujejo za pokojnino v kakšnem skladu ali stebru. Če zmanjka denarja, pokojnin ni. Da bi obveznosti iz obrtniškega sklada bile prenešene na ZPIZ je malo možnosti že zaradi Mesca, ki sovraži podjetnike in obrtnike iz globine svoje duše, ki je sicer nima.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2773451] 08.05.19 14:55 · odgovor na: anon-317028 (#2773448)
Odgovori   +    7
Isti je z ZPIZ blagajno. Ko bode več izplačil, kot vplačil, bode... isto je z proračunom države, če se troši verč, kot zasluži.. isto je z domačim proračunaom: Če baba več zapravlja, kot prnese, je fort v pufu, in temu sledi kolaps družinskih mirnih odnosov..
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2773502] 09.05.19 07:25 · odgovor na: anon-168749 (#2773451)
Odgovori   +    1
[kapibara]
Isti je z ZPIZ blagajno. Ko bode več izplačil, kot vplačil, bode... isto je z proračunom države, če se troši verč, kot zasluži.. isto je z domačim proračunaom: Če baba več zapravlja, kot prnese, je fort v pufu, in temu sledi kolaps družinskih mirnih odnosov..
Ob branju forumskih mnenj na raznih portalih se vidi, da javnost ni naklonjena prenosu obveznosti sklada na ZPIZ in z meščevo privoščjivo ima sovražen odnos do upokojenih obrtnikov, ki naj bi ostali brez dela pokojnin. Veliko mnenj se nanaša na upravljalce sklada, ki so slabo upravljali z denarjem obrtnikov. Po domače, javnost je mnenja, da je to notranji problem obrtnikov, saj so sami vodili sklad.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2773505] 09.05.19 07:49 · odgovor na: anon-168749 (#2773451)
Odgovori   +    1
[kapibara]
Isti je z ZPIZ blagajno. Ko bode več izplačil, kot vplačil, bode... isto je z proračunom države, če se troši verč, kot zasluži.. isto je z domačim proračunaom: Če baba več zapravlja, kot prnese, je fort v pufu, in temu sledi kolaps družinskih mirnih odnosov..
Zakaj bi sedaj država pokrivala primanjkljaj zaradi grabežljive uprave sklada? Nadzorni odbor je spal, ko si je uprava izplačevala sanjske plače, sedaj pa naj nadzorniki krijejo iz svojega žepa. KOt praviš - če so trošili preveč, jih pač zdaj boli glava....
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2773509] 09.05.19 08:15
Odgovori   +    1
Skoz tolčejo po državi, da preveč jemlje - svojih pa niso videli - sedaj pa kličejo državo na pomoč. Pomaga jim lahko le lastni ZUJF!!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2773519] 09.05.19 08:58 · odgovor na: anon-317028 (#2773502)
Odgovori   +    1
Po domače, javnost je mnenja, da je to notranji problem obrtnikov, saj so sami vodili sklad.
in kaj je tocno narobe s tem pogledom? mislim, ne poznam zadeve v detajle, ampak drzava nekako ni kriva, ce nek sklad zaide v tezave. kriva je samo v toliko, da tiho stoji ob strani, medtem ko ecb izvaja politiko nicelnih obrestnih mer, kar je za pokojninske sklade enako, kot da bi jim dal metek v celo. spet, ne vem, ce je to konkretno krivo za tezave tega sklada, ampak treba je povedati, da politika nicelnih obrestnih mer ustvarja cel kup problemov, ki jih prej nismo imeli, sedaj pa si polit-ekonomska elita pred njimi zatiska oci.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2773522] 09.05.19 09:28 · odgovor na: shevchenko (#2773519)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Po domače, javnost je mnenja, da je to notranji problem obrtnikov, saj so sami vodili sklad.

in kaj je tocno narobe s tem pogledom? mislim, ne poznam zadeve v detajle, ampak drzava nekako ni kriva, ce nek sklad zaide v tezave...
Če je res, da si je uprava sklada izplačevala sanjske plače, kako je napisala "helena45", obrtniški nadzorniki pa so mižali in niso nič videli je očitno to notranji problem obrtnikov, kar je precej kruto v državi, ki poudarja solidarnost. Na portalu ministrstva za delo piše, da je trenutno v Sloveniji 12 izvajalcev dodatnega pokojninskega zavarovanja in sicer:
vzajemni pokojninski skladi:
5 odprtih
1 zaprti za javne uslužbence
pokojninske družbe: 3
zavarovalnice: 3

Če nekdo misli, da bo država pokrivala izgubo v teh skladih, ki je lahko posledica slabega gospodarjena in vodenja se krepko moti, zdi se, da so na varnem samo javni uslužbenci. Na splošno se zdi, da Slovenci slabo skrbimo za svoj denar, ki ga vlagamo v delnice ali sklade, nekako prepuščamo skrb drugim, ki pa v prvi vrsti poskrbijo za lastne interese. Kmalu bomo v praksi na skupščini NLB v novi sestavi opazovali kako Slovenci skrbijo za lastne interese in le upajmo, da bodo novi večinski delničarji uspeli vodenje in upravljanje banke iztrgati iz rok države, ki je postala manjšinski delničar.

Izvajalci dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki tudi lahko ostanejo brez denarja, na: www.mddsz.gov.si/si/...varovanja/
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2773524] 09.05.19 09:44 · odgovor na: anon-317028 (#2773522)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-96546 09.05.2019 09:57
[FIN-311684]
> [shevchenko]
> > Po domače, javnost je mnenja, da je to notranji problem obrtnikov, saj so sami vodili sklad.
>
> in kaj je tocno narobe s tem pogledom? mislim, ne poznam zadeve v detajle, ampak drzava nekako ni kriva, ce nek sklad zaide v tezave...

Če je res, da si je uprava sklada izplačevala sanjske plače, kako je napisala "helena45", obrtniški nadzorniki pa so mižali in niso nič videli je očitno to notranji problem obrtnikov, kar je precej kruto v državi, ki poudarja solidarnost. Na portalu ministrstva za delo piše, da je trenutno v Sloveniji 12 izvajalcev dodatnega pokojninskega zavarovanja in sicer:
vzajemni pokojninski skladi:
5 odprtih
1 zaprti za javne uslužbence
pokojninske družbe: 3
zavarovalnice: 3

Če nekdo misli, da bo država pokrivala izgubo v teh skladih, ki je lahko posledica slabega gospodarjena in vodenja se krepko moti, zdi se, da so na varnem samo javni uslužbenci. Na splošno se zdi, da Slovenci slabo skrbimo za svoj denar, ki ga vlagamo v delnice ali sklade, nekako prepuščamo skrb drugim, ki pa v prvi vrsti poskrbijo za lastne interese. Kmalu bomo v praksi na skupščini NLB v novi sestavi opazovali kako Slovenci skrbijo za lastne interese in le upajmo, da bodo novi večinski delničarji uspeli vodenje in upravljanje banke iztrgati iz rok države, ki je postala manjšinski delničar.

Izvajalci dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki tudi lahko ostanejo brez denarja, na: www.mddsz.gov.si/si/...varovanja/
Halo, v zaprtem pokojninskem skladu za javne uslužbence je prvi pokojninski sklad, kamor so javni uslužbenci neprostovoljno prispevali po eno plačo v letih 1992-1994, ker država ni imela denarja za izplačilo po kolektivni pogodbi. Sedaj dobivajo ob odhodu v pokoj iz njega to odvzeto plačo vrnjeno v približni višini 60%.

Kar pa se vzajemnega zaprtega sklada za javne uslužbence tiče, je že pred leti kapitalska družba, ko ga je še upravljala, hotela uzakoniti preko parlamenta negativni letni prirast, da bi lahko delali enako kot ta obrtniški sklad.

Ves čas sem govorila, da so pokojninski skladi nateg (kar mi je bilo poznano že iz starih zahodnih kapitalističnih držav) pa ste mi solili pamet, da je to boljše kot državni ZPIZ. Sedaj, ko ste soočeni z kruto realnostjo pa kličete državo na pomoč.
Če bi obrtniki tiste utajene davke dajali v nogavico, namesto da so izigravali velike frajere z dragimi avtomobili,j bi imeli sedaj večjo penzijo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2773532] 09.05.19 10:04
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 09.05.2019 10:05
"helena45"...napisala si: "Halo, v zaprtem pokojninskem skladu za javne uslužbence je prvi pokojninski sklad, kamor so javni uslužbenci neprostovoljno prispevali po eno plačo v letih 1992-1994...". Ker si me v sveti jezi skenslala (upam, da me vrneš nazaj!) ti odgovarjam na ta način.

Na portalu ministrstva za delo piše, da je trenutno v Sloveniji 12 izvajalcev dodatnega pokojninskega zavarovanja, med njimi je tudi zaprti vzajemni pokojninski sklad za javne uslužbence www.modra-zavarovaln...sluzbence/ Sploh ne drži tisto kaj si napisala, da so javni uslužbenci v ta sklad neprostovoljno prispevali eno plačo v letih 1992-1994. Piše, lahko preveriš, navajam: "Delodajalec (Republika Slovenija, lokalne skupnosti in osebe javnega prava za javni sektor) za zaposlene redno mesečno vplačuje premije, na podlagi katerih boste kasneje pridobili pravico do izplačila dodatne pokojnine (mesečne pokojninske rente)..."
anon-476752 sporočil: 484
[#2773533] 09.05.19 10:05 · odgovor na: anon-96546 (#2773505)
Odgovori   +    0
Namesto v penzije so vlagali v bmw je, prikazovali nizke dobičke, si izplačevali minimalce, zdaj pa naj jih jaz še financiram???

Kdor to naredi, bo odletel!
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2773536] 09.05.19 10:18 · odgovor na: anon-317028 (#2773532)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
"helena45"...napisala si: "Halo, v zaprtem pokojninskem skladu za javne uslužbence je prvi pokojninski sklad, kamor so javni uslužbenci neprostovoljno prispevali po eno plačo v letih 1992-1994...". Ker si me v sveti jezi skenslala (upam, da me vrneš nazaj!) ti odgovarjam na ta način.

Na portalu ministrstva za delo piše, da je trenutno v Sloveniji 12 izvajalcev dodatnega pokojninskega zavarovanja, med njimi je tudi zaprti vzajemni pokojninski sklad za javne uslužbence www.modra-zavarovaln...sluzbence/ Sploh ne drži tisto kaj si napisala, da so javni uslužbenci v ta sklad neprostovoljno prispevali eno plačo v letih 1992-1994. Piše, lahko preveriš, navajam: "Delodajalec (Republika Slovenija, lokalne skupnosti in osebe javnega prava za javni sektor) za zaposlene redno mesečno vplačuje premije, na podlagi katerih boste kasneje pridobili pravico do izplačila dodatne pokojnine (mesečne pokojninske rente)..."
Če me ne bi tako površno bral in kar naprej trobental svoje, bi mogoče še kaj zastopil. V Modri zavarovalnici je v skaldu za javne uslužbence poleg tega sklada, o katerem govoriš, še prvi pokojninski sklad, ki so ga oblikovali iz pokojninskih bonov od one odvzete plače javnim uslužbencem, za kar je takrat poskrbel gospod Pirkmajer, ki je javnim uslužbencem podtaknil pokojninske bone, sebi pa z denacionalizacijo pol centra Ljubljane.

Ta sklad, o katerem pa ti govoriš, pa je prav tako na neprostovoljni bazi, kjer so odločili v letu 2003, da javni uslužbenci pač spet enkrat ne dobijo plače, kot bi jo morali, ampak se bo ta del vplačeval v pokojninski sklad, da bodo imeli vsaj pokojninsko rento, če že plače ne bodo dobili. No in ta renta gre po enaki poti kot obrtniška. Uslužbenec od leta 2003 neprostovoljno vplačuje mesečne zneske, glede na takrat zatečeno delovno dobo od 29 do 48 eur, ven pa bo dobival recimo prvih 10 let 65 eur, potem pa do smrti na vsake tri mesece 30 eur, če ne bo vse skupaj ukinjeno.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2773544] 09.05.19 10:42 · odgovor na: anon-476752 (#2773533)
Odgovori   +    1
[Macadamia]
Namesto v penzije so vlagali v bmw je, prikazovali nizke dobičke, si izplačevali minimalce, zdaj pa naj jih jaz še financiram???
Priznam, mene tudi zanese glede javnega sektorja, velikokrat posplošujem in od veliko slabega ne vidim nič dobrega in zaradi neštetih kulturniških parazitov in zaposlenih na brezpotrebnih agencijah in zavodih spregledam medicinske sestre, policiste, gasilce, uslužbence na upravnih enota...in jim s svojimi komentarji delam krivico. Sicer, sem obrtnik z delovno knjižico od leta 1972 in če seštejem vrednost vseh avtov, tudi tega zadnjega za 13. tisočakov, za vse avte skupaj nisem porabil 100 tisočakov, poznam podjetnike, ki so porabili še manj, imajo pa plačane sve obveznosti. Ne rečem, da je cenejši avto nekaj vzglednega, sicer, tudi jaz bi lahko kupil dražjega avta pa žal ali na srečo ne uživam v tem, tudi 10 tisoč narejenih kilometrov na leto je premalo za dražji avto, preprosto ne splača se. Poznam podjetnike, ki uživajo v dobrih avtih, poslujejo dobro, imajo plačane vse obveznosti in zakaj si ne bi privoščili užitka?
nimasmisla sporočil: 68
[#2773558] 09.05.19 11:54 · odgovor na: anon-96546 (#2773524)
Odgovori   +    0
Ves čas sem govorila, da so pokojninski skladi nateg (kar mi je bilo poznano že iz starih zahodnih kapitalističnih držav) pa ste mi solili pamet, da je to boljše kot državni ZPIZ. Sedaj, ko ste soočeni z kruto realnostjo pa kličete državo na pomoč.
Če bi obrtniki tiste utajene davke dajali v nogavico, namesto da so izigravali velike frajere z dragimi avtomobili,j bi imeli sedaj večjo penzijo.
Se v osnovi popolnoma strinjam z zapisanim. Edino dva detajla: nekdo in z nekim namenom vedno dopušča kao zanesljive sisteme, da obstajajo in drugič, če bi gnar filali v nogavice, bi manj krožil, manj ljudi bi v osnovi imelo delo, itd., itd..

Kdo naj odloča o tem, da ti sistemi sploh smejo obstojati?
Kdo sme in naj bo na koncu zmagovalec?

Skratka, te in podobne zgodbe so neverending story ...

Strani: 1