Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Najbolj brani članki danes

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772859] 03.05.19 20:23
Odgovori   +    0
Naj nam boh pomaga..."Executive Order on Coordinating National Resilience to Electromagnetic Pulses" na: www.whitehouse.gov/p...ic-pulses/
robi2107 sporočil: 4.272
[#2772866] 04.05.19 09:31 · odgovor na: anon-317028 (#2772859)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 04.05.2019 09:35
[FIN-311684]
Naj nam boh pomaga..."Executive Order on Coordinating National Resilience to Electromagnetic Pulses" na: www.whitehouse.gov/p...ic-pulses/
Trumb se pripravlja na vojno s celim svetom pa i šire. Tudi z Marsovci. Če je že vojsko prešprical, se bo pa na ta način boril, jer neprijatelj vreba izza svakog ugla.

Btw, ko ti bojo marsovci z EMP scvrli komp, boš pa preklinjal, da nimamo tudi mi takšne brilijantbe odredbe :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772869] 04.05.19 10:05 · odgovor na: robi2107 (#2772866)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [FIN-311684]
> Naj nam boh pomaga..."Executive Order on Coordinating National Resilience to Electromagnetic Pulses" na: www.whitehouse.gov/p...ic-pulses/

Trumb se pripravlja na vojno s celim svetom pa i šire. Tudi z Marsovci. Če je že vojsko prešprical, se bo pa na ta način boril, jer neprijatelj vreba izza svakog ugla.

Btw, ko ti bojo marsovci z EMP scvrli komp, boš pa preklinjal, da nimamo tudi mi takšne brilijantbe odredbe :))
S tem so Američani skurili venezuelske termoelektrarne in sabotirali energetsko infrastrukturo v Venezueli. Trump je rekel mi smo izmislili internet, internet je naš in z njim lahko delamo karkoli želimo, seveda, jutri lahko scvrejo slovensko energetsko omrežje, če ne bomo želeli kupovati njihovega plina iz Krka.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2772871] 04.05.19 10:31 · odgovor na: anon-317028 (#2772869)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 04.05.2019 10:40
[FIN-311684]
S tem so Američani skurili venezuelske termoelektrarne in sabotirali energetsko infrastrukturo v Venezueli. Trump je rekel mi smo izmislili internet, internet je naš in z njim lahko delamo karkoli želimo, seveda, jutri lahko scvrejo slovensko energetsko omrežje, če ne bomo želeli kupovati njihovega plina iz Krka.
Vidim, da ti to povsem resno. S čim pa naj bi Ameri to naredili? Imaš kakšne vire za to tvojo trditev? Saj jaz jih tudi ne maram, ampak tale teorija se mi pa vseeno zdi precej za lase privlečena. Če pogledaš definicijo EMP v 2(b) citirane odredbe, ta razlikuje 2 vira EMP:
“Electromagnetic pulse” is a burst of electromagnetic energy. [...] A high-altitude EMP (HEMP) is a type of human-made EMP that occurs when a nuclear device is detonated at approximately 40 kilometers or more above the surface of Earth. A geomagnetic disturbance (GMD) is a type of natural EMP driven by a temporary disturbance of Earth’s magnetic field resulting from interactions with solar eruptions. Both HEMPs and GMDs can affect large geographic areas.
Prvi je torej posledica jedrske eksplozije v atmosferi, drugi pa posledica sončeve dejavnosti (t.i. solarni veter). Po tvoji teorji naj bi potemtakem Trumb nekje nad Venezuelo razstrelil atomsko bombo. Vendar: prvič, to bi merilni inštrumenti na Zemlji ali v vesolju zaznali. Nimajo namreč samo Ameri takšnih senzorjev. Imajo jih tudi Rusi in vsaj še Kitajci, ki bi takšen napad z veseljem obesili na veliki zvon. Pa se nič od tega ni zgodilo, ker takšnega napada ni bilo. In drugič: takšen napad ne bi prizadel samo Venezuele, temveč tudi sosednje države. Ker "both HEMPs and GMDs can affect large geographic areas."

Zato se mi zdi precej bolj verjetno, da so električni mrki posledica razpadajoče venezuelske energetske infrastrukture. Ali pa čisto navadne sabotaže Guaidojevih privržencev (pa čeprav vodenih s strani CIE). OK, dopuščam možnost, da bi lahko šlo tudi za hekerski napad (o čemer pišeš ti v svojem odgovoru), ampak ta z omenjeno odredbo nima nič skupnega. Akt se namreč ne ukvarja s kibernetsko vojno, ampak z obrambo pred EMP, kar je nekaj povsem drugega.

Strani: 1