Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2772855] 03.05.19 20:07
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: vrac 03.05.2019 20:08
Kako da smo Slovenci nenaklonjeni spremembam! Ni res! Na tem forumu večina zahteva od Vlade neke strukturne spremembe, čeprav se jim po mojem niti ne sanja, kaj te sploh naj bi bile, LOL
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772933] 05.05.19 07:12 · odgovor na: vrac (#2772855)
Odgovori   +    2
[vrac]
Kako da smo Slovenci nenaklonjeni spremembam! Ni res! Na tem forumu večina zahteva od Vlade neke strukturne spremembe, čeprav se jim po mojem niti ne sanja, kaj te sploh naj bi bile, LOL
Japonska kultura je kolektivistično naravnana in je zaposlitev še vedno dosmrtna podobno kot v našem javnem sektorju, ki ni naklonjen spremembam in se zato v javnem sektorju nič ne spremeni, razen, da jih je vsako leto več in višje plače imajo. Zaposleni v javnem sektorju so postali velika družina, ki je dobila razredno zavest vladajočega razreda brez občutka za delavce v gospodarstvu, ki so potisnjeni v položaj sužnja. Saj imate kaj za jest in za obleč, mi skrbimo za vas, so sužnjem v južnih državah ZDA govorili njihovi sužnjelastniki, ne, mi želimo sami skrbeti za sebe in vas ne maramo, so jim govorili strici Tome iz "Koče strica Toma"...podobno kot delavci iz gospodarstva ne maramo javnsektorskega razreda z zavestjo gospodarja.
aimon sporočil: 1.924
[#2772941] 05.05.19 08:57 · odgovor na: vrac (#2772855)
Odgovori   +    0
[vrac]
... Na tem forumu večina zahteva od Vlade neke strukturne spremembe, čeprav se jim po mojem niti ne sanja, kaj te sploh naj bi bile, LOL
Na netu dosti pišejo o tem, eden od člankov je na www.delo.si/gospodar...smeri.html

"... strukturne spremembe ... S ponavljanjem vzorcev iz preteklosti ne bo mogoče odpraviti težav, s katerimi se sooča Slovenija, je Vasle povedal na današnji konferenci o strukturnih izzivih slovenskega gospodarstva v Ljubljani ..."

Strani: 1