1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2770945] 20.04.19 09:02
Odgovori   +    5
Klasične teorije gospodarskih ciklov več ni, vse poteka nekako stihijsko. Svetovna kriza je vedno z veliko hitrostjo krenila iz Amerike in je FED bil tisti, ki je vse generiral. Danes so ZDA dolžne več kot je njihov letni BDP, sicer vse države sveta so 2,5-krat več dolžne od svetovnega BDP. Nova svetovna kriza, vsaj za Slovenijo, bi lahko krenila iz EU, kjer Italija izdaja evro obveznice po visoki obrestni meri, Španija po nekaj nižji, Grčija po visoki, Slovenija po nizko visoki v primerjavi z Nemčijo, ki jih izdaja po nizki ali negativni in preprosto, to ne more trajati večne, nekje mora počiti, če dodamo še trgovinsko sankcijske vojne z ZDA bo zagotovo počilo. Kako je Slovenija pripravljena na krizo? Z velikom javnim dolgom in z napovedjo velikega zapravljanja v javnem sektorju zagotovo slabo.
slovenecnb1 sporočil: 5.589
[#2770949] 20.04.19 09:14
Odgovori   +    1
Vse je fikcija in dolžniška ekonomija iz pufa v puf iz obroka v nov obrok se nadaljuje denar je postal predmet, brez vrednosti trenutno ga drži pokonc samo zaupanje in pridni delovni ljudje ki jih je vedno manj na koncu pa bo udarila temeljna dobrina lakota in bo denar postal to kar si utira dokončno brez vrednosti
anon-485371 sporočil: 58
[#2770950] 20.04.19 09:30 · odgovor na: anon-317028 (#2770945)
Odgovori   +    2
Po mojem mnenju pa se bo nova globalna kriza zacela s financnim kolapsom na Kitajskem in bo preko nizjega povprasevanja po evropskih luksuznih dobrinah, zlasti nemskih avtomobilov, se kako udarila tudi po Sloveniji...
153 sporočil: 9.333
[#2770956] 20.04.19 09:56
Odgovori   +    2
Novopečeni bančnik pač po bančniško (in bankstersko),
širi mnenja, ki jih je nedavno slišal na zborovanju IMF-a,
razgibano življenje, okretnost naših podjetnikov in
sposobnost hitre prilagodljivosti naše državice (majhnost
je dostikrat prednost !) pa ubira svojo preizkušeno pot,
med trdimi količki po zaledeneli progi, do novih vrednot.

Sodražan
crt sporočil: 27.121
[#2771088] 21.04.19 07:25
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 21.04.2019 07:34
seveda bo spet vihar v kozarcu vode in eksplozija tekmujocih pravljic na temo, kateri pristop da bi bil Zares Pravi za to, da slovenija boljse skoz pride, vendar na koncu - je to predvsem stvar tega, kaj bo pocela ali uspela poceti ecb.

v tem duhu zelo priporocam seekingalpha.com/art...-dirigible

(ce niste prijavljeni, bo tekst verjetno razbit v vec strani in bo treba listati. brezplacna dostopnost ponavadi traja prvih nekaj dni od objave. ta je bila 16.4., tako da po moje bo vsak cas konec.)

za motivacijo:

- The ECB is less sure about the rebound, so it has engaged a monetary policy afterburner called TLTRO III. Unfortunately, there is very little monetary aviation fuel in the tank, and some ECB aviators are choking off the emergency tank fuel-line already. In the meantime, the fuel gauge and the altimeter continue to fall, whilst the political compass has lost its true North. The Brits are fumbling with their parachutes, whilst the Americans are bombing the landing strip.

- According to Sabine Lautenschlaeger, the ECB has consistently underestimated the slack in the Eurozone labor market. Such an admission from a reviled German monetary policy Hawk is a seismic shift. It also speaks to the perilous state of the Germany economy. The ECB has allegedly made this mistake by failing to note the fact that many people, who have dropped out of the labor-pool, have not jumped back in so far. The implication is that they will never do so. The observation of tight labor markets and attendant inflation risk is thus pure artefact.

- Having identified the worst-case outcome, the ECB will then address it incrementally; just in case it ceases to be the worst-case outcome in the future. This behavior is internally flawed, because it is lacking in credible commitment to do anything other than identify the main problem. Failure to address the problem convincingly then undermines credible commitment.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2771092] 21.04.19 09:12
Odgovori   +    2
"Crt" je napisal:
"seveda bo spet vihar v kozarcu vode in eksplozija tekmujocih pravljic na temo, kateri pristop da bi bil Zares Pravi za to, da slovenija boljse skoz pride, vendar na koncu - je to predvsem stvar tega, kaj bo pocela ali uspela poceti ecb".

Vendar ne smemo prezreti dva dokumenta, ki smo jih dobili od začetka leta. 5. februarja 2019 je Nemčija sprejela »Nacionalno industrijsko strategijo 2030« www.bmwi.de/Redaktio...-2030.html Strategija je poskus kreiranja evropske strategije. Strategija opravičuje državne intervencije na trgu, ne pove pa kakšne bi te intervencije na trgu bile in koliko daleč bi posegale na trg. 19. februarja 2019 smo dobili »Francosko – nemški industrijski manifest« www.bmwi.de/Redaktio...olicy.html Kako naj EU ostane globalna proizvodna in industrijska sila? Treba bo tekmovati s Kitajci in Američani, potrebno bo vlagati v nove tehnologije, prilagoditi tržno zakonodajo in s povezovanjem omogočiti monopole (!!??)...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2771123] 21.04.19 14:43 · odgovor na: slovenecnb1 (#2770949)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 21.04.19 12:16
[slovenecnb1]
Vse je fikcija in dolžniška ekonomija iz pufa v puf iz obroka v nov obrok se nadaljuje denar je postal predmet, brez vrednosti trenutno ga drži pokonc samo zaupanje in pridni delovni ljudje ki jih je vedno manj na koncu pa bo udarila temeljna dobrina lakota in bo denar postal to kar si utira dokončno brez vrednosti
naš veliki vodja pa toži nas same sebe na U.S.(RUMENO MODRO) jebo lud zbunjenog...kao neko zlato pravilo, ki pa se ga nobeden ne drži samo mi in naš veliki vodja edine komunitične partije, ki je še ostala, sam mal so se prefarbal na rmen, da jih nebi prepoznal....
in ko bo naš veliki vodja nekoč zavladal nam bo ZAVEDNO sijalo rumeno sonce na modrem nebu...WTF

Lp
shevchenko sporočil: 21.898
[#2771141] 21.04.19 16:41
Odgovori   +    0
Vasle, si znal pravilno izmeriti inflacijo? Nisi? Za nagrado so te gospodarji nastavili za guvernerja, zdaj pa boš gobcal. In kaj če smo mimo vrha cikla? Moramo že znižati place, zato da bodo gospodarji nizali plače, potem pa s tem gnarjem obnavljali katedrale? Priden, priden...
blink sporočil: 3.523
[#2771143] 21.04.19 16:51 · odgovor na: (#2771094)
Odgovori   +    0
[rename]
Kaksna kriza neki.
Letosnja sunka je se vecja od lanske, sem jo komaj stlacil v pisker :-P
Moram zdaj se ene dve korenini hrena odkopat, da ga bo dost za zraven.

Lepo nedeljo!
Me spominjaš na neko šefico iz decembra 2008 ko so bili rekordni dobički in prednovoletna žurka. Točno to je rekla, "kakšna kriza neki".

Eno leto kasneje - pogrebna tišina.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2771145] 21.04.19 16:55 · odgovor na: blink (#2771143)
Odgovori   +    0
Tokrat ne bo krize, ob takem tempu inflacije bodo čez eno leto tudi klošarji milijonarji.
Endimion sporočil: 10.251
[#2771157] 21.04.19 18:19 · odgovor na: shevchenko (#2771145)
Odgovori   +    1
A si bil kaj na primorskem na tortici in pivu? Jaz včeraj. Ni nič dražje kot lani....
bc123a sporočil: 48.253
[#2771316] 23.04.19 07:44 · odgovor na: crt (#2771088)
Odgovori   +    2
[crt]
v tem duhu zelo priporocam seekingalpha.com/art...-dirigible
Del, ki govori o climate change je totalno sfaljen, ker dejansko domneva da EU karkoli vec naredi v tej smeri od USA... evropejci v glavnem gofljajo, kar se tudi iz grafa tule vidi:

www.theguardian.com/...gh-in-2018
crt sporočil: 27.121
[#2771318] 23.04.19 08:01 · odgovor na: bc123a (#2771316)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 23.04.2019 08:20
[bc123a]
Del, ki govori o climate change je totalno sfaljen, ker dejansko domneva da EU karkoli vec naredi v tej smeri od USA
ne uspem videti tega v tekstu.

glede zakaj so deuropska naprezanja videti fake -- zaradi shizofrene situacije za nemcijo, kot je opisana; bi pa ne bi, ker so interesi v obe smeri in vlecejo malo sem malo tja. rezultat je potem oni bi kao da se otcepe a mi im kao nedamo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771326] 23.04.19 08:27 · odgovor na: crt (#2771318)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> Del, ki govori o climate change je totalno sfaljen, ker dejansko domneva da EU karkoli vec naredi v tej smeri od USA

ne uspem videti tega v tekstu.
tole me je zmotilo:

The issue of Climate Change will play out, as a major theme, in the trade war between America and the EU. A recent report showed the impact of global warming on the German economy, via its trade artery of the River Rhine. The latest forecasts, from the hydrologists and satellite-imagers, are that this is going to get worse across the whole Eurozone.

One current barrier to a trade agreement, between America and the EU, is the lack of commonality on rules and regulations in relation to emissions and Climate Change. The Europeans, as we see above, have no choice but to push for tighter standards. President Trump is in denial of Climate Change and in any case has an America First strategy that is antipathetic towards it in principle.

There is therefore no fundamental common ground between the two sides, so that a trade deal which encompasses the European Climate Change agenda is totally out of the question. It can be said, in fact, that both sides are in fundamental opposition on this issue; thereby ruling out any deal. Indeed, it is in America's strategic interest to weaken Europe economically through higher emissions.


Mislim da se iz podatkov ter iz logike ne da nikakor sklepati da je ameriska politika tako daljnovidna, da bi nalasc sesuvala evropo s klimatskimi spremembami, preko vpliva na visino reke Ren... cmon, to je pa res tako za lase privleceno.


glede zakaj so deuropska naprezanja videti fake -- zaradi shizofrene situacije za nemcijo, kot je opisana;
to pa ze, ampak si ziher prebral cel clanek? :)
crt sporočil: 27.121
[#2771328] 23.04.19 08:34 · odgovor na: bc123a (#2771326)
Odgovori   +    0
[bc123a]
There is therefore no fundamental common ground between the two sides, so that a trade deal which encompasses the European Climate Change agenda is totally out of the question. It can be said, in fact, that both sides are in fundamental opposition on this issue; thereby ruling out any deal. Indeed, it is in America's strategic interest to weaken Europe economically through higher emissions.

Mislim da se iz podatkov ter iz logike ne da nikakor sklepati da je ameriska politika tako daljnovidna, da bi nalasc sesuvala evropo s klimatskimi spremembami, preko vpliva na visino reke Ren... cmon, to je pa res tako za lase privleceno.
reka ren dejansko ima jasen ekonomski impact in interes usa, kakrsna je sedaj, dejansko je videti usmerjen v slabitev konkurence.

zdaj a je to prav "mi bomo naredili X in potem bo ren padel za Y in bodo imeli skode za Z hehe" -- to je po moje prevec detajlisticna interpretacija... meni prejsnji odstavek zadosca.
> glede zakaj so deuropska naprezanja videti fake -- zaradi shizofrene situacije za nemcijo, kot je opisana;

to pa ze, ampak si ziher prebral cel clanek? :)
avtorja pogosto berem in njegov mozni minus je predvsem to, da se zeloooo razpise, ceprav s slogom pazi na to, da ravno ne zaspis zraven.

vseeno je cisto mozno, da mi je vmes kje padla koncentracija. vendar je glede na ono zgoraj z renom cisto mozno tudi to, da ne gre toliko za to, kaj je napisano, kot za najino razlicno interpretacijo tega.
bc123a sporočil: 48.253
[#2771329] 23.04.19 08:36 · odgovor na: crt (#2771328)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> There is therefore no fundamental common ground between the two sides, so that a trade deal which encompasses the European Climate Change agenda is totally out of the question. It can be said, in fact, that both sides are in fundamental opposition on this issue; thereby ruling out any deal. Indeed, it is in America's strategic interest to weaken Europe economically through higher emissions.
>
> Mislim da se iz podatkov ter iz logike ne da nikakor sklepati da je ameriska politika tako daljnovidna, da bi nalasc sesuvala evropo s klimatskimi spremembami, preko vpliva na visino reke Ren... cmon, to je pa res tako za lase privleceno.
>

reka ren dejansko ima jasen ekonomski impact in interes usa, kakrsna je sedaj, dejansko je videti usmerjen v slabitev konkurence.
Absolutno. Ampak za climate change tudi nemci kar nekaj naredijo (v smeri pumpanja CO2 v atmosfero), plus, trumpova administracija z dolgorocnim planom, really? :)
crt sporočil: 27.121
[#2771332] 23.04.19 08:40 · odgovor na: bc123a (#2771329)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> reka ren dejansko ima jasen ekonomski impact in interes usa, kakrsna je sedaj, dejansko je videti usmerjen v slabitev konkurence.

Absolutno. Ampak za climate change tudi nemci kar nekaj naredijo (v smeri pumpanja CO2 v atmosfero)
ja, absolutno.

plus, trumpova administracija z dolgorocnim planom, really? :)
ne, lej, saj to ne rabi bit nek hud master plan. ne gre za dolgorocnost. ravno obratno.

ce v usa usa usa ne nizamo emisij, potem

- ne delamo stroskov tukaj in zdaj, ki so edini pomembni glede na blizino 2020 (v kasnejsi benefit pa tkoaltko ne verjamemo);

- v primeru, da dejansko je povezava, bomo sicer mogoce malo zajebali, ampak bo to somebody else's problem (ibg-ybg), itak pa bo problem v eu, tak da super.
crt sporočil: 27.121
[#2771334] 23.04.19 08:48 · odgovor na: crt (#2771332)
Odgovori   +    1
lahko se drugace obrneva, direktno v kontekstu cezatlantskih pogajanj.

- oni kao verjamejo, da jim bodo emisije zjebale ren.
- mi pa kao ne.
- oni posledicno verjamejo, da mi ze s tem, ko ne naredimo nic, vlecemo ful mocno potezo, ki njim skodi.
- pa to je the best bang for the buck ever, ne pocnes nic in je to dojeto kot huda poteza, tojemoznosamovusa!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2771337] 23.04.19 09:05 · odgovor na: crt (#2771328)
Odgovori   +    0
avtorja pogosto berem in njegov mozni minus je predvsem to, da se zeloooo razpise, ceprav s slogom pazi na to, da ravno ne zaspis zraven.
mene je spomnil na dostojevskega, ki je bil placan na stevilo pol, ki jih je oddal, pa stalno je bil zaradi kockanja v dolgovih zato so njegovi romani tako nesramno dolgi...
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2771339] 23.04.19 09:07
Odgovori   +    0
Pa smo dobili nov direktorat, tokrat za trajnostno mobilnost in prometno politiko!!!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2771343] 23.04.19 09:26 · odgovor na: bc123a (#2771316)
Odgovori   +    0
tu imas bistvo problema...

www.rtvslo.si/lokaln...sto/486140
bc123a sporočil: 48.253
[#2771357] 23.04.19 10:09 · odgovor na: crt (#2771334)
Odgovori   +    0
[crt]
lahko se drugace obrneva, direktno v kontekstu cezatlantskih pogajanj.

- oni kao verjamejo, da jim bodo emisije zjebale ren.
- mi pa kao ne.
- oni posledicno verjamejo, da mi ze s tem, ko ne naredimo nic, vlecemo ful mocno potezo, ki njim skodi.
- pa to je the best bang for the buck ever, ne pocnes nic in je to dojeto kot huda poteza, tojemoznosamovusa!
Oookej :))))
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2771365] 23.04.19 10:44 · odgovor na: crt (#2771334)
Odgovori   +    1
[crt]
lahko se drugace obrneva, direktno v kontekstu cezatlantskih pogajanj.

- oni kao verjamejo, da jim bodo emisije zjebale ren.
- mi pa kao ne.
- oni posledicno verjamejo, da mi ze s tem, ko ne naredimo nic, vlecemo ful mocno potezo, ki njim skodi.
- pa to je the best bang for the buck ever, ne pocnes nic in je to dojeto kot huda poteza, tojemoznosamovusa!
No, najbez je veliko bolj enostavno. Politicno bremzanje in zakasiravanje za izpuste co2 bremza bdp. In ce se bojo vsi bremzali, usa pa ne, bodo usa pac mele vecji added value in visji bdp in tako naprej.

Ce ena firma v de dela kremenatlce, druga pa v zda, in se ona v de mora jebat z evropskimi fiksnimi idejami o njenij izpustih, bo na koncu imela visje stroske za iste kremenatlce (ali svetovalne programe za adhd otroke borznih trgovcev, whatever).

Dokler bo trade deal dokaj prost, deu pa se bo sama sebe mlatila bremzanjem co2, je tocno tako: ametika ne naredi nic, in nam "skodi". Ker je glda hlda (kot tudi kitajska indija in brazil itd) in ne mlati same sebe tko kot mi, ki smo plidni plidni.

Tko nekak jaz to razumem. Lahko pa se oprimemo premise, da gospodarstvu bremzanje izpustov ne skodi.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2786072] 28.07.19 18:18 · odgovor na: anon-485371 (#2770950)
Odgovori   +    3
Prej bi rekel s kolapsom nemškega lastništva prestižne avtomobilske industrije. Kitajci so tako močni, da BMW ali Daimler lahko zrežejo kadarkoli in bodo to tudi naredili, če Nemci ne bodo pristali na Volvo formulo rešitve. To pa seveda pomeni konec Nemčije, kot jo povprečni Slovenec in tudi doktor ekonomije, narejen v Sloveniji, še vedno sanja. Še vedno pa se išče luknja v katero bomo/bodo (mi) padli. Pravijo, da še niso našli dovolj velike.

Uriah Heep.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2786118] 28.07.19 21:34 · odgovor na: (#2786085)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Ka se sekiraš, mi smo šli iz srbskega na nemški vlak, če bo zagustilo pa bomo presedlali na rusko kitajski vlak. Big dil.
Se bojim da bo treba še kupiti vozovnico za kitajski vlak. Ne vem, če imamo v denarnici dovolj.

Strani: 1