Strani: 1

anon-96546 sporočil: 1.682
[#2770124] 16.04.19 12:55
Odgovori   +    22
Od skladov pričakovati pokojnino? Do zdaj je mali človek vedno ostal brez vsega, pa če je šlo za certifikate, sklade, banke ...
FIN-379669 sporočil: 7.909
[#2770130] 16.04.19 12:58
Odgovori   +    5
Če so našli 60 mio eur za 8.000 zdravnikov in sester za to leto, bodo tudi za 12.000 obrtnikov našli, hajd, vsaj 60 mio eur za večletni dodatek k penziji... kaj pa jaz vem, malo bluzim, ampak kar je prav, je prav.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2770132] 16.04.19 13:05 · odgovor na: (#2770131)
Odgovori   +    2
[kren]
> [helena45]
> Od skladov pričakovati pokojnino?

Če bo šlo tako naprej, tudi državnih pokojnin kmalu ne bo več... ali bodo pa mizerne.
V Dubaju pa sploh ne :-))))
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2770135] 16.04.19 13:07
Odgovori   +    3
Ubogi oče od očeta Foruma......

forum.finance.si/?m=...823&single
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2770136] 16.04.19 13:10 · odgovor na: (#2770131)
Odgovori   +    23
Dokler jih drzava ni OKRADLA so obrtniki imeli denar in ga tudi izplacevali. Moj oce je bil en od prvih vplacnikov in tudi rento je redno dobival.
Nc bat JS. Tud VI pridete na vrsto, banda pozresna.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2770137] 16.04.19 13:11 · odgovor na: mimoidoci (#2770135)
Odgovori   +    7
Marsikdo bo ubogi, ker je verjel obljubam. Najprej se je moral sam prebijati skozi gospodarski gangsterizem, sedaj pa ga to čaka.....
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2770139] 16.04.19 13:13 · odgovor na: anon-96546 (#2770132)
Odgovori   +    2
Jaz tistih 300Eur vsake toliko casa ne bi imenoval pokojnino. Bo pa prirocen drobiz za kavico z mlekom.
Kdor je prisel do dol - isto.
crt sporočil: 27.081
[#2770147] 16.04.19 13:23 · odgovor na: mimoidoci (#2770135)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 16.04.2019 13:28
[mimoidoci]
Ubogi oče od očeta Foruma......
forum.finance.si/?m=...823&single
bo slo, ni to make or break.

vesel pa sem, da sem mu lepo in pravocasno razlozil, zakaj meni ni do vstopa v to zadevo. ker zanj je glede na leta inercija se kolikor-toliko zaveznica (no, zdaj je kot kaze vendarle proti koncu), za tistega, ki je sele v fazi prispevanja, pa ne ravno, sploh ob znanih neresenih sporih tega sklada z drzavo in njegovem "cudnem" statusu v primerjavi s penzijskimi druzbami po novejsem zakonu.

sop v nasprotju z zpiz pac nima moci prisile nad vplacevalci. imeli so kampanjo za pridobivanje novih clanov = novih vplacnikov, ki pa kot kaze ni bila zmagovita.

ps. mu bom sporocil, da je dedek foruma :)
wrop sporočil: 110
[#2770149] 16.04.19 13:32
Odgovori   +    18
Mene so eni finančni svetovalci še mesec nazaj prepričevali, da bi v SOP dajal vsak mesec po 60 €. Sem se držal načela v slovenske zadeve niti evra.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770152] 16.04.19 13:41 · odgovor na: wrop (#2770149)
Odgovori   +    0
[wrop]
Mene so eni finančni svetovalci še mesec nazaj prepričevali, da bi v SOP dajal vsak mesec po 60 €. Sem se držal načela v slovenske zadeve niti evra.
je imel madoff tudi slovenske korenine? sam fprasam...
FIRA sporočil: 383
[#2770165] 16.04.19 14:03
Odgovori   +    17
Čez nekaj let čaka enaka usoda tudi zavarovance, ki vplačujejo premije v razne meglene pokojninske družbe tipa Žnidaršič Krajnc ali Jamnik...
wrop sporočil: 110
[#2770166] 16.04.19 14:03 · odgovor na: shevchenko (#2770152)
Odgovori   +    8
Komot vprašaš, jaz ti pa komot odgovorim. Ne nima slovenskih korenin in ne živi v slovenskem sistemu.
Če bi, potem bi si lahko žvižgal in glasno režal v nadstandardni luksuzni vili. Tako pa lahko samo pazi da mu ne pade milo po tleh in upa, da se ni zameril kakemu sojetniku. Iz zapora bo odkorakal samo hudo bolan direktno na smrtno posteljo ali pa bo po njega prišla matilda.
bigl sporočil: 18.363
[#2770168] 16.04.19 14:08
Odgovori   +    2
To je problem sklada in ne države. Lep dan.
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2770171] 16.04.19 14:13 · odgovor na: crt (#2770147)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: mimoidoci 16.04.2019 14:16
[crt]
> [mimoidoci]
> Ubogi oče od očeta Foruma......
> forum.finance.si/?m=...823&single

bo slo, ni to make or break.

vesel pa sem, da sem mu lepo in pravocasno razlozil, zakaj meni ni do vstopa v to zadevo. ker zanj je glede na leta inercija se kolikor-toliko zaveznica (no, zdaj je kot kaze vendarle proti koncu), za tistega, ki je sele v fazi prispevanja, pa ne ravno, sploh ob znanih neresenih sporih tega sklada z drzavo in njegovem "cudnem" statusu v primerjavi s penzijskimi druzbami po novejsem zakonu.

sop v nasprotju z zpiz pac nima moci prisile nad vplacevalci. imeli so kampanjo za pridobivanje novih clanov = novih vplacnikov, ki pa kot kaze ni bila zmagovita.

ps. mu bom sporocil, da je dedek foruma :)

Hehe, dobra ideja. Če bom še kdaj sam naredil kakšno sranje in bom potemtakem oče tega sranja, lahko svojemu fotru razložim, da je pa on dedek tega sranja. Odlično.

Sicer je pa tudi on naredil sranje, ko je začel vplačevati v zgoraj imenovani SOP. Sam se spomnim vsakokratnega spreminjanja in poslabševanja pogojev za rento. In njegove slabe volje. Tako, da je bila ta zgodba vedno daleč od idealne.

Je pa to dokaj pričakovano. Če celo na internetni naslovnici piše (povzel jo je tudi zgornji prispevek Financ), da obstajaš že od leta 1956 in da si prav vsako leto nadpovprečno donosnen, je to dober indikator za zajeb. Če si tako dober tudi ni čudno, da ti država ne priskoči na pomoč. Čudno je le, kam je izginil denar iz nadpovprečne donosnosti.

Sicer pa: Kolikor se spomnim svojega obiska pri njih, si nikdar niso ravno prizadevali za know-how in transparentnost. Na primer, za usklajevanje denarnih tokov. Tistih iz obveznosti do pasivnih vlagateljev (tistih, ki prejemajo rente), ki bi morali biti nekako uskaljeni z onimi, ki so od prilivov od aktivnih vlagateljev (tistih, ki vplačujejo za bodoče rente). Posledično tudi strategije vlaganja (pretežno v domačo dogovorno ekonomijo) nikoli niso bile obetavne.

Bojim se, da je podobno tudi s pokojninskimi skladi drugega stebra. Tudi tam je namreč zaposlenih ogromno strokovnjakov za naš denar, ki znajo strankam vedno "prisluhniti" in sredstva ustrezno diverzificirati (na primer: ne kupijo le podrejenih obveznic od Abanke, ampak še tiste od NLB, NKBM, ...).

No in ko preberemo, da nad vsem skupaj bdi Agencija za zavarovalni nadzor, potem smo res lahko brez skrbi za svoje prihranke ....
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2770173] 16.04.19 14:16 · odgovor na: bigl (#2770168)
Odgovori   +    4
[bigl]
To je problem sklada in ne države. Lep dan.
Žal je to tudi problem obrtnikov in ne cvetijo rožice glih vsem....
anon-305462 sporočil: 287
[#2770177] 16.04.19 14:29
Odgovori   +    5
Vse kaže, da so se tudi šefi šli malo hazardiranja z denarjem. Drugače bi vedeli že pred 5 leti, da primanjkuje, a ne? Se zgodi tudi najboljšim, a potem priznajo in kazen odslužijo v zaporu.
crt sporočil: 27.081
[#2770180] 16.04.19 14:31 · odgovor na: mimoidoci (#2770171)
Odgovori   +    4
[mimoidoci]
Bojim se, da je podobno tudi s pokojninskimi skladi drugega stebra. Tudi tam je namreč zaposlenih ogromno strokovnjakov za naš denar, ki znajo strankam vedno "prisluhniti" in sredstva ustrezno diverzificirati (na primer: ne kupijo le podrejenih obveznic od Abanke, ampak še tiste od NLB, NKBM, ...).
No in ko preberemo, da nad vsem skupaj bdi Agencija za zavarovalni nadzor, potem smo res lahko brez skrbi za svoje prihranke ....
to je nekako tudi moj vtis.
najobj sporočil: 31.829
[#2770205] 16.04.19 15:21 · odgovor na: mimoidoci (#2770171)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2019 15:22
[mimoidoci]
> [crt]
> > [mimoidoci]
> > Ubogi oče od očeta Foruma......
> > forum.finance.si/?m=...823&single
>
> bo slo, ni to make or break.
>
> vesel pa sem, da sem mu lepo in pravocasno razlozil, zakaj meni ni do vstopa v to zadevo. ker zanj je glede na leta inercija se kolikor-toliko zaveznica (no, zdaj je kot kaze vendarle proti koncu), za tistega, ki je sele v fazi prispevanja, pa ne ravno, sploh ob znanih neresenih sporih tega sklada z drzavo in njegovem "cudnem" statusu v primerjavi s penzijskimi druzbami po novejsem zakonu.
>
> sop v nasprotju z zpiz pac nima moci prisile nad vplacevalci. imeli so kampanjo za pridobivanje novih clanov = novih vplacnikov, ki pa kot kaze ni bila zmagovita.
>
> ps. mu bom sporocil, da je dedek foruma :)
Hehe, dobra ideja. Če bom še kdaj sam naredil kakšno sranje in bom potemtakem oče tega sranja, lahko svojemu fotru razložim, da je pa on dedek tega sranja. Odlično.

Sicer je pa tudi on naredil sranje, ko je začel vplačevati v zgoraj imenovani SOP. Sam se spomnim vsakokratnega spreminjanja in poslabševanja pogojev za rento. In njegove slabe volje. Tako, da je bila ta zgodba vedno daleč od idealne.

Je pa to dokaj pričakovano. Če celo na internetni naslovnici piše (povzel jo je tudi zgornji prispevek Financ), da obstajaš že od leta 1956 in da si prav vsako leto nadpovprečno donosnen, je to dober indikator za zajeb. Če si tako dober tudi ni čudno, da ti država ne priskoči na pomoč. Čudno je le, kam je izginil denar iz nadpovprečne donosnosti.

Sicer pa: Kolikor se spomnim svojega obiska pri njih, si nikdar niso ravno prizadevali za know-how in transparentnost. Na primer, za usklajevanje denarnih tokov. Tistih iz obveznosti do pasivnih vlagateljev (tistih, ki prejemajo rente), ki bi morali biti nekako uskaljeni z onimi, ki so od prilivov od aktivnih vlagateljev (tistih, ki vplačujejo za bodoče rente). Posledično tudi strategije vlaganja (pretežno v domačo dogovorno ekonomijo) nikoli niso bile obetavne.

Bojim se, da je podobno tudi s pokojninskimi skladi drugega stebra. Tudi tam je namreč zaposlenih ogromno strokovnjakov za naš denar, ki znajo strankam vedno "prisluhniti" in sredstva ustrezno diverzificirati (na primer: ne kupijo le podrejenih obveznic od Abanke, ampak še tiste od NLB, NKBM, ...).

No in ko preberemo, da nad vsem skupaj bdi Agencija za zavarovalni nadzor, potem smo res lahko brez skrbi za svoje prihranke ....
... čuj, kaj ona Alenka Žnidaršič Kranjc na svoji Prvi pokojninski družbi ali kako se že zdaj imenuje tisti sklad, za penzioniste še vedno dela mastne profite z grškimi obveznicami, ker je za njih jamčil Križanič ? ... khmm, ker včasih je bil to pravi hit tukaj na Financah, če se prav spomnim ...
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2770209] 16.04.19 15:32 · odgovor na: najobj (#2770205)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [crt]
> > > [mimoidoci]
> > > Ubogi oče od očeta Foruma......
> > > forum.finance.si/?m=...823&single
> >
> > bo slo, ni to make or break.
> >
> > vesel pa sem, da sem mu lepo in pravocasno razlozil, zakaj meni ni do vstopa v to zadevo. ker zanj je glede na leta inercija se kolikor-toliko zaveznica (no, zdaj je kot kaze vendarle proti koncu), za tistega, ki je sele v fazi prispevanja, pa ne ravno, sploh ob znanih neresenih sporih tega sklada z drzavo in njegovem "cudnem" statusu v primerjavi s penzijskimi druzbami po novejsem zakonu.
> >
> > sop v nasprotju z zpiz pac nima moci prisile nad vplacevalci. imeli so kampanjo za pridobivanje novih clanov = novih vplacnikov, ki pa kot kaze ni bila zmagovita.
> >
> > ps. mu bom sporocil, da je dedek foruma :)

> Hehe, dobra ideja. Če bom še kdaj sam naredil kakšno sranje in bom potemtakem oče tega sranja, lahko svojemu fotru razložim, da je pa on dedek tega sranja. Odlično.
>
> Sicer je pa tudi on naredil sranje, ko je začel vplačevati v zgoraj imenovani SOP. Sam se spomnim vsakokratnega spreminjanja in poslabševanja pogojev za rento. In njegove slabe volje. Tako, da je bila ta zgodba vedno daleč od idealne.
>
> Je pa to dokaj pričakovano. Če celo na internetni naslovnici piše (povzel jo je tudi zgornji prispevek Financ), da obstajaš že od leta 1956 in da si prav vsako leto nadpovprečno donosnen, je to dober indikator za zajeb. Če si tako dober tudi ni čudno, da ti država ne priskoči na pomoč. Čudno je le, kam je izginil denar iz nadpovprečne donosnosti.
>
> Sicer pa: Kolikor se spomnim svojega obiska pri njih, si nikdar niso ravno prizadevali za know-how in transparentnost. Na primer, za usklajevanje denarnih tokov. Tistih iz obveznosti do pasivnih vlagateljev (tistih, ki prejemajo rente), ki bi morali biti nekako uskaljeni z onimi, ki so od prilivov od aktivnih vlagateljev (tistih, ki vplačujejo za bodoče rente). Posledično tudi strategije vlaganja (pretežno v domačo dogovorno ekonomijo) nikoli niso bile obetavne.
>
> Bojim se, da je podobno tudi s pokojninskimi skladi drugega stebra. Tudi tam je namreč zaposlenih ogromno strokovnjakov za naš denar, ki znajo strankam vedno "prisluhniti" in sredstva ustrezno diverzificirati (na primer: ne kupijo le podrejenih obveznic od Abanke, ampak še tiste od NLB, NKBM, ...).
>
> No in ko preberemo, da nad vsem skupaj bdi Agencija za zavarovalni nadzor, potem smo res lahko brez skrbi za svoje prihranke ....

... čuj, kaj ona Alenka Žnidaršič Kranjc na svoji Prvi pokojninski družbi ali kako se že zdaj imenuje tisti sklad, za penzioniste še vedno dela mastne profite z grškimi obveznicami, ker je za njih jamčil Križanič ? ... khmm, ker včasih je bil to pravi hit tukaj na Financah, če se prav spomnim ...

... čuj, ne bi vedel ...
anon-450947 sporočil: 10
[#2770444] 17.04.19 15:29 · odgovor na: wrop (#2770149)
Odgovori   +    1
številni finančni svetovalci (v resnici prodajalck) so SOPove produkte leta intenzivno prodajali
stutek sporočil: 503
[#2770940] 20.04.19 08:16
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: stutek 20.04.2019 08:19
Citiram staro modrost, ki sem se je naučil an tem forumu: s tujim kur... je luštno po koprivah opletat.

Pa to velja za Enron, razne stebre, sklade, upravnike in upravljalce, skrbnike, nadzornike, župane, politike, ...

Ljudje se največ naučimo na lastnih napakah - bo treba direktno demokracijo uvesti, da bomo zares sami krivi za svojo mizerijo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2770951] 20.04.19 09:37
Odgovori   +    3
Država je v krizi, zmanjkalo denarja za izplačilo pokojnin iz drugega in tretjega pokojninskega stebra, vzajemni skladi brez denarja...bi lahko pisalo enkrat v prihodnosti, kajti novica, da je zmanjkalo denarja za poklicne pokojnine je slaba za vse pokojninske sklade v (balkanski) državi Sloveniji, ki od vlagateljev ali varčevalcev dobijo konkreten denar in z njim upravljajo, potem pa na "bernie madoff still" ta denar preprosto izgine. Spomnimo se Hrvaške in njihovih pokojninskih skladov, ki so menda pod prisilo vlagali denar v Agrokor, seveda z obljubo velikih zaslužkov, ki bi jih izplačevali kod priboljšek k pokojninam.
kimi12345 sporočil: 515
[#2770999] 20.04.19 15:10 · odgovor na: FIRA (#2770165)
Odgovori   +    2
Za AŽK sklade ne vem, za Modro pa se glede na njihove izkaze to z 99% verjetnostjo ne bo zgodilo. Iz večih vidikov, struktura naložb je zelo razpšena doma in v tujini, glede na izkaze nalagajo v obveznice z visokim ratingom, imajo veliko količino kapitala, so visoko likvidni zaradi rednih vplačil v sklade.

Glede SOP, kar pišete je senzacionalistično. Stanje ne more biti tako črno kot ga navajate. Ker, gre za portfelj starih polic ki so dejansko v run-offu. Pač za ta run-off za te police so se ujeli v past neskladja dolžine asset in liabilities, pač v preteklosti ni bilo SLO obveznic ki bi bile več kot 10 let, neskladje ALM pa ustvari problem v času nizkih obrestnih mer. Polega tega pa še problem dolgoživosti, ki najverjetne ni bil ustrezno rezerviran takrat oz tudi ni bil napravljen dodatna rezervacija kasneje. Ker teh polic ne prodajajo že 20+ let, tudi ni nove likvidnosti v ta podsklad tako da morajo vse financirati z obstoječih sredstev tega podsklada. Za sredstva tega sprecifičnega podsklada pa predvidevam da ni več kaj veliko ostalo pa morajo sedaj pač reševati izgube tega run-off portfelja preko kapitala celotnega sklada. Za nove police ni nobenih problemov ker je pač polica drugačna, poleg tega pa so ponavadi skladi separirani, tako da ne moreš kar porabljat sredstev novih polic da pokriješ stare police.

Da ne bo kdo mislim da je to problem samo v Sloveniji, podobne stvari z DB skladi se dogajajo po celotni zahodni evropi. Že pred leti se je to dogajalo v UK, lani je v Nemčiji banktoriralo kar nekaj podobnih skladdov bankrotiralo.

Glavni problem v Sloveniji napram UK, Nemčiji je da se ne ve kdo bo ta manjko plačal. Ta podsklad od SOP je dejansko bankrotiral oz bo ko bo najavil spremembo če bo izglasovana. Kot tak bi se moral ta podskald ali izločiti iz zdravega jedra SOP in ga prenesti na reševalni sklad ki bi ga napolnili vsi penzijski skladi delujoči v Sloveniji. Ker tega za razliko od Nemcev ali UK nimamo je to dokaj neverjetno, ostaja tako možnost da lastnik sklad sami dokapitalizirajo, da celoten SOP prevzame finančno močnejši igralec na trgu, oz da ZPIZ prevzame SOP in ga dokapitalizira sam. Država SOP ne more pomagati z dokapitalizacijo ker jo pri tem EU zakonodaja zavira in bi bila to nedovoljena državna pomoč. Lahko bi pa recimo država zagotovila nekaj kapital preko Tier 1 ali Tier 2 podrejene obveznice, videno po večih delih evrope. Bi bil pa verjetno cena takega kapitala ca 6%-8%.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2774246] 13.05.19 19:56 · odgovor na: kimi12345 (#2770999)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 13.05.2019 19:59
SPLENDIDE MENDAX

Ravno v sedanjem trenutku, ko se sprejema nov Zakon o varstvu osebnih podatkov, ko je stanje v naši družbi zaradi zavarovalniških malverzacij zelo prepleteno in naelektreno, sem v e-pošto dobil nadvse prijazen spodnji zapis o izpolnjevanju vprašalnika o zadovoljstvu za Modro zavarovalnico, ki jo izvaja za njih, družba Aragon d.o.o. Glede na to, da je zavarovalniška krovna pogodba na Modri zavarovalnici, potemtakem res ne vem, zakaj bi moral moje osebne podatke vključno z mojimi osebnimi in intimnimi odgovori, zdravstvenega stanja in mojega osebnega okusa, mojega vedenja in interesov, zaupati in posredovati družbi Aragon d.o.o., s katero nimam nobenega poslovnega odnosa!

VPLAČILA

Prejeli smo vaše vplačilo v dodatno pokojninsko zavarovanje. Svoje prihranke lahko spremljate na Modrem e-računu.
Preveri stanje na e-računu.
Tukaj smo za vas:
080 23 45
info@modra.si
www.modra.si

STANJE OSEBNEGA POKOJNINSKEGA RAČUNA

Objavljeno je potrdilo o stanju na pokojninskem računu
Potrdilo o stanju sredstev na osebnem pokojninskem računu za leto 2018 je že objavljeno na vašem e-računu. Našli ga boste med "Mojimi dokumenti".
Na voljo so podatki o vseh vplačanih premijah v preteklem letu (vplačila delodajalca in/ali vplačila posameznika), dosežena donosnost in skupna vrednost prihrankov.
Sreda, 30.januar 2019

MODRA ZAVAROVALNICA d.d. - I:

Spoštovani varčevalci!

Modra zavarovalnica si prizadeva doseči najvišjo kakovost storitev, zato vas kot cenjeno stranko vabi k izpolnitvi vprašalnika. S pomočjo vaših odgovorov želijo preveriti vaše zadovoljstvo z Modro in pridobiti informacije o možnih načinih za izboljšave.

Zato vas vabimo, da sodelujete v spletni anketi, ki vam bo vzela 5 minut vašega časa.

Za začetek reševanja ankete kliknite na spodnjo povezavo:
ankete.aragon.si/102...1902&User=

V primeru, da zgornja povezava ne deluje, prekopirajte naslednji spletni naslov v vaš brskalnik:
ankete.aragon.si/102...login.html ter vpišite vaše uporabniško ime.

Za Vaše sodelovanje se Vam vnaprej zahvaljujemo ter Vam želimo lep in uspešen dan.

Aragon d.o.o.
Leskoškova 9e,
1000 Ljubljana
Tel.: 01/547 17 08
www.aragon.si

MODRA ZAVAROVALNICA d.d. - II:

Spoštovani varčevalci!

Modra zavarovalnica si prizadeva doseči najvišjo kakovost storitev, zato vas kot cenjeno stranko vabi k izpolnitvi vprašalnika. S pomočjo vaših odgovorov želijo preveriti vaše zadovoljstvo z Modro in pridobiti informacije o možnih načinih za izboljšave.

Zato vas vabimo, da sodelujete v spletni anketi, ki vam bo vzela 5 minut vašega časa.

Za začetek reševanja ankete kliknite na spodnjo povezavo:
ankete.aragon.si/102...21902&User

V primeru, da zgornja povezava ne deluje, prekopirajte naslednji spletni naslov v vaš brskalnik:
ankete.aragon.si/102...login.html ter vpišite ... za vaše uporabniško ime.

Za Vaše sodelovanje se Vam vnaprej zahvaljujemo ter Vam želimo lep in uspešen dan.

Aragon d.o.o.
Leskoškova 9e,
1000 Ljubljana
Tel.: 01/547 17 08
www.aragon.si

MODRA ZAVAROVALNICA d.d. - III:

Pozdravljeni.

Pred vami je anketa o zavarovalniških storitvah. Anketo izvajamo med uporabniki Modre zavarovalnice, ki nam je tudi posredovala vaš kontakt.

Izpolnjevanje zanimive ankete vam bo vzelo približno 15 minut vašega časa in vam morda prineslo katero izmed nagrad. Z nagradnim žrebanjem bomo podelili 2 vrednostna bona za trgovski center po vaši izbiri v znesku 20 EUR in 10 privlačnih praktičnih nagrad.

Za začetek reševanja ankete uporabite spodnjo povezavo:
ankete.aragon.si/102...21904&User

V primeru, da zgornja povezava ne deluje, prekopirajte naslednji spletni naslov v vaš brskalnik:
ankete.aragon.si/102...login.html ter vpišite ... za vaše uporabniško ime.

Za Vaše sodelovanje se Vam vnaprej zahvaljujemo ter Vam želimo lep in uspešen dan.

Aragon d.o.o.
Leskoškova 9e,
1000 Ljubljana
Tel.: 01/547 17 08
www.aragon.si
Petek, 12.04.2019

MODRA ZAVAROVALNICA d.d. - IV.

Pozdravljeni.

Radi bi vas opomnili, da lahko samo še do jutri sodelujete v anketi o zavarovalniških storitvah. Anketo izvajamo med uporabniki Modre zavarovalnice, ki nam je tudi posredovala vaš kontakt.

Izpolnjevanje zanimive ankete vam bo vzelo približno 15 minut vašega časa in vam morda prineslo katero izmed nagrad. Z nagradnim žrebanjem bomo podelili 2 vrednostna bona za trgovski center po vaši izbiri v znesku 20 EUR in 10 privlačnih praktičnih nagrad.

Za začetek reševanja ankete uporabite spodnjo povezavo:
ankete.aragon.si/102...1904&User=

V primeru, da zgornja povezava ne deluje, prekopirajte naslednji spletni naslov v vaš brskalnik:
ankete.aragon.si/102...login.html ter vpišite ... za vaše uporabniško ime.

Za Vaše sodelovanje se Vam vnaprej zahvaljujemo ter Vam želimo lep in uspešen dan.

Aragon d.o.o.
Leskoškova 9e,
1000 Ljubljana
Tel.: 01/547 17 08
www.aragon.si
Petek, 19.04.2019

ZAVAJUJOČI ODGOVORI - I.

Kaj se zgodi, če sem v pokojninski sklad vključen/a preko delodajalca in zamenjam službo?
Pravzaprav nič.
Privarčevana sredstva do trenutka menjave službe se še naprej plemenitijo na vašem osebnem računu, tudi če ni novih vplačil. Sklenjeno varčevanje pa vam miruje. S plačevanjem celotne premije po drugi strani lahko nadaljujete sami, premijo ali del premije lahko plačuje tudi novi delodajalec.
www.modra-zavarovaln...kvps-mkps/

ZAVAJUJOČI ODGOVORI - II.

Ali me je koncesionar, če sem bil/a pred zaposlitvijo pri njem zaposlen/a v javni upravi, dolžan vključiti v kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje?
DA.

Koncesionar je ob kandidaturi za koncesijo podpisal izjavo, da bo delovna razmerja zaposlenih urejal v skladu s kolektivnimi pogodbami, zakonom in drugimi akti, ki veljajo za zaposlene v javnih zavodih. Na tej podlagi in na podlagi drugega odstavka 73. člena Zakona o delovnih razmerjih je koncesionar kot novi delodajalec, nekdanjega javnega uslužbenca dolžan vključiti v kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje (KDPZ) in mu plačevati enako premijo kot jo je imel kot javni uslužbenec. Koncesionar je za takega zaposlenega dolžan vplačevati premijo najmanj eno leto, razen, če kolektivna pogodba preneha veljati pred potekom enega leta ali, če je pred potekom enega leta sklenjena nova kolektivna pogodba.

MIROVANJE - III.

Kaj se zgodi z osebnim računom, če član sklada izgubi službo?

Član lahko v takem primeru, skladno s Pokojninskim načrtom Kapitalskega vzajemnega pokojninskega sklada predlaga, da začasno preneha s plačevanjem premije.

Nastopi mirovanje prostovoljnega dodatnega pokojninskega zavarovanja. Mirovanje lahko traja najdlje do izpolnitve pogojev za pridobitev dodatne starostne pokojnine po pokojninskem načrtu.

V vsakem primeru pa se lahko član odloči, da z vplačevanjem premij nadaljuje samostojno.
www.modra-zavarovaln...kvps-mkps/

ZAPRTI VZAJEMNI POKOJNINSKI SKLAD ZA JAVNE USLUŽBENCE - ZVPSJU

Glede na to, da je v zadnjem času veliko javnih uslužbencev odšlo tudi in predvsem iz zdravstva, se odpira vprašanje nadaljevanja pokojninskega zavarovanja v njihovem pokojninskem skladu ZVPSJU, namenjenem prav njim. Glede na to, da vplačana sredstva ostanejo na Modri zavarovalnici d.d. do izpolnitve pogojev za upokojitev zavarovancev, potem bi lahko v tem zaprtem pokojninskem skladu, dovolili nadaljevanje vplačevanja premije. To posebej velja za tiste, ki so na "svoj pokojninski račun" že do sedaj vplačevali poleg sredstev delodajalca, tudi svoja lastna sredstva. Posebej pa tudi velja, da ima lahko zavarovanec, da se mu lahko upošteva še edina možna davčna olajšava dohodnine v naši deželi, odprt samo en kolektivni pokojninski načrt in samo en individualni pokojninski načrt. Edina možnost za obstoječe zavarovance, ki niso zaradi lastne želje zapustili delodajalca, je torej, da si po par desetletjih zvestobe, na novo poiščejo novega upravljalca ali ponudnika pokojninskih zavarovanj? Toda, tujaj se znajdejo pred novimi dilemami? Zaradi zakonskih omejitev ima zavarovanec res lahko več pokojninskih računov pri različnih pokojninskih družbah, zavarovalnicah in bankah, toda, vse kar je več kot en pokojninski načrt in en individualni pokojninski načrt, se ne šteje kot še edina preostala davčna olajšava dohodnine.
Kot že tolikokrat do sedaj so spet zatajili vsi tisti, ki so sprejemali in potrdili Splošne pogoje zavarovanja, na katere njihove vsebine, pa vsi obstoječi zavarovanci, niso sploh imeli nikakršnega vpliva. Koliko zavarovancev pa bo zaradi tega prisiljeno iskati tvegane alternative in še enkrat plačevati vstopne stroške, pričakovane donosnosti, izstopne stroške, stroške upravljalca, obljube in ugodnosti ob sklenitvah pokojninskih zavarovanj, mestem ko bodo njihova sredstva do upokojitve, ostajala na računih in v podskladih Modre zavarovalnice.
Le-ta tudi po sedmih mesecih od konca upravičenja, od sebe ni bila zmožna dati nobenega obvestila, priporočila ali sklepa, pa vsi v svojih reklamnih materialih govorijo in se hvalijo, kako skrbijo za zavarovančeve potrebe in želje!

* že 252 dni od Modre zavarovalnice še ni nobenega obvestila, nasveta ali priporočila, kako ravnati v bodoče z osebnim pokojninskim načrtom, ki je last zavarovanca. To je samo še en dokaz več, kaj vse nam je povzročila popularna in totalna ter tolikanj željena "digitalizacija"...
www.pisrs.si/Pis.web...id=KOLP172
www.modra-zavarovaln...vejte-nam/
www.modra-zavarovaln...a-penzija/
e.modra.si/clani/pomoc

Strani: 1