Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2766774] 29.03.19 12:54
Odgovori   +    22
Jaz kar malo dvomim, da bo Šarec dobil 3 EU poslance. Glede na videno, si ne zasluži niti enega.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2766815] 29.03.19 14:09 · odgovor na: (#2766779)
Odgovori   +    6
[rename]
Jaz v EU napovedujem velik skok desnice in padec EPP.
Doma pa:
- LMŠ 1-2 (2 na račun medijskega bildanja, ampak potem je Šoltes out.)
- SDS+SLS 3-4 (v primeru 4, če Šoltesu ne bi uspelo in LMŠ samo 1 mandat)
- Levica: 1
- SD: 1 (Fajonova: najbolj zanesljivo izvoljena)
- NSI: 1 (Peterle=gotof je); dopuščam tudi možnost, da je NSI out, če bo podeželje volilo Bogoviča in Kanglerja.
- DESUS: 1
NSI je tudi zame out, ker ima Peterleta, ki je nedavno glasoval za internetni mrk. Levica, Desus, LMŠ in SD niso za stare konzervativne podjetnike, sicer, Steinbuchova ideja, da bi morali glasovati prednostno za Mesca, da bi se znebili Levice ni slaba je pa pehuda, vsaj zame...Ostane SDS s starimi poslanci, kje bi raje videl druge nove, pa vendar so pogumno glasovali proti internetnem mrku, torej še vedno se izboljšujejo kar opogumlja.
sopranos sporočil: 11.404
[#2766817] 29.03.19 14:15 · odgovor na: anon-317028 (#2766815)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [rename]
> Jaz v EU napovedujem velik skok desnice in padec EPP.
> Doma pa:
> - LMŠ 1-2 (2 na račun medijskega bildanja, ampak potem je Šoltes out.)
> - SDS+SLS 3-4 (v primeru 4, če Šoltesu ne bi uspelo in LMŠ samo 1 mandat)
> - Levica: 1
> - SD: 1 (Fajonova: najbolj zanesljivo izvoljena)
> - NSI: 1 (Peterle=gotof je); dopuščam tudi možnost, da je NSI out, če bo podeželje volilo Bogoviča in Kanglerja.
> - DESUS: 1

NSI je tudi zame out, ker ima Peterleta, ki je nedavno glasoval za internetni mrk. Levica, Desus, LMŠ in SD niso za stare konzervativne podjetnike, sicer, Steinbuchova ideja, da bi morali glasovati prednostno za Mesca, da bi se znebili Levice ni slaba je pa pehuda, vsaj zame...Ostane SDS s starimi poslanci, kje bi raje videl druge nove, pa vendar so pogumno glasovali proti internetnem mrku, torej še vedno se izboljšujejo kar opogumlja.
Jaz upam, da NSi dobi Ljudmilo notri.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2766825] 29.03.19 14:42 · odgovor na: sopranos (#2766817)
Odgovori   +    3
[sopranos]
> [FIN-311684]
> > [rename]
> > Jaz v EU napovedujem velik skok desnice in padec EPP.
> >
Jaz upam, da NSi dobi Ljudmilo notri.
Politika je umetnost možnega tudi v stranki NSI. Sicer, čimveč desnih pomeni manj levih. Kaj se dogaja drugod? Ob površnem spremljanju predvolilnih dogajanj po EU se zdi, da bo EPP pogorela. Poglejmo le Francijo in prav nerodnega Macrona, ki se pred volitvami preostro krega z rumenimi jopiči, pozabljajoč, da tudi jopiči nastopajo na volitvah.
macon sporočil: 12.861
[#2766832] 29.03.19 15:00 · odgovor na: (#2766779)
Odgovori   +    2
[rename]
Jaz v EU napovedujem velik skok desnice in padec EPP.
Doma pa:
- LMŠ 1-2 (2 na račun medijskega bildanja, ampak potem je Šoltes out.)
- SDS+SLS 3-4 (v primeru 4, če Šoltesu ne bi uspelo in LMŠ samo 1 mandat)
- Levica: 1
- SD: 1 (Fajonova: najbolj zanesljivo izvoljena)
- NSI: 1 (Peterle=gotof je); dopuščam tudi možnost, da je NSI out, če bo podeželje volilo Bogoviča in Kanglerja.
- DESUS: 1
DESUS je enaka crkovina kot SMC, torej 0.

SDS 3
LMŠ 2
Levica 1
SD 1

Ostalo poljubno. Mogoče NSI 1, mogoče SDS 4, mogoče Levica 2. Ne vem, zgornjih 8 so mi dokaj zanesljivi, okoli 90%.
bigl sporočil: 18.363
[#2766835] 29.03.19 15:09 · odgovor na: (#2766822)
Odgovori   +    7
[rename]
> [FIN-311684]
> > [rename]
> > Jaz v EU napovedujem velik skok desnice in padec EPP.
> > Doma pa:
> > - LMŠ 1-2 (2 na račun medijskega bildanja, ampak potem je Šoltes out.)
> > - SDS+SLS 3-4 (v primeru 4, če Šoltesu ne bi uspelo in LMŠ samo 1 mandat)
> > - Levica: 1
> > - SD: 1 (Fajonova: najbolj zanesljivo izvoljena)
> > - NSI: 1 (Peterle=gotof je); dopuščam tudi možnost, da je NSI out, če bo podeželje volilo Bogoviča in Kanglerja.
> > - DESUS: 1
>
> NSI je tudi zame out, ker ima Peterleta, ki je nedavno glasoval za internetni mrk. Levica, Desus, LMŠ in SD niso za stare konzervativne podjetnike, sicer, Steinbuchova ideja, da bi morali glasovati prednostno za Mesca, da bi se znebili Levice ni slaba je pa pehuda, vsaj zame...Ostane SDS s starimi poslanci, kje bi raje videl druge nove, pa vendar so pogumno glasovali proti internetnem mrku, torej še vedno se izboljšujejo kar opogumlja.

Steinbuch ga serje s to agitacijo za Mesca.

Prvič, če bi bil izvoljen, še ni nujno, da bi šel v Bruselj; lahko prepusti mesto drugemu.
In drugič, četudi bi šel v Bruselj, to ne pomeni, da ne bi sodeloval v naslednji predvolilni kampaniji. Spomni se na Pahorja.

Predvsem pa tretjič: nihče pri zdravi pameti ne more agitirati za stranko, ki najavlja razlastitev podjetnikov in uporabo bajonetov. Stranko, ki se pozdravlja z naj živi svetovna revolucija.

Najbrž mu je kamen padel na glavo, ali pa zlata palica v žep, da take piše ;-)
Star kitajski pregovor pravi, da kdor piše, piše z namenom. Nikoli pa proti sebi. Lep dan.
P.S.: O, sedaj mi je pa jasno od kod je priletela kandidatura za ono novinarko. Zgleda, kot nagrada za zasluge, razmišljam.
anon-181718 sporočil: 149
[#2766840] 29.03.19 15:19 · odgovor na: sopranos (#2766774)
Odgovori   +    7
Tole je samo medijsko pumpanje! Ni šans da ima LMŠ-jeva stranka tako zmotivirano volilno bazo da se bodo sploh odpravili na volišča. Če taka baza sploh obstaja.
prixi sporočil: 285
[#2766845] 29.03.19 15:55 · odgovor na: sopranos (#2766774)
Odgovori   +    5
Serpentiškov kadrovski nabor za EP obsega kamniškega kelnerja in najnovejšo pridobitev, "neodvisno" popovo fakenewsarko Jovanko. Če je to to, bi pa le raje videl, če kandidira čistilka iz našega bloka. Ne krade, pa tudi laže ne toliko.......
sopranos sporočil: 11.404
[#2766847] 29.03.19 16:16 · odgovor na: prixi (#2766845)
Odgovori   +    2
[prixi]
Serpentiškov kadrovski nabor za EP obsega kamniškega kelnerja in najnovejšo pridobitev, "neodvisno" popovo fakenewsarko Jovanko. Če je to to, bi pa le raje videl, če kandidira čistilka iz našega bloka. Ne krade, pa tudi laže ne toliko.......
Jaz tudi mislim, da je bolj realno, da Šarec dobi enega EU poslanca/ko.

Čeprav je pa nekaj res. Obstaja čreda ovc, ki so zelo vodljivi pod taktirko dominantnih medijev. To je masa, ki se je selila od LDS k Zares/SD, nato k SD, nato k PS, nato k SMC in se je sedaj na zadnjih volitvah razbila na več strank.

In sedaj se lahko vidi kako so sistematično sesuvali SMC v upanju, da se bodo ti volivci preselili k LMŠ. Bomo videli tudi kako bo z Desusom. Ker Erjavca se pusti na miru kot ste lahko videli. Erjavec je sprejel Kardelja juniorja, tako da zna dobiti slednji kar nekaj podpore. Vprašanje je tudi kakšno direktivo bo dal Kučan borcem.

Tako, da po mojem se gradi nekako na tem, da LMŠ dobi 2, enega pa SD, Levica in Desus.

Samo tukaj potem še Alenka malo drek meša, pa Miro. Pa nekatere ovce so tudi malo zbegane, ne vedo točno kam se obrniti.

Malo je pa odvisno tudi od SDS in NSi. Ali je to sistematično prikazovanje SDS kot odpisane stranke demotiviralo njihove člane.

Jaz vsekakor upam, da NSi pride z Novakovo v EU parlament, ker je pač ena redkih strank, ki je kolikor toliko dosledna. In ima vsaj nekatere rešitve. Jo na dolgi rok vidim kot bolj perspektivno stranko od SDS-a.
sopranos sporočil: 11.404
[#2766857] 29.03.19 17:13 · odgovor na: (#2766849)
Odgovori   +    3
[rename]
Hitro si pozabil, da je:
- NSI omogocila zaprtje arhivov
- Tonin dodeli penzijo Kucanu
- NSI privoscila, da so Jansi neustavno odvzeli poslanski mandat
- Novakova koketira s F21 (Skrabceva domacija)
- Peterle glasoval za cenzuro interneta.

NSI je zlahtna konzervativna stranka po Kucanovih zeljah.
Lej, NSi pač ne more biti stranka, ki je vedno usklajena z SDS.

In to kar ti pišeš so malenkosti.

Lahko bi našeč ne vem koliko zadev, ki jih je SDS zajebala, pa se nočem s tem obremenjevati, ker bi bil potem skoraj enak levičarjem.

Tudi z NSi se povsod ne strinjam in se mi zdi, da so naredili kar nekaj napak.

Ampak vseeno menim, da je dobro da imamo tako SDS kot NSi. In če se kje kdaj nista skupaj ujeli, je pač treba iti preko tega.

Vseeno pa so pri NSi v svojih stališčih vseeno bolj konsistentni kot v SDS.

Problem, ki ga jaz vidim je tudi v tem, da zgolj NSi in SDS nista dovolj. Da se potrebuje še ena ali dve stranki, ki bi pokrili kakšne družbene niše.

Ta Janševa strategija, da gre povsod na nož je po mojem slaba. Je kdaj treba tudi kaj odpustiti in spregledati.

Strani: 1