Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2763942] 15.03.19 11:13
Odgovori   +    4
"in sicer v bruto znesku nominalno za 4,2 odstotka, realno pa za 3,1 odstotka"

ROTFL. ja seveda, ker ste tako tocno izracunali inflacijo ne. kaj pa ce je realna inflacija 5%, za koliko odstotnih tock so se potem place realno povecale?

vprasanje je seveda zgolj retoricno...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2763944] 15.03.19 11:20
Odgovori   +    5
Temu dodajmo še, da je povprečna bruto plača v javnem sektorju 2.031,75 v zasebnem sektorju pa 1.589,26...www.stat.si/StatWeb/...Index/7999
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2763955] 15.03.19 12:03 · odgovor na: anon-317028 (#2763944)
Odgovori   +    17
[FIN-311684]
Temu dodajmo še, da je povprečna bruto plača v javnem sektorju 2.031,75 v zasebnem sektorju pa 1.589,26...www.stat.si/StatWeb/...Index/7999
Zakaj ni 500 EUR razlike, zakaj samo 442,49? Bo treba malo ta zasebni sektor zabremzat, pišuka.
lilyallen sporočil: 25
[#2763960] 15.03.19 12:11 · odgovor na: anon-317028 (#2763944)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
Temu dodajmo še, da je povprečna bruto plača v javnem sektorju 2.031,75 v zasebnem sektorju pa 1.589,26...www.stat.si/StatWeb/...Index/7999
Plače ne smeš tako primerjat, ker potem je isto kot gender pay gap zmešnjava, po tej logiki bi vsi zaposlovali ženske, ker so 20 centov cenejša delovna sila. Skratka primerjat moraš iste poklice oz iste izobrazbe. Problem JS je v tem da je več ljudi z visokošolsko diplomo, recimo skoraj vsak policist ima šesto stopnjo po novem ko konča policijsko šolo. Pred kratkim so finance naredile primerjavo plač, kjer se je pokazalo da nekdo z 3-4 stopnjo dobi okoli 10% več v JS, medtem ko tisti z 6 in višjo stopnjo dobijo okoli 15% manj. Primerjaj programerja z triletnim faksom in zdravnika z 6 letnim faksom in specializacijo pa mi povej kateri je bolj plačan. Skratka v zasebnem sektorju je zaposlenih veliko več ljudi z nižjimi izobrazbami. Zakaj je to tako kot je, bi bilo pravo vprašanje, problem je ker določene diplome nimajo zaposlitve v zasebnem sektorju in žal ni pravega tekmovanja za kadre, kot je recimo za inženirske poklice, kjer se posameznik malo v nogo ustreli če gre v JS. lp!
anon-74644 sporočil: 214
[#2763962] 15.03.19 12:13 · odgovor na: anon-317028 (#2763944)
Odgovori   +    3
Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2763964] 15.03.19 12:22 · odgovor na: lilyallen (#2763960)
Odgovori   +    7
[lilyallen]
Problem JS je v tem da je več ljudi z visokošolsko diplomo, recimo skoraj vsak policist ima šesto stopnjo po novem ko konča policijsko šolo.
Seveda, če pa mora zastopit, da vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje.
Skratka v zasebnem sektorju je zaposlenih veliko več ljudi z nižjimi izobrazbami.
Seveda, če pa je javna uprava čistilke outsourcala v zasebni sektor.
spiderman sporočil: 1.741
[#2763966] 15.03.19 12:28 · odgovor na: anon-74644 (#2763962)
Odgovori   +    15
[marbr]
Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......
Seveda, ker "kupci" storitev JS smo seveda prisiljeni plačevati njihovo "izobražbeno strukturo".
Diplomanti bureka, in vseh "vaških" univerz, kot npr. poslanec magister :-) Nemec...
...pa itak so vsi ti "magisteriji ob delu" narejeni med delovnim časom in na strošek davkoplačevalcev...
...skratka: davkoplačevalci enemu takemu javnemu parazitu plačujemo strošek magisterije (+njegov delovni čas v katerem dela magisterij), da mu bomo potem lahko plačevali še višjo plačo - delo bo pa seveda opravljal isto!!!

Izven pameti!!

Poizkusi kupce v realnem sektorju prepričati, da ti plačajo "izobrazbeno strukturo" tvojih zaposlenih pa potem tukaj napiši kaj ti bodo povedali.
Boš?
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2763970] 15.03.19 12:40 · odgovor na: spiderman (#2763966)
Odgovori   +    4
[spiderman]
> [marbr]
> Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......

Seveda, ker "kupci" storitev JS smo seveda prisiljeni plačevati njihovo "izobražbeno strukturo".
Diplomanti bureka, in vseh "vaških" univerz, kot npr. poslanec magister :-) Nemec...
...pa itak so vsi ti "magisteriji ob delu" narejeni med delovnim časom in na strošek davkoplačevalcev...
...skratka: davkoplačevalci enemu takemu javnemu parazitu plačujemo strošek magisterije (+njegov delovni čas v katerem dela magisterij), da mu bomo potem lahko plačevali še višjo plačo - delo bo pa seveda opravljal isto!!!

Izven pameti!!

Poizkusi kupce v realnem sektorju prepričati, da ti plačajo "izobrazbeno strukturo" tvojih zaposlenih pa potem tukaj napiši kaj ti bodo povedali.
Boš?
En primer za lažjo predstavo....

Če bi Pinte v Tosami namesto NKV delavk delale Magistre Farmacije bi pinte koštale 3-4 toliko kot sedaj.

In stranke bi so z veseljem plačale....Hmmmm
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2763982] 15.03.19 13:08 · odgovor na: spiderman (#2763966)
Odgovori   +    1
[spiderman]
> [marbr]
> Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......

Seveda, ker "kupci" storitev JS smo seveda prisiljeni plačevati njihovo "izobražbeno strukturo".
Diplomanti bureka, in vseh "vaških" univerz, kot npr. poslanec magister :-) Nemec...
...pa itak so vsi ti "magisteriji ob delu" narejeni med delovnim časom in na strošek davkoplačevalcev...
...skratka: davkoplačevalci enemu takemu javnemu parazitu plačujemo strošek magisterije (+njegov delovni čas v katerem dela magisterij), da mu bomo potem lahko plačevali še višjo plačo - delo bo pa seveda opravljal isto!!!

Izven pameti!!

Poizkusi kupce v realnem sektorju prepričati, da ti plačajo "izobrazbeno strukturo" tvojih zaposlenih pa potem tukaj napiši kaj ti bodo povedali.
Boš?
Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.
spiderman sporočil: 1.741
[#2763989] 15.03.19 13:29 · odgovor na: anon-178149 (#2763982)
Odgovori   +    12
[MarijanMacek]
Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.
Farbaj ti koga drugega.
.
Za "navadne referente", katerih delo bi z lahkoto poravljal nekdo s SŠ je po "sistemizaciji", katero je seveda izdelel JS sam sebi, predviden UNI diploma, zaposlujejo pa tudi magistre, ali pa UNI "med delom" magistrirajo v letu ali dveh...
...in seveda plača po izobrazbi.
.
Marš!
macon sporočil: 12.861
[#2763990] 15.03.19 13:29 · odgovor na: anon-178149 (#2763982)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
> [spiderman]
> > [marbr]
> > Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......
>
> Seveda, ker "kupci" storitev JS smo seveda prisiljeni plačevati njihovo "izobražbeno strukturo".
> Diplomanti bureka, in vseh "vaških" univerz, kot npr. poslanec magister :-) Nemec...
> ...pa itak so vsi ti "magisteriji ob delu" narejeni med delovnim časom in na strošek davkoplačevalcev...
> ...skratka: davkoplačevalci enemu takemu javnemu parazitu plačujemo strošek magisterije (+njegov delovni čas v katerem dela magisterij), da mu bomo potem lahko plačevali še višjo plačo - delo bo pa seveda opravljal isto!!!
>
> Izven pameti!!
>
> Poizkusi kupce v realnem sektorju prepričati, da ti plačajo "izobrazbeno strukturo" tvojih zaposlenih pa potem tukaj napiši kaj ti bodo povedali.
> Boš?

Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.
Eksaktnejše naravoslovje in medicino bolj cenimo kot dogovorno družboslovje. Družboslovnih diplomantov je tudi veliko več kot naravoslovnih, ker matematika zaenkrat še ni dogovorna.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2763991] 15.03.19 13:36 · odgovor na: macon (#2763990)
Odgovori   +    6
[macon]
> [MarijanMacek]
> > [spiderman]
> > > [marbr]
> > > Nekako v istem razmerju kot izobrazbena struktura.......
> >
> > Seveda, ker "kupci" storitev JS smo seveda prisiljeni plačevati njihovo "izobražbeno strukturo".
> > Diplomanti bureka, in vseh "vaških" univerz, kot npr. poslanec magister :-) Nemec...
> > ...pa itak so vsi ti "magisteriji ob delu" narejeni med delovnim časom in na strošek davkoplačevalcev...
> > ...skratka: davkoplačevalci enemu takemu javnemu parazitu plačujemo strošek magisterije (+njegov delovni čas v katerem dela magisterij), da mu bomo potem lahko plačevali še višjo plačo - delo bo pa seveda opravljal isto!!!
> >
> > Izven pameti!!
> >
> > Poizkusi kupce v realnem sektorju prepričati, da ti plačajo "izobrazbeno strukturo" tvojih zaposlenih pa potem tukaj napiši kaj ti bodo povedali.
> > Boš?
>
> Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.

Eksaktnejše naravoslovje in medicino bolj cenimo kot dogovorno družboslovje. Družboslovnih diplomantov je tudi veliko več kot naravoslovnih, ker matematika zaenkrat še ni dogovorna.
Najbolj smešno je družboslovce poslušat, ko ti razladago o podnebnih spremebah in začnejo stavek z besedami: DEJSTVO JE.....
amaroki sporočil: 192
[#2764012] 15.03.19 14:11 · odgovor na: 0513ANITO (#2763970)
Odgovori   +    3
Primer je napačen - Pinte bi stale enako, kot sedaj, ker trg boli patak ali za trakom sedi NKV ali MAG FARM
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2764019] 15.03.19 14:28 · odgovor na: spiderman (#2763989)
Odgovori   +    4
[spiderman]
> [MarijanMacek]
> Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.

Farbaj ti koga drugega.
.
Za "navadne referente", katerih delo bi z lahkoto poravljal nekdo s SŠ je po "sistemizaciji", katero je seveda izdelel JS sam sebi, predviden UNI diploma, zaposlujejo pa tudi magistre, ali pa UNI "med delom" magistrirajo v letu ali dveh...
...in seveda plača po izobrazbi.
.
Marš!
Najlepša hvala za usmeritev. Dodal bi samo to, da v glavnem nakladš v tri dni. Daješ primer navadne referentke, se pravi zaposlene v JU, le teh pa je okoli 10% JS. Hudega prihranka ne bi bilo... Ne bom šel gledati številk, toda v JS je največ zaposlenih v šolstvu (v šolah imaš tipično kakšno tajnico in množico učiteljev), zdravstvu je storija podobna, nekaj refwerentk lahko najdeš v upravah, pogojno so to mogoče zdravstnene administratorke, tudi v socialnem varstvu je bolj malo referentk. Ostane torej le znižati izobrazbo učiteljev, zdravstvenih delavcev,....
Torej tvoj primer kaže le na tvojo zaplankanost in nima mnogo zveze z učinkovitostjo JS. Je na nivoju onih (če že nisi med njimi) ki tulijo JU je potrebno zmanjšati za 50%. Kar pa milorečeno pomeni odpustiti vse vojake, policiste, pravosodne policiste, gasilce.... Ali pa ukiniti upravni del JU in bomo imeli samo vojake, policiste.... Sodim, da te izobraženi ljudje zelo motijo, torej si sam na nivoju podizobraženca (da ne rečem da te daje kakšen Dunning-Krugerjev učinek). Škoda debate s takimi nepomembnimi osebki!
anon-297279 sporočil: 75
[#2764029] 15.03.19 14:44 · odgovor na: lilyallen (#2763960)
Odgovori   +    0
[lilyallen]
> [FIN-311684]
> Temu dodajmo še, da je povprečna bruto plača v javnem sektorju 2.031,75 v zasebnem sektorju pa 1.589,26...www.stat.si/StatWeb/...Index/7999

Plače ne smeš tako primerjat, ker potem je isto kot gender pay gap zmešnjava, po tej logiki bi vsi zaposlovali ženske, ker so 20 centov cenejša delovna sila. Skratka primerjat moraš iste poklice oz iste izobrazbe. Problem JS je v tem da je več ljudi z visokošolsko diplomo, recimo skoraj vsak policist ima šesto stopnjo po novem ko konča policijsko šolo. Pred kratkim so finance naredile primerjavo plač, kjer se je pokazalo da nekdo z 3-4 stopnjo dobi okoli 10% več v JS, medtem ko tisti z 6 in višjo stopnjo dobijo okoli 15% manj. Primerjaj programerja z triletnim faksom in zdravnika z 6 letnim faksom in specializacijo pa mi povej kateri je bolj plačan. Skratka v zasebnem sektorju je zaposlenih veliko več ljudi z nižjimi izobrazbami. Zakaj je to tako kot je, bi bilo pravo vprašanje, problem je ker določene diplome nimajo zaposlitve v zasebnem sektorju in žal ni pravega tekmovanja za kadre, kot je recimo za inženirske poklice, kjer se posameznik malo v nogo ustreli če gre v JS. lp!
In zakaj zdravnik ali učitelj ne more delati v privatnem sektorju?
Primerjati moraš jabolka z jabolki in hruške s hruškami. Koliko zasluži zdravnik v javnem sektorju v primerjavi z nekom, kateri ima 3 letni faks? Rekorder med zdravniki je dal prejšnji mesec v žep npr. 17.000€.
macon sporočil: 12.861
[#2764036] 15.03.19 14:51 · odgovor na: anon-178149 (#2764019)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: macon 15.03.2019 14:52
[MarijanMacek]
> [spiderman]
> > [MarijanMacek]
> > Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, vendar me vseeno zanima tvoje stališče o nujnosti izobrazbe.
>
> Farbaj ti koga drugega.
> .
> Za "navadne referente", katerih delo bi z lahkoto poravljal nekdo s SŠ je po "sistemizaciji", katero je seveda izdelel JS sam sebi, predviden UNI diploma, zaposlujejo pa tudi magistre, ali pa UNI "med delom" magistrirajo v letu ali dveh...
> ...in seveda plača po izobrazbi.
> .
> Marš!

Najlepša hvala za usmeritev. Dodal bi samo to, da v glavnem nakladš v tri dni. Daješ primer navadne referentke, se pravi zaposlene v JU, le teh pa je okoli 10% JS. Hudega prihranka ne bi bilo... Ne bom šel gledati številk, toda v JS je največ zaposlenih v šolstvu (v šolah imaš tipično kakšno tajnico in množico učiteljev), zdravstvu je storija podobna, nekaj refwerentk lahko najdeš v upravah, pogojno so to mogoče zdravstnene administratorke, tudi v socialnem varstvu je bolj malo referentk. Ostane torej le znižati izobrazbo učiteljev, zdravstvenih delavcev,....
Torej tvoj primer kaže le na tvojo zaplankanost in nima mnogo zveze z učinkovitostjo JS. Je na nivoju onih (če že nisi med njimi) ki tulijo JU je potrebno zmanjšati za 50%. Kar pa milorečeno pomeni odpustiti vse vojake, policiste, pravosodne policiste, gasilce.... Ali pa ukiniti upravni del JU in bomo imeli samo vojake, policiste.... Sodim, da te izobraženi ljudje zelo motijo, torej si sam na nivoju podizobraženca (da ne rečem da te daje kakšen Dunning-Krugerjev učinek). Škoda debate s takimi nepomembnimi osebki!
Družboslovje v veliki meri in čedalje bolj producira certifikate in ne izobrazbo, vsaj za fakultete kot je FDV je to bolj pravilo kot izjema. Kritičnega mišljenja in s tem povezanega študija je sposobnih manj kot tretjina ljudi, več jih lahko študira samo z znižanimi kriteriji. Fakultete pač dobivajo državni denar glede na število študentov.

Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.

To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2764052] 15.03.19 15:32 · odgovor na: macon (#2764036)
Odgovori   +    2
[macon]
Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.

To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.
Viš, si dobra duša.
macon sporočil: 12.861
[#2764054] 15.03.19 15:44 · odgovor na: anon-154083 (#2764052)
Odgovori   +    2
[jani1974]
> [macon]
> Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.
>
> To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.

Viš, si dobra duša.
Ja, zastonj sem naredil. Vnaprej nisem pričakoval take grozote kot sem jo potem popravljal. Zame je bil tisto produkt nepismenega ne pa diplomska naloga.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2764085] 15.03.19 17:35 · odgovor na: macon (#2764036)
Odgovori   +    1
[macon]
> [MarijanMacek]
> > [spiderman]
> > > [MarijanMacek]
> > > Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, v

Družboslovje v veliki meri in čedalje bolj producira certifikate in ne izobrazbo, vsaj za fakultete kot je FDV je to bolj pravilo kot izjema. Kritičnega mišljenja in s tem povezanega študija je sposobnih manj kot tretjina ljudi, več jih lahko študira samo z znižanimi kriteriji. Fakultete pač dobivajo državni denar glede na število študentov.

Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.

To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.
Moram priznat, da si bil hiter, kvaliteta pa, no menda je bila 9. Me pa zanima, kaj je delal mentor, saj vendar prebere nalogo... No vsaj moj pokojni mentor je to naredil temeljito in me precej naučil o pisanju. Sicer sem pa jaz za 1 samo besedo porabil z lektorji 3 dni dela, predno sem jih prepričal o napačni lekturi. Vprašanje je ali je elektroda "interdigitated" ali "intrerdigital". Seveda lerktor kot jekislovec težko loči med tema dvema pojmoma..... Skratka iz mojih izkušenj so lekture dobra stvar, toda nujno potrebno je kritično branje lektur.
153 sporočil: 9.333
[#2764096] 15.03.19 19:37
Odgovori   +    1
Dobra novica, ko plača narašča, četudi počasi,
naj se tako nadaljuje pa bodo še veselejši časi !

Sodražan
macon sporočil: 12.861
[#2764114] 15.03.19 22:37 · odgovor na: anon-178149 (#2764085)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: macon 15.03.2019 22:39
[MarijanMacek]
> [macon]
> > [MarijanMacek]
> > > [spiderman]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, v
>
> Družboslovje v veliki meri in čedalje bolj producira certifikate in ne izobrazbo, vsaj za fakultete kot je FDV je to bolj pravilo kot izjema. Kritičnega mišljenja in s tem povezanega študija je sposobnih manj kot tretjina ljudi, več jih lahko študira samo z znižanimi kriteriji. Fakultete pač dobivajo državni denar glede na število študentov.
>
> Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.
>
> To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.

Moram priznat, da si bil hiter, kvaliteta pa, no menda je bila 9. Me pa zanima, kaj je delal mentor, saj vendar prebere nalogo... No vsaj moj pokojni mentor je to naredil temeljito in me precej naučil o pisanju. Sicer sem pa jaz za 1 samo besedo porabil z lektorji 3 dni dela, predno sem jih prepričal o napačni lekturi. Vprašanje je ali je elektroda "interdigitated" ali "intrerdigital". Seveda lerktor kot jekislovec težko loči med tema dvema pojmoma..... Skratka iz mojih izkušenj so lekture dobra stvar, toda nujno potrebno je kritično branje lektur.
Dala mi jo je v pregled, preden jo je dala mentorju. Na srečo sem informatik pa sem razumel strokovni del. Vmes je bilo tudi nekaj skopiranih citatnih pasusov, ki so bili seveda v redu pa tudi nekaj grafičnega materiala kot so diagrami poteka, kar je skrajšalo tekst. Bilo je kakih 50-60 strani vsega. Drugi dan me je kar glava bolela, ker nisem navajen več ur popravljat tekstov in ker sem bil med popravljanjem res zgrožen. Na srečo lahko več ur programiram ali berem pa sem zvozil, drugo mi tudi ni preostalo, ker sem obljubil, da bom vse pregledal.

To je moja osebna izkušnja, da se je visokošolski nivo res poslabšal. Za devetko sem pozneje izvedel, ko je diplomirala.
linaprin sporočil: 771
[#2764129] 16.03.19 07:28 · odgovor na: anon-178149 (#2764085)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 15.03.19 19:03
[MarijanMacek]
> [macon]
> > [MarijanMacek]
> > > [spiderman]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > Bom odgovoril z proti vprašanjem. Bi se ti pustil operirati nekomu s 3 letno srednjo šolo za (recimo) bolniške strežnice? Če si normalenm je seveda odgovor znan, v
>
> Družboslovje v veliki meri in čedalje bolj producira certifikate in ne izobrazbo, vsaj za fakultete kot je FDV je to bolj pravilo kot izjema. Kritičnega mišljenja in s tem povezanega študija je sposobnih manj kot tretjina ljudi, več jih lahko študira samo z znižanimi kriteriji. Fakultete pač dobivajo državni denar glede na število študentov.
>
> Slovnično sem pred par leti popravljal diplomo diplomantke na FER, bila je tujka, ki je od začetka srednje šole živela v Sloveniji. Slovenščina je bila na takem nivoju, da v osemdesetih nikoli ne bi končala osnovne šole. V štirih ali petih urah sem popravil stotine napak in reformuliral cele odstavke.
>
> To je današnji slovenski visokošolski nivo. Moja lektura je bila očitno v redu, ker je za diplomsko dobila devetko.

Moram priznat, da si bil hiter, kvaliteta pa, no menda je bila 9. Me pa zanima, kaj je delal mentor, saj vendar prebere nalogo... No vsaj moj pokojni mentor je to naredil temeljito in me precej naučil o pisanju. Sicer sem pa jaz za 1 samo besedo porabil z lektorji 3 dni dela, predno sem jih prepričal o napačni lekturi. Vprašanje je ali je elektroda "interdigitated" ali "intrerdigital". Seveda lerktor kot jekislovec težko loči med tema dvema pojmoma..... Skratka iz mojih izkušenj so lekture dobra stvar, toda nujno potrebno je kritično branje lektur.
Maček za vse
lilyallen sporočil: 25
[#2764161] 16.03.19 10:11 · odgovor na: anon-297279 (#2764029)
Odgovori   +    2

In zakaj zdravnik ali učitelj ne more delati v privatnem sektorju?
Primerjati moraš jabolka z jabolki in hruške s hruškami. Koliko zasluži zdravnik v javnem sektorju v primerjavi z nekom, kateri ima 3 letni faks? Rekorder med zdravniki je dal prejšnji mesec v žep npr. 17.000€.
Lahko dam še primer mojega malega bratranca, ki ima sicer magisterij iz IT in je decembra dobil 15.000 neto, ne bruto, pa oba veva da gre v obeh primerih za veliko izjemo. Nekdo ki začne v ITju ima plačo okoli 1200-1300, zdravnik začne z neto 970, po strokovnem izpitu pride v 35 razred z okoli 1100 neto, torej tist zdravnik z 17k bruto(ni dal 17k v žep) je predstavnik top 1% zdravnikov, se pravi od okoli 6k zdravnikov govoriva o 60tih ki imajo bruto plače preko 7k bruto...problem so taki članki, recimo isto laho izpostavmo da je diplomirana medicinska sestra dobila 7200 bruto, pa spet vemo da vsaka ne pokasira toliko...vprašanje bi bilo kakšne plače bi bile v privatnem sektorju teh poklicev, sam kolikor lahko sklepamo iz določenih privatnikov, je plača zdravniov vsaj 2x višja od tistih v JS, pa variacije med spec. bi se precej bolj poznale, pri sestrah mislim, da večjih razlik ni, morda tam do 20% višja oz odvisno od področja dela...

Strani: 1