Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2763475] 13.03.19 16:13
Odgovori   +    5
Če že o Severni Makedoniji...

O kateri potem Švedski? Severni ali južni?
pobalin sporočil: 14.456
[#2763730] 14.03.19 14:31
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 14.03.2019 14:43
Res ste fejst, da ste včerajšnji rejv o novih ambasadorskih kadrih danes reciklirali in ilustrirali s foto-twiti glavnega twita Moje Dežele. Brejking njuz zvajmal!
Še posebno fejst je to, da imena in priimka ambasadorja Litve niste odebelili, ker je on veliko manj pomemben od prvih dveh.
Jasno, da je za čitalstvo rejva čisto brez veze zapisati, da je šlo za brezvezno protokolarno formalnost, saj noben od teh treh veličastno sprejetih ambasadorjev nima pisarne v Ljubljani, tej najlepši in (samo navznoter) najbolj našopirjeni vazalski provincialni luknji na svetu.

Popravek: makedonska veleposlanica
- izredna in pooblaščena veleposlanica Republike Severne Makedonije Suzana Zelenkovska,
je v resnici redna in je stacionirana v ambasadi v Ljubljani. Še to sem moral preveriti drugje.
President Borut Pahor received the credentials of three new ambassadors in Ljubljana on Thursday. Only the ambassador of North Macedonia will be stationed in Ljubljana, while the ambassadors of Sweden and Lithuania will act from Vienna.
english.sta.si/26158...mbassadors
najobj sporočil: 31.906
[#2763753] 14.03.19 15:07 · odgovor na: pobalin (#2763730)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.03.2019 15:09
[pobalin]
Res ste fejst, da ste včerajšnji rejv o novih ambasadorskih kadrih danes reciklirali in ilustrirali s foto-twiti glavnega twita Moje Dežele. Brejking njuz zvajmal!
Še posebno fejst je to, da imena in priimka ambasadorja Litve niste odebelili, ker je on veliko manj pomemben od prvih dveh.
Jasno, da je za čitalstvo rejva čisto brez veze zapisati, da je šlo za brezvezno protokolarno formalnost, saj noben od teh treh veličastno sprejetih ambasadorjev nima pisarne v Ljubljani, tej najlepši in (samo navznoter) najbolj našopirjeni vazalski provincialni luknji na svetu.

Popravek: makedonska veleposlanica

> - izredna in pooblaščena veleposlanica Republike Severne Makedonije Suzana Zelenkovska,

je v resnici redna in je stacionirana v ambasadi v Ljubljani. Še to sem moral preveriti drugje.

> President Borut Pahor received the credentials of three new ambassadors in Ljubljana on Thursday. Only the ambassador of North Macedonia will be stationed in Ljubljana, while the ambassadors of Sweden and Lithuania will act from Vienna.
> english.sta.si/26158...mbassadors
... čuj, zakaj pa naš kralj tviterja in instagrama ni sprejel veleposlanika Južne Makedonije ? ...

P.S.: Makedonci so se zajebali, ker jim itak noben nikoli ni rekel Fyromci, če pa mislijo da bodo zaradi imena države sprejeti v EU, pa so se zajebali duplo ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2763776] 14.03.19 15:47 · odgovor na: najobj (#2763753)
Odgovori   +    2
[najobj]
P.S.: Makedonci so se zajebali, ker jim itak noben nikoli ni rekel Fyromci, če pa mislijo da bodo zaradi imena države sprejeti v EU, pa so se zajebali duplo ...
Jaz pa menim, da je Severna Makedonija čisto v redu, da lahko zakopljejo te balkansko plemenske kosti in gredo naprej, upam da v lepšo prihodnost z manj marmornimi slavoloki in bronastimi konjeniki, pa z več gospodarske in intelektualne živahnosti v dobro vseh.
najobj sporočil: 31.906
[#2763893] 15.03.19 09:54 · odgovor na: pobalin (#2763776)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.03.2019 09:54
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: Makedonci so se zajebali, ker jim itak noben nikoli ni rekel Fyromci, če pa mislijo da bodo zaradi imena države sprejeti v EU, pa so se zajebali duplo ...
Jaz pa menim, da je Severna Makedonija čisto v redu, da lahko zakopljejo te balkansko plemenske kosti in gredo naprej, upam da v lepšo prihodnost z manj marmornimi slavoloki in bronastimi konjeniki, pa z več gospodarske in intelektualne živahnosti v dobro vseh.
... OK, balkansko plemenske kosti se z imenom Severna Makedonija niti slučajno niso zakopale, ker so južnejši Balkanci dosti bolj nori od severnejših, čeprav sami za sebe mislijo, da so oni prinesli demokracijo na svet ... alzo, so po mojem skromnem mnenju Makedonci zgolj priznali, da so šibkejši od Grkov, gospodarske koristi od imena pa ne bodo imeli nobene, ker karkoli je preostali svet od Makedoncev do zdaj rabil, je itak že dobil, samo zaradi imena Severna Makedonija pa od Makedoncev ne bo hotel ničesar več ...

P.S.: ne spomnim se, da bi kjerkoli na svetu obstajala kakšna država, ki bi imela samo severni del, južnega dela oziroma celote kot Irska pa ne ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2763950] 15.03.19 11:48 · odgovor na: najobj (#2763893)
Odgovori   +    0
[najobj]
... OK, balkansko plemenske kosti se z imenom Severna Makedonija niti slučajno niso zakopale, ker so južnejši Balkanci dosti bolj nori od severnejših, čeprav sami za sebe mislijo, da so oni prinesli demokracijo na svet ...
Ne sami, to Grkom priznavajo/pripisujejo veliko bolj severozahodna, razvita, demokratična, bogata itn. plemena z imperialistično in kolonialistično zgodovino. Zato je za (severne) Makedonce, med katerimi je veliko Albancev, čisto fino, če pustijo staroveško mitologijo lepo pri miru in živijo za danes in jutri. Ker ne smemo pozabiti, da zibelka demokracije zibelka mestnih državic, ki so imele sužnjelastništvo, so bile v konstantnih medsebojnih vojnah, so rade osvajale tuja ozemlja in imele med drugim špartanski režim, ki bi ga danes najbrž uvrščali ob bok Severni Koreji.

Tako opevana zibelka grške demokracije je bila zibelka družbe, v kateri je izbrana manjšina globokoumno razpravljala o pravičnosti in kozmičnih resnicah, elitna manjšina je vladala, ob tem pa jih ni prav dosti motilo sužnjelastništvo, klientelizem, vojne, beli sloni, bedno življenja v sodih itn. Mogoče so imela primitivna plemena celo bolj demokratične načine odločanja, le da niso pustili za seboj civilizacijskih dosežkov kot so pisani viri in gradbeniško-umetniška bogatija za bogate.
P.S.: ne spomnim se, da bi kjerkoli na svetu obstajala kakšna država, ki bi imela samo severni del, južnega dela oziroma celote kot Irska pa ne ...
Tudi jaz ne. Poleg Irske mi pride na misel še vertikalna delitev Vietnama, Koreje, Cipra, Sudana, pa še ameriški Dakota in Carolina. Kako bo v tem kontekstu s Severno Makedonijo bomo videli. Načeloma imajo naši nekdanji jugoslovanski bratje zdaj alibi, da se začnejo zavzemati za združitev severne in južne Makedonije v eno državo. :-)

Strani: 1