Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Katera banka najbolj ožema svoje stranke?

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2760938] 28.02.19 15:11
Odgovori   +    48
Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.
smrk sporočil: 196
[#2760944] 28.02.19 15:43 · odgovor na: sopranos (#2760938)
Odgovori   +    9
[sopranos]
Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.
kje si ga zapiral, v SKB?
sopranos sporočil: 11.404
[#2760946] 28.02.19 15:50 · odgovor na: smrk (#2760944)
Odgovori   +    8
[smrk]
> [sopranos]
> Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.

kje si ga zapiral, v SKB?
Kako si uganil? :)

Sem pa zaprl tudi poslovni račun v eni drugi banki, je bilo pa hitro. Brez problema.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2760947] 28.02.19 15:55 · odgovor na: sopranos (#2760938)
Odgovori   +    21
[sopranos]
Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.
Pred cc. 28 leti sem na banki želel predčasno vrniti posojilo, ki bi ga odplačeval še nekaj let, pač želel sem ga vrniti. Na banki sem osebno poznal vse zaposlene, ker sem svoj čas strokovno pomagal pri ustanovitvi banke, ki je v tem času doživela prevzem od druge večje banke. V pisarni so mi povedali da predčasno kredita ne morem vrniti, ker sem menda imel tako napisano v posojilni pogodbi, ki jo po pravici povedano niti prebral nisem, kajti na drugi strani v imenu banke jo je podpisala meni dobro znana oseba. Dejal sem, da bi vendar želel vrniti kretit in seveda, plačati vse stroške v zvezi s tem, bodoče obresti ipd., preprosto sem se želel znebiti kredita. Zaprosil sem naj povprašajo vodstvo banke v Ljubljani. Čez en teden sem se vrnil, bančna uslužbenka mi je povedala, da predčasno vračilo kredita ni možno. Prav, sem rekel in v sebi odločil, da s takšno kretensko banko ne želim imeti opravka, če ni možno vrniti kredita bom takoj zaprl osebni račun. In tako je bilo, podpisal sem zahtevo za zaprtje, v 10 minutah sem dobil izračun za vračilo kredita, ki sem ga vrnil, denar dvignil in nikoli več nisem bil komitent te banke.
smrk sporočil: 196
[#2760948] 28.02.19 16:14 · odgovor na: sopranos (#2760946)
Odgovori   +    5
[sopranos]
> [smrk]
> > [sopranos]
> > Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.
>
> kje si ga zapiral, v SKB?

Kako si uganil? :)

Sem pa zaprl tudi poslovni račun v eni drugi banki, je bilo pa hitro. Brez problema.
če ni skrivnost kam si šel, ven iz SLO al si še vedno bančni rezident, poslovno? Ker meni gredo tudi precej na živce z rigidnostjo sistema, pa težko jim je odgovorit na preprosta vprašanja vsaj po mailu, mi skrbnik razlaga kar po telefonu...V Lj so zaprli enoto in niso hoteli računa prenesti na enoto po naši želji...češ, da to ni možno tehnično...
anon-394991 sporočil: 252
[#2760950] 28.02.19 16:16
Odgovori   +    7
Tukaj moram pohvaliti pisca članka, kateri je zbral podatke in jih grafično prikazal. Namreč določene banke zavajajo tudi lastne stranke tako, da jim obljubljajo vse živo potem pa celo cenike pišejo v različnih verzijah, katere si lahko vsak predstavlja po svojem in celo izrabljajo našo zakonodajo. Sem šel pogledat poslovanje in cenike teh bank in moram reči da je Navečji goljufi prav banke, katere so v tuji lasti. Namreč obračunavajo plačila z UPN obrazcem tudi 5,00€. Če imamo vsak mesec recimo 10 položnic je takšna stranka lahko plača za položnice tudi do 15€ stroškov in če to seštejemo dobimo na leto samo teh stroškov 180€. Če gledamo cenike za podjetja in male podjetnike pa so katastrofalni in povsem držijo grafični prikazi. Tukaj pa se en UPN obračunava po 4,5€, kar lahko za določenega malega podjetnika pomeni tudi do 30% vsega dohodka samo stroške provizij na bankah. Žal nekatere to skrivajo tako, da pišejo cenike iz katerih ne moreš takoj razbrati ampak šele vidiš v poslovanju z njimi.
sopranos sporočil: 11.404
[#2760953] 28.02.19 16:37 · odgovor na: smrk (#2760948)
Odgovori   +    11
[smrk]
> [sopranos]
> > [smrk]
> > > [sopranos]
> > > Pred nekaj dnevi je žena zaprla račun v banki. Komedija prve vrste. Bančnik ni verjel, da obstaja banka, kjer se ti ni treba osebno oglasiti v banki. Še bolj je bil presenečen, ko je izvedel, da obstaja banka, ki ima 0 evrov mesečnih stroškov, Mastercard debetno kartico in 5 dvigov gotovine na mesec zastonj. No v tej slovenski banki v tuji lasti pa imajo celo take težave, kot je recimo zaprtje računa v drugi poslovalnici kot si ga odprl. Pa zahteva, da se predhodno naročiš za zaprtje računa itd. Jaz sem v nejeveri samo gledal. V 21. stoletju, v času prihajajoče 4. industrijske revolucije, 5g omrežij, avtonomne vožnje, robotizaciji in avtomatizaciji, je v Sloveniji problem zapreti bančni račun.
> >
> > kje si ga zapiral, v SKB?
>
> Kako si uganil? :)
>
> Sem pa zaprl tudi poslovni račun v eni drugi banki, je bilo pa hitro. Brez problema.

če ni skrivnost kam si šel, ven iz SLO al si še vedno bančni rezident, poslovno? Ker meni gredo tudi precej na živce z rigidnostjo sistema, pa težko jim je odgovorit na preprosta vprašanja vsaj po mailu, mi skrbnik razlaga kar po telefonu...V Lj so zaprli enoto in niso hoteli računa prenesti na enoto po naši želji...češ, da to ni možno tehnično...
Sedaj imam N26, za poslovno pa Delavsko hranilnico - ker nimam kreditov, mi je najbolj pomembna cena (storitev nikjer ni ne vem kako super). Glede na to kaj se v Sloveniji dogaja, pa dolgoročno gledam za odhod v tujino. Malo čakam še, ker so otroci ravno v taki starosti, da je malo bolj zajebano okolje menjati. Zdele bom tole konjukturo skušal še malo izkoristiti, ko se bo pa krivulja obrnila, bo pa čas, da se spokam.
moon sporočil: 1.623
[#2760967] 28.02.19 17:21 · odgovor na: sopranos (#2760953)
Odgovori   +    2
Pri N26 je motece edino, da ni slo sklica .. drugace vse spila..
sopranos sporočil: 11.404
[#2760978] 28.02.19 17:58 · odgovor na: moon (#2760967)
Odgovori   +    19
[moon]
Pri N26 je motece edino, da ni slo sklica .. drugace vse spila..
Ja, tam pri sporočilu napišeš sklic. Drugače pa ja, to tudi mene malo moti. Sploh ker lahko kje v Sloveniji komplicirajo.

Mene recimo to moti, da moram pri dohodnini vsakič posebej sporočiti na FURS, da želim, da se mi dohodnina vrne na TRR račun od N26.

Plačo sem si tudi uspešno začel nakazovati na N26. Je računovodja najprej malo gledala, ampak je naredila in sedaj zadeve normalno tečejo.

Zanimivo bi bilo vedeti koliko nas je že kaj uporabnikov N26 v Sloveniji. In tudi kdaj bodo slovenske banke prišle do ugotovitve, da se bo treba začeti lepše obnašati do strank. In tudi nehati stroške valiti samo na stranke. Zakaj za vraga mora biti banka v marmorju? Pa navaden bančni referent, ki ne odloča o ničemer imeti ne vem kakšno drago obleko, pa fancy pisarno? Pa v vsaki vukojebini poslovalnica.

Bo treba malo sala porezati.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2761023] 01.03.19 06:44 · odgovor na: sopranos (#2760978)
Odgovori   +    7
Jaz sem tu od vas dečkov tu izvedel za N26, imam 1 leto zdaj pa je res super, vse, ampak res čisto vse urediš z aplikacijo .
Še če kartico izgubiš, k čemur sem naravno nagnjen, v sekundi blokiraš, ko želiš naročiš novo - 6€ s poštnino, brez vsakih komplikacij. Ne vem, zakaj bi kdo še hotel imeti katero koli banko v Slovneniji. Kredit ti dajo tudi, če nisi pri njih.

Tisti sklic SI00 ipd. - ni to samo za statistično razvrščanje in nima veze z dejansko referenco? Kje so bile težave?
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2761043] 01.03.19 08:57
Odgovori   +    3
Če imaš pri Sparkasse udoben račun, pomeni da imaš vedno saldo vsaj 1000 v plusu, ne plačaš nobene provizije niti za vodenje, niti za plačevanje....
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2761045] 01.03.19 09:03 · odgovor na: FIN223552 (#2761023)
Odgovori   +    6
[FIN223552]
Jaz sem tu od vas dečkov tu izvedel za N26, imam 1 leto zdaj pa je res super, vse, ampak res čisto vse urediš z aplikacijo .
Še če kartico izgubiš, k čemur sem naravno nagnjen, v sekundi blokiraš, ko želiš naročiš novo - 6€ s poštnino, brez vsakih komplikacij. Ne vem, zakaj bi kdo še hotel imeti katero koli banko v Slovneniji. Kredit ti dajo tudi, če nisi pri njih.

Tisti sklic SI00 ipd. - ni to samo za statistično razvrščanje in nima veze z dejansko referenco? Kje so bile težave?
SI00 pomeni, da sklicna številka nima v svojem sklopu kontrolne številke, ki bi pokazala napako, če se pri pisanju sklicne številke zatipkaš. Za statistično razvrščanje se uporabljajo kode namena, recimo GDSV za plačilo blaga ali storitev.
danimo sporočil: 89
[#2761074] 01.03.19 11:07
Odgovori   +    5
prebral sem nekaj komentarjev in res slovenske banke so oderuške
v avstriji sem imel kredit, plačeval se ga 2x več kot je bila anuiteta niso delali težav
prejšnji mesec sem odplača do konca kredit , ki bi še trajal pol leta, ni problema poslal mail, odgovorili plačal, poslali mail da so kredit zaprli.

s tem da sem v avtriji dobil kreditni načrt glavnica obresti in točno sem vedel koliko glanive odplačam koliko obresti..

pri nas je to misija nemogoče,
zavarovanja, aneksi, wtf, samo čakanje in jemanje denarja folku, katastrofa

vedno bolj oderuške so to vidim po boznih provizijah in nekjih namišljenih stroških o borzinih storitvah,
kr neki
anon-10701 sporočil: 29
[#2761174] 01.03.19 16:09 · odgovor na: anon-96546 (#2761043)
Odgovori   +    1
[helena45]
Če imaš pri Sparkasse udoben račun, pomeni da imaš vedno saldo vsaj 1000 v plusu, ne plačaš nobene provizije niti za vodenje, niti za plačevanje....
Ni treba, da si vedno, zadošča *mesečno povprečje* 1000. SIcer pa ni res, da ne plačuješ provizije, položnice, UPN in trajni nalogi so po 21 centov.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2761262] 02.03.19 10:53 · odgovor na: anon-96546 (#2761045)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN223552 02.03.2019 10:57
[helena45]
> [FIN223552]
> Jaz sem tu od vas dečkov tu izvedel za N26, imam 1 leto zdaj pa je res super, vse, ampak res čisto vse urediš z aplikacijo .
> Še če kartico izgubiš, k čemur sem naravno nagnjen, v sekundi blokiraš, ko želiš naročiš novo - 6€ s poštnino, brez vsakih komplikacij. Ne vem, zakaj bi kdo še hotel imeti katero koli banko v Slovneniji. Kredit ti dajo tudi, če nisi pri njih.
>
> Tisti sklic SI00 ipd. - ni to samo za statistično razvrščanje in nima veze z dejansko referenco? Kje so bile težave?

SI00 pomeni, da sklicna številka nima v svojem sklopu kontrolne številke, ki bi pokazala napako, če se pri pisanju sklicne številke zatipkaš. Za statistično razvrščanje se uporabljajo kode namena, recimo GDSV za plačilo blaga ali storitev.
Hvala za to pojasnilo.

Sem našel nekaj koristnega na to temo zdaj:
www.firmar.si/index....-nalog-upn
dz1975 sporočil: 2.264
[#2761445] 03.03.19 21:55
Odgovori   +    0
Sam imam v ZDA mesečni strošek 0, pod pogojem da imam stalno $1,500 na računu. Kreditna je prav tako zastonj, oziroma dobim pri vseh nakupim povrnjeno 1% ali 2% cashback-a. Standardna nakazila (položnice, posojila, davki...) so zastonj, saj imajo prejemniki ustrezno pogodbo z banko. E-banka, svetovlaec in prenosi med računi prav tako zastonj.
Plačam edino za transferje podjetjem, ki nimajo pogodbenega razmerja z mojo banko- ni poceni, $15 za vsako nakazilo oz. $30 za blagajniški ček. So pa v ZDA še vedno zakon standardni čeki, za 100 kosov sem plačal $30.
Pri posojilih tudi ni stroškov odobritve in zavarovanja, so pa obresti visoke...zamudne so npr. 25%, za nepremičnino pa 3 do 6%.
anon-280035 sporočil: 121
[#2761585] 04.03.19 15:10 · odgovor na: danimo (#2761074)
Odgovori   +    0
Katera banka? So kakšne ovire?
anon-476752 sporočil: 484
[#2766266] 26.03.19 19:33 · odgovor na: anon-10701 (#2761174)
Odgovori   +    0
nlb 40 centov

Strani: 1