Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2759439] 20.02.19 18:51
Odgovori   +    3
Direktor banke lahko dobi nagrado, država pa si zasluži velik minus, ker je delež v banki prepoceni prodala.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2759440] 20.02.19 18:54
Odgovori   +    2
NLB je prodana, dobiček več ni treba navijati, veliko slovenskih ovc, pardon delničarjev, je vstopilo v lastništvo banke in če Vestagerjeva takoj ne prisili državo v prodajo še preostalih delnic bo po scenariju NKBM nastopilo striženje. Rešitev je v čimprejšnjem sklicu nove skupščine delničarjev, ki bi morala pustiti državo brez članov ali s čim manj članov v nadzornem svetu. Vprašanje je le kdo bo povezal delničarje.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2759445] 20.02.19 19:20
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-15342 20.02.2019 19:22
NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička
No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da

- nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;

- jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053
sopranos sporočil: 11.404
[#2759447] 20.02.19 19:27 · odgovor na: anon-15342 (#2759445)
Odgovori   +    11
[TadejK]
> NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička

No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da

- nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;

- jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053
Če bi Finance pisale o tem, da bo imela NLB še nekaj let dobiček v višini cca. 200 milijonov EUR, je vprašanje ali bi sploh prodali banko. :)

Se mi zdi, da so bile ocene Financ narejene malo bolj čez palec, medtem ko greš ti bolj v drobovje, v same številke. Tudi če te potem kažejo drugače od tega kar je prevladujoča mantra v medijih.

Tako, da kapo dol.
pelle sporočil: 737
[#2759454] 20.02.19 20:49 · odgovor na: sopranos (#2759447)
Odgovori   +    18
[sopranos]
> [TadejK]
> > NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička
>
> No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da
>
> - nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;
>
> - jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053

Če bi Finance pisale o tem, da bo imela NLB še nekaj let dobiček v višini cca. 200 milijonov EUR, je vprašanje ali bi sploh prodali banko. :)

Se mi zdi, da so bile ocene Financ narejene malo bolj čez palec, medtem ko greš ti bolj v drobovje, v same številke. Tudi če te potem kažejo drugače od tega kar je prevladujoča mantra v medijih.

Tako, da kapo dol.

Finance bodo čez 2 leti trdile, da so vsakokratni 200 miljonski dobički rezultat pametnega privatnega lastništva, ker drugače bi bilo pa drama.
Če bo vmes kakšen zdrs, bodo Finance pojasnile, da je to zaradi okostnjakov iz časa državnega lastništva.
krimsport sporočil: 273
[#2759483] 21.02.19 08:11
Odgovori   +    8
Lepo, najprej razlastitev imetnikov obveznice NLB26, zdaj pa visoki dobički in dividende. Ja, iz naših vložkov!
vrac sporočil: 11.068
[#2759507] 21.02.19 09:40 · odgovor na: sopranos (#2759447)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [TadejK]
> > NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička
>
> No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da
>
> - nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;
>
> - jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053

Če bi Finance pisale o tem, da bo imela NLB še nekaj let dobiček v višini cca. 200 milijonov EUR, je vprašanje ali bi sploh prodali banko. :)

Se mi zdi, da so bile ocene Financ narejene malo bolj čez palec, medtem ko greš ti bolj v drobovje, v same številke. Tudi če te potem kažejo drugače od tega kar je prevladujoča mantra v medijih.

Tako, da kapo dol.
Ne, prodati so jo morali ravno zato, ker so dobički rasli. Če bi banka delala izgubo jo seveda ne bi bilo treba prodati, LOL. Pa ni samo Tadej protestiral proti tej sramotni prodaji, bilo nas je par takih, ki smo opozarjali, kakšna sramota je ta pritisk in izsiljevanje Verstagnove na Slovenijo in kakšno škodo nam dolgoročno ta ženska dela. Pa ni bilo nič drugače.
anon-344601 sporočil: 148
[#2759533] 21.02.19 11:36 · odgovor na: vrac (#2759507)
Odgovori   +    1
Mislim, da s prstom kažeš na napačno žensko. Neprimerno (nepotrebno) sanacijo NLB je vodila in na pogoje državne pomoči je v Bruslju pristala naša Alenka, prepoceni pa je prodala spet naša ženska. Verstagnova je po mojem mnenju pri zadevi najmanj kriva. Zahteva le, da izpolnimo, kar smo (so; naša trojka) obljubili. Nenazadnje Verstagnova se omenja kot možna kandidatka za bodočo predsednico Komisije. Verjetno ne zato, ker je Sloveniji naredila toliko škode.
sopranos sporočil: 11.404
[#2759585] 21.02.19 14:03 · odgovor na: vrac (#2759507)
Odgovori   +    3
[vrac]
> [sopranos]
> > [TadejK]
> > > NLB lani z 203,6 milijona evrov dobička
> >
> > No, jaz bi pa tukaj vseeno opozoril, da
> >
> > - nekateri članki, tudi v Financah, že tri leta vztrajno trdijo oziroma napovedujejo, da se časi teh dobičkov končujejo, recimo pred 13 meseci so spet tako svarili tukaj: www.finance.si/8863874 ;
> >
> > - jaz pa se temu že ves ta čas čudim, recimo v forumskem komentarju na že omenjeni članek pred 13 meseci tukaj: forum.finance.si/?m=...466&single , in pravim, da pričakujem nadaljevanje dobičkov velikostnega reda (pri NLB) 200 mio na leto še vsaj leto ali dve, recimo v kolumni predlanskim tu: www.finance.si/8860018 in vnovič v kolumni lani tu: www.finance.si/8864053
>
> Če bi Finance pisale o tem, da bo imela NLB še nekaj let dobiček v višini cca. 200 milijonov EUR, je vprašanje ali bi sploh prodali banko. :)
>
> Se mi zdi, da so bile ocene Financ narejene malo bolj čez palec, medtem ko greš ti bolj v drobovje, v same številke. Tudi če te potem kažejo drugače od tega kar je prevladujoča mantra v medijih.
>
> Tako, da kapo dol.

Ne, prodati so jo morali ravno zato, ker so dobički rasli. Če bi banka delala izgubo jo seveda ne bi bilo treba prodati, LOL. Pa ni samo Tadej protestiral proti tej sramotni prodaji, bilo nas je par takih, ki smo opozarjali, kakšna sramota je ta pritisk in izsiljevanje Verstagnove na Slovenijo in kakšno škodo nam dolgoročno ta ženska dela. Pa ni bilo nič drugače.
Mislim, da sprevračaš Tadejeve besede. Kakor ga jaz spremljam, pri njem lastništvo ne igra neke vloge v smislu, da je za nekaj, ali proti nečemu. On je človek številk.

Pri NKBM je bila njegova ocena, ko sem ga vprašal, da bi lahko od nje dobili 200-300 milijonov EUR več. Nekaj iz naslova sprostitev rezervacij, nekaj pa s tem, če bi se bolj profesionalno lotili prodaje.

In tudi pri NLB je zgodba podobna. Pri NLB se je zajebalo vsaj 2x, po mojem celo 3x. Enkrat tako, da se je z zadevo predolgo čakalo, ko so bile vrednosti bank na trgu na splošno nižje. Druga velika napaka je bila, da so izbrali način prodaje kot so ga izbrali - v smislu, da je zadeva razpršena, da je država še vedno pomemben faktor itd. Tretja zadeva je pa ta, da niso kupcem dovolj dobro pojasnili, da so banko tako dobro dokapitalizirali in očistili, da so visoki dobički zagotovljeni še vsaj za nekaj let.

Je pa res, da je vprašanje ali so sploh hoteli te banke prodati za dober denar. Kot poznam delovanje naših politikov je stvar taka, da njih boli k*** koliko iztrži država. Njim je pomembno samo to, koliko dobijo oni. In to, da je recimo NKBM kupilo podjetje Biser d.o.o. zagotovo ni naključje.
vrac sporočil: 11.068
[#2759684] 22.02.19 04:18 · odgovor na: anon-344601 (#2759533)
Odgovori   +    1
[micurin17]
Mislim, da s prstom kažeš na napačno žensko. Neprimerno (nepotrebno) sanacijo NLB je vodila in na pogoje državne pomoči je v Bruslju pristala naša Alenka, prepoceni pa je prodala spet naša ženska. Verstagnova je po mojem mnenju pri zadevi najmanj kriva. Zahteva le, da izpolnimo, kar smo (so; naša trojka) obljubili. Nenazadnje Verstagnova se omenja kot možna kandidatka za bodočo predsednico Komisije. Verjetno ne zato, ker je Sloveniji naredila toliko škode.
EK oziroma Juncker je tudi obljubil Bratuškovi da bo podpredsednica EK, pa EK te obljube ni izpolnila, LOL. EU je tudi zapisala v pristopno pogodbo Hrvaške v EU in dala pogoj Hrvaški, da bosta s Slovenijo uredili obmejni spor z AS. Celo referendum smo imeli o tem. In zakaj EU te obljube ne spoštuje? Zatem, popolnoma enak način dokapitalizacje svojih bank kot Slovenija so naredile vse velke države EU z malo večjimi bankami kot so slovenske banke, pa ni bilo, vsaj jaz nisem tega opazil, kakršnikoli zahteve po prisilni prodji teh bank, recimo DB, kaj šele, da bi jim Verstagnova omejevaa poslovanje. Vse to so preizkušali na Sloveniji. In tebi se zdi tak scenarij kot se je zgodil normalen in je bila izpolnitev nore obljube nesposobnih slovenskih oslov obvezujoča? Seveda ni bila, niti v sanjah ne.

Da pa je Verstagnova kandidatka za novo predsednico EK pa samo dokazuje tezo, da bo EU kmalu propadla. Dogodil se je že Brexit ravno zaradi obnšanja, kot ga kaže omenjena in Verstagnova je garant, da do dokončnega razhoda ni daleč. Dogodil se bo prej kot si predstavljamo. Ker vsak druga država bo iz EU izstopila ob takšnem obnašanju kot ga je doživela Slovenija.

Strani: 1